Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:00 22.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Malka greshka :-(нови [re: PRR]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано17.12.03 14:25



EKUto ima grivata (NA BENZIN) da korigira kolichestwoto wazduh waz osnowa na pokazaniata na lambda sondata.

DA SE CHETE:

EKUto ima grivata (NA BENZIN) da korigira kolichestwoto GORIWO waz osnowa na pokazaniata na lambda sondata.



Тема Re: Ламда сонда и грешка в ЕКУнови [re: Любитeл]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано17.12.03 14:34



Po edno wreme i az go imah towa zabiwane na nosa. Loshoto e che ne pomnia kwo tochno pipah ta se oprawi
Posledno praweshe takiwa nomera kogato kabelite mi sweteha .
Drugoto za koeto se seshtam e che ako karash s mnogo bogata/bedna smes na gaz EKUto trupa niakwi danni i kato minesh na benzin izwestno wreme dawa mnogo bedna/bogata smes. No kato minesh 50km na benzin bi triabwalo da se oprawi. Otidi da ti oprawiat smesta na gaz i wiv sled towa.



Тема Re: Ламда сонда и грешка в ЕКУнови [re: PRR]  
Автор PeteRHR (C18NZ)
Публикувано17.12.03 14:46



Аз пак да питам. Какви грешки трябва да натрупва ЕКУ-то ако нямам емулатор?
Незнам дали имам и за това питам. А как мога да позная?
При мен грешките са 44 и 45 (бедна и богата смес).
Какви грешки се натрупват ако нямам емулатор?



Тема Re: Ламда сонда и грешка в ЕКУнови [re: PeteRHR]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано17.12.03 14:57



Tochno 44 i 45. EKUto ne uspiawa da korigira smesta. Do kolkoto mi e izwestno ne triabwa da imash drugi.



Тема Re: Ламда сонда и грешка в ЕКУнови [re: PRR]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано17.12.03 16:18



Абе аз това го оправих - кабелите не ми светят. Показателно беше че като ресетна ECU-то всичко се оправя, докато не покарам пак на газ. Сега съм с емулатор и нема оранжеви лампи, няма проблеми на бензин. Обърни внимание и на това което и И.Митев казва за промяната на ъгъла на предварение, не е като да няма значение.
Айде успех.
ПП: Може да запише и грешка 13 (мисля тя беше) - няма промяна на сигнала от ламда сондата...



Тема Re: Ламда сонда и грешка в ЕКУнови [re: Любитeл]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано17.12.03 17:26



Towa koeto znam e che agala na izprewarwane se opredelia w zawisimost ot oborotite, natowarwaneto na dwg (t.e. kolichestwo wazduh, polovenie na droselowata klapa, temperatura na dwg. i tn.) i kuplunga za oktanowoto chislo. Na C18NZ niama (pone na mojta) detonacionen datchik i EKUto niama nachin da znae koga da korigira izprewarwaneto oswen po fabrichno zadadenite parametri!
Towa koeto sam saglasen s IMitev e che kogato ti sweti lampata agala na izprewarwane e drug! No togawa dosta ot parametrite sa promeneni. EKUto e w awarien revim. Ne go interesuwa kakwo pokazwa lambdata. Prosto si kara na fabrichno zapisani agal na izprewarwane i kolichestwo goriwo (koeto na gaz e bez znachenie) spored oborotite i sie, no ZA AWARIEN REVIM. E w tozi revim opredeleno niama da imash idealnoto izprewarwane na zapalwaneto ama nishto ne e bezplatno, nali?
Ajde stiga tolkowa. Maj stana mnogo dalga taia tema i po-dobre da se diskutira na masa a ne prez neta. Move niakoj pat da se widim na niakoia sbirka i da poobsadim
Pozdrawi



Тема Re: Ламда сонда и грешка в ЕКУнови [re: PRR]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано17.12.03 18:27



Номера е че при аварийния режим на Ц14НЗ и Ц16НЗ не се променя изпреварването на запалването, докато при Ц18НЗ това е доста драстично, като освен това при натрупване на повече грешки си стои в аварийния режим постоянно въпреки че не свети лампата.

При Ц18НЗ се следи и МАР сензора по-прецизно - затова при пробит ЕГР чука аванса здраво. В Опел клуба имаше тема по въпроса - не става с просто затапване на отворите като Ц16НЗ.

Сглобяването на един емулатор струва 1/2 ден и 3-4 кинта. Схемата не осигурява безпроблемно каране, но разрежда ресетите на ЕКУто правят се примерно веднъж месечно.






Тема Re: Ламда сонда и грешка в ЕКУнови [re: imitev]  
Автор PRR (stranen)
Публикувано18.12.03 09:58



Towa ne go znaeh
Kakto i da e. Az sam s C18NZ. Lampata si swetwa ot wreme na wreme. Osobeno po zadrastwaniata w grada. No towa po nikakaw nachin ne useshtam da wliae. Kolata si raboti perfektno na benzin i na gaz! Niama dawene, niama pridrapwane. Ne sam usetil da e zagubila dinamika.
Reset na EKUto ne sam prawil. Za 2 godini imam 3 izkluchwania na akumulatora - edno zarevdane, edin montav na gazowa i edno karpene! 20k km. Ot tiah 15 gradsko....
Move pak da sam s niakoe po-staro EKU koeto ne e tolkowa umno
Pozdrawi



Тема Колега, опитах се да дам кратък отговор...нови [re: PRR]  
Автор kEFi (...)
Публикувано18.12.03 12:01



Ще ти отговоря и на въпросите.
1. За периода на запалване има компютърна диагностика.
2. За горивния процес има още един куп датчици и тем подобни, но и да искам не мога да ги обясня конкретно - затова си има куп книжки.
3. Инжекторите (дюзите), в моя случай, се захранват от една рампа/релса (или както там се нарича), където всъщност е повишено налягането. Самите дюзи само отварят, когато трябва и не правят налягане. Доколкото съм запознат през тях се пуска само допълнителното количество гориво в определен момент за постигане на оптимално изгаряне. Основната смес си влиза през всмукателните клапани. Ако не съм прав ме поправете, защото само предполагам че е така, но пък ми се струва логично.
4. За EKU-то и надморската височина...тая тема май беше разисквана, но в случая - ако имаш емулатор и караш на газ - компа нищо няма да прави, щото му идва сигнал, че всичко е нормално. Самото газово си е с настройките ПХ, Високи и ниски обороти и ще си работи в този режим. Ако го няма - компа си работи на основа показанията на ламбдата...какво става - незнам, аз съм с емулатор.
Не се засягам, пък и няма за какво - нали в спора се раждала истината! Пък и специалистите не са си казали все още тежката дума- айде бе, колеги! Поне кажете в правилната посока ли разсъждаваме!

П.П. Относно корекцията кое как да се чете - май компа си управлява и двете, така че както и да го прочета,все си е вярно

...и май не съм видял постингите ви на следваща страница... по точно - видях ги едва сега...

Редактирано от kEFi на 18.12.03 12:15.



Тема Re: Ламда сонда и грешка в ЕКУнови [re: PeteRHR]  
Авторdpower (Нерегистриран)
Публикувано26.12.03 17:53



Zdraweite, imam moje bi sushtia problem , samo kolata e razlichna: VW Vento 1,8 mono. Imam slojen emulator no na 2-3000km pak pochwa d ami prawi magarii towa EKU :( otkacham akumulatora - sled 2-3min go zakacham i wsichko e OK. Kogato beshe bez emulator beshe oshte po zle polojenieto - gore dolo wednuj sedmichno pridurpwashe i gluhneshe na benzin i po poznatata shema otkachi zakachi i potegli ... IMa li wariant w koito edna kola koyato ima EKU da raboti normalno na gaz i towa da ne struwa kolkoto razlikata mejdu benzinowa i dizelowa?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.