Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:15 16.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ПОДХОДЯЩ ЛИ Е ПЪТЯ НА ГАЗТАнови  
АвторMA3ДA EФ БГ (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 09:37



ЗДРАВЕЙТЕ, МНОГО ГОТИН КЛУБ! ОТ 20 000 КМ ИМАМ ГАЗОВА НА МОЯТА МАЗДА 323Ф 92ГОД. НЕ МОГА ДА СЕ ПРЕБОРЯ С РАЗХОД, УПОРИТО МИ ДАВА 13-14 В ГРАДА ПРИ 1.6 МОТОР СЪС 16КЛАПАНА, ПЪЛНА ИНЖ. ВСИЧКИ КОНСУМАТИВИ СЕ ПОДМЕНЯТ С КАЧЕСТВЕНИ И НАВРЕМЕ И ПАК СЪЩОТО.ХВЪРЛИХ ЛУДИ ПАРИ ПО СВЕЩИ, ФИЛТРИ И Т.Н. иЗПАРИТЕЛЯТ МИ МАРИНИ Е МОНТИРАН ГОРЕ ВЛЯВО НА ДВИГАТЕЛЯ, А ВЪЗДУШНИЯТ ФИЛТЪР Е ДОЛУ ВДЯСНО., ПРИ КОЕТО ИЗПАРИТЕЛЯТ Е НА НИВО НАЙ ВИСОКО ОТ РАЗШИРИТЕЛЕН СЪД И РАДИАТОР. ПРИ ТОВА ПОЛОЖЕНИЕ МАРКУЧЪТ НА ПЪТЯ НА ГАЗТА Е ОКОЛО МЕТЪР ДЪЛЪГ, ДА НЕ Е И ПОВЕЧЕ- ПРАВИ ПЪЛЕН ДИАГОНАЛ ПОД КАПАКА. НА ДРУГИ КОЛИ СЪМ ВИЖДАЛ ЧЕ ТОЗИ МАРКУЧ Е ДО 5СМ ДЪЛЪГ. АКО СМЕНЯ МЯСТОТО НА ИЗПАРИТЕЛЯ ДАЛИ ЩЕ ИМАМ ЕФЕКТ В РАЗХОДА, НАПРИМЕР ТОЧНО ДО ВЪЗДУШНИЯ ФИЛТЪР. НА БАЩА МИ КОЛАТА Е СЪКИЯ МОТОР НО 1.3 И КАТО СЕ КАЧА ДА КАРАМ ПРАВЯ 8-9 НА 100 ГРАДСКО, ВЯРНО ЧЕ Е И ДОСТА ПО ЛЕКА НО МОЕТО 13-14 НЕ Е НОРМАЛНО МИСЛЯ. БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЯ



Тема Re: ПОДХОДЯЩ ЛИ Е ПЪТЯ НА ГАЗТАнови [re: MA3ДA EФ БГ]  
Автор xr3 (непознат )
Публикувано15.03.06 15:16



spored men proveri kakav smesitel ti e montirana s kakav defuzior i kakav trabva da e po katalog



Тема Re: ПОДХОДЯЩ ЛИ Е ПЪТЯ НА ГАЗТАнови [re: xr3]  
Автор323eф (Нерегистриран)
Публикувано16.03.06 10:55



благодаря колега, в момента точно това проверявам, но не мога да намера свестен електронен каталог. аз съм в плевен и като отидеш тук при някой продавач, немат каталози не могат да намерят нищо, абе говорят ти като селски майстори, сочи ти някоя и ти казва - тая става и толкова. ако имате неква идея - ще е супер. аз намерих една демо версия в сайта на брц българия ама там точно моя модел го няма, пък гледам че другите мазди им дават смесителя да е монтиран на коликторната тръба /кръгъл/, пък на мен са ми сложили правоъгълна плочка веднага след дебитомера и възд филтър, може и да нема разлика ама знам ли



Тема Re: ПОДХОДЯЩ ЛИ Е ПЪТЯ НА ГАЗТАнови [re: 323eф]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано18.03.06 22:10



Колега, колкото е по-далеч от цилиндрите смесителят, толкова по-добре ще се смеси газта с въздуха. За това има резон да е по-далеч!
Колкото до дължината на маркуча - виждал съм на Алфа Ромео 33 на боксерите как слагат в Италия изпарителите - ами и там дължината на маркуча е много голяма, но няма проблеми.
По-вероятно е да имаш дертове от състоянието на изпарителя или от настройките, ако всичко друго както пишеш е на 6.



Тема Re: ПОДХОДЯЩ ЛИ Е ПЪТЯ НА ГАЗТА [re: 323eф]  
Автор xr3 (непознат )
Публикувано19.03.06 19:23



kolega az te pitah kakva marka e izpariteli 6toto po princip tova pak e ot zna4enie vseki katalog dava razli4en vid golemina na defuziora i za tova mi kaji kakva marka ti e izparitelia.a ina4e za elektronen katalog nemoga da ti pomogna 6tot sam mnooogo boss s teia kompoveaz imam katalozi i viarvam 4e 6te moga da ti pomogna.aaa tozi 6koda pag gi rasi edni deto mai toi si gi sa4eniava



Тема Re: ПОДХОДЯЩ ЛИ Е ПЪТЯ НА ГАЗТАнови [re: xr3]  
Авторsome (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 20:36



колега, а ще може ли да ми помогнеш и на мен, защото имам съмнение че не са ми сложили походящ размер смесителна плочка. Става дума за Ауди80 двигател SF с вакумен изпарител Ловато.



Тема Re: ПОДХОДЯЩ ЛИ Е ПЪТЯ НА ГАЗТАнови [re: xr3]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано19.03.06 22:24



Какво те притеснява от написаното, младежо? Нещо те е така ли? Може и да поспорим или да "ме открехнеш" ако си написал някакъв нова книга за АГУ...



Тема Re: ПОДХОДЯЩ ЛИ Е ПЪТЯ НА ГАЗТАнови [re: MA3ДA EФ БГ]  
Автор mixoni (непознат )
Публикувано20.03.06 10:32



можеш да попиташ и тук http://forum.mazdabg.com/
има доста хора от форума, които карат на газ и можеш да се консултиташ с тях.
аз карам на метан изпарителя ми е при възд.филтър, плочката е преди да се раздялят колекторите, дано да го решиш проблема



Тема Re: ПОДХОДЯЩ ЛИ Е ПЪТЯ НА ГАЗТАнови [re: mixoni]  
Автор Vili_Hristov (Mazda 626,Gaz24)
Публикувано20.03.06 18:45



След настройка на Елкон, разхода пак ли е много висок?
Ако имаш възможност да смениш изпарителя за проба да видиш какви показания ще даде.



Тема Re: ПОДХОДЯЩ ЛИ Е ПЪТЯ НА ГАЗТАнови [re: Vili_Hristov]  
Автормaздa eф бr (Нерегистриран)
Публикувано22.03.06 12:27



момчета, благодарен съм за отзивчивосттта. колата ми е настроена на газанализатор, всички съставки са в нормите. изпарителят ми е марини - малко пиклив ама ми го монтираха тогава когато не знаех нищо за алтернативните горива и принципи на горене. газаджията каза че маринито ми се държи доста адекватно и ме "убеди", че който казва че гори 8 на сто в града значи лъже и ме посъветва като ме лъжат- да лъжа и аз. ама за кво да лъжа, то лъжа само себе си, зареждам като на ЗИЛ.
та дойде ми една идея. прави ми впечатление че колата при потегляне от светофар ако и натисна малко газта без да я настъпвам едвам отлепя и държейки така тя стига до 3500 об. някъде, значи със системата се лъжем нещо. това което подавам като изискване към мотора се реализира ама много късно. ако искам да потегли както трябва- нормално и дам газ и засържа тя стига до 5-6000. та намерих ед0на плочка за монтиране на колекторната тръба но със 3 щуцера на нея. - 2 газ а единия заобикаля дебитомера, и смуче направо от въздушния филтър въздух за поддържане оборотите на празен ход. като експериментирам ще сигнализирам кво е станало /инжекцията ми е бош/




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.