Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:16 15.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: заекнови [re: зaek]  
Автор 2V6 (Шофьор)
Публикувано07.10.05 14:53



Ти сам ли си си монтирал бутилките или в сервиз?
Знаеш ли сервиз в който да монтират бутилките извън багажника?



Тема Re:До 4оконови [re: 4oko]  
АвторPancer (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 19:02



Колко е дълга и колко тежи 40 л. бутилка ?



Тема Re:До 4оконови [re: Pancer]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано07.10.05 22:28



900mm 38kg

без авариен път на всички


Тема Re: метан за всекинови [re: KOKO]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано17.10.05 11:13



Повярвай ми, в добрите времена си сипвах точно 84 литра в резервоара и ми дремеше на шишарката колко струва бензина.

Не знам къде ти е резервоара, но лично моят се намира под задната седалка. На негово място могат да се поберат 2 22-литрови бутили метан, и ще си сложа един малък резервоар 20л някъде в багажника. И без това обемът отзад ми е 500л. В дъното съм монтирал 3х22л на пирамида, даже ми се пада пред задния мост. И не бих казал, че ми изяжда чак толкова много багажника. Кога го пълниш догоре?!?! Преди съм ходел на море и с Лада Самара, и с Форд Фиеста. Тогава не съм имал проблеми с обема на багажника, та сега ли?!?! Това, че на теб ти трябва комби за превоз на товари е отделен въпрос.

Недей да разубеждаваш хората, че няма смисъл от метан. Ей го, както се очертава, до 1 година ще има достатъчно метан-станции в цяла българия, какво да говорим за София, където засега се очертава да са 8, ако не бъркам някъде. А и ми излиза поне 3.5 пъти по-евтино, отколкото на бензин. Колата е голяма, в бутилки от 93 литра зареждам 13.5кг. метан. Извънградско минавам 220км ± 10км, като колата не се жали - 140-160км/ч. Това ми е около 5.8лв./100км. На бензин това разстояние щеше да ми струва 21.45лв/100км - отношението е 3.7 пъти. Градско, независимо как я карам - дали я галя, или я нястъпвам (което за мен е странно, но е факт), минавам 170-180км, или ми се връзва 7.55лв./100км срещу 27.30лв. - 3.6 пъти по-тънко! Аз си връткам 20,000км на година ... ами тези, дето връткат по 40-50,000км?!

Място под колата има, стига да си я качиш на крик в някой сервиз и да я огледаш подробно. И желание, разбира се. Ако си настроен срещу метана - това е друг въпрос, а не лиспа на място и пространство.

... А ти явно не си се ровил из форума, защото един колега ИМЕННО С ПАСАТ КОМБИ, си е намерил свободните места по колата и няма ГРАМ БУТИЛКА В БАГАЖНИКА! А е на метан ...

Редактирано от tabakoff на 17.10.05 11:14.



Тема Re: заек за 4okoнови [re: зaek]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано17.10.05 11:28



Заек, кажи им го! Наистина, когато хората, поради една или друга причина, са песимисти и отрицателн настроени към метана като алтернативно гориво, ще си намират хиляди опрвдания, за да не си монтират, че и да разубедят другите.

Що каса "миризливостта" във фирмата на Любо Ганев. Даже и така да е - момчета, това вас не ви бърка, и мен не ме бърка. В крайна сметка колата ми заработи имено с тяхна метанова уредба последно поколение, хем не е предвидена да работи с бензинов инжекцион като на моята кола. Докато други прехвалени марки, дето решавали моя проблем, се ИЗДЪНИХА и не метанът не стигаше да ми нахрани моторчето.

... а и според вас BRC имат ли изобщо нужда от реклама?!?! Все едно да тръгнете да обвинявате някой, че препоръчва да се купи Мерцедес, БМВ, Пежо, СААБ или която и да била друга реномирана марка на световния пазар?!

Редактирано от tabakoff на 17.10.05 11:29.



Тема Re: метан за всекинови [re: зaek]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано17.10.05 11:35



Заек, я ти ми кажи как си разпределил бутилките? Аз мога да сложа на мястото на бензиновия резервоар 2х22л тънки и дълги пури. Повече място не намирам. Имам едно резонаторно или компесаторно гърне напредки на колата точно м/у задния мост и бензиновия резервоар, но заради турбото май няма да мога да го махна.



Тема Re: метан за всекинови [re: Nik55]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано17.10.05 11:45



А бе, хора, откъде толкова злоба във всички вас?!?!?! Нали крайната цел е някак си да оцелеем с този скъп бензин?!?! Какво, като пише БОТИЛКА - ще промениш ли нещата, като го научиш да пише БУТИЛКА?! И аз изяждам понякога букви, в бързината разменям местата на буквите, при copy/paste също стават бози - но пак ще си остана аз!!! Ако с нещо Любо Ганев или Бойко са ви накривили шапките - задръжте си мненията за вас, това са лични взаимоотношения. Дреме ми на мен как пише 4око, дали Ганев издава фактури, дали мсърди тяхната фирма ... btw, като бях последни път там не забелязах да смърди, а беше фрашкано с клиенти ... В крайна сметка вършат работа. Ако някой има рекламация - да си я търси не тук, във форума, ами в Дианабад. Струва ми се, че обърнахте тази тема на евтин селски пазар, да не казвам на долнопробен битак. Каквото и да бръщолевите - метанут засега наистина се очертава като единственото алтернативно гориво, докато не се появи нещо ново след време. Дреме ми на мен, че инсталацията ми се върза 2500лв. че и отгоре. Аз се бях подготвил за 3 хилки. И при условие, че бензинът за една година ми струва 4000лв, а същите километри на метан ще мина с 1000-1200лв., голяма работа, че ми излезна скъпо! Ще кажете "нямам пари" - изтеглете кредит!!! Да не сте единствените, които ще искате кредит, за да си газифицирате колата! Парите се избиват, стига да гледаш прагматично на нещата и в дългосрочен план. Ще кажете, че няма да карам тази кла 100 години. И още две да я карам - пак съм на далавера с около 3000лв. А не съм достатъчно богат като вас, та или да карам на бензин, или да си сменям колата през 2-3 години.



Тема Re: за правописанови [re: 4oko]  
Автор tabakoff (непознат)
Публикувано17.10.05 11:45



4око, НЕ ИМ СЕ ИЗВИНЯВАЙ, те не го заслужават.



Тема Re: метан за всекинови [re: 4oko]  
Авторvanjo (Нерегистриран)
Публикувано01.11.05 15:07



4oko, тези цени актуални ли са още? Имам ровър 414 и искам да му сложа 40л. бутилка. Слагате ли метанови уредби на ровър и проблема с гърменето на пластмасовите колектори съществува ли, или устройството на метановите уредби е по-различно (или ако трябва да се сложи нещо допълнително за да се избегне... не разбирам)? Ако се обадя да си запиша час след колко време приблизително мога да очаквам че ще стане работата? Мерси много



Тема Re: метан за всекинови [re: vanjo]  
Автор 4oko (лошо момче)
Публикувано01.11.05 22:01



в рамките на седмица цените са актуални но имай предвид че за кола с пластмасов колектор се препоръчва газов инжекцион

без авариен път на всички



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.