Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 21.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Прекъсване при излизане от празен ход  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано05.02.10 23:50



Здравеяте господа газови философи, колата ми е Ровер 400, а газовия комп. Зенит, интересува ме на празен ход или при по ниски оборити до 2-3хил, като подам по рязко газ защо двигателя заглъхва дори се случвало да изгасва??? Бензиновия инжекцион е със семи сукаентал впръскване (две по две дюзи) и при това положение колата трудно се кара. Карал съм я на диагностики в Трейдкар вече няколко пъти и ми казаха че нямам проблем, сменил съм кабели, свещи, разпределител, капачка, ламбда сонда, катализатор и т.н.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 00:31



Ще ти кажа.Зенита има една отметка в софтуера му и ако е включена работи на ....... и ...... специално при Ровера, които на бензин при ускоряване управлението на дузите работи по някаква схема (предполагам ,че преминава в работа на фул груп),която си е знаят само създателите на тоз бензинов софтуер и при ГИ с по-опростен софтуер, това време не може да се прочете правилно и ако човек с заслуша в работата на газовите дюзи,при ряско ускорение под товар на колата се чува едно ''кър...кър...кър'' на газовите дюзи,Иначе казано честотата отваряне - затваряне става някаква ''ненормална'' и оттук й проблема който го имаш.
Оправя се, като се корегират отворите на газовите дюзи с по малки и се сложат бобини 1,5 омови, които малко намаляват времето на дюзите .....
и още нещо !

И не си сваляи уредбата ,че някои не е успял да се справи с Ровера ти, не е виновен колегата ,че да плюеш наляво и дясно,а се обърни къргом и бегом при някои колега ,де си е блъскал главата с Зенит и Ровер 400 в съчетание :):):):) и ще си доволен и ти :):):):)

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!


Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: nqkoi1 ®]  
Автор autogas-burgas (агу+ел.)
Публикувано06.02.10 09:42



Колегата е абсолютно прав,попаднал си на не много добри майстори и веднага си решил че са ти сложили калпаво газово.Просто трябва да се оразмерят отворите на инжекторите и да се направи по качествена настройка.Добре е ако газовия комп'тър е с по-стар софтуер да се "ъпгрейтва" към последния и да се използва 3D таблцата за да се улеснят настройките.Че колата ти е малко по-осбена е вярно и трябва да се позанимаят малко повече.По-мощни бобини също биха били от полза.


-----------------------------------------------------



www.autogas-bg.com

Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: autogas-burgas]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 10:26



Таз Английсло-Японска сбесица в тоз 1,4 МPi с 115 коня мотор на ХОНДА, където след 3500 оборота тава чудо наречено ЕЦУ преминава в др режим на работа е такава гадост ,че на които му е попадала в ръцете само той си знае какво му е дошло на главата .......



Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.02.10 10:27.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: autogas-burgas]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 11:38



Бобините ми бяха едноомови и ги сменихме с 3 ома, но от вторите като чели съм по доволен. иначе с жълтите нещо като ми загрееше повече на градско и почваше да не върви. А и нещо не ме кефеше идеята две по две дюзи със съпротивление 1 ом да отварят едновременно получава се съпротивление 0.5 ома а на режим фул груп (при рязко подаване на газ) 0.25 ома което си е почти накъсо с колкото и голяма индуктивност да са .....
Иначе да като бях дори с по мощния изпарител някъв френски Гюртнер до 200 и кусур киловата като пододеш по рязко газ се чуваше дори едно, като прахтене отпред, явно че дебита на газта рязко се увеличаваше.
Хубаво айде, дайте някой дето разбира от зенит, nqkoi1 ти от къде си?



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор autogas-burgas (агу+ел.)
Публикувано06.02.10 11:53



ПОследно с кои бобини е по-добре: с 1-омовите или с 3- омови

www.autogas-bg.com


Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: autogas-burgas]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 12:26



От 3-омовите съм по доволен и друге се сетих да ви кажа, защо си мислите че са бавни, обикновенно двигателя на празен ход работи над 2мсек., като подам рязко газ времето на дюзите рязко пада около 1,5 мсек. и основно тогава се получава заглахването, след това се дига, забелязал съм че като смъкна кривата за настройка под 2 мсек. рязко надолу положението се подобрява. Явно е че газовите дюзи отварят и на тези малки времена, дори успяват явно да я задавят, а бензиновите може би реагират по бавно и на 1,5мс на практика пускат доста по малко гориво?



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 12:29



Купих си една кола и на нея бе монтирано това чудо "Зенит'' ,егати ''чудото'' де аз хванах с него.Колата е Алфа Ромео,стар модел-но класика с малко тунингован двигател и шаси

,кефиме ! единствения проблем бе тоз ''Зенит" и ме дразнише,(не можех да се примиря че не работи както трябва) а и не че не можех да го подменя с друга марка де продавам в същност.Крастата си е краста,карате да се чешаш - таз дивотия неможе да е по умна т теб :):):):):):):)
Смених изпарителя с IG1 - това чудо малко се по оправи,но не е Алфа - на газ.После отваряне на ЕЦУ-то,нов формуер,нов софтуер с корекций ,температурен датчик,газов клапан от марката де е по рафтовете в сервиза ми и много играчка.Стана по-добре.Нови дюзи 1.5 омови и започна едно дупчене,което не ти е у памет от 1.8 мм до 4 мм , през 0,1 мм.Полудех!! накрая намалих налягането на 0,9 бара и пак дучене в обратна посока и на 2,2 мм, тоз агрегат тръгна, както е на бензин и от тогава вече две години и мн.мн. километи поблеми нямамам.

Преди време клиент живеещ и работещ в Италия, ми доката такъв Ровер 400 да му поставя уредба,всичко бе О'к докато не го подкарах на пътя,тогава разбрах за какво става дума.С уредба де и знам й ''кътните'' зъби,на таз кола ми разказа играта .Добре ,че клиента ми бе разбран ЧОВЕК - след 3...4 дни ръчкания и замервания разбрах каде е проблема и за 5 минути всичко бе О'к.Но кой да ти каже ..... колите са като ''жените'' - с различни характери, прически и носий,след като ги расъблечеш и си легнеш, тогава разбираш, какво прекрасно ''добро'' те е сполетяло

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.02.10 13:26.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 12:32



нали ти обясних

,че таз газова дюза работи над 2 мс и при 1,5 мс газово време тоз ''Зенит незнае какво да прави

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.02.10 17:55.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 12:37



И къде и беше проблема nqkoi1?



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 12:45



Лелееееее.... ти май четеш между редовете В променящия се импулс на бнзиновото ЕЦУ в зависимост от натоварването(МАП),ъгъла на отваряне на дроселовата клапа (ТПС) и оборотите на колата .Затова колата (когато е на бензин) след около 3000...3500 оборота на агрегата ,някой като че ли я рита отзад и те се стрелва като е узкоряваш

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.02.10 12:46.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 12:58



Ми хубу де ама ти как го реши този проблем? В София ли се намираш за да ти я докарам?



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 13:08



Не ,не съм в София. Ами марката уредба, която продавам,подържам гаранционо,сервизно обслужвам и изключително много уважавам ( и направо й се възхищавам на възможностите които има),позволява изключително много корекции в софтуера си, с който ,ако знаеш какво правиш !!!!! ,може да направиш ЧУДЕСИЙ върху бензиновия агрегат.Без по никакъв начин да му промениш работата на бензин !



Промених времената на газовите дюзи и начина им на управление от бензиновите.С една дума-накарах газовия софтуер да не се съобрази с бензиновия и в определен режим на работа на газовия софтуер да инорира определен сигнал от бензиновите инжектори или да го обединава и по тоз начин подържа стабилно подаване на гориво в различните режими на натоварване на агрегата.

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.02.10 13:15.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 13:31



Хммм и какво е вашето предложение тогава? Освен да я сменя с обикновенна газова с няколко кихалки?



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 13:41



и след 5-тото ''кихане'' може и тоз пласмасов колектор да се ''задави'' и да стане на ''трески''........ ,тогава ще си имаш каручка без кон ...... какво друго да ти кажа (ако носиш на майтап,разбира се)

или нали напоследък всички тук сте против пропан-бутана и ''даскали'' по литература,карайте тогава на бензин,ЩО ВИ Е ГАЗ


Тема Re: Има ли въобще някой доволен от Газво Инжекцион
Автор Kosi (Нерегистриран)
Публикувано 31.01.10 23:

,.... ето ви още една причина да не слагаме тъпата смотана "хай-тек" система. Нормалните газови нямат чак такъв проблем с горивото.
nqkoi1 на теб няма да ти отговарям защото в общи линии пишеш само глупости!



Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.02.10 17:50.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 19:11



Не ми се спори пак, просто пуснах темата понеже 4-ма приятели и познати, които имат газов инжекцион, първия с волво - брц секуент, втория с хюндай - фобос, третият с форд и накяква турска уредба, четвъртия с пежо и зенит, всичките просто са се отказали да карат на газ, волвото въобще не работи, хюндаят гасне, форда като загрее не върви и някакви други проблеми, а пежото си прави каквото иска. Смисъл че до сега не съм се запознавал с някой който да е доволен и дори не всичко да му е ок, но поне да е с някакъв компромис с автомобила си на газ смисъл все пак да може да се кара нормално.
Докато при старите уредби никога не е имало такива проблеми!

Ок, на моята ако и изнеса дюзите и мап-а преди дроселовата клапа да и сложа няколко кихалки на колекторите, дали ще тръгне нормално, голяма глупост ми се вижда но все пак вие какво ще кажете?



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.02.10 20:41



Май пак почваме да говорим повече от това де знаем ...... или можем....
Последен коментар от мен към теб:
Ами тогава купувайте си коли с агрегати с карбуратори!Защо сте си купили коли с MPi или SPi ? Караите на бензин и с каквито си искате системи за газ!
Коментарите стават спам!
И направи страшна реклама на колегите и на 90% от ГИ-тата на Българския пазар !

Bentley-200mph car on lpg that cost 56p per litre to run!!



P.S. Един мои преподавател и световно признат академик,след като започнех да му "ръся бисери" по темата, казваше: Колега,с Ваз нямаме вече база за разговор . - интелигентно ми подсказваше,че съм започнал да му говоря глупости и да се замисля.

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 06.02.10 20:51.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор autogas-burgas (агу+ел.)
Публикувано06.02.10 22:45



Kosi,след като с 3 омовите дюзи колата е по добре,това означава че много я давите, т. е. намалете и дюзите.Можете да използвате таблицата и да я спънеш до 3500об при рязко натискане на газта.Имаш и опция да си избереш импулси под определена стойност да не се обработват на газ,пробвай да игнорираш бензинови импулси по-малки от 1,7-1,8мс да не се обработват -така ще махнеш асинхроното обогатяване да не ти пречи.Има и още възможности,но не гледам аз в твоя лаптоп.

ако ти е писнало задръш така и когато дойдеш лятото на море ще я оправим с много............БИРА.



www.autogas-bg.com

Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: autogas-burgas]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано06.02.10 22:57



Ако имаш предвид отметката "без кондензатор" съм я сложил на 1.7 м сек. , а с по-малки дюзи над 3500 оборота едвам върви. Кривата за времената съм у смъкнал рязко надолу под 2 мили секунди. С таблицата не съм си играл особено много.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано07.02.10 10:28



Коси,ако ти омръзне да се бориш на местно ниво,пробвай следния вариант ако искаш.От форума на Ситроен разбрах за един специалист по Зенит-а в Украйна, който посредством програмата TeamViewer се свързва с твоя компютър за диагностика-
респективно- с твоята кола и дистанционно,по Интернет ти я настройва за един- два сеанса.Казват,че бил добър.Във всеки случай е безплатно.Сайтът на украинеца е http://www.gashelp.com.ua/forum/, а псевдонимът на този човек от форума на Ситроен мисля,че беше ivboje.Моля модераторите за извинение,че се позовавам на чужд сайт,но става дума за опит за помощ - без реклама.Ако все пак противоречи на правилата-изтрийте го.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано07.02.10 10:35



Извинявай,оказва се ,че не е безплатно-иска 10 долара.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Любo]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано07.02.10 10:52



Баси и роверу, баси и зениту, изисква международен екип за ремонт ли?



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор autogas-burgas (агу+ел.)
Публикувано07.02.10 21:01



Качи фаила за настройка с който колата е по-добре,пиши размера на д'зите и номиналното налягане на което работи.Нека го разгледаме .Може някой да помогне.

www.autogas-bg.com


Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: autogas-burgas]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано09.02.10 10:34



А стария софтуер JZ-2005 може ли да управлява новия JZ-2009? Някой пробвал ли го е?



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано09.02.10 10:50



Може.

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!


Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторKocи (Нерегистриран)
Публикувано09.02.10 20:24



Сори малко тъпо се изразих, имам предвид софтуера на лаптопа ако ми е JZ-2005, а този на екуто на газови компютър JZ-2009, има ли проблем с комуникацията?



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kocи]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано09.02.10 21:02



.... боза с баничка ......поне е готина закуска Извиняваи ,но Вие за пореден път доказахте тезата ми за "Направи си сам" или без да ми се сърдиш, има един израз : Това което човек сам си го направи,никой друг неможе !

P.S. Имам един клиент ,механик е в СО-МАТ,с един Голф 5,готина кола (беше),...имАа газ ГИ от супер марка. До тук добре.Но ...почнаха едни проблеми с газовата уредба и за малко да полудея,незнаех от каде идват,докато не видях лаптоп и кабел за комуникация с ГИ-то на задната седалка в колата.Клиента ме открехна ,че го купил по интернен и започнал да си прави "ПИНИЗ'' с Ги-то и го скапва най-малко 10 пъти.Отучих го от тоз мерак....но при една командировка до Германия "всезнайкото" от там си "домъква" един професионален VAG-COM.... и ..Голфчето до тук беше , с "Бърза помощ" на платформа и в Унитрейт - колегите там от много време е държат в реанимация ,чака си трансплантация от донор на сърце ,времено се спасих аз от ГИ-гаранционно !.Олекна ми !!Спя спокоино и не мисля ,че сутрин пред врата, не ме чака Голф 5.

И в ред на тия мисли, ще си признаете какво правите.

Още един Голф5 с 1,8i, 20 V турбина мотор ,ADR (или нещо подобно бе) 220....240 км на магистралата му се виждат малко на газ и реши да го ''чипингосва'' ,че да излети като Ф16 ..... и излете ,така го чипна и развъртя оназ турбинка и разоварващите вентили си попитаха ''патката'' да разтоварят налягането и ......четири биели му доидоха на гости на клиента ми ,вътре в купето да се запознаят с него....Сега се вози с една "Ладичка".

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 09.02.10 21:58.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: nqkoi1 ®]  
Автор Pakиджия (непознат )
Публикувано17.02.10 16:02



Това ли ти е критерият за хумор?

Най добре подхвани старият занаят - касаплъка, щото сегашният още десет години да го работиш, няма да го научиш!!!






Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Pakиджия]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано17.02.10 21:25



Да много правилно расъждаваш .... как не съм се сетил

поне имам избор ,а какво да кажат тез де нямат :):):):)

По добре в устата,отколкото в краката - казал народа

P.S. Пропуснах да попитам ,колко искате да ВИ плащам на час и да вземете да ме научите? Като частен даскал да Ви наема .

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!

Редактирано от nqkoi1 ® на 17.02.10 21:35.



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: nqkoi1 ®]  
АвторKosi (Нерегистриран)
Публикувано18.02.10 10:51



Пфууу... ама верно егати плямпалото си...


Иначе рабираш де!



Тема Re: Прекъсване при излизане от празен ходнови [re: Kosi]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано18.02.10 11:17



To две добри никога за ръчичка не вървят ....

Тук съм за да разговарям с философи, а с овце си в кошарата ми - говоря на друг език!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.