Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:08 10.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема чашата преля - предложениенови  
Авторпoтpeбитeл (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 09:40



Здравейте,

тази сутрин идваики за работа видях с новата цена на газта 1.09 (в София).
За мен това е едно безумие, при все че А95 е 1.61, А92 е 1.54.
Не ми се мисли какво ще стане в средата на зимата, защото газта тепърва още ще поскъпва със застудяването.

Аз си направих моята сметка и реших че докато на текущите цени на бензина газта не падне под левче аз повече газ няма да заредя (уточнявам, че колата си ми работи добре на бензин включително и с А92).
Няма да ви обяснявам как зимата разхода на газ е мн по-голям, по-честа смяна на консумативи и т.н, и излиза че заради някакво си левче на 100 км да се ядосвам няма смисъл.

Направете и вие вашата и не е ли по-добре да спрем да караме на газ за седмица-две за да усетят че текущата цена на газта граничи с безумие.

Поздрави на всички!

П.С. Незнам за вас, ама на мен следващата ми кола ще е дизелче, мн мои познати си накупиха и се родиха...



Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: пoтpeбитeл]  
Авторdudulia (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 09:50



Колега,това е наистина ужасяваща цена!Безсрамници!Не може в Германия бензина да е 2,40лева,а газта 1,05 лева,а при нас газта по-скъпа,а бензина почти с лев по-евтин!Относно това със спирането-няма да стане,знаеш го сам!А тези,които са се родили с дизелчето....ами те просто няма как да сложат газчица

и само се хвалят колко е икономично,но сега им е още по-икономично понеже не могат да запалят и не си карат колите



Тема Re: чашата преля - предложение [re: пoтpeбитeл]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 09:56



От 3 месеца насам си карам на бензин. По-евтино ми излиза.



Тема Палят ги колега, палят ги...нови [re: dudulia]  
Авторпoтpeбитeл (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 09:57



Колега, имам един познат с Ауди 80 Б4 1.9 ТДИ - 90 коня.
Е те тая колица си му пали зимата и изванградско си му гори 4.5 нафта, а градско 7 (в софия).
Няма да сядам да смятам повече.
А това, че дизела не палел - глупости - има ли компресия, свестни подгревни свещи и добавка против замразване на нафтата - грешка няма.

И айде пак да не превръщаме темата Дизел срещу газ.



Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: S]  
Автор gli (новак)
Публикувано07.11.06 10:04



И аз така - от началото на септември съм на бензин.



Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: пoтpeбитeл]  
АвторFO3hope (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 12:46



От доста време градското ми е предимно на бензин - ~8-9 градско А-95. На извънградско съм на газ - ~ 6l/100km LPG срещу 5л/100 бензин.



Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: FO3hope]  
АвторMOPT (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 14:58



А какво е положението с метана ? Той още ли струва 1 лв за килограм ?



Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: пoтpeбитeл]  
Автор PRR (Гневен)
Публикувано07.11.06 18:16



Колега,

Зимата газта стига до 75% от цената на бензина (95). При 1.5лв/литър бензин прави 1.125лв/литър газ. Горе долу толкова е сметката. Ако не вярваш се разрови из форума и ще видиш че тая тема я има всяка зима. А лятото е ред на темата "Колко ми е гот на газ, я тия с дизелите как се минаха....".
Докато карах Vectra-та си бях направил сметката че имам сметка да карам на газ докато тя е на 80% от цената на бензина. Но тая сметка не си я правя само аз ами и газаджийте и цената никога не минава 75%. С други думи - изборът си е твой. Като не ти харесва на газ, карай на бензин. Ако и това не ти харесва има и ГТ



Поздрави


So What?

Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: PRR]  
Автор12O3 (Нерегистриран)
Публикувано07.11.06 21:51



Готини размисли, ама като Шкодата не може да кара на друго - а само на газ :) а и като имаше бензин харчеше с литър повече от газта.

Иначе с Реното пробвах - бензин 6, газ 8. До 1000 км/м разликата е малка, но над 5000км се усеща

Ама и автостоп има (3 седмици с колата на работа, една - на стоп и без екскурзия уикенда :))

а и 3/100 сайта придобива популярност. Вече сме 3 коли по маршрута, ако газта стане 2лв, май ще се съберем в 1 кола

. Да са живи и здрави автобусите, че все са скъпи - поне за тях не мисля като за алтернатива да икономисам някой лев

Колеги как е пътуването на метан - актуална информация. На 3 пъти решавах да си сложа - и трите се отказвах. И дали газов инжекцион би свалил разхода?



Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: PRR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано07.11.06 22:17



Всеки сам си прави сметката... Аз лично мисля че нормално икономията достига до 1,50 лв./100 км при каране на газ зимата. Това за 10000 км (колкото карам зимата) прави 150 кинта. Или новите ми зимни гуми



Следва лятото - още 15 000 - 20 000 км на газ при икономия около 3,00 лв./100 км или общо става 750 лв. годишно.

Иначе казано избих цената на колата за 5 г.

Така че - кой както си прецени. Като намалеят потребителите на газчицата и пада логично цената

Аз лично не карам на бензин защото имам нужда от нова ламбда сонда на кадетора, а 70 лв. няма да дам... Но и при това положение пак ще карам на газ. Просто е по-ефтино...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.