Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 21.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
АвторDian (Нерегистриран)
Публикувано09.07.04 14:49



Можеш ли да дадеш приблизителните рамери и тегло на бутилките да си направя сметка колко и какви бутилки могат да се сложат в моята кола.



Тема za dianнови [re: Dian]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано13.07.04 11:48



20l.-f209mm,l800mm/19-22kg
24l.-f229mm,l800mm/19-26kg най-сполучливия избор според мен цена за нова 200лв три = 72л.-еквивалент 23л. бензин
30l.-f229mm,l920mm/25-34kg
40l.-f273mm,l840mm/32-37kg следващия най-сполучлив избор според мен цена за нова 310лв. в комбинация с 2бр. 24ки еквивалент29л. бензин
и тъй нататък комбинациите са безкрай в зависимост от самия автомобил а и от предпочитанията на всеки просто има хора на които не можеш да обясниш че е по дибре да сложат 3бр. по-малки бутилки от колкото една голяма . защо ли ами задната седалка на всеки автомобил е наклонена тоест бутилка с диаметър 400мм ще опре в нея на височина 20см и ще има неизползваемо място между нея и седалката долу а ако са 3 по-малки застават по плътно и губиш по-малко място а и цената им е по-добра



Тема ?нови [re: 4oko]  
Авторkrasidd (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 12:41



kakav e ekvivalenta na benzin za ob6t obem 95litra gaz???



Тема Re: ?нови [re: krasidd]  
Автор 4oko (непознат )
Публикувано14.07.04 10:06



отговорът на твоят въпрос е 29,7 литра бензин при положение че колата ти е
с ТАП и настройките са както трябва.



Тема serviz?нови [re: 4oko]  
Авторkrasidd (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 13:38



ok-navi me,
are sega iskam da otida v edin ot vashite servizi, da mi napravite profilakti4en pregled na cialata gazova s-ma.?
interesuva me:
-kolko 6te mi struva pregleda.
-kade(adres na serviza ili pone tel.)
-kolko gore dolu vreme otnema
-i ne na posledno miasto imate li neobhodimata tehnika-stendove,kompiutri, programi i t.n.
p.s.-sajeliavam 4e sam tolkoz nedover4iv , no ot servizi i maistori na predishnata si kola, sega si imam palen komplekt ot lamnba sonda, kondenzator4eta, bu6oni razni i drugi koito si rabotiat savsem normalno, no " maistorite" kazaha-eheeeeeee tam e problema , kopuvai novo. sega ve4e ne kopuvam a i po4vam da si vra6tam.
imal sam kasmeta da pojiveia niaklko godinki v 4ujbina i tarsia serviz, koito da mi haresa i da go polzvam vinagi, i da znam 4e niama da me premetnat-kakto e po belia sviat.tuka si e eb... maikata navsiakade-triabva da gi gleda6 v racete, 4e kato ni6to mogat da ti nanesat pove4e vredi ot nekompetentnost-vseki razbira ot vsi4ko.
aide 4akam otgovor
sas zdrave:))



Тема Re: za dianнови [re: 4oko]  
Авторrio (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 23:57



Добре де, ама на мене 30л бензин ми приличат на 100км пробег. Значи ли това че тряя да сложа 10 бутилки по 40л за да имам някаква автономия???



Тема Re: za dianнови [re: rio]  
Авторзaek (Нерегистриран)
Публикувано10.08.04 09:13



Мисля че сметката е малко неточна. Моите бутилки са с общ обем 99 литра. Пролетта, когато времето беше студено, събираха 12 лв и с тях минавах над 400 км (извън града). Сега, особено в горещо време, със зор събира 9 лв и минавам 300 км. Мисля че този параметър при метана е много относителен.
Като говорим за капацитет на бутилките, ще споделя за един експеримент, който направих. Значи сипвам в бутилките 5-6 литра пропан-бутан. Как става това не искам да споделям, защото това е опасно, и 4око надълго и на широко обясни защо не бива да се прави. След това карам на пропан докато не свърши. Тъй като изпарението става в бутилките, те се охлаждат до много ниска температура (направо замръзват). След това зареждам метан в ледените бутилки. Метанът влизайки се охлажда и се свива, и така бутилките събират с около 30 % повече. След като бутилките се стоплиха, видях че манометъра показва 260, и като стигах във Варна (от София) там имах още метан. Този експеримент не съм го повтарял - 4око ме отказа



Тема Re: za dianнови [re: зaek]  
Авторrio (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 02:18



Ok. 100литра метан = 65л бензин (по сметките). При разход 20-30/100 бензин (няма да споменавам марката и вида двигател), това са 200-300км пробег. Малко ми се виждат бройките метаностанции, за да си позволи човек само на метан да кара при това положение :) .



Тема Re: za dianнови [re: rio]  
Авторstanko (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 12:25



абе. колега ти ЗИЛ ли караш.S 600 не харчи толкова



Тема Re: каранови [re: stanko]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано12.08.04 17:59



ферари тестароса, ама ше го прай на метан, че се охарчи 100 000 евро при купуването и сега тряя ги избива
Ако имаш кола дето харчи 30/100 сначи ше може да и метнеш повечко бутилки

Кофти, кофти ама гот!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.