Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 20.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: нерезрешим проблем!нови [re: antiStargas]  
АвторACCELERATOR (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 01:01



Хм, вчера се видях в приключение - както си карам, колата загасна и запали (вече на бензин, на газ още не съм пробвал какво ще стане) чак след като изтощих моя акумулатор, повъртях с един друг, след което теглихме колата и по едно време при едно от включванията на 5-а заради спирачката припали... Преди това доста прекъсваше. Мисля утре все пак да сменя свещите, те са на около 10 - 15 хил. км, макар че един от многото смешковци (майстори) ми каза, че били наред и ако нищо не се промени ще ходя пак да се разправям с онези идиоти.
А колкото до изпарителя - ми пак си е СтарГаз защото уредбата си е в гаранция.



Тема Re: нерезрешим проблем!нови [re: ACCELERATOR]  
Автор VladoR (любител)
Публикувано03.06.03 08:09



Свещите ти не са безумно стари, но все пак няма да навреди, да видиш за какво става дума. А ако тези 15.000км са газови (което в твоя случай май не е така?), свещите направо са си нови. Поне моите след този пробег (преди толкова съм купил колата и съм я карал 2-3.000км на бензин) не са мръднали - нито изгорели електроди, нито отлагания по корпуса на керамичното тяло. Успех



Тема Re: нерезрешим проблем!нови [re: млaдeжa]  
Автор dpt (непознат)
Публикувано03.06.03 08:36



Щуцерите се с кръгло напречно сечение. Монтират се напречно, почти хоризонтално в разширяващата се част на дифузора (по-ниско от малкия дифузор, в който се намира разпръсквача на главната дозираща система - ГДС на карбуратора), като по този начин не намаляват разреждането в малкия дифузор и не влошават характеристиките на ГДС. Така че работата на бензин не се влошава. Вярно е, че щуцерите създават известно допълнително аеродинамично съпротивление в карбуратора, но от друга страна при обтичането им въздушният поток се завихря, което е благоприятно за смесообразуването, особено при работа на бензин.
Колкото до бензина като гориво, все още е на дневен ред. Необходим е все пак за първоначално пускане на двигателя особено зимата. Но не повече. Ако разполагаш с правилно монтирана и добре регулирана АГУ ми се струва, че е смешно да експлоатираш автомобила си на бензин (основно от финансови съображения, а да не говорим за увеличаване ресурса на двигателя при работа ВВГ).



Тема Re: Oтносно разхода на газ след намаляне на въздухнови [re: VladoR]  
АвторLovato (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 10:35



Вече 2 години я карам на газ и знам какъв разход ми дава колата при почти всякакво каране.Та искам Ви мнението колко може да изгори при следния маршрут и после ще ви кажа колко е реално след намаляне на въздуха и преди това.
Ямбол - Чирпан каране около 120км/ч
От началото на магистралата до Happy 160-170km/ч.
Пиене на кафе и тръгване
От Happy до София 140-150км/ч, изключвам САМО при НАВЛИЗАНЕ на трите участъка в ремонт и пак същатата скорост в тези участъци.
Влизане в София и 80км градско (в пиковия час и то все в центъра)
Свършване на газта и смятане на разхода.
Колата е Рено 11 1.7 карбуратор, Ловато (вакуумен) и плочка във филтъра,пасажер един.
Очаквам прогнозите Ви и после моят разход.



Тема Re: нерезрешим проблем!нови [re: dpt]  
Автор млaдeжa ()
Публикувано03.06.03 20:42



Не съм много съгласен с теб но всеки си има мнение нали.
На мен некадърно произведена плочка - долна ми провали качествената работа на бензин.Но като гледам и горните са същата стока.Изкормих я с чиста съвест и вълшебни думички на устата относно производителя на това високо технологично съоръжение - смесител.Сега съм с малко компромисен вариант но ще се прави нещо но в никакъв случай вътре в карбуратора.Компромисен е относно газта не и за бензина.Верно е че се кара на газ за икономия но не винаги икономията е най важна а и газта е крайно число в литри и свършва понякога.Ако искаш вярвай ама съм минал около 180 км. по първокласни пътища и 60 от тях са на магистрала без да има нито една газ станция та добре че не си бях махнал резервоара именно тогава се убедих в особенно "добрите" показатели на смесителя.



Тема Re: Oтносно разхода на газ след намаляне на въздухнови [re: Lovato]  
Автор PeGaz (член)
Публикувано03.06.03 22:41



Често го пътувам същия маршрут.Мога да ти кажа после и моя разход.

При твоето каране аз залагам за около 9 на сто.
Като извадиш престоя за кафето за колко време го мина от табела до табела ?



Тема Re: Oтносно разхода на газ след намаляне на въздухнови [re: Lovato]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано04.06.03 09:20



При такова каране, с двама пътника, без да се усеща разлика от каране бензин-газ, при мен ще бъде твърдо 10!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Oтносно разхода на газ след намаляне на въздухнови [re: Шkoдa]  
АвторLovato (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 08:09



Времето за което стигнах (до магазина на Пежо) без пиенето на кафе - 2 часа и 30 мин.
Разхода ми излезе 9,6л/100 (включвам и градското в София), а преди да намаля въздуха не можех (при това каране) да го сваля под 11.

Благодарности на колегата Koss.
Доволен съм от получените резултати т.е. намаления разход.
За вас лъжа, за мен истина.



Тема Re: Oтносно разхода на газ след намаляне на въздухнови [re: Lovato]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 09:20



I az imam syshtite nabliudenija. Moja izparitel e LOVATO s elektricheski kontrol. Dvigatelja mi e C18NZ na Opel. Predi da namalja vyzduha kolata goreshe s okolo 1.5 litra na 100 km (osredneno) poveche. Sega sled korekcija na debita na vyzduha i estestvenno korekcija na izparitelja razhoda za kojto govorime e syvsem drug. Pri izvyngradskoto razlikata dori e nad 2 litra na 100 km.
Syglasen sym da mahna koregiraneto na vyzduha no samo pri uslovie che mi se zapazi syshtija razhod, inache vsichki teorii za tova i onova ostavat samo napisani, no bez realno da imat efekt.

I da kaza edno moe nabliudenie, objasnenieto moze bi shte go dade njakoj kojto e najasno.
Pri dvigatel rabotesht na gaz ako si slozite rykata pred vyzduhozabornika na vyzdushnija filtyr shte usetite kak smuche vyzduh kato prahosmukachka, kato se prevkliuchi na benzin nikakvo smukane ne se useshta, da ne govorime che moze spokojno da se zatapi s dlan otvora na vyzduhozabornika i kolata si raboti.



Тема Re:Въпрос към Lovatoнови [re: Lovato]  
Авторval63 (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 09:37



Как точно намали въздуха - с чашка, с чорап или нещо друго ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.