Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:43 19.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпрос към специалистите  
АвторФOБУC-ФEH (Нерегистриран)
Публикувано27.08.09 20:32



Собственик съм на ново газово Фобус монтирано за 920 лв, при монтажа ми обясниха че електрониката е българска и цялата окомплектовка е италианска, на морето имах проблем със сондата и посетих тамошен сервиз в който майсторите твърдяха че сондата е ми е турска, погледнаха отпред и казаха че изпарителя и дюзите също са чисто турски ? Кажете ми на кого да вярвам и каква сигурност и безопасност ми дават тези турски части ?



Тема Re: Въпрос към специалиститенови [re: ФOБУC-ФEH]  
АвторPosleden (Нерегистриран)
Публикувано27.08.09 23:26



Има една поговорка-Скъп на триците и евтин на брашното.За тези пари най-вероятно са икономисали доста от нещато,които влизат в комплекта на производителя.При мен цената е друга,но и гаранциите за качествени компоненти са налице.



Тема Re: Въпрос към специалиститенови [re: Posleden]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.08.09 00:07



А ти сигурен ли си,че уредбата е Фоб"У"с?На тая цена-едва ли!Все пак и твоите дюзи би трябвало да са италиански.Не се притеснявай,ако е монтирана правилно-няма да имаш проблеми!



Тема Re: Въпрос към специалиститенови [re: Aз]  
АвторФOБУC-ФEH (Нерегистриран)
Публикувано28.08.09 19:59



Точното име е ИЗИ ГАЗ, засега работи добре въпреки че имам някой забележки, за триците съм съгласен и вината си е моя, но пак казвам че преди монтажа всичко трябваше да е италианско, неможе след това да се окаже че изпарителя ми е турска "платунка", сондата и тя не показвала защото била турска и толкова си можела, дюзите били турско копие на италианските и т.н.
Попитах в друг сервиз колко ще ми струва да си платя да ми смъкнат турските части и да ги заменят с италиянски, оказа се че ми искат да платя повече от половината от цената или към 480- 500 лева като турските работи да си ги нося където искам въпреки че са нови, те не работят с такива измислици и не могат да ги приспаднат от цената, та май ще си карам с тези и дано не е проблем че сондата не показва нищо, обясниха ми да зареждам по-малко гориво и нямало проблеми



Тема Re: Въпрос към специалиститенови [re: ФOБУC-ФEH]  
Авторcoda3OOO (Нерегистриран)
Публикувано29.08.09 17:53



Да не падате от Марс бе колега. Системата Изигас е с турски части, правени ( доправени) в Турция с лепенки Фобос за да се скрие произхода. Ако в сервиза са ви казали, че нещо сглобяват там, са ви излъгали. Този сервиз лъже и крайните клиенти, и дистрибуторите си. В действителност има турски неща, които са добри, но цената им трябва, да е по-малка, а и да не се лъжат клиентите за тях.
Не ходете в сервизи, които лъжат, прверявайте ги първо тук във форума.



Тема Re: Въпрос към специалиститенови [re: coda3OOO]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано29.08.09 20:43



Кеф!Тия от Фобус спят ли,на море ли са , че не отговарят?



Тема Re: Въпрос към специалиститенови [re: Любo]  
Авторfobos (Нерегистриран)
Публикувано29.08.09 21:32



Не колега , чакам да се настарвят всички достатачно и ще изнеса официялна информация.
както повечето са забелязали не обичам да пиша освен когато някои не се самозабравя с рекламите (както беше случая преди година с колегата от еврогас които като професионалист уважавам ) или ако някои реши да плюе по нас.
Малко е цинично точно Христо Василев собственика на БСМ да води анти рекламна кампания срещу нас на тема турска стока и то след вчерашния ни разговор по телефона в които ме уверяваше, че турските маркучи които ползва в китовете са супер и ми предлагаше да ми продава, или след хилядите продадени турски изпарители "викарс" миналата година. А да не би турчина Агата да му носи баклава от турция а не механични компоненти за вграждане в уредбите на БСМ.

така че темата е дълга сега имам работа когато ми остане време ще продължа
маи свърши лятната ваканция



Тема Re: Въпрос към специалиститенови [re: fobos]  
АвторФOБУC-ФEH (Нерегистриран)
Публикувано30.08.09 10:35



Не ме интересува кой каква кампания води а защо моята кола е жертвата, въпроса ми е излъган ли съм или не, ако наистина съм излъган как мога да защитя правата си на потребител, смятам че с тези неща не бива да се шегувате защото риска е огромен, наистина колата ми работи добре но не желая да карам със страх от експлозия, на 23 години не ми се умира заради немърливостта на някой сервиз ?
Научете се да сте коректни с клиентите си, напишете ясно какво продавате и какъв е произхода му, това е задължение на всеки търговец по закон, иначе всички сервизи ще заприличате на шайка мошеници, не се чудете защо хората необичат да ви посещават.



Тема Re: Въпрос към специалиститенови [re: ФOБУC-ФEH]  
Авторfobos (Нерегистриран)
Публикувано30.08.09 12:53



Името ми е Ивайло Вендов и като управител на „Фобос Авто” ООД съм длъжен да дам подробна информация за продуктите и услугите ни след започване на антирекламна кампания в интернет срещу компанията, която ръководя .
EasyGas е една от най- сериозните газови ситеми на пазара, въпреки че заради конкуренцията на евтини системи се предлага като система от среден клас. Като оборудване и възможности се доближава до „Sequent PLUG & DRIVE” на BRC като й липсва единствено OBD, но тази функционалност ще бъде добавена на „Фобос” след 2 месеца, когато ще се появи на пазара и 8-цилиндровата ни версия. За същия период е предвидена и премиерата на нисък клас система с функционалността на „Тамона” и „Каргас”, но ще запазим хардуерните защити и кодовете за грешки. Проекта се разработва за да не ни се налага да продаваме EasyGas на техните ценови нива. Като основни ограничения на новата система ще са липса на вход за външни обороти (оборотите ще се следят от инжекторите) и наличието само на един диференциален сензор. Което ще е по-скоро предимство за инсталаторите, свикнали да монтират подобни системи. Като по-този начин новата ни система, въпреки че ще е от най- нисък клас, ще е с по-добра функционалност от системи на други производители от среден и висок клас според техните класации.

Не е тайна, че когато правим нова система ползваме BRC за модел (а не SIMGAS, както направиха някои други тук, пишещи през 2005-a) Преди 4 години, когато проектирахме „Фобос”, ползвахме за база Sequent Fast. Като една от функциите на BRC, която тогава интегрирахме, а именно възможността инсталатора да подменя софтуера (фърмуера) на газовия компютър, ни спечели много положителни отзиви сред инсталаторите и клиентите. На практика и първите клиенти, закупили система „Фобос”, могат да разполагат с последните версии на софтуера.

Удовлетвореността на клиента е много важен показател за работата ни. Системите ни са с положителен имидж и са предпочитани при конвертирането на проблемни коли дори и от представители на конкурентни марки.
На някои фирми и сервизи им се иска да компрометират системите ни заради доброто съотношение цена-качество и високите възможности. Постоянното надъхване и изказване на невярна информация от конкурентни компании, че след като имаме и сервизи, а не сме само производители и едва ли не не желаем да продаваме продуктите си на сервизи, за да не ни конкурират, вероятно води до негативно отношение у някои инсталатори и те ни приемат като конкуренти, а не като партньори. В тази връзка искам да уверя всички, че стратегията на „Фобос Авто” е да възприема всички сервизи като партньори.
Удовлетвореността на дилърите и клиентите от работата на системите, високата надеждност, добрата поддръжка от софтуерните специалисти и неограничения съпорт на всички дилъри при проблеми с монтажи лично от мен прави „Фобос авто” надежден партньор, благодарение на което появата на поредния евтин инжекцион „Тамона” не ни се отрази така, както на други компании и не загубихме ключови дилъри. Така че смея да заявя, че партньорските сервизи не предпочитат газови инжекционни системи ”Фобос” и EasyGas заради ниска цена, а въпреки това.
В тази връзка искам да анонсирам проект на „Фобос авто” за подобряване на обслужването, който ще стартира от 1 октомври и ще включва :
- Безплатно за клиентите гаранционно обслужване на системите в цялата страна;
- Онлайн базирана система за следене на гаранционно и извънгаранционно обслужване;
- Онлайн система от анкети за следене удовлетвореността на клиента;
- Онлайн система с технически данни за автомобили и снимки.
- Онлайн система за следене движението на рекламирани компоненти от дилъри.
- Онлайн система за пускане на поръчки, достъпна за партньорските сервизи и следене на автомобили по номер на рама.


Електрониката е на много високо ниво и е изградена изцяло с компоненти за автомобилна употреба. Всички елементи са легнали на платката, което ги предпазва от дефектиране при вибрации. Всички ключови входове и изходи са защитени и се следят от диагностична система с кодове за грешки както в бензиновите компютри.
Конекторите са изцяло за автомобилна употреба.
- Инжекторите са 100% на RAIL Италия и ако някои твърди друго, е меко казано некомпетентен илй злонамерен;
- Газовият клапан е 100% на OMB Италия;
- Сензорите са на FUJIKURA ЯПОНИЯ (същите като на BRC);
- Относно изпарителите, поради големия набор от агрегати сме дали на дилърите възможност за избор между Stefanelli Италия, Тomasetto Италия, Europegas Полша и Платинка Турция. Причината да изберем изпарителя на Платинка въпреки по-високата му цена спрямо „Мимгас”, ”Ултрагас”, „Екогас”, „Викарс”, „Рамзес” или N.L.P, е че това е втората турска компания след „Атикер”, която продава в Германия .
Изцяло избора и отговорността за подбиране на правилния редуктор за съответния агрегат е оставена на дилърите.
Сервизите в повечето случаи не купуват нивомерите от нас и работят с различни марки. Ние препоръчваме нивомера да е R67-01.
Като в общия случаи от гледна точка на безопасност , не е важен произхода , а дали компонентите имат сертификати по резолюция Р67-01
На сайта на фирмата ще намерите сертификати на използваните компоненти. И на въпроса на „ФOБУC-ФEH” дали е излъган отговорът е не. Смятам обаче, че няма оправдание на да не му показва нивото и е в правото си да отиде в сервиза, монтирал му системата, да отстранят дефекта.
И не на последно място искам да добавя, че стикерите „Fobos” на изпарителя Stefanelli и „Fobos” и EasyGas на инжекторите Rail се брандират в Италия, а не при нас или в Tурция, както твърди собственикът на BSM „CODA3000” , и който желае може да направи запитване до фирмите производители, а какво го е накарало „CODA3000” да започне антирекламна кампания тук?
И нека не забравяме, че „фобос Авто” предлага 2 години гаранция на системите си, което само по себе си е гаранция за качество.



Тема Re: Въпрос към специалиститенови [re: fobos]  
Авторcoda3OOO (Нерегистриран)
Публикувано31.08.09 01:37



И десет страници да изпишеш, трудно ще убедиш клиента си, че не го лъжеш. Защото го правите всеки ден със всеки и така компроментирате бранша като цяло. Ако изделието е добро, дай му гаранция, не го лъжи, все някой друг ще те разкрие. Изобщо в тези трудни времена клиентът сам решава да сложи евтино марково, скъпо марково, компромисно или евтино без оглед на качеството. Като не можеш да окомплектоваш една система с класни неща заради цената, поне не лъжи хората - разкрит си. То има и една друга страна, но думичката ти бяга - май ставаше на въпрос за морал. И ние сме продавали турски компоненти, но не сме лъгали клиентите си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.