Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 26.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема изигас -каргас  
Авторstiliyan66stiliyan66 (Нерегистриран)
Публикувано16.05.09 11:44



Имам Алфа 145 1.4 ТС ,комп. М 1.5.5. Мога ли да сложа изи газ.Чувал съм че моторите на Алфи-те са малко по капризни.Мога ли да го взема на лизинг в Бургас?Какво му е предимството пред car gas на Еврогаз, цената е сходна.Ако не е удобно тук,на последното отговорете на stiliyan66@gmail.com. Мерси



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторk_j (Нерегистриран)
Публикувано17.05.09 08:11



easygas - вземи телефона на сервиз в бургас от офиса им в софия или плевен - ФОБОC, преди предлагаха лизинг;
с CARGAS работи отлично



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторcтил (Нерегистриран)
Публикувано18.05.09 11:21



все пак каква е разликата или са еднакви



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторkoko (Нерегистриран)
Публикувано18.05.09 11:58



slagai smelo az sam nabacal stotina broja cargas drugite sa mi skapi
zasega njma mnogo problemi



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторcтaн (Нерегистриран)
Публикувано19.05.09 01:40



много се притеснявам когато някои иска да ми "набаца" нещо в колата ]

]]]]]]

няма ли да ддадете ИНФО



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано19.05.09 16:24



data: 19/05/09
SCHEDA N°: 145_14_98_013_G_004
TIPO VEICOLO: ALFA ROMEO 145/146 1.4 16V T. SPARK
TIPO INIEZIONE: Multipoint Bosch Motronic M 1. 5
SIGLA MOTORE: AR33503
ANNO DI FABBRICAZIONE: 11/98




Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: изигас -каргаснови [re: cтaн]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано19.05.09 16:47



LANDI RENZO Grup е произвела и продала над 5 мил. газови системи за пропан-бутан и метан,и има решение за конвентиране на почти всички агрегати монтирани на разични марки и модели автомобили .

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторstil (Нерегистриран)
Публикувано19.05.09 19:24



благодаря ви за изказването,но явно сте пропуснали да прочетете въпроса.
и тои не е насочен към вас. а към хора запознати и монтиращи двете системи.



Тема Re: изигас -каргаснови [re: nqkoi1 ®]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.05.09 22:49



Колега, от известно време чета из тоя форум.Забелязвам ,че според теб съществува само Ланди и нищо друго на тоя свят отностно АГУ.Мисля че съществуват и други АГУ който вършат работа и са с почти същото качество НА ДОСТА ПО-ДОБРИ ЦЕНИ.Не забелязах до сега никакво желание от твоя страна да помогнеш на колега, освен да обясняваш колко са велики Ланди,Алфа Ромео и Ферари.А отностно въпроса на колегата с Алфата автомобилът ще работи с всички ГИ на пазара. Мисля ,че Изигаз е малко по-добре.



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Автормъpи (Нерегистриран)
Публикувано20.05.09 11:05



слагаи каргас цената е супер

и работи за изигас не се пробваи от bsm казват, че инжекторите са им турски и досега не са ме лагали



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторфoбoc (Нерегистриран)
Публикувано20.05.09 16:55



Толкова не ми се пише по тези форуми, но все ще се намери някои да се изкаже неподготвен.
Не искаме да коментираме други системи и какво са казали колеги , но ще дадем пълна информация какво представлява EasyGas .
Системата е разработена в отговор на нарасналото търсене на системи в ниския ценови диапазон. С цел да отговори на масовото предлагане на евтини турски и полски инжекционни системи ,но като запази основните възможности и качеството на основната ни система „Фобос”.
Какво има в повече EasyGas в сравнение с конкурентни системи :
1. В газова инжекционна система EasyGas се използват компоненти за автомобилна употреба
2. В газова инжекционна система EasyGas :
- не се използват конектори, които могат да доведат до наводняване на газовия компютър или прекъсване на основни агрегати на автомобила.
- не се използват конектори, предназначени за работа вътре в купето на автомобила , а като компромис да се монтират в двигателния отсег.
3. В компютъра на газова инжекционна система EasyGas не се използват електро механични превключватели (релета), които по правило се използват в евтините системи,а са заменени с високо надеждни електронни превключватели, осигуряващи продължителна работа на системата, без да са от значение фактори като стареене на материала и брой превключвания.
5. Компютъра на газова инжекционна система EasyGas следи за евентуални проблеми и записването им (подобно на бензиновите компютри с кодове за грешки) в паметта на системата. На практика всеки един евентуален проблем се записва в паметта на газовия компютър и осигурява мигновена диагностика.
6. При излизане на нова версия на софтуера за газовия компютър не е необходимо компютъра да се носи при нас(имам предвид в производството), за да се препрограмира, а това става автоматично след като вашия инсталатора направи комуникация с газовия компютър.
7. Газова инжекционна система EasyGas може да работи с инжектори, съпротивлението на които е под 1 ом /стандартно използваните инжектори в системата са 1.5 ом/, осигуряващи стабилна работа на празен ход на агрегатаи на газ при газово време 2.1 мс.
8. С цел подобряването на надеждността са изградени защити от:
- късо съединение на изходите и прегряване във веригите на електро механичните компоненти (клапани и инжектори), дължащо се на окусяване.

- недопустимо прегряване на корпуса на газовия компютър, в повечето случаи дължащо се на неправилно подбрано място за монтаж.

На практика всеки притежател на EasyGas може да си направи следния експеримент – да откачи произволен конектор на газов инжектор докато колата е на газ и да даде на късо двата кабела. След около 2-3 секунди автомобила ще премине на бензин и ще запише грешка в паметта на газовата система „късо във веригата на газов инжектор (х)
Не съветваме притежатели на други газови инжекциони системи да провят този тест.

9. Газова инжекционна система EasyGas използва два отделни сензора за определяне на диференциалното налягане - сензор за налягане на газта и сензор за налягане в смукателните колектори M.A.P.
Евтините системи или не използват M.A.P., или използват само един диференциален сензор. Което затруднява работата на сервизните специалисти при евентуални проблеми в изпарителя или газоразпределителния механизъм на колата.
10. Разработена е успешна стратегия за отработване на импулси с асинхронно обогатяване.
Което на практика прави системата предпочитана при конвентиране на проблемни автомобили.
11. Газова инжекционна система EasyGas може да работи на автомобили РЕНИКС.
12. Газова инжекционна система EasyGas разполага с програмируем изход за външно реле, с което може да се спре бензинова помпа, или да се включи адванс процесор без това да е в зависимост от състоянието на газовия клапан.
13. Потребителите на газова инжекциона система EasyGas могат директно да запалят автомобила на газ при изгоряла бензинова помпа.
На този линк може да получите по - подробна информация за компонентите на газова инжекционна система EasyGas .
http://www.fobos-bg.com/index.php?l=3.386



Тема leleнови [re: фoбoc]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано20.05.09 23:46



не че ще се заяждам но и двете системи са компромис и то голям защо? ами нека да помислим: разработвани са от малки макар и много умни екипи с много малко средства, за сравнение жабарите от ланди тази година дадоха 5 милиона евро за разработки а пък БРЦ 7 милиона да не споменаваме колко пара са наляли в разработки А.Е.В. които всъшност правят цялата електроника на италянските и на някой от холандските производители. после ка може един газов инжекцион да струва 500лв. ако неговия първообраз е толкова в евра разбира се и жабчовците си имат бюджетна система - ловатото и изиджета, прости какулаторчета с прост алгоритъм съответно по-висок разход малко по-влошена динамика. не че е лошо просто ако си карал с друга система забелязваш че разлика има и то не само в парите като първоначална инвестиция. а за това кое от двете злини е по-добра ами всъшност зависи от сервиза в който ти конвертират колата и до колко са овладели самата система която монтират, така че има логика и в изкаването на колегата дето ги баца системите ако е бацнал стотина то поне им познава и кътните зъби ама да ти кажа съмнявам се не за друго а защото в последно време ( около пет месеца ) няма почти никаква работа за газаджиите а тези системки са от година, година и половина на пазара така че той ще дойде някво страшно изключение дето има през ден работа за монтаж което ???? ама всеки да е жив и здрав просто не очаквай чудеса от която и да е бюджетна система дали тя е бсм, фобос, тамона, аег, волтран, ловато, аутогазиталиа или пък тая корейската моноинжекционна система дето не мога да и науча името все тая колата ще си бръмчи ДВГто ще си се товари не съвсем правилно но кво от това нали е по-йофтинко

само гледай сервиза да е свестен иначе какъв калкулатор с закачени на него дюзи ще ти бацнат няма значение



Тема Re: leleнови [re: ole]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано21.05.09 00:30



ами за някои няма работа за други има даже и несмогват въорос на локация, мениджмънт и на избор на система с която да работят.
въпрос на избор дали седмичната заработка ще я изкарат с 5 коли с нормални цени или с високи цени и да чакат да се окачи някои , а то няма и няма.........

архимед е казал даите ми опорна точка и ще преместя земята / цитата може и да не е много точен / така, че нека благодарим на жабарите за опорните точки които създават за много пари





Тема Re: изигас -каргаснови [re: aз]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано21.05.09 00:55



Да според теб ,хората като:
- Маджардо Ланди ,който 1929 година създава редуктора за конвентиране на двигателите с газово гориво
- Ензо Ферари ,оснорателя на компанията и признат от всички производители на автомобили за решения положили основите на днешните автомобили.
- Александро Волта дал идеята Исак де Риваз да направи автомобил с двигател
- Луиджи Кристофорс , който изобретил двигател, работещ на принципа „сгъстяване-възпламеняване”. Този двигател имал горивна помпа и използвал за гориво възпламеняваща се течност – керосин
- Евгени Барзанти и Феликс Маточи, който към 1856 г. представили първият истински двигател с вътрешно горене. Той бил тритактов (без такта „сгъстяване”) и имал водно охлаждане
- Джузепе Марниготи патентовал оригинален четиритактов ДВГ, при който буталото извършвало работен ход и в двете посоки

Това са знаметити личности, който едвали някой запознат с развитието на автомобилната индистрия би оспорил.

Ланди,Ферари и Мерцедес са ИСТОРИЯ,ТРАДИЦИЯ и КАЧЕСТВО ..........от който можем да се учим само.

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 21.05.09 01:58.



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторmitko (Нерегистриран)
Публикувано21.05.09 19:19



Абе Плямпало, ти нямаш ли работа бе джанъм?

Който и форум да отворя ти все си там с компетентни отговори. Отивам да си взема от хладилника бира, но ме е страх да не изкочиш и от там...Взех си бирата. Няма те. Явно от хладилници не разбираш... А отговора на въпроса на колегата заложи твърдо на Фобос. Лично съм присъствал когато свалят БСМ от Пежо 406 и монтираха Фобос-колата тръгна добре.



Тема само каргаснови [re: mitko]  
Авторoнзи (Нерегистриран)
Публикувано03.06.09 23:52



Как пък не, пежото не работело с БСМ, направил съм двайсет такива 406-ци и си работят прекрасно и без компромиси. Времената на бензин при празен ход са малко къси 1.6 - 1.7 ms.и от там има променливи ниски обороти на газ, налага се по-прецизна настройка с високи коефициенти за да се компенсира бавната рейка която стандартно дават от БСМ. Другия вариянт е да се поръча по-бърза рейка при покупката на системата от БСМ и проблема е решен, грехота е да се сваля уредба заради това ?



Тема Re: само кои каквото си е свикналнови [re: oнзи]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано04.06.09 10:58



при 1.7ms на бензин какъв коефициент ти трябва за да работи на празен ход при минимално инжекторно време 4.0ms на газ. около 2.35 като изключим грешкат която се получава от високите коефициенти.
въпроса е при високите обороти с тези коефициенти ще можеш ли да храниш колата отговора е - не - решението е преминаване на бензин или инжектори които имат време за орваряне под 2.2мс



Тема Re: само кои каквото си е свикналнови [re: p.p]  
Авторanonimen (Нерегистриран)
Публикувано04.06.09 22:01



С BSM работи без проблем ,за разлика от по ранните верси на ФОБОС ,защото при BSM има опций да пропусне един цикал,a предполагам знаеш че впръскването е semisequent при високи обороти ма ксималното време е 10 ms ,10x 2.35 = 23,5ms напълно достатачно да работят оптимално дюзите.



Тема Re: само кои каквото си е свикналнови [re: p.p]  
Авторoнзи (Нерегистриран)
Публикувано04.06.09 22:08



Абе ти все спориш, щом ти казвам че става значи имам нещо предвид, явно съм видял пробвал и се е получило, коефициента трябва да е около 2 до 2.20 и газовото време около 3,6....3,7 не ти трябва повече, така работи прекрасно и на високите също е добре , опитай ако не вярваш.

А със бърза рейка е най-добре разбира се, и много по-лесно за настройка.



Тема Re: само кои каквото си е свикналнови [re: oнзи]  
Авторoнзи (Нерегистриран)
Публикувано04.06.09 22:17



Разбира се че работи, само "р.р." се тюхка и спори, зная че рейката е за 4ms, но и при 3,7 също работи добре, не подлежи на коментар защото е факт !



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторpecata (Нерегистриран)
Публикувано04.06.09 23:39



abe na moito pejo bardolinito na 5500ob zabivse I go napraviha da gori I gaz I benzin I se opravi ama nad 5000 oborota minava na benzin mnogo gadno bravo maistori xvalete se



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано05.06.09 01:34



не веднъж съм бил свидетел как след смяна на бавни инжектори с бързи клиента остава приятно изнененадан, а преди това си е мислел, че колата "става". Така , че "става" не е достатъчно има закони на физиката ама не ми се разписват сега. По добре обяснете зашо пускате "някои" коли след 5000 оборота на бензин или това е част от рецептата за "става".


ps. 3 омов инжектор при газово време под 3.8-4Ммс е краино нестабилен и шуми(неравномерна работа на отделните инжектори) това се познава по накъдрената ламбда сонд но кои ли ги връзва тия неща за да види нали "става"



Тема Re: изигас -каргаснови [re: p.p]  
Авторoнзи (Нерегистриран)
Публикувано05.06.09 09:58



Специално за "р.р." ще повторя, защото чукча писател, чукча не читател ?

Със бързи дюзи е най-добре ( моля прочетете това няколко пъти ) , но ако НЯМАТЕ такива, при добра настройка МОЖЕ да се направи и със каквито дюзи имате и да работи добре.

Преди да ИЗМИСЛЯТ бързи дюзи с какви дюзи правехме Пежо 406 а, ами преди да измислят газовия инжекцион с какво правехте Пежо 406 а, със най-обикновено Ловато, много се глезите ми се струва господа теоретици !



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторpecata (Нерегистриран)
Публикувано05.06.09 10:55



Razbiram ot “onzi” 4e sam preeban razbrah 4e tova bardolini ne se otliqava mnogo ot staroto lovato , no lovatoto pone ne mi gorese benzin . No ne razbiram sto mi go napraviha da preminava na benzin sled 5000 oborota tad a mi go dona4ukat



Тема Re: изигас -каргаснови [re: pecata]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано06.06.09 09:04



Леле и не се маитапиш ,над 5000 оборота си юркаш на бензин

,с малко по-добри настроики и дузите на газ остават маи постоянно отворени и затова аре на бензин

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторpecata (Нерегистриран)
Публикувано06.06.09 10:11



nisto ne razbrah ste mi onjsni li njkoi zasto kolata ja napraviha da minava na benzin



Тема Re: изигас -каргаснови [re: pecata]  
Авторoнзи (Нерегистриран)
Публикувано08.06.09 01:04



Щото пич си объркал сервиза , тези хора не бива да поемат ангажимент който не е по силите им, и като не могат да докарат високите обороти включват една опция (която е създадена за съвсем друг случай) като по този начин маскират незнанието си.

Скочи до Краси от Видин и си готов .



Тема Re: изигас -каргаснови [re: stiliyan66stiliyan66]  
Авторpecata (Нерегистриран)
Публикувано08.06.09 12:23



Sled kato gi razbiras ikam da doida pri teb 4e mi pisna ot servizi , I otkade go izmisli vidin sto ne varna naprimer da mi e po vatresno.
Ti mojes li da mi opravis kolata ako da pisi kade da te namerja
Dai mi aders I telefon (tuk ili na imeil pecatasf@mail.bg)



Тема Re: изигас -каргаснови [re: oнзи]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано08.06.09 22:01



едно скромно питане - за каво е направено онова дето се включва да минава на бензин над определени обороти (простете , не съм запознат със софтуера на Бардолини и Каргас) тее. кога се налага да се ползва



Тема Re: изигас -каргаснови [re: pecata]  
Авторoнзи (Нерегистриран)
Публикувано08.06.09 23:36



Пеца, не зная от къде си и затова се шегувам за Видин, бате Краси видински не ги люби тези системи, иначе със сигурност може да ти помогне.

Пиши от къде си все пак ?

А онази опция за преминаване на бензин се ползва при японските машини с идеята да охлаждат и запазват клапаните, над зададени обороти работи на бензин а под тях на газ.



Тема Re: изигас -каргаснови [re: oнзи]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано09.06.09 00:26



Тази теория съм я чувал.
Предпазване със неползване изповядва Христо и неговите последователи, няма да споря колко е неефективна искам само да попитам само какво ще се случи, ако имам 10 литра бензин , бързам за Пловдив и карам с 500 оборота над тези които инсталатора на Бардолини ми е задал като горна граница.

ps. аз анам защо Краси не ги обича, но немга да разбера на теб с какво ти допадат след като си професионалист и според думите ти ,а и аз вярвам ,че е така искаш клиента да получи най-добрата услуга.
Днес един колега ми сподеи защо го кефи каргас - не му се налагало да връзва външни обороти. Него го разбирам той и идея си няма защо на един автомобил е необходимо да е свързан външен сигнала за обороти , а не е препоръчително да се ползва информация от инжекторите за источник. Но професионалистите на които ежедневно им се налага да пускт по няколко автомобила безкомпромисно,а не просто да "стават" малко по добре от старото ловато тях немога да разбера.



Тема Re: изигас -каргаснови [re: p.p]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано09.06.09 01:16



Гоня една японска кошница, вече близо 100 хил на газ и се питам, кога ще изгори клапаните си

и....да ги е...а тез японци ,немогат да направят един свестен агрегат горил клапани ,абе р.р. нали и ти юркаш (и то бая километра ,до колкото знам) тез де са ги правили онези с дръпнатите очи ,па незнам да сваляш глави всеки месец или си много потаен ,или караш на оборотомер .Че сам залудел от генерация е вярно.Това ГИ,било много гадна работа - неможеш го разбереш ,кога на какво бачка ....бензин ли.....газ ли??? .Под 600 минава на бензин ,после пак на газ ....абе тез шо са направили това да работи на 750 и треба да се чудя ,кога ще притресе и ще чукне под 600 .
А забравих да кажа,че преди четири години оня моя ямболски приятел взе че ме преметна да слижа ОМЕГАЗ на таз кошница и от тогава гледам да не спирам по светофарите ,че има това да си кльоца на бензин че ум да ми заиде по 10 кинта на моточас



Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO

Редактирано от nqkoi1 ® на 09.06.09 01:20.



Тема Re: изигас -каргаснови [re: oнзи]  
Автор fobos_avto (непознат)
Публикувано09.06.09 10:13



2004 година си купих HONDA шатъл /ван/ тогава нямаше кои да ми каже , че на HONDA клапаните се регулират на всеки 10000км и след 70хиляди дадох 2500лв за ремонт на глава.
В момента карам HONDA CRV 2008г със омаслител за клапани на 20000км само проверихме състоянието им и установихме , са в норми.
Не карам бавно !!!!!

CRV то което карах миналата година на метан в началото нямаше монтиран омаслител и регулирахме клапани на всели 10000км средното натягане беше от 0.28 на 0.16 тее около 50%
След като на 30000км му сложихме омаслител натягането се промени както на бензин
Така , че колите които имат проблеми с клапаните е препоръчително да монтират омаслитекл за клапани flaslube и то в оригинал защото турските копия макар и много евтини имат един много голям недостатък при промяна на температурата се променя дозировката и течността направо изчезва…..



Тема Re: изигас -каргаснови [re: nqkoi1 ®]  
Авторp.p (Нерегистриран)
Публикувано09.06.09 22:59



ама си те влече рекламата на landi





Тема Re: изигас -каргаснови [re: p.p]  
Автор nqkoi1 ® (плямпало ®)
Публикувано09.06.09 23:03



Таз система си ми е слабост :):):):)

Не питаи старо,а патило.
Който не може да си купи FERRARI,си купува ALFA ROMEO




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.