Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:39 01.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Експеримент и резултатинови  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 12:07



Искам да споделя с вас един експеримент и резултата от него. Kарам Жигула със Сопотски изпарител. Тормозеше ме това, че горияото подавано от изпарителя не ми достигаше и при подаване на газ тя се спъва, затова намалих отвора на входа на въздуха. След като прочетох от клуба за ППХ си направих експеримента с кафената чашка. Резултата беше отличен. Нямаше разлика между движението на газ и бензин а разхода от 8,6 отиде на 8,3 извънградско. Някой беше писал за клапи с пружини и прочие, но честно казано не ми се играеше да правя такива. Дойде ни една идея, която в момента експериментирам от неделя. Сложих вместо чашката един вентилатор от процесор на РС без да го заджийвам, оставих това на въздушната струя. Завърта се можеби на около 1500- 2000 об/мин, нямам оборотомер, иначе го задържа магнита му. Резултата във вървенето на се промени, за разхода още не съм го засичал, но ако сте любопитни ще ви пиша.



Тема Re: Експеримент и резултатинови [re: Nik]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано03.12.02 12:33



Поздравления, за това дето ти е дошло на ума! Много пъти съм се замислял за нещо подобно, но не ми е идвало на ума за малък вентилатор от РС. Сигурен съм, че и резултатите ще те зарадват!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Експеримент и резултатинови [re: Шkoдa]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 13:14



Благодаря ти Шкода. Твоята оценка на експерт означава много за мен!



Тема Re: Експеримент и резултатинови [re: Nik]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано03.12.02 13:30



Само не забравяй,че от въздушната струя на горкото вентилаторче му се взима акъла и можеш в някой момент да го намериш в горивната камера.



Тема Re: Експеримент и резултатинови [re: Mravoiad™]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 14:10



Дано не стане. Все пак на процесора се върти постоянно и то с часове и издържа. От друга страна нали има и филтър, та дано го спре. Поживем увидим.



Тема Искам снимка...нови [re: Nik]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано03.12.02 15:39



много моля
че другата седчица ще слагам старата ми уредба на жигулето и ще се сблъскам със същите проблеми .. нека да си спестим малко разправии..
ако ти е трудно, поне детайлно описание, а?



Тема Re: Експеримент и резултатинови [re: Mravoiad™]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано03.12.02 16:31



Niama grizhi spored men po-dobrite ventilatori rabotiat do 6000 ob/mib i to s dni i sedmici .. edva li pritoka na vuzdusha shte mozhe da go zaadvizhi tolkova osven ako ne karash s 200 mozhe bi

WWell BE COOL



Тема Re: Искам снимка...нови [re: Чepнorлaв]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 16:45



Няма нужда от снимка. Просто взех два стари вентилатора един за отпред и един за топлия въздух. Отпер пробих два отвора на ръбовете кутията на филтъра и през тях превързах по български с медна тел вентилатора. Той е таман за там. Долния не го дупчих а просо го превързах за горната част на тръбата и ръбът го държи много стабилно. Направих го уж временно, но нали знаеш, че няма нищо по постоянно от временното та ще видим.



Тема къде го слагаш венилатора?нови [re: Nik]  
АвторEмил (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 16:47



И аз карам Жигула на газ и ми стана любопитно, би ли пояснил - къде го слагаш вентилатора? на отвора на въздушния филтър? и в каква посока е обърнат, ако беше захранено накъде щеше да духа навътре или навън?
По какъв начин помага според теб?



Тема Re: Искам снимка...нови [re: Nik]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано03.12.02 17:02



Дай наистина снимка,че нещо не мога да си представя какво си направил.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.