Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:23 26.09.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сервиз за Колтек?  
Авторбapи (Нерегистриран)
Публикувано25.02.08 19:51



Здравейте. Взех си кола от Холандия с газов инжекцион на Колтек. Вече повече от 6 месеца не мога да намеря газаджия в България, който да я погледне и настрои. Моля ви ако някой знае сервиз на Колтек тук или в Сърбия да каже. Или някой газаджия които да разбира от тази марка.
Благодаря



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
Автор 4oko (минаващ)
Публикувано26.02.08 13:36



няма сори



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 16:40



Каква е колата?Каква е системата - с четири дюзи или с един разпределител който се командва от дозатор със стъпков мотор?Какъв модел е изпарителя?
Koltec VG392 или Necam Mega?Какво пише на контролера?EGI или GSI?Какъв е проблема?От какво се оплакваш?



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
АвторИнфo (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 22:36



След 4-5 години търсене намерих един майстор, дето се нави да ми смени платната на Колтека, но заяви, че не може да гарантира, че ще се получи. Изпарителя бил много сложен. След смяната се получи едно голямо "нищо" и накрая се ядосах и смених Колтека с Ловато. Направо се родих, машината работи О'К и всеки газаджия е наясно с него. Стария замина в кофата за боклук, макар, че всички казваха, че бил с класа над Ловато.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: Инфo]  
Авторбapи (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 22:21



Колата е Мазда 626 1.8 96 год. Уредбата е много стар газов инжекцион (поне така казват майсторите) модел Koltec VG392.
Любо ако имаш нещо предвид дай мейл ще ти пратя снимка да кажеш дали може да се измисли нещо.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 09:40



Знам как изглежда.От тези години е най-вероятно с разпределител и стъпков мотор.Не каза от какво се оплакваш и дали са правени опити за ремонт или настройки тук в България.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: Любo]  
Авторбapи (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 16:44



Колата я взех лятото от Холандия. Ходих поне на 10 газаджии и всичките ме върнаха. Газовата изобщо не е преглеждана. Отначало си работеше добре, но от мяколко месеца взеха да играят много оборотите на газ и да ми гасне по сфетофарите. Изглежда ми като запушване. Тресе се ужасно на празен ход. Сменил съм кабели, свещи, всичко друго и не се оправя- само о т газовата ще е си мисля.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 11:19



http://www.memtextom.dir.bg/indexbg.htm Тези продават мембрани за твоя модел.
Смени ги и почисти хубаво с разтворител леглото и стержена на стъпковия мотор в разпределителя.Става много лесно ако работиш с внимание.Компютъра ти е самообучаващ.След като смениш и почистиш остави колата да работи няколко минути на празен ход на газ при загрял двигател.Колебанията ще намаляват и ще се саморегулира.Може да се наложи ,но може и да не се наложи дорегулиране на налягането в системата на по-късен етап.Засега не пипай инбусния болт на изпарителя.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: Любo]  
Авторбapи (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 13:41



Благодаря ти Любо!. Ще взема мембрани, но малко сложно и непознато ми се струва въпросния ремонт.
Възможно ли е да се срещнем, ще ти платя и да я направим процедурата.
Аз живея в София - 0887 78 32 78



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
Авторluvekri (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 22:09



Здравейте колеги!От 3год. карам ситроен ксантия 1.8i със същата газова уредба.Преди около година смених мембраните.Колата ми гори 12 на сто при интензивно градско на къси разстояния студена, та въпроса ми към познавачите на този тип уредба нормално ли е това или не?И още нещо имам проблем с малките обороти не са устойчиви повечето са високи.Дайте съвети





Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: Любo]  
АвторCпpинт (Нерегистриран)
Публикувано14.03.08 22:45



Здравейте, при мен уредбата е Колтек VG 392, EGI, производство 2000г., колата е Субару Импреза 2001. Проблемът е, че гасне на светофарите, защото оборотите много падат. Вие професионално ли се занимавате с това и къде може да ви открия ? Благодарая !



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: Cпpинт]  
Автор bghanibal (непознат )
Публикувано24.04.08 23:32



Здравейте на всички.
И аз си взех Пасат 1,8 ,1999г., от Италия и се оказа със същия газов инжекцион Koltec VG392.Досега не съм правил ремонти и не съм се опитвал че, нищо не разбирам и нямам опит с газоби уредби.Но сипах 10л. газ да я пробвам и при превключване в положение газ на превкючвателя лампичката мига 5-6 пъти оборотите спадат и гасне колата.На два пъти след превключване на газ лампата премигана 5-6 пъти не изгасна колата но лампата на ключето не светвше.След известно време лампата светна(явно е минала на газ) ,но след форсиране оборотите спадат и колата гасне и трябва да я запаля в положение бензин.И вечерта забелязах че от 10л. газ бутилката пак е празна а излиза че май въобще не съм карал на газ.Моля ПОМОГНЕТЕ или ако някой знае да даде кординати на газаджия или сервиз.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
Автор rag91 (непознат )
Публикувано04.01.09 23:05



здравейте на всички във форума ,темата е доста стара но мисля че е редно да я изровим от пепелта понеже вече съвсем спокойно мога да заявя че има къде да отремонтираме нашите газови системи КОЛТЕК(и не само)...след безкрайно обикаляне от сервиз на сервиз и след множеството откази да се занимават с моя колтек(сигурно ви е до болка познато)бях решил твърдо да сменям системата въпреки космическата сума която ми искаха за нова-2600

(колата е бмв 6 цилиндъра затова)когато открих въпросния човек който да ми разреши мъките и мъките на моята люБИМА. преди колата ми нямаше грам мощност на газ едвам развиваше 3500 оборота ,двигателя прекъсваше ,гаснеше ми по светофарите а от 0 до 50 около 2-3 минути ,абе пълна скръб,ноооо сега колата просто лети,само да докосна педала и задницата тръгва да ме изпреварватолкова и се кефя че не ми се слиза от нея.Пожелавам на всеки да се почуства така и съм сигурен че ще го изпитате това чуство ако се доверите на въпросния човек- казва се Янко и номера му е 0878601688 и живее в гр.Септември.Най хубавото е това че има в наличност части за нашите колтеци и не е нужно да се чака поръчки и т.н. А още по хубавото е че човека наистина си разбира от работата и е много готин и топъл като човек с който можеш да говориш по всякакви теми и времето при него минава не само бързо но и приятно ,и на всичко отгоре ти обяснява подробно за възникналите проблеми и за решаването им както и за необходимата поддръжка на частите поотделно и на системата като цяло за предотвратяване на повторни проблеми за вбъдеще.просто много добър като майстор и като човек а не като тея дебили по големите сервизи които ти иде да ги хванеш за гушата... С този пост искам да благодаря на Янко за добре свършената работа и за напред да продължава да връща усмивките на лицата на своите клиенти ,и дано помогна на някой колега в беда



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: бapи]  
Авторkoлтek (Нерегистриран)
Публикувано24.06.09 13:25



Моля всеки който има въпроси за Колтек газов инжекцион сервизи части магазини майстори ремот и всичко свързано с това да пише във форума на КОЛТЕК на адрес: http://kolteclpg.8forum.net/forum.htm





Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: koлтek]  
Авторx3m (Нерегистриран)
Публикувано07.07.09 19:51



Благодарности на rag91 за безценната информация. След няколко месеца обикаляне по майстори , най-накрая намерих този пост и се свързах снощи с Янко в Септември. Човека наистина помага. Днес отидох и за има няма 2 часа си поигра и ми направи колтека. Всички други искаха да "изкормят" старата система и да я заменят с нова!
Карайте си колтека на воля , имаме човек, който няма да ни върне!
Омръзна ми от некадърни или майстори тип "голямата работа", които ме връщаха и не желаеха да ми помогнат, даващи некомпетентни мнения, лъжеха или гадаеха какво може да е, учещи се върху моя колтек и други подобни. Радвам се, че поне някой като прави пари, се е научил на нещо и е компетентен. Благодаря, Янко!



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: Любo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано23.10.11 12:45



проблем с колтек



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: aз]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано27.02.13 14:26



KOLTEC - NECAM VG392

Тази уредба е много стабилна, иска само редовно почистване на разпределителя със стъпковия мотор и проверка на диференциалното налягане ( разликата в налягането между всмукателния колектор и налягането на подаваната от изпарителя газ).Между другото системата на колтек с МАП сензор постоянно следи за подналягането във всмукателния колектор и си прави съответните корекции.Подобна система е Ланди ИГС , също безпроблемна уредба нуждаеща се само от механическо обслужване на частите, на дистрибутора със стъпковите мотори.Разбира се ако някой има нужда може да се обади на 0896610906.

И понеже съм разбрал, че българските газаджии яко крият занаята (то пък един занаят, като се има предви, че половината от тях не са държали по-сложен изпит от този за шофьорска книжка) ето как се подържа дистрибутора на Колтек VG-392



Поздрави!!

П.П. Ето ви и още малко инфо, което е вярно без часта, че само Анко от Септември се занимава с тези уредби - занимавам се и аз.....хе хе хехех



И не търсете софт за диагностика и настройка защото такъва няма, компа на Колтек-а се самообучава а диганостиката се прави както е описано по-горе - със замасяване на една букса и четене на кодовете на грешките по миганията!!



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от kelti на 27.02.13 14:32.</EM></FONT></P>

Редактирано от kelti на 27.02.13 14:33.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: kelti]  
Автор injection (lpi service)
Публикувано28.02.13 17:58



А бе "келти" (Телефон за връзка .......10906 - Петър П) ..... .ли си какъв си..... в кой свят живееш... в коя година от къде идваш от ТЪПАРЛАНДИЯ ли .....та наср..... целия форум!Имитев я го резни тоя !!!

Божееееееееееее.... е това е пълна простотия ...

"И не търсете софт за диагностика и настройка защото такъва няма, компа на Колтек-а се самообучава а диганостиката се прави както е опис"
Нарочно по изтрих .....това онова да се чудиш и да не спиш спокойно да се пощуриш малко по интернета !
Програма за Колтека ИМА
ето виж


Аре пали......... и на Орлов мост там да си повикаш и попсуваш на свобода !
Найстина ако си LZ1..... срамота !

Редактирано от injection на 28.02.13 17:58.



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: injection]  
Автор astronavt (дежурно куче)
Публикувано10.03.14 15:01



Ти не слагаше ли онези боклуци Фаворит в Орландовци - Малкото СБА?Спомня как монтира един Фаворит на една Зафира и тя умря.ТА после трябваше да си говорим дълго , че това не става и е редно да си го демонтираш и върнеш парите.Дойновски , Дойновски......



Тема Re: Сервиз за Колтек?нови [re: astronavt]  
Автор kelti (непознат )
Публикувано11.03.14 08:09



Същия "инжинер" е ....то не бяха ГИГ-ове, Фаворити и какви ли не руски боклуци.Дето в 70% от случаите си ги сваляше с подвита опашка.Снимал някакъв клип на АГАТ Вртек дето се вижда колко е обогатил сместа за да не му глъхне при подаване в газ и вече голямата уредба.Ама не казава дали не му трупа грешки бензиновото ЕКУ.Па може да е емулирал сондите на пикасото и готовао ха хахахах.

П.С. ЗА Орлов мост е добро предложение, но по-добро ми се вижда за улица Симеон, да ти припомня как ми осра колата и как си свали фаворитчето с подвита опашка!!
Спри да лъжеш хората ей, някой няма да изкара моето търпение!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.