Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:32 08.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ситроен Ксантия - проблем  
АвторKcaнтия (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 08:23



Здравейте,
имам проблем с тая ксантия(1996г, 2литра 16V, Al колектори, компютъра е бош) и изобщо не мога да вдяна защо???
значу агуто е БРЦ, емулатор питагор, симулатор за ламбда сондата(тя е с 4 кабела-2бели,сив и черен).
Тихите са отвратителни, на път направо си гаснем на място едвам ги държи.
Когато и включа климатика се държи малко по-добре.
свързан е бай-паса за тихите след смесителя, но това не оказва влияние.
Оборотите са еднакви и когато е свързан бай-паса и когато си смуче чист въздух,

ако някои може да помогне!!



Тема Re: Ситроен Ксантия - проблемнови [re: Kcaнтия]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано10.09.05 13:31



Това с байпас веднага след смесителя е нож с две (сериозни) остриета.

Не познавам твоя мотор и всичко по-надолу са само предположения: вероятно си с прост пръстеновиден смесител някъде след въздушния филтър. МАЛКО след него взимаш "смес" която през моточето за празния ход се подава зад дроселовата клапа. Разковничето е в думичките "малко" и "смес" - непосредствено зад смесителя имаш всичко друго, само не и хомогенна смес. И в кой момент какво точно пускаш през шунта е божа работа. Това обяснява липсата на особена разлика когато през байпаса минава само въздух (естествено може да има и други обяснения).

Имах доста сходен на твоя проблем, който се реши чрез смяна на смесителя с такъв двоен, разположен непосредствено преди дроселовите клапи. Освен това през шунта подавам направо газ към въздуха, а не смес. За целта единия изход на тройник-регулатора захранва вторичната дроселова клапа, а другият - първичната + шунта. Откакто съм с тази система нямам грижи, а това са вече близо 3 години и половина.

Надявам се да съм ти бил полезен.

Успех



П.С. При мен системата е такава:
1. въздушен филтър
2. следва отклонението за въздуха през шунта на дроселовата клапа
3. следва смесител с отделни отвори за първична и вторична дроселова клапа, всеки от които се захранва от отделен изход на тройник-дозатор

гуменият маркуч за въздуха към вентила за празния ход е срязан и чрез пластмасов тройник към него се подава газ от същия изход на тройник-дозатора, който захранва първичната дроселова клапа

Работи перфектно и без ламбда контрол, само с емулатор на дюзите. Моторът ми е пълна електронна инжекция 1.7 на Рено.

Редактирано от VladoR на 10.09.05 13:39.



Тема Re: Ситроен Ксантия - проблемнови [re: VladoR]  
АвторKcaнтия (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 14:57



Благодаря Владо!

Мотора на тази Ксантия в с една дроселова клапа(2литра,132кс,96г,16клапана,алум колектори), и смесителя е монтирран в края на въздуховода и началото на алуминиевия блок на дроселовата клапа.
Единичен е комбиниран с предпазна клапа.
Мисля че успях да я вкарам в режим, но се притеснявам дали не продължава да трупа грешки по ламбда сонда, в момента работи супер,но забелязвам следното:
когато изключа акумулатора, т.е. ресетна компа и изтрия евентуално натрупани грешки , които се изтриват по тоя начин - оборотите се скапват - не са стабилни, пропадат клатят се, но само след 3-4-5 минути работа(на празен ход или в движение-няма значение)се стабилизират и всичко изглежда да е перфектно(но докога??)
след това и да гася и да стои и изтва двигателя - няма проблем с оборотите, но лампата на чека започва да свети по-дълго в началото(преди светваше когато дам на контакт и изгасваше когато завъртя стартера-още преди да запали мотора лампата беше изгаснала), а сега не изгасва веднага, а 3-4-5 секунди след като запаля двигателя.След това не светва повече по време на работа.
ламда симулатор нямам, а сложих реле което прекусва черния кабел на сондата при работа на газ.

не съм сигурен дали няма да се ошашка компа след време ако действително пак се трупат грешки, щото преди да сложа релето чека си светваше от време на време при работа на газ, сгеа не свети, ама знам ли...



аре чао засега, баси романа написах




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.