Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:56 02.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: imitev]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано07.11.06 22:43



Аз пък минавам известно време на бензин, откакто се правих на алхимик с ламбда сондата и слагах добавки за чистене на дюзи бензина ми започна доста по бавно да намаля, а сега вече е студено и очаквах да имам преразход на бензин за ради подгряването. За сметка на това колата ми отново започна да харчи около 15/100 газ, при положение че сега изминавам повече километри на бензин докато загрее и би трябвало уж да падне поне с половин литър, явно газта си иска качественни части за да даде приличен разход. Та докато не се поосвободя ще предпочета 10/100 бензин без разправии вместо 15/100 газ(които са си 16 всъщност заради подгряването) ...



Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: dudulia]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано08.11.06 08:29



За дизела: "Гроздето е кисело" - казала лисицата ...



Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: S]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано08.11.06 08:37



Ами при цени 1.60 към 1.10 (закръглени, че по лесно да се смята) излиза, че преразхода на газ спрямо разхода на бензин трбва да ти е над 45%, от което следват разни нелицеприятни за теб изводи, като например че газовата ти уредба е поставена с две леви ръце (няма да казвам къде наврени) и/или че колата ти не е в добра дори ЗА ВЪЗРАСТТА СИ кондиция. Нищо лично.

А иначе и на мен не ми харесва тази цена. Ама на бензин определено не ми е по-евтино.



Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: Merck_44OGLE]  
Автор PRlNCEZANDOR (vodoun)
Публикувано08.11.06 13:30



За мен лично 1,10 е допустимият максимум.
Има само един проблем който ме притеснява:
Цената на газта се движи със бензина обаче със закъснение, да кажем че днека намалят бензина с 10 ст и газта ще падне след месец. Обаче нещо от газостанциите забравиха тая работа, когато трябва да скача за 3дена скача с 10 ст, а когато трябва да пада независимо че е отбелязан траен спад в цената на бензина, газта пада с 1ст на месец. Като цяло това лято за първи път не видяхме найстина ниски цени на газта.
Въобще не ме притеснява зимата и сегашната и цена, това вече е стара история и би трябвало всеки един от нас да е наясно, че зимата цената става по-восока и нерентабилна.
Това което много ме притеснява е че това лято авгутс месец по най-големите жеги на места по България цената беше 1,14лв: 1,10лв а в София дъълго време се "радвахме" на 1,08 и това при тогавашна цена на бенза около 1,75-1.80.
За пример миналото лято бензина пак си беще общо взето 1,80 , но газта имаше траен спад като дълго се задържа на 0,74-0,75, а след това на 0,82-0,83, чаак до края на лятото.

Между другото какви са триковете по ламбда сондата който си правил че си я оправил - въпрос към Merck_44OGLE.



Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: 12O3]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано08.11.06 16:04



Колега китка си е метана. Все още поддържам около класическия среден разход от 5лв/100 км при цена 1,03 за кг.... Зимата малко повече заради бензина, ама няма и левче над тази цена... Дали да сложиш - ти си решаваш... по форума има много мнения и в двете крайности..истината е някъде по средата





Тема Re: чашата преля - предложениенови [re: PRlNCEZANDOR]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано08.11.06 22:18



Почти всички ламбда сонди са направени на основата на циркониев диоксид, едно извънредно устойчиво съединение, както на механични, така и на химични въздействия ( покритие за лагери например) . Върху основата от циркониев диоксид по принцип се слага керамична обвивка, която е пропусклива за газовите молекули, та да може оксида да си свърши работата. Отвън има метална надупчена обвивка и целия проблем идва от това че нарочно е направена неразглобяема, за да не дадем 5лв за реактиви, ами 160лв за нова :) Аз разширих леко отворите, изкарах парчетиите от керамичната обвивка(много е тънка и крехка) ,забърсах я отвън с лакочистител(най евтиния е най добър) че нямах подръка хлороформ или етер, накиснах я в лакочистителя, изтръсках я от капките, промих със спирт 95% (от аптеката), подсуших, накиснах я в преобразувател за ръжда(на основата на фосфорна к-на), пак промих със спирта и я подсуших. Резултата беше че сондата стана като нова. По принцип проблема при тях идва от сажденото покритие, което пречи газовете да контактуват с оксида, с подгряването стават проблеми, ако сондата е с 1 или 3 кабела, това означава че има 1 кабел за сигнал, а за маса служи корпуса, тоест резбата, където е навита, там често стават мизерии и сигнала става слаб и променен, показанията грешни , горивната смес и тя извън норми и ето ги пак саждите се натрупали, за този проблем стига да се опъна маса от корпуса до някое подходящо и неръждясало място.
Клеги препоръчват и изгаряне на саждите с горелка, така за нещастие направих и аз - с малък газов поялник, пълен с газ за запалки, та той скапа леко работата и на места оксида хвана черен слой сажди, които после не успях да разтворя с лакочистител, не го правете и вие това упражнение. Понеже уча за държавни изпити не ми се играеше да си правя водородна горелка, с която няма начин да се получат сажди. Въпреки това сега сондата си работи добре, лампата ми светва много по рядко и изключително само на празен ход(майсторите разправят че така правели леко ленивите сонди), бензина ми започна да намалява дооста по бавно и съм доволен. Следващия път ще се подготвя добре, ще имам време и ще постигна по добри резултати.
В резюме - възможно най чистия органичен разтворител, спирт за промивките - 95%, преобразувател за ръжда, това според мен е достаъчно. Водородната горелка е доста опасна играчка и няма да ви разказвам за нея. Вмествате се в 5лв за химикали и 5лв за монтаж/демонтаж.

Редактирано от Merck_44OGLE на 08.11.06 22:22.



Тема Re: няма сметка на LPG, само Метан!нови [re: пoтpeбитeл]  
АвторAUDl (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 17:34



Карам на газ от 20-25 години и си спомням времето когато газта беше 19 ст. при бензин 50-60 ст. И тогава на газостанцията на "Топливо "- Враждебна в бутилка от 60л (с изключена защита) пълнеха 62-63л, но при онези цени ми беше все едно.
Не мога да ги разбера колегите които карат на газ за 10 % реална икономия. Сигурно ще има и такива които ще карат на газ дори и когато е по-скъпо от бензина.
Аз бях на газ до сега заради евтинията и заради евтинията преминавам на метан.



Тема Re: няма сметка на LPG, само Метан!нови [re: AUDl]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано09.11.06 18:05



Чакаме да дойде европата с пълна сила и да се стовари отгоре ни под формата на правила и задължения....Тогава поради факта, че трябва да се намаляват разни вредни и гадни емисии и се предполага да има облекчения за автомобилите дето карат на природосъобразни горива... Дори и от гледна точка на цена на горивото да не си заслужава, то ще има други екстри - по-ниски данъци или подобни неща дето да компенсират...



Тема Re: няма сметка на LPG, само Метан!нови [re: a]  
Автор Merck_44OGLE (непознат )
Публикувано09.11.06 21:55



Ще компенсират дръжки, нашите управници само сметката си знаят, днес обявиха че вместо ддс за внос на коли ще плащаме сумата под формата на други данъци :(
И аз май ще се преориентирам към метана и от догодина може да се разходя за 1 Волво 850 с фабрична метанова уредба :)



Тема Re: няма сметка на LPG, само Метан!нови [re: Merck_44OGLE]  
Автор codeine (някакъв)
Публикувано10.11.06 10:01



Прав си, тя държавата няма да се мине и парите ще си ги прибере от другаде...но поне има задължения с които ще не ще...ще трябва да се съобразява...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.