Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 05.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Добър сервиз за Газов инжекцион  
Автор ThE AnimaL (Black DragoN)
Публикувано02.06.03 17:24



Здравейте,
Имам Мондео 2.0i и след много разпитване установих че единствения вариант е газова инжекция. Та въпроса е: препоръчайте ми истински сервиз дето да ми сложат такава уредба защото и без тва е супер скъпа. Поне да я сложат като хората. Знам че не навсякаде могат да слагат. Дайте мнение и някакав адрес ...

Mondeo Ghia 2.0 16V Zetec


Тема Re: Добър сервиз за Газов инжекционнови [re: ThE AnimaL]  
Автор Mircha ()
Публикувано03.06.03 09:36



Каква уредба реши да слагаш и за колко пари(и аз съм с Мондео 2.0i)? Аз досега каквито цени съм видял по-добре да я продам и да взема дизел.



Тема Ми 2 възможности имашнови [re: ThE AnimaL]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано03.06.03 09:52



или руската ГИГ или БРЦ. И двете са идеални за теб - ти си прави сметка на парите които ще даваш. ТОва е положението.



Тема Re: Ми 2 възможности имашнови [re: Чepнorлaв]  
АвторTurboDizelKombi (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 10:18



http://lpg.search.bg/realindex.html



Тема Re: Добър сервиз за Газов инжекционнови [re: Mircha]  
Автор ThE AnimaL (Black DragoN)
Публикувано03.06.03 10:31



Gledaj sega. Obikolih dosta servizi, osven tva i dvata mi badjanaka (imam 2 balduzi ) sa avtomontjori ta subrah mnogo info. Ako ne iskash jadove prosto slagash GAZ injection - 1800lv e. Dosta e skupichko za sujalenie no tva e edinstvenoto istinsko reshenie. S 1000 lv e po-skupa ot normalna hubava uredba no moje bi si struva. Tja si e s koputer, s mnogotochkovo vpruskvane ... abe super e. Dava ti sushtija razhod kato malko ti uvelichava moshnostta. Njama da imash nikakvi problemi, njama da vrushta gaz i t.n. Shte karash vse edno si na benzin. Az mnogo karam (za poslednite 2 meseca sam minal 4500km) i shte ja izbija za godina ineshto. Dori za 2 godini da ja izbija posle shte karam na dalavera a i kato trugna da ja prodavam shte ima edna super extra poveche. NE ZIMAJ MONDEO DIESEL osven ako ne e 99g i na gore. Shte imash mnogo jadove. Ako zimash diesel - samo Frenski ili Japonski.
Best regards,

Mondeo Ghia 2.0 16V Zetec


Тема Re: Добър сервиз за Газов инжекционнови [re: ThE AnimaL]  
Автор ThE AnimaL (Black DragoN)
Публикувано03.06.03 14:16



GIG III DL - 1200
Obajdah se v serviza. Uz e chitava. Bili slagali na oshte 6 mondeo i edno scorpio takikva i bili super. Ako njakoj e slagal da kaje mnenie

Mondeo Ghia 2.0 16V Zetec


Тема Ми сложили сменови [re: ThE AnimaL]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано03.06.03 14:43




На два мерцедеса - 124-ки. На тази с ръчните скорости просто спи. При мен понеже съм автоматик си имам малко проблеми, ама много е сложно управлението мамка му...
Определено 1200 срещу 1800 си е по-добре.



Тема Re: Ми сложили сменови [re: Чepнorлaв]  
АвторPower_Exhaust (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 15:54



4ernoglaw,zashto imash problem s gazta pri awtomatika.zashtoto i az iskam da si slagam GIG ama na w123/280E avtomatik Mehn.inj. Bosch k-jetronic i az li shte imam syshtiq problem akorostnata kutiq nqma nikakwa elektronika i e swyrzana s razni lost4eta kym injekciona i pri natiskane na pedala te se myrdat i izmenqt neshto si.Pri teb towa da ne bi da e elektronno.I twoqta injectia kakwa e Ke-jetronic ili motronic ?



Тема Re: Ми сложили сменови [re: Power_Exhaust]  
АвторMB (Нерегистриран)
Публикувано03.06.03 17:27



Moyat injection e KE-Jetronic + rachna skorostna kutiya i spi.



Тема Е да денови [re: MB]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано04.06.03 09:37



ама при мен всичко е електроника...
Пича с този 280Е няма да има проблеми, тъй като му е механичен инжекциона.. докато при мен нъц..



Тема Re: Ми 2 възможности имашнови [re: Чepнorлaв]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано04.06.03 10:48



www.brc.hit.bg/sequent.htm



Тема ДОбре де, съгласеннови [re: BRC]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано04.06.03 11:39



а колко пара?



Тема Re: ДОбре де, съгласеннови [re: Чepнorлaв]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано04.06.03 14:26



На сайта има телефони...




Тема Аре са телефонинови [re: imitev]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано04.06.03 15:11



то и цени има на сайта, ама не отговарят точно на действителността



Тема Re: Аре са ekstriнови [re: Чepнorлaв]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 15:15



To i shema na svarzvane mi pratiha..... ama drug pat:(



Тема Re: Аре са ekstriнови [re: Plamen]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано04.06.03 17:14



Vij ia na www.brc.hit.bg/sequent.jpg
Ostaviam ia tam.



Тема Re: Аре са ekstriнови [re: BRC]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 08:34



и аз много се замислям за ГИГ. чувам обаче, че той не е секвенциален инжекцион, а има само един инжектор- т.е. нещо като моно-инжекция-та. иначе като цена горе-долу е приемлив. 1800 лева вече ми се видят много!



Тема Re: Аре са ekstriнови [re: Alex]  
Автор ThE AnimaL (Black DragoN)
Публикувано05.06.03 09:25



Basi,
ako verno ima samo 1 injector shte e malko gadno. Ot spisanie avtogas na testa s edno BMW 5 tvurdjat che sa super iznenadani i dovolni ot GIG III. BMW to letjalo s nego, no .... ot druga strana razlikata si e goljama kade sa 1200 kade sa 1800 ...

Mondeo Ghia 2.0 16V Zetec


Тема Не сте запознати явно..нови [re: ThE AnimaL]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано05.06.03 09:43



ГИГ-а позволява да си сложите ако искате и 8 инжектора.. това се определя от вида на мотора. Аз съм с два.
Реално погледнато обаче сенквенциона инжектира точно определено количество в точно определен момент, което е много добре. Само дето е 4-цилиндров мотор. А има ли за 6? 8?
Отделно е моног усложнена система - изпарители, някакви събирачи, че после инжекторите.. докато при ГИГ-а имате един редуктор и 1-2 инжектора.. чиста работа
Не ако нямам парите няма веднага да сложа един секвенцион - просто да го видя що за система е - толкова съм експериментирал с уредби, че още една колко му е...



Тема Re: Не сте запознати явно..нови [re: Чepнorлaв]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 10:33



Добре де, нали и при ГИГ-а идеята е да се дозира точното количество газ/въздух на база показанията на радзличните датчици пръснати по двигателя. сега тя газта по принцип си е под налягане и се слага специално за целта редуктор на налягането. според мен по-добре си е да си с четири точки на подаване на горивото (ако си с 4-цилиндров мотор) това максимално би се доближило до инжекциона.
аз сега съм си с най-обикновена уредба с изпарителче....ще изчакам за сега да видя през 2004 година какви ще са новите цени на горивата след акциза, па после ще му мисля. виж сега бих си купил доларите за ГИГ-а, но ако се намали разликата в цената газ/бензин- просто не си заслужава! парите ще се избият след години.....и това при условие че през срока на експлоатация няма допълнителни разходи по поддръжка, което е утопия.....
за инвестиция от порядъка на 1 800 лева при сегашниея ценови диференциал....нещо не ми излизат сметките! но всеки си знае себе си!



Тема Re: Не сте запознати явно..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано05.06.03 13:54



Stava za vsichko, ot 3 do 12 cil.



Тема Re: Не сте запознати явно..нови [re: BRC]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 14:36



Blagodaria BRC za shemata!
Naistina mechtata mi beshe za 1.8 ama za sazhalenie e Astra G s dvigatel X14XE - 98 godina. Ta ste mozhe li da mi dadesh tazi.
BTW haresva mi ideata za gazov injection vse poveche. Ako reshite da napravite niakoe dobro delo s reklamna cel ste vi zastitsvam poveche otkolkoto MB i Chernoglav GIG III DL.



Тема Re: Не сте запознати явно..нови [re: Plamen]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано09.06.03 20:16



Дано да не бъркам но при ГИГ-а май слагат техен си датчик за измерване дебита на въздух така ли е ........, докато да речем Sequent-а ползва фабричния, което е огромна подробност.

А за това, че вървяла като на бензин някой доказвал ли го е в тест с хромометър?



Тема Ха ха ханови [re: Ивaйлo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 08:59



Къф хронометър, кви пет лева...

Ти си луд бе... Ша умра от смех...

Все едно не си познавам колата... Хахаха

Не е истина какви хора има по белия свят...

Не стига, че искат инфо, пък и хронометър... хахахааа

Значи май пиша за последно тук, щото май ми писна от глупости: Газовия инжекцион очевидно е нещо хубаво. Не съм тествал Сикуент-а на БРЦ, но предполагам, че е добър. Аз лично съм много доволен от ГИГ и като разход и като динамика. Това е.

А хронометъра нали знаеш какво да го направиш?



Тема Защо се засягаш?нови [re: MБ]  
АвторИвaйлo (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 16:11



Не мислиш ли че е редно като даваш токова пари да има поне един тест. Отвори АутоБилд и ще видиш какви тестове правят за какви ли не работи. Ще кажеш да ходя там, всъщност няма да е зле и тук нещата да станават така. Мисля че не е трудно.
Ако заради мен няма да пишеш повече тук-извинявай.




Тема Споконови [re: Ивaйлo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 16:36



извинявай и ти..

не те разбрах правилно, а нещо се бях поизнервил...

ясно е, че всички тук споделяме мнения за общото благо.



Тема Re: Не сте запознати явно..нови [re: Plamen]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано10.06.03 19:16



Kakav ti e computer-a na injectiona?



Тема Re: Не сте запознати явно..нови [re: BRC]  
Авторpromocia (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 22:17



ste ima mnogo dobri ceni za gazov injection na BRC za automotorshow S



Тема Re: Не сте запознати явно..нови [re: promocia]  
АвторПлaмeн (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 22:53



На две ли ще ги разделят или ще работят с нормална печалба.
Ако ми остане време сте мина през сервиза на БРЦ утре.



Тема Re: Не сте запознати явно..нови [re: Плaмeн]  
Автор ThE AnimaL (Black DragoN)
Публикувано11.06.03 10:38



Na avtomobilnija salon naj verojatno shte ima shtand za firmite perdlagashti gazova injekcija. dano tam da nauchim poveche za razlichnite vidove. Moje bi shte ima i testove i probni instalacii. DANO

Mondeo Ghia 2.0 16V Zetec


Тема Re: Не сте запознати явно..нови [re: BRC]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 15:15



Dvigatel - X14XE
ECU - Multec S



Тема Re: Не сте запознати явно..нови [re: Plamen]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 08:14



Кога ще е този автосалон и какви отстъпки се очакват? ако секвенциалния стане 1К аз ще съм първия който ще си го сложи? някой има ли повече инфо???



Тема Re: Не сте запознати явно..нови [re: Alex]  
Автор ThE AnimaL (Black DragoN)
Публикувано12.06.03 09:21



13 - 22 June
http://auto.dir.bg/autosalon.php
ne znam kade ima poveche info

Mondeo Ghia 2.0 16V Zetec


Тема Схематанови [re: Plamen]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано12.06.03 19:50



www.brc.hit.bg/x14xesequent.jpg



Тема Re: Схематанови [re: BRC]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 23:56



10x za shemata.
V tova po nagore za otstapkite nesto viarno ima li ili e samo blaf?



Тема Re: Схематанови [re: Plamen]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано13.06.03 08:22



Ima, 10% nadolu do kraia na meseca.



Тема Re: Схематанови [re: BRC]  
АвторПлaмeн (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 03:00



За да ми е интересно трябва да говорим най-малко за 1800 - 25% и сделката е готова.
Лошото е, че вие сте си решили друго, а на мен така по ми изнася да си карам на бензин.
Е може и някога да се срещнем на взаимноизгодна цена.



Тема Re: Схематанови [re: Плaмeн]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано15.06.03 17:10



Vapros i kam dvamata Zhorovci (s vtoria se zapoznahme na izlozhenieto).
Ako vse pak gornoto ili nesto blizko do nego predlozhenie vi se struva intersno triabva da go realizirame do kraia na sedmitsata, zastoto sled tova me chaka dalga i dalechna komandirovka na koiato vmesto sas samolet moga da tragna s kolata, a sled tova ste dam otzivi - nadiavam se polozhitelni:)



Тема Re: Схематанови [re: Plamen]  
Авторalex-brc (Нерегистриран)
Публикувано16.06.03 23:58



imash specialna exta discount za teb ot foruma Obadi se na tel da utochnim
029788919



Тема Re: Схематанови [re: alex-brc]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 01:02



Niama problem, samo me pritesniava che dosega vinagi pishete samo registrirani.
Dano niakoj kolega ne se e izbazikal mmnogo:)))))



Тема Re: Схематанови [re: Plamen]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано17.06.03 15:18



Ne majtap!



Тема Не майтап ?!?!?нови [re: BRC]  
Автор imitevМодератор (питомен OpelFan)
Публикувано17.06.03 15:43



Искаш да кажеш - майтап е или не е майтап ???




Тема Ostava da ima i smisalнови [re: imitev]  
АвторPlamen (Нерегистриран)
Публикувано17.06.03 16:22



Dnes cial den se opitvam da ubedia sebe si che ima smisal da montiram tazi dzhadzha ama cifrite me ozadazhavat. Poglednete dali ne barkam niakade.

Razhod benzin 7 Cena benzin 1.3 Cena kilometar 0.091
Razhod gaz 8 Cena Gaz 0.65 Cena kilometar 0.052

Kilometri Benzin Gaz Razlika
5000 455 260 195
10000 910 520 390
15000 1365 780 585
20000 1820 1040 780
25000 2275 1300 975
30000 2730 1560 1170
35000 3185 1820 1365
40000 3640 2080 1560
45000 4095 2340 1755
50000 4550 2600 1950
55000 5005 2860 2145
60000 5460 3120 2340



Тема Re: Ostava da ima i smisalнови [re: Plamen]  
Автор BRC (LPG)
Публикувано17.06.03 17:21



Preceni sam! Ofertata e na E-maila ti!



Тема Има ли смисъл монтажа на скъпа уредбанови [re: Plamen]  
АвторTpeнчo (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 17:50



Действително резонен е въпроса дали има смисъл от монтаж на АГУ на такива високи цени: 1600 - 1800 лв, а дори има уредби на Холандската Vialle, които се предлагат по около 4000 лева.

Отговора на този въпрос действително се крие в очаквания пробег с даден автомобил и времето за което ще бъде извършен този пробег.
Важен е въпроса и колко време човек смята да държи един автомобил, преди да го продаде.

Правилни са изчисленията на Пламен, които показват че някъде при 45 - 47 хил.км ще се изплати една Газова уредба струваща 1800 лв. Дори аз бих казъл че този пробег е по-голям, ако се отчита стойността на парите във времето /този пробег може да отиде на 55-60 хил.км./
Тук разбира се трябва да се отчита и времето. Ако човек навърта по 30 000 км годишно изнвестицията в АГУ ще се избие по-бързо, но ако човек ползва колата за разходка в събота и неделя и прави не повече от 10 000 км/годишно/, то инвестицията в подобна АГУ едва ли е рентабилна.

Разбира се тук трябва да се отчитат и някой други фактори, които са прогнозни:
очакваното съотношение на цената на газта към цената на бензините. Ако днес имаме 0.70 газ/1.30 бензин (около 54% газ/бензин) то това така ли ще бъде и за в бъдеще. Има очакване че цените на бензините у нас ще разтат всяка година с покачване на акциза. Сега например акциз+път.такса+еко такса=604 лв за А95Н, като очакванията са тези стойност да гонят 800 лв при влизането ни в ЕС 2007 год. Така че е твърде вероятно ножицата/разликата в цените/ газ-бензин да се разтвори. Това от своя страна ще рефлектира в намаляване периода на изплащане на АГУ

Другия съществен въпрос при тази оценка са разходите за поддръжка на една АГУ - смяна на на компоненти, почистване, прегледи в сервизи, центровки и прочие. Това по същетво увеличава разходите , които следва да се избиват отново от този диференциал в цените на горивата.

Въобще подобен анализ не е лесен да се направи с точност. Моята идея е само да маркирам проблемите и тема за размисъл .......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.