Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 24.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Трудно пали!!!нови  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано25.11.07 22:03



Искам да споделя и в същото време да потърся помощ: Карам Опел-Астра/моноинжекция/ и съм на газ. Изпарителя ми е Ловато-електрически. От момента на слагането на газовото до сега съм минал повече от 50х.км и не съм сменял мембрани. Прави ми впечатление, че откакто времето започна да застудява колата сутрин пали трудно на газ. За сведение ще кажа, че през изминалите 2-3 зими палеше по-добре отколкото но бензин до минус 10 градуса. Мислите ли, че е крайно време да сменя мембраните и дали отново след това ще пали от "четвърт"?
Благодаря за съветите!!!



Тема Re: Трудно пали!!!нови [re: Ивaн]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано26.11.07 01:23



Най-вероятно са се одървили вече, щом си палил на -10 редовно...




Тема Re: Трудно пали!!! [re: imitev]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 10:34



Здравейте, отново съм аз!
Искам да се похваля, че вчера си смених мембраните. Купих си оригинални, доколкото разбира се може да се разчита на това, но изглеждат доста добре. За сведение мога да кажа, че като свалих старите установих, че тънката мембрана общо взето е добре за разлика от дебелата. Тя направо колеги беше станала като "гьон". Събрах изпарителя /смених и всички гумени пръстени/ и сега работата е О.К. Само имам една молба към колегата МИТЕВ, ако може най-простичко да ми разясни каква точно работа върши дебелата мембрана? БЛАГОДАРЯ!



Тема Re: Трудно пали!!!нови [re: Ивaн]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано04.12.07 12:01



Едното, дебелата мембрана ти е мембрана високо налягане, там постъпва газта под високо налягане (първа степен на редуктора) и се рдуцира налягането до да кажем 2-3 атм (не знам точно колко) . При ловатотата тази мембрана играе и роля на разделител на водата - хубаво е да се подгрява защото при фазовия преход на газта много пада температурата.
Втората голяма мембрана детое като платно вече служи да редуцира налягането от 2-3 атм до 1,2 атм горе долу (втора степен на редуктора.)



Тема Re: Трудно пали!!!нови [re: PRlNCEZANDOR]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 17:58



Благодарности на ПРИНЦА!!!




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.