Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:09 25.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Монтирах си сам АГУ, някой въпроси...  
АвторИвaнH (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 10:21



Намерих си изгодно уредба втора употреба от приятел и си я монтирах сам, колата ми е Рено 19 / 1991 г. / 1.4 моноинжекция, мотор C3J. Изпарителя е Ланди Хартог вакуумен. Въпроса ми е относно монтажа, ако някой желае да сподели опит, а и аз да кажа за своя :-). Вакуум взех от един датчик ( или превключвател, намира се на височина над въздушния филтър вдясно точно на средата на колата гледано отпред при отворен капак ), а достъпа на бензин прекъснах с едното кабелче което отива до дюзата на инжекциона минава през превключвателя бензин-газ, газта през газовия клапан плочка и т.н. Не знам дали точно това е правилния начин, затова ви питам за мнения, оттогава минах 250 км колата почти няма разлика от движението на бензин, на таблото не светят никакви лампички които да говорят за нередност. Сега чета във форума за емулатори и проблеми с компютъра, чудя се предприемам ли нещо превантивно или ако всичко е наред да не пипам. Ако някои има газова с вакумен изпарителна такова ренде, моля да сподели опит. Поздрави.



Тема Re: Монтирах си сам АГУ, някой въпроси...нови [re: ИвaнH]  
Авторstoqn (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 10:33



Ako nqmash problemi za sega ne ti trqbva emulator.
Ti si prekasnal + na injekciqta ?????
taka li e
Edinstweniqt problem koito moje da vaznikne komputara da zapo4ne da trupa greshki zaradi lmbda sondata koqto ot4ita savsem druga smes ot tazi na benzin i se opitva da q origira postoqnno
Kato preminesh na benzin kolata moje da zapo4ne da ti davi zastoto se opitva da kompensira bednata smes koqto e zapomnila ot gazta
reshenieto e svalqsh + na akumolatora 4akash malko i pak go slagash taka si resetvash ecu-to
i si4ko e ok dokato ne pokarash pak na gaz :)))
Tova e edinstweniqt problem i to neznam s kakav komputar si moje i da ne se poqvi problema

Pishi to4no kak si prekasnal injekziqta samo + li ???/
kolko kabel4eta si prekasnal



Тема Re: Монтирах си сам АГУ, някой въпроси...нови [re: ИвaнH]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 11:16



Изглежда добре описанието, а и щом работи добре значи е добре. Не си "товари" колата с емулатори ако няма нужда. Всяко допълнително устройство влошава надеждността.



Тема Re: Монтирах си сам АГУ, някой въпроси...нови [re: stoqn]  
АвторИвaнH (Нерегистриран)
Публикувано19.07.04 12:27



Прекъснах оранжево на цвят кабелче, не съм гледал дали е +, но какво значение има ? В една ел. верига къде точно ще я прекъсна, има ли значение ? Понеже ми се наложи да оправя една от тръбичките на газовата, някъде след около 10 дни откакто я сложих ми се наложи да карам един ден на бензин докато я оправя и се държеше добре, единствената ми забележка е празния ход на газ - 2 - 3 пъти ми гасне. За инжекционната система не съм сигурен, но мисля че е Renix.



Тема за ПХнови [re: ИвaнH]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано19.07.04 15:13



кога газсне колата?
в движение с по-висока скорост? - налага се да се изведе въздухът от по-"закътано" място, да не смуче-нагнетява като на бензин.. подходящо масто е зад фара, ако има възможност, не съм запознат с Рено в такава близост..

на място? стабилни обороти и гасне? непостоянни обороти и гасне?

Пиши, за да потърсим причина-решение!

лека и полека!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.