Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:40 09.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема нерезрешим проблем!нови  
АвторACCELERATOR (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 20:28



Здравейте!
Колата ми е Шкода Фелиция, със газова уредба Старгаз.
Имам следния досаден проблем: при ускоряване около 2000 оборота колата придърпва, и то само при загрят двигател, и само на газ - на бензин няма проблем. Колкото е по-загрят двигателя, толкова по осезаемо е придърпването. От няколко месеца обикалям различни майстори и сервизи, при всички оставям по 10-20 лв. Правени са всякакви настройки, изпреварване, смених свещи, кабели.. Интересното е, че когато ми регулират газовата уредба проблема изчезва за 2-3 дни, и после пак се появява, като ту се усилва, ту нямалява. Понеже уредбата ми е в гаранция, накрая се принудиха да ми сменят изпарителя, и след 2-3 дни пак започна да придърпва. Изобщо се получава така, че през 2-3 дни трябва да се настройва уредбата. Моля, ако можете помогнете!



Тема Re: нерезрешим проблем!нови [re: ACCELERATOR]  
Автор koss (непознат)
Публикувано29.05.03 21:49



опитай да си ограничиш достъпа на въздух към възд. филтър, не е професионално ама става и подобрява динамиката, при мен разхода падна така с 2 литра на 100

.
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!"


Тема Re: нерезрешим проблем!нови [re: ACCELERATOR]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано29.05.03 23:01



Ако проблема е нерезрешим значи е факт и ще трябва да го приемеш...

Твоя сучай обаче май не е така. Понеже не мога да помогна, само ще кажа бъди търпелив (и наблюдателен), все отнякъде ще изкочи разковничето!



Тема Re: нерезрешим проблем!нови [re: ACCELERATOR]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано30.05.03 07:56



Здрасти!
Има доста гнили неща в твоя случай!
Първото гнило нещо е уредбата!Не се сърди, но май си се опитал да икономишеш някой лев и от това може би ти идват проблемите! Казвам "може би" защото въпреки че сте сменили изпарителя не е гаранция, че и новия е същия боклук! Вярно е, че се намират и сполучливи изпарители от този модел, но...съмнението остава!
Второто гнило е-как така, като се регулира и работи 2-3 дена! Значи след тези 2-3 дена нещо се променя! Та толкова ли не могат да разберат "ма`сторите" какво се променя! Ако те не могат - опитай се ти да го откриеш!
Ако е стар изпарителя - мога да го разбера - тогава от втвърдени мембрани, няма необходимата гъвкавост, на максимални обороти работи,а при преходен режим "накъсва"....
Но при теб е нов! Значи остава да се види въздуха. Огледай клапи за топъл-студен въздух, елиминирай нацяло топлия въздух, опитай да ограничиш с чашка от кафе в краен случай, но намери кога започва да се оправя. И то не за 2-3 дена! т.е. опитай това, което не са опитвали до сега!
Карай смело и безотговорно и все ще го откриеш! И ще видиш, че си давал пари по майстори напразно!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: До Шкода!нови [re: Шkoдa]  
АвторLovato (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 10:57



Вярно ли е, че като се намали дебита на въздуха(както пише Кос) ще се намали разхода и то толкова много с 2л/100?



Тема Това е вярнонови [re: Lovato]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано30.05.03 11:50



Но се практикува само в случай че нищо друго не помага.

Намалявайки дебита на въздуха автоматично увеличаваш съпротивлението при високи обороти от там и разхода се увеличава...

Разбира се ако не може да се намали по друг начин и това е вариант - все пак става по-нисък разхода

Фиат Типо се оказва много капризен автомобил за поставяне на газова уредба. На един приятел нищо друго освен чашката не помогна при 1,4 моно




Тема Re: нерезрешим проблем!нови [re: ACCELERATOR]  
АвторnpKX (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 12:44



Znachi kakto prochetoh i po-gore na 99% ot kolite s koito sym se zanimaval montiraneto na blenda (ili dopylnitelna drosel klapa koeto e po-komplicirano i po-rjadko se praktikuva) za doziraneto na vyzduha dava neverojatna dinamika i vodi do 30% sredno namaljavena na razhoda na gazta.
Imam go izvedeno i vyv formuli no sega njama da gi pisha oshte poveche che tuka e vyprosa za neshto po-praktichno a ne teoretichno, no e dokazano che za max KPD na procecxa na gorene na gaz propan-butan, ne moze da se dozira vyzduh kakto pri procesa na obrazuvane na gorivnata smes na benzina.
S edna duma naj-lesnoto koeto mozesh da napravish v slicahaja e ako vyzdushnijati filtyr e krugyl, otivash i si kupuvash edin filtyr za absorbator (aspirator) struva okolo 1 lev. Otrjazvash lenta s debelina na tvoja filtyr i ja zakrepvash po vynshnata povyrhnost na filtyra. Taka pri visoki oboroti njama da zagubish moshtnost kakto s chashkite za kafe. Na prazen hod shte ti se vdignat oborotite i shte mozesh da zaviesh na izparitelja vrytkata za praznija hod do postigane na normalni oboroti.
Napravi go spokojno bez da slushash mnogo teoritizmi. Ako iskash teoritizmi shte ti pratja laboratornite izsledvanija ot koito glavata ti shte stane bolnica.

I umnata !!!



Тема Re: нерезрешим проблем!нови [re: npKX]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано30.05.03 14:09



Идеята не е лоша. По този повод ще те питам нещо провокативно, НО НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ!
На бензин при моето градско имам разход от 8.5 л /100км, на газ БЕЗ каквито и да било нестандартни приспособления (с изключение на джаджата на Jethro за кореция на запалването) съм го докарал на 9.999. Е да, но този разход е в литри, а калоричността на горивото се мери на база клограм гориво. Което значи, че ако сваля още разхода С НЯКАКВО помощно средство се приближавам към граничния случй разход на газ също 8.5 (ама литри). Възможно е да бъркам, но мисля, че в килограм бензин има повече енергия отколкото в килограм газ. Е как тогава става ваденето от блатото ала барон Мюнхаузен?



Тема Re: нерезрешим проблем!нови [re: npKX]  
Автор чичoвoтo (любознателен)
Публикувано30.05.03 16:41



Тогава няма логика да си сменяме въобще въздушния филтър, даже трябва да го държим макс мръсен. А пък се препоръчва смяната му на 7-10к километра.

Veni, vidi, vici!


Тема Re: нерезрешим проблем!нови [re: VladoR]  
АвторnpKX (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 16:45



s pomoshtno sredstvo az sym dokarval razhod na gaz kakto na benzin s greshka (+) (-) 1.5%
razbira se moshtnostta na gaz ne e syshtata kakto na benzin i za da imash tozi razhod ne moze da ochakvash syshtatat dinamika ot kolata v granichnite natovarvanija. Imam predvid 4 -5 choveka i visoki skorosti togava sys sigurnost, bez da sym go proverjaval prakticheski otklonenie shte ima v povishen razhod na gaz.
Imam edna laboratorna ustanovka prisposobena za eksperimenti, kojato s dve dumi e edin cilindyr s dva klapana
pred vsmukatelnija imam edin vyzduhovod s filtyr, sled nego smesitel ot kydeto se podava gaz ot izparitel tip LANDI
pri lipsa na korekcija na podavanija vyzduh i nastrojvane na oborotite na 1250 i postojanen tovar 25 Nm butilkata ot 5 litra se izprazva za vreme =N
pri korekcija na podavanija vyzduh syotvetno oborotite zastavat na 1750 bez korekcija na tovara i v podavanata gaz ot izparitelja gazta v butilkata svyrshva za vreme = N+28minuti, pri korekcija na izparitelja gazta svyrshva za vreme = N+63minuti
tova e pri idealni labolatorni uslovija




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.