Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 03.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема метан за всеки  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано29.06.04 13:29



за метановите уредби нека не звучи като реклама все пак всеки избира сам но чесно докато не покарах дори и аз бях скептичен надявам се да е полезна информация и колегите да са доволни от икономията
а за цените : при мен ( аз съм офис мениджъра на любо ганев а той е директен вносител на метанови уредби и станции за балканския полуостров и източна европа на по - голямата част от италянските производители ) та :пълен комплект уредба включваща редуктор , автоматичен ключ , стоманена тръба , маркучи за вода , тетки , скоби , манометър за нивопоказателя на ключа и зарядно устройство с възвратен клапан стува 275 лева . след това според желанието на всеки за автономност тоест за каране с едно зареждане следва да си изберете ботилка - 20л.=6.5л.бензин (толкова км. ще измине колата колкото с този бензин )-160лв , 24л.=7.7л-200лв. , 30л.=9.4л.-280лв. , 40л.=12.6л.-310лв. от тук бнататък ботилките стават по-скъпи тъй-като по-големия литраж ботилки се изработват по друга технология и ги прави само една фирма в европа и една в канада 45л.=14.1л.-430лв. , 50л.=15.7л 450лв. , 60л.=18.8л. 560лв. , 80л.=25л. 850лв. и тн. ако се загледате ще видите че ако човек си сложи 2/3 по-малки ботилки излиза по ефтино от една голяма . самия монтаж в ОТОРИЗИРАН ТОЕСТ ИЗКАРАЛ КУРСОВЕ В ИТАЛИЯ И ПОЛУЧИЛ УДОСТОВЕРЕНИЕ ЗА ГРАМОТНОСТ сервиз при който гаранцията на уредбата е 50 000 км. а и вносителите на нови автомобили признава неговия монтаж ( не отпада фабричната гаранция) с всички компоненти емулатори предпазни клапи стойка за ботилките и тн. е 250/300лв. тайминг адванс процесора който е необходим за да работи колата без абсолютно никиаква загуба на мошност ( като на бензин ) с монтажа струва 170лв. . уредба за околу 250/300км. се плаща от разликата в цените на горивата за околу 10000км. при конверсия от бензин и за 17000км. от пропан-бутан . станция в кюстендил се открива до 1 седмица в бургас , ст.загора , враца , плевен до 1/2 месеца а за софия в процес на строеж са 4 бр. в района на красно село , орландовци и подуене моя телефон е 0887545041 казвам се бойко и ще се радвам да съм полезен с каквато и да е била информация карам ланча дедра 2.0 пълен инжекцион околу 32000км на метан харчи ми 3.7лв извън и 4.5лв. в софия



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано29.06.04 14:29



Не разбрах - колко струва такава уредба в необходимият минимум от компоненти така че колата да работи безпроблемно ???

без бутилката - там е ясно как се събират цифрите ...




Тема Re: метан за всекинови [re: imitev]  
Автор4oko (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 16:29



275лв. точно



Тема Re: метан за всекинови [re: imitev]  
Автор4oko (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 16:35



във всъшност при метана за разлика от пропан - бутана необходимия минимум компоненти се покрива с пълен кит в който е включено абсолютно всичко с изключение на тайминк адванс процесора който се монтира по желание ако си от състезателите или имаш нервен десен крак като мен



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 17:27



Полезно инфо, но "за всеки" е доста преувеличено.

Не всеки ползва колата си само да се вози без багаж, т.е. не всеки би бил склонен да жертва багажника си за 2-3бр. бутилки.

Аз например имам пасат комби, и съм с тороидална 40литрова пропанова бутилка на мястото на резервната гума - багажника ми е непокътнат, и бутилката ми дава съвсем оптимален пробег между зарежданията. Не бих поставил бутилки отгоре в никакъв случай, тъй като това би обезсмислило тотално функциите на колата. Т.е. за мен (и не само за мен - доста хора биха имали същите съображения) метанът не представлява никакъв интерес.

А и теглото на 2-3 пълни бутилки е сериозно - последствията са - по честа смяна на задни амортисьори, по-голяма вероятност за изкривяване на джанти, а в по-далечна перспектива - "клякане" на колата. Това го знам от личен опит с предната ми кола - москвич с 60 литрова бутилка, която (беше по времето когато в софия имаше 3 газостанции и се чакаше с часове) се пълнеше винаги "догоре" - в крайна сметка дори се отпраха "ушите" на ресорите.



Тема Re: метан за всекинови [re: KOKO]  
Автор4oko (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 17:41



вярно има неудобства но както е казал поета не може и пръста в .... и душата в рая и все пак ако проявиш малко изобретателност тоест монтираш ботилките под колата което се прави не е поблем пак си имаш безценното комби а за тежеста твоя резервоар стандартно събира 60л.-56кг. бензин на тяхно място 2 бутилки по 30 л.- 54кг.празни-64кг. пълни не е много различно нали?



Тема Re: tuk ne e mqsto za reklamaнови [re: 4oko]  
Авторbebo (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 18:47



Smqtam,che tuk ne e mqstoto da se reklamirat uredbite ne Lubo Ganev.A ti, priqtelu 4oko,ne zablujdavai auditoriqta,tozi tvoi kit,1-vo nqma magistralen klapan 2-ro vskichki tezi ceni,koito pishesh sa bez DDS ili Lubo nqma fakturi za tazi stoka.
NESHTATA PRI VAS MAI MIRISHAT



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
АвторPower (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 22:46



Чоко Здрасти,
аз се интерисувам кога ще има метаностанция в Сливен,Ямбол или Нова Загора,Аз съм от Сливен !



Тема заек за 4okoнови [re: Power]  
Авторзaek (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 23:34



40ko, аз съм този дето си е монтирал бутилките под купето. Веднъж ми се обади по телефона когато бях на път за бургас. Тогава минах София,Пловдив,Бургас,Сл.Бряг,Варна,София. Минах почти целия път на метан, превключих на бензин на 40 км от София (още Севлиево не работеше).
Та искам да ти помогна, защото виждам,че тук има доста песимисти.
Значи на чоко колата харчи малко повече отколкото трябва, но все пак е по-мощна от моята. Извън града свалям под 3 лв/100км. Така целият този път (1100 км)ми излезе 30 лв. На практика по ефтино може да се стигне само пеша. Дори и със скутер би излязло по-скъпо.
За тези, които казват, че се жертва багажника, ще кажа - не е вярно. Ако пожертвате 200лв в повече, можете да си купите бутилки, които да натъпчете под купето, и багажника да ви остане свободен. Друго предимство - бутилките са тежки (общо около 100 кг) и са монтирани под фабрично определения център на тежестта. В резултат колата е по-стабилна в завой.
За амортисьорите - има нещо вярно, но ако бутилките се монтират пред задния мост (при мен е така) вутху амортисьорите ще падне тежест, равна на още един пътник. Моята кола въобще не е клекнала.
Друго предимство - цената на петролните продукти (вкл. пропана) се определя на политическо ниво, и никой не знае кога бензинът ще стане по-скъп от месото например. Метанът скоро няма да поскъпне, тъй като към него няма политически мераци. Освен това съвсем наскоро холандска фирма започна разработването на метаново находище близо до Галата. Това значи конкуренция. Нали видяхте какво направи конкуренцията с цените на мобилните оператори.
Та ако някой все още не е минал на метан,нека го направи. И наистина на Любо Ганев сервиза засега е най-квалитетен.



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
АвторSpido Rapido (Нерегистриран)
Публикувано29.06.04 23:36



4oko stiga s tezi otdelni ceni na kit-4eta , botijki i t.n.!!!!!!! DAI CENATA TAKA:
KIT :...........lv
botilka :.....lv
taiming:.....lv
dr. ekstri:...lv
montaj:......lv
------------------
OBSTO:....lv
dds:........lv
----------------------
TOTAL:..........lv



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 11:02



Значи първо не съм забелязал да има достатъчно място отдолу под колата за бутилки, освен ако се махне резервоара за бензин. Ако имаше - щях да съм сложил бутилката за газ там.
Под "достатъчно" имам предвид така да се сложи бутилката че да не стърчи и да не се удря като се кара по лош път, или по коловози зимата, или при паркиране на тротоар например. Такъв монтаж е приложим главно при джипове, пикапи и т.н.
Вярно че резервоара на пасата е голям, но едва ли някой нормален човек го пълни непрекъснато догоре. А и не може просто да го махнеш - не може да караш само на метан. Може да го замениш с по-малък, но това е допълнителна разправия и разходи на време и пари, а и пак не е ясно дали ще се отвори достатъчно място.



Тема Re: метан за всекинови [re: Spido Rapido]  
Автор4oko (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 12:40



KIT :.275..........lv
botilka :от 160 до 850 по избор.....lv
taiming:150.....lv
dr. ekstri:няма...lv
montaj:250......lv
------------------
OBSTO:от685 до 3000....lv
dds:.20%.......lv
----------------------
TOTAL:..........lv



Тема Re: метан за всекинови [re: Power]  
Автор4oko (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 13:03



веднага когато се почне да се строи в района ще ти пиша за сажаление за сега няма интерес от инвеститорите сори



Тема Re: заек за 4okoнови [re: зaek]  
АвторKOKO (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 13:13



200лв само за удоволствието да са ти бутилките под купето не са малко. И доколко са "под" купето? Подозирам че малко или много стърчат над общото ниво.

А и цялата първоначална метанова инвестиция не е малка - доближава се до цената на немалка част от масовите коли втора употреба. Това също е възпиращ фактор.

Наивно е да се мисли че цената на метана няма да се влияе от политиката - стане ли по-популярно това гориво веднага ще се възползват. Между другото днес чух нещо че ще има увеличение на цената с 7% от юли месец. Не съм сигурен, ама май точно за тази газ беше...

При всички положения, ако метановите уредби станат по-масови, и цените на компонентите и цените на бутилките ще паднат, например ще почнат масово български бутилки да се правят и т.н., а и метанстанциите ще станат повече. Така че мисля че е по-разумно (особено за тези дето вече са на пропан), просто да се изчака други да се охарчат и да свалят цените.

Няма закъде да се бърза толкова.



Тема Re: заек за 4okoнови [re: KOKO]  
Автор4oko (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 14:33



вярно че не е необходимо да се бърза особенно ако си на пропан бутан все пак за да пробие той самия на пазара бяха необходими цели 30 години за справка първата пропан бутан станция е отворена в страната през 73 година а за цената на метана май ще се повторя но дори и всички 2100000 регистрирани превозни средства да минат на метан те ще представляват 2% от потреблението на газ в страната което се формира от тецовете кремиковци битовите потребители който непрекъснато нарастват и всички останали предприятия който ползват природна газ като енергиен източник



Тема Петреко?нови [re: зaek]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано30.06.04 15:06



Вярно е че Петреко вече добиват газ. Но те нямат лиценз да продават на крайни клиенти надребно. А поради разопоредби в законите трябва да си МНОООГОО голям потребител за да можеш да купуваш газ от тях.

А Любо Ганев може да купува газ реално само от местните газоразпределителни дружества.

А на този г-н

как ще му бъде някой конкуренция?

... По добре Богат и здрав отколкото ...

Редактирано от DanailP на 30.06.04 15:11.



Тема Re: заек за 4okoнови [re: зaek]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано30.06.04 15:07



Опиши моля те какво караш? Да не е камион или нещо такова?

... По добре Богат и здрав отколкото ...


Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Авторзaek (Нерегистриран)
Публикувано30.06.04 16:32



Не карам камион бе, най-обикновена лека кола. Пежо 405. Не знам защо някой тук се усъмни че нещо от някъде стърчи над основното ниво. Няматакова нещо. Откъдето и да погледнеш колата - отстрани, отвътре, отзад - от никъде не се вижда бутилка. Най-ниската точка, както и преди си остана тръбата на ауспуха. Иначе бутилкита са с общ обем 100 литра.



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Автор Nik55 (любопитен)
Публикувано01.07.04 10:11



А бе как ги вземат за :аз съм офис мениджъра на любо ганев като не знаят българския?! Не знае правописа:
от тук бнататък ботилките стават по-скъпи
ботилки се изработват по друга технология
клапи стойка за ботилките
2/3 по-малки ботилки
уредба за околу 250/300км
за околу 10000км

случва се понякога човек да сбърка, но да пише постоянно БОТИЛКА вместо БУТИЛКА и ОКОЛУ вместо ОКОЛО това е вече неграмотност и какъв мениджър е тогава незнам, но за сетен път се убеждавам, че в България важат само парите не и образованието.


Човек съм и нищо човешко не ми е чуждо

Тема за правописанови [re: Nik55]  
Автор4oko (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 10:26



извинете просто на италянски бутилка е bombola от там съм сбъркал а за правописа си има програма коректор само дето тук не работи а аз върша около сто неща едновременно . докато всички пишеха на методиевица никой не се сърдеше все пак грешката е моя благодаря ще я поправя



Тема Re: за правописанови [re: 4oko]  
Авторkrasidd (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 10:35



a-samo za moment":)
kade e serviza na Lubo i dali tam 6te ima niakoi koito ako ima niakakav problem po elektronikata ili ne6to takova da moje da se hvane?????????
pri men stana taka-
sled 8meseca bezumie pri vsiakakv vid "maistori" i pishman servizi stignah do Zaeka-ta toi s edim multicet i prosto oko mi hvana problema.
ta moje li tam kulturno , kato bial 4ovek da otide6 da si ostavi6 kolata , kliu4ovete i sled n-na broi 4asa da si ia vzeme6 da si plati6 i vsi4ko da e ok??????????
a ne da debne6 dali nema da stro6at ne6to pove4e ot ve4e stro6enoto ili dali nema da s i haresat ne6to???



Тема за сервизанови [re: krasidd]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано01.07.04 13:29



нашите сервизи са 4 в софия в зависимост от това кой от тях е свободен а и кой ще е най-удобен на клиента от офиса ще Ви насочим там където със сигорност нещата се случват точно така както сте ги описали и накрая получавате гаранционен лист с който при евентуален проблем сте засрахован от (майсторски изпълнения) за да не е реклама телефона на офиса го има в весниците 24 труд и др.



Тема нова станция в софиянови [re: 4oko]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано02.07.04 13:19



следващата седмица се отваря станция на военна рампа за тези които вече карат за без пари на улица козлодуй точно срещу паркинга на тировете се продават пружини специално произведени за конвертирани на метан коли



Тема Re: нова станция в софиянови [re: 4oko]  
Авторkrasidd (Нерегистриран)
Публикувано02.07.04 13:42



za vsiakakvi koli li sa prujinite i kade na voenna rampa 6te e stanciata-dai to4en adres i i kaji koga-data niakkava-i dai saita ili tel na taia vashta firma da vi pitam ne6to



Тема Re: нова станция в софиянови [re: krasidd]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано02.07.04 16:05



на самата военна рампа извиниме но точен адрес в момента не съм във състояние да дам ще го напиша до понеделник . за всички най-разпространени автомобили има модели пружини а нашите телефони са :8629057 в офиса мобилен 0887545041 моя на любо ганев 0888330053 на единия сервиз 9630432 на другия сервиз 9467333 на трети 0898623855 в пловдив 600666 друг в пловдив 0888761958 в варна в сервиз фиат за русе 0887427687 за кюстендил 0889219654 за севлиево на станцията на шопов и тн.



Тема Re: нова станция в софиянови [re: 4oko]  
Авторvlado (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 11:44



Zdrawejte,
znaete li da li w shumen ima ili predstoi izgrazdane na stancija za metan.
ima li njakude karta na bg w kojato sa pokazani sa6estwuwa6ite w momenta metanowi zarjadni stancii?



Тема Re: нова станция в софиянови [re: vlado]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано06.07.04 17:22



списание автогаз на последните страници



Тема Re: за правописанови [re: 4oko]  
АвторИвaнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.07.04 09:27



Е като си почнал да се извиняваш за правописа да те светна, че се пише италИАнси, а не "италянски" ;-)

Нема да се плашиш...



Тема Re: нова станция в софиянови [re: 4oko]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано07.07.04 18:32



в процес на създаване е и интерактивна страница в която всеки ще може да си избере подходяща за себе си конфигурация кап цена пробег и тн.



Тема Re: за правописанови [re: Ивaнчo]  
Автор movie (24 kadyra x 2)
Публикувано08.07.04 17:44



Ама да ме извиняваш не " пише италИАнси" а италиансКи:)



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
АвторDian (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 14:49



Можеш ли да дадеш приблизителните рамери и тегло на бутилките да си направя сметка колко и какви бутилки могат да се сложат в моята кола.



Тема za dianнови [re: Dian]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано13.07.04 11:48



20l.-f209mm,l800mm/19-22kg
24l.-f229mm,l800mm/19-26kg най-сполучливия избор според мен цена за нова 200лв три = 72л.-еквивалент 23л. бензин
30l.-f229mm,l920mm/25-34kg
40l.-f273mm,l840mm/32-37kg следващия най-сполучлив избор според мен цена за нова 310лв. в комбинация с 2бр. 24ки еквивалент29л. бензин
и тъй нататък комбинациите са безкрай в зависимост от самия автомобил а и от предпочитанията на всеки просто има хора на които не можеш да обясниш че е по дибре да сложат 3бр. по-малки бутилки от колкото една голяма . защо ли ами задната седалка на всеки автомобил е наклонена тоест бутилка с диаметър 400мм ще опре в нея на височина 20см и ще има неизползваемо място между нея и седалката долу а ако са 3 по-малки застават по плътно и губиш по-малко място а и цената им е по-добра



Тема ?нови [re: 4oko]  
Авторkrasidd (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 12:41



kakav e ekvivalenta na benzin za ob6t obem 95litra gaz???



Тема Re: ?нови [re: krasidd]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано14.07.04 10:06



отговорът на твоят въпрос е 29,7 литра бензин при положение че колата ти е
с ТАП и настройките са както трябва.



Тема serviz?нови [re: 4oko]  
Авторkrasidd (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 13:38



ok-navi me,
are sega iskam da otida v edin ot vashite servizi, da mi napravite profilakti4en pregled na cialata gazova s-ma.?
interesuva me:
-kolko 6te mi struva pregleda.
-kade(adres na serviza ili pone tel.)
-kolko gore dolu vreme otnema
-i ne na posledno miasto imate li neobhodimata tehnika-stendove,kompiutri, programi i t.n.
p.s.-sajeliavam 4e sam tolkoz nedover4iv , no ot servizi i maistori na predishnata si kola, sega si imam palen komplekt ot lamnba sonda, kondenzator4eta, bu6oni razni i drugi koito si rabotiat savsem normalno, no " maistorite" kazaha-eheeeeeee tam e problema , kopuvai novo. sega ve4e ne kopuvam a i po4vam da si vra6tam.
imal sam kasmeta da pojiveia niaklko godinki v 4ujbina i tarsia serviz, koito da mi haresa i da go polzvam vinagi, i da znam 4e niama da me premetnat-kakto e po belia sviat.tuka si e eb... maikata navsiakade-triabva da gi gleda6 v racete, 4e kato ni6to mogat da ti nanesat pove4e vredi ot nekompetentnost-vseki razbira ot vsi4ko.
aide 4akam otgovor
sas zdrave:))



Тема Re: za dianнови [re: 4oko]  
Авторrio (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 23:57



Добре де, ама на мене 30л бензин ми приличат на 100км пробег. Значи ли това че тряя да сложа 10 бутилки по 40л за да имам някаква автономия???



Тема Re: za dianнови [re: rio]  
Авторзaek (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 09:13



Мисля че сметката е малко неточна. Моите бутилки са с общ обем 99 литра. Пролетта, когато времето беше студено, събираха 12 лв и с тях минавах над 400 км (извън града). Сега, особено в горещо време, със зор събира 9 лв и минавам 300 км. Мисля че този параметър при метана е много относителен.
Като говорим за капацитет на бутилките, ще споделя за един експеримент, който направих. Значи сипвам в бутилките 5-6 литра пропан-бутан. Как става това не искам да споделям, защото това е опасно, и 4око надълго и на широко обясни защо не бива да се прави. След това карам на пропан докато не свърши. Тъй като изпарението става в бутилките, те се охлаждат до много ниска температура (направо замръзват). След това зареждам метан в ледените бутилки. Метанът влизайки се охлажда и се свива, и така бутилките събират с около 30 % повече. След като бутилките се стоплиха, видях че манометъра показва 260, и като стигах във Варна (от София) там имах още метан. Този експеримент не съм го повтарял - 4око ме отказа



Тема Re: za dianнови [re: зaek]  
Авторrio (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 02:18



Ok. 100литра метан = 65л бензин (по сметките). При разход 20-30/100 бензин (няма да споменавам марката и вида двигател), това са 200-300км пробег. Малко ми се виждат бройките метаностанции, за да си позволи човек само на метан да кара при това положение :) .



Тема Re: za dianнови [re: rio]  
Авторstanko (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 12:25



абе. колега ти ЗИЛ ли караш.S 600 не харчи толкова



Тема Re: каранови [re: stanko]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано12.08.04 17:59



ферари тестароса, ама ше го прай на метан, че се охарчи 100 000 евро при купуването и сега тряя ги избива
Ако имаш кола дето харчи 30/100 сначи ше може да и метнеш повечко бутилки

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Аз обаче не сфанах...нови [re: stanko]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано12.08.04 18:01



... мое ли да се тури метан на вентилиран мотор с пластмасови колектори и цените като цитираните по- горе ли са или и тука има врътка като с газовия инжекцион

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: каранови [re: the_rider]  
Авторrio (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 23:00



Mне. Визирах Z7х (3литра) двигателите на рено, положен на автоматик кутия разхода на ръчка е 25ка. Не че карам такава, но ми беше любопитно, се пак нали метана бил за всеки ;) . Аз си карам нафтичка и ми е лека душата - с един резервоар 1200км мин. за да мина толкова с метан при мойто каране...абе много ми се виждат 100 бутилки да натъпча. Ако побере толкова една кола, обещавам да я забия в парламента :) А 600те села харчат колкото 2 зила.



Тема za zaekaнови [re: зaek]  
Автор krasidd (bash budala:)))
Публикувано13.08.04 16:07



abe zaek:)
az sam krasi s onaia vectra ako pomni6
abe sa kato hodih na moreto ia napalnih do gore-10.80lv-ina4e sam s 2 butilki-ob6to 90litra-minah 354km-ot tiah okolo 50gradsko, kato mi s estruva mn dobar razhod(karal sam po4ti samo s as 130km/h-5 4oveka v kolata), ama nali kaza 4e uj niamala taiming procesor-pri tva polojenie da si igraia li da i slagam ili ne-malko e po tromava ot na benzin no stava(ne moje da se sravni s audito)
dali da si ia ostavia taka, ili da dam na nekoi da pipa da osere ne6tata???)
utre 6te hodia do varna i 6te testvam pak

SSDD


Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Авторpetka (Нерегистриран)
Публикувано22.09.05 09:21



Kolko e segashnata tzena na metana, sled uvelichenieto? Zaslujava li si oshte?



Тема Re: метан за всекинови [re: petka]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано22.09.05 19:32



За това увеличение се знаеше още в началото на юни ако не и по-рано . Но поне аз научих тогава. Като гледам и датата на първия постинг си мисля че и чоко го е знаел и е побързал да рекламира. Естествено в което аз не виждам нищо лошо. Още повече че е дал много обширна информация която на мен ми бе интересно да прочета. Едно нещо обаче е абсолютно невярно. Ако някой си мисли че петрола ще е двеста долара , бензина 5лв. А метана ще се стои на 5стотинки много се лъже. Няма и никога няма да има такава аванта. Дори и да я има ще е за кратко. Мисля че голямата далавера с метана върви към началото на края. По-всяка вероятност ще се установи като крайна "файда"-сумарно предимства и недостатъци някъде около пропан бутана или малко под него но не както е сега. От своя страна пък и пропан бутана ще дръпне нагоре с обща файда към 20-30%спряма бензина и толкова. Тъй че да се молим за разумна цена на петрола от 30-40долара на барел. За 28 или 14долара на барел както беше преди няколко години не смея и да мечтая.
Това е моето мнение по въпроса. Дано да греша ама се съмнявам.

незабележим


Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано22.09.05 21:42



Tova ceni s DDS li sa?Magistralen klapan ima li?Krana na butilkata kakav e?Ima li el.klapan na krana a,u-vo za izpuskane na naliaganeto?ZA tezi ne6a ni6to ne spomenava6.



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Авторvalio (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 14:03



кои са тези вносители при които не отпада гаранцията на колата, че аз такива в България не намерих?



Тема Re: Цената на метанова уредбанови [re: 4oko]  
Авторmorqk (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 08:35



Имам Мицубиши 1.8 лтр , 122 к.с.,пълен инжекцион,Колко сте ми струва метанова уредба инжекционна във вашия сервиз , която да осигури 250 - 300 км пробег извън града при разход на бензин 7,5 лтр/100 км.?
Тъй като не ми стана много ясно от вашата ценова листа .



Тема Re: метан за всекинови [re: valio]  
Авторamatjora (Нерегистриран)
Публикувано05.10.05 08:57



Не знам как е при всички вносители, но обикновено когато си сложиш газова уредба не ти отпада гаранцията на автомобила, а само на двигателя - защото не работи с горивото, препоръчано от завода производител. При Шкода и Хюндай поне е така. Иначе за всички други части по колата ти признават гаранция, стига да спазваш ганационните условия.



Тема Re: Цената на метанова уредбанови [re: morqk]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано06.10.05 00:42



понеже не се сещам за мерките на багажника ти не съм съвсем убеден с какви точно шишета ще постигна тези параметри така че за по-точен отговор ще те помоля да се обадиш на телефоните ми има ги в темата за реклами и моля модератора да махне този пост за да не се дразнят хората а и той е от повече от година и за съжаление не е много коректен вече

без авариен път на всички


Тема Re: заекнови [re: зaek]  
Автор 2V6 (Шофьор)
Публикувано07.10.05 14:53



Ти сам ли си си монтирал бутилките или в сервиз?
Знаеш ли сервиз в който да монтират бутилките извън багажника?



Тема Re:До 4оконови [re: 4oko]  
АвторPancer (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 19:02



Колко е дълга и колко тежи 40 л. бутилка ?



Тема Re:До 4оконови [re: Pancer]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано07.10.05 22:28



900mm 38kg

без авариен път на всички


Тема Re: метан за всекинови [re: KOKO]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано17.10.05 11:13



Повярвай ми, в добрите времена си сипвах точно 84 литра в резервоара и ми дремеше на шишарката колко струва бензина.

Не знам къде ти е резервоара, но лично моят се намира под задната седалка. На негово място могат да се поберат 2 22-литрови бутили метан, и ще си сложа един малък резервоар 20л някъде в багажника. И без това обемът отзад ми е 500л. В дъното съм монтирал 3х22л на пирамида, даже ми се пада пред задния мост. И не бих казал, че ми изяжда чак толкова много багажника. Кога го пълниш догоре?!?! Преди съм ходел на море и с Лада Самара, и с Форд Фиеста. Тогава не съм имал проблеми с обема на багажника, та сега ли?!?! Това, че на теб ти трябва комби за превоз на товари е отделен въпрос.

Недей да разубеждаваш хората, че няма смисъл от метан. Ей го, както се очертава, до 1 година ще има достатъчно метан-станции в цяла българия, какво да говорим за София, където засега се очертава да са 8, ако не бъркам някъде. А и ми излиза поне 3.5 пъти по-евтино, отколкото на бензин. Колата е голяма, в бутилки от 93 литра зареждам 13.5кг. метан. Извънградско минавам 220км ± 10км, като колата не се жали - 140-160км/ч. Това ми е около 5.8лв./100км. На бензин това разстояние щеше да ми струва 21.45лв/100км - отношението е 3.7 пъти. Градско, независимо как я карам - дали я галя, или я нястъпвам (което за мен е странно, но е факт), минавам 170-180км, или ми се връзва 7.55лв./100км срещу 27.30лв. - 3.6 пъти по-тънко! Аз си връткам 20,000км на година ... ами тези, дето връткат по 40-50,000км?!

Място под колата има, стига да си я качиш на крик в някой сервиз и да я огледаш подробно. И желание, разбира се. Ако си настроен срещу метана - това е друг въпрос, а не лиспа на място и пространство.

... А ти явно не си се ровил из форума, защото един колега ИМЕННО С ПАСАТ КОМБИ, си е намерил свободните места по колата и няма ГРАМ БУТИЛКА В БАГАЖНИКА! А е на метан ...

Редактирано от tabakoff на 17.10.05 11:14.



Тема Re: заек за 4okoнови [re: зaek]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано17.10.05 11:28



Заек, кажи им го! Наистина, когато хората, поради една или друга причина, са песимисти и отрицателн настроени към метана като алтернативно гориво, ще си намират хиляди опрвдания, за да не си монтират, че и да разубедят другите.

Що каса "миризливостта" във фирмата на Любо Ганев. Даже и така да е - момчета, това вас не ви бърка, и мен не ме бърка. В крайна сметка колата ми заработи имено с тяхна метанова уредба последно поколение, хем не е предвидена да работи с бензинов инжекцион като на моята кола. Докато други прехвалени марки, дето решавали моя проблем, се ИЗДЪНИХА и не метанът не стигаше да ми нахрани моторчето.

... а и според вас BRC имат ли изобщо нужда от реклама?!?! Все едно да тръгнете да обвинявате някой, че препоръчва да се купи Мерцедес, БМВ, Пежо, СААБ или която и да била друга реномирана марка на световния пазар?!

Редактирано от tabakoff на 17.10.05 11:29.



Тема Re: метан за всекинови [re: зaek]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано17.10.05 11:35



Заек, я ти ми кажи как си разпределил бутилките? Аз мога да сложа на мястото на бензиновия резервоар 2х22л тънки и дълги пури. Повече място не намирам. Имам едно резонаторно или компесаторно гърне напредки на колата точно м/у задния мост и бензиновия резервоар, но заради турбото май няма да мога да го махна.



Тема Re: метан за всекинови [re: Nik55]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано17.10.05 11:45



А бе, хора, откъде толкова злоба във всички вас?!?!?! Нали крайната цел е някак си да оцелеем с този скъп бензин?!?! Какво, като пише БОТИЛКА - ще промениш ли нещата, като го научиш да пише БУТИЛКА?! И аз изяждам понякога букви, в бързината разменям местата на буквите, при copy/paste също стават бози - но пак ще си остана аз!!! Ако с нещо Любо Ганев или Бойко са ви накривили шапките - задръжте си мненията за вас, това са лични взаимоотношения. Дреме ми на мен как пише 4око, дали Ганев издава фактури, дали мсърди тяхната фирма ... btw, като бях последни път там не забелязах да смърди, а беше фрашкано с клиенти ... В крайна сметка вършат работа. Ако някой има рекламация - да си я търси не тук, във форума, ами в Дианабад. Струва ми се, че обърнахте тази тема на евтин селски пазар, да не казвам на долнопробен битак. Каквото и да бръщолевите - метанут засега наистина се очертава като единственото алтернативно гориво, докато не се появи нещо ново след време. Дреме ми на мен, че инсталацията ми се върза 2500лв. че и отгоре. Аз се бях подготвил за 3 хилки. И при условие, че бензинът за една година ми струва 4000лв, а същите километри на метан ще мина с 1000-1200лв., голяма работа, че ми излезна скъпо! Ще кажете "нямам пари" - изтеглете кредит!!! Да не сте единствените, които ще искате кредит, за да си газифицирате колата! Парите се избиват, стига да гледаш прагматично на нещата и в дългосрочен план. Ще кажете, че няма да карам тази кла 100 години. И още две да я карам - пак съм на далавера с около 3000лв. А не съм достатъчно богат като вас, та или да карам на бензин, или да си сменям колата през 2-3 години.



Тема Re: за правописанови [re: 4oko]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано17.10.05 11:45



4око, НЕ ИМ СЕ ИЗВИНЯВАЙ, те не го заслужават.



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Авторvanjo (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 15:07



4oko, тези цени актуални ли са още? Имам ровър 414 и искам да му сложа 40л. бутилка. Слагате ли метанови уредби на ровър и проблема с гърменето на пластмасовите колектори съществува ли, или устройството на метановите уредби е по-различно (или ако трябва да се сложи нещо допълнително за да се избегне... не разбирам)? Ако се обадя да си запиша час след колко време приблизително мога да очаквам че ще стане работата? Мерси много



Тема Re: метан за всекинови [re: vanjo]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано01.11.05 22:01



в рамките на седмица цените са актуални но имай предвид че за кола с пластмасов колектор се препоръчва газов инжекцион

без авариен път на всички


Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Авторvanjo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.05 14:56



Извинявай 4oko, ама ще може ли да кажеш и каква е цената на газовия инжекцион т.к. не го виждам споменат в цените по-горе, или по-скоро колко пара отгоре трябва да се доплати за газов инжекцион? Мерси много!



Тема Re: метан за всекинови [re: vanjo]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано02.11.05 22:56



1609лв. за 4цилиндъра 1850лв. за 6цилиндъра и 2300лв за 8цилиндъра

без авариен път на всички


Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Авторvanjo (Нерегистриран)
Публикувано03.11.05 08:55



4oko, ако съм разбрал правилно ако обикновена метанова уредба, ще ми струва 1100 лв то за инжекцион с 4 цилиндъра трябва да доплатя 1609 лв и общо ще стане към 2700 лв ??? Това ми се струва адски много бе братле... Ако нещо не съм разбрал правилно, интересува ме цената за газов инжекцион за 4 цилиндъра с 40 л. бутилка и всичките допълнителни устройства, които са нужни за да върви колата като пушка!!! (имам предвид да не се усеща много разликата с бензина)



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Автор marid ()
Публикувано03.11.05 16:48



Чоко, можеш ли да споделиш актуална информация, ако имаш де, кога и къде ще има метанстанция в Бургас... сега само се чуват слухове ама няма нищо.... ту кмета не давал, ту пъдаря...



Тема Re: метан за всекинови [re: vanjo]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано04.11.05 20:55



2440lw общо

без авариен път на всички


Тема Re: метан за всекинови [re: marid]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано04.11.05 20:58



до март догодина не мога да кажа точна дата но за лятото ще има работеща

без авариен път на всички


Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Автор karlosjackal (непознат )
Публикувано11.11.06 11:28



Здравей 4око би ли ми дал оферта за метанова уредба за опел омега Б, 1994 с метални колектори, пълен инжекцион.С всичките му джаджи и да върви както на бензин или почти. Благодаря





Тема Re: метан за всекинови [re: karlosjackal]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано14.11.06 20:27



с удоволствие но в рекламите



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Авторazsa (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 15:53



Здравейте хора. Не ъм много запознат с метана и уредбите ама искам да попитам ендо нещо- имам един алеко с москвичов двигател, мои се, много си го цениа подарък и не ми се смениа като кола, свикнали сме си - та искам да питам има ли вобще смисъл да му слагам метанова уредба, може ли да се сложи и колко би имал разход тогава. Дали ниякои моге да изрази ниакакво предположение.



Тема Re: метан за всекинови [re: azsa]  
Автор caiba (непознат )
Публикувано24.10.07 20:46



значи една метанова уредба най обикновенната би ти излезнала около 900лв. и ако още не си се отказал бих ти казал че алекото ще ти гори точно толкова на метан колкото на бензин но в съотношение 1кг.метан=1.75л.бензин или 1кг.метан =1.13лв 1.75л бензин=3.46 което означава че на метан ще ти е горе долу 3 пъти по евтино.ето и един саит с цени;http://metan-bg.com/



Тема Re: метан за всекинови [re: caiba]  
Авторazsa (Нерегистриран)
Публикувано25.10.07 23:07



ааа много мерси за информациата - наистна много много много балгодариа




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.