Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:33 22.05.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Експеримент и резултатинови [re: HlTMAN]  
Автор Mravoiad™ ()
Публикувано03.12.02 17:04



Така е,само че са конструирани да работят в други условия.



Тема Re: къде го слагаш венилатора?нови [re: Eмил]  
Автор mladeja ()
Публикувано03.12.02 20:17



На бензин с таз джаджа ли караш?Ако е ,не ми се кара след теб.
Иначе се намалява въздуха към мотора по този начин.С други думи ако -представиси да седнеш да хапваш пък аз съм те стистал за гърлото не много само малко ама толкоз че да ти се развали апетита.Естествено е че ще се намали храната като количество но и работата която ще извърши тоз мотор дето е стиснат за гърлото ще му е по малка.Стига да е регулирано всичко както трябва като горивовъздушна смес.
Интересно ще ми дали си с горна или с долна плочка за газта или е разпробит карбуратора?



Тема Re: къде го слагаш венилатора?нови [re: mladeja]  
Автор mladeja ()
Публикувано03.12.02 20:19



А има и още един вариант - може да не си сменяш въздушния филтър.В зависимост от условията но не помвече от 10000км. и ефекта ще е същия.Въздуха ще се намали чувствително.И така с един удар два .... хем икономия от въздушни филтри хем и икономия от гориво.



Тема Re: къде го слагаш венилатора?нови [re: Eмил]  
Автор julys (205)
Публикувано04.12.02 00:06



vsyshtnost ima li znachenie:)
kato mine vyzduha prez nego shte se zavyrti (anti)clockwise :):) i tolkoz

br



Тема Re: къде го слагаш венилатора?нови [re: julys]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 09:05



Значи малко подробности. Плочката е на мястото на текстолитовата т.е. долна. Вентилатора го сложих на входа на тавата на въздушния филтър. Установил съм, а не само аз, че замърсеният въздушен филтър ми повишава разхода. На бензин само паля и карам малко докато загрее, на практика като сложиш отпред кафената чаша или каквото и да е то не е ли същото все едно, че си опънал смукача. Изхождайки от идеята за кафената чаша с променлив дебит на въздуха си правя този експеримент. Имах идеята да блокирам хода на вентилатора само до няколко градуса и да го направя като бленда на фотоапарат, струята да го отваря, но реших като начало да пробвам без допълнителни преработки. Отзарана засякох разхода- 8,5(22,17 л. за 260 км), но имам и малко от него за проби. Както и да е нали не е по зле от преди.



Тема Идеянови [re: Nik]  
Автор KRlS (новак)
Публикувано04.12.02 10:08



Ако имаш възможност, чрез подходящ регулатор на напрежение, можеш да подадеш напрежение на вентилатора (регулирайки го) и той ще работи като електромагнитна спирачка на въртенето му от струята и съответно ще оказва по-голямо съпротивление на въздушния поток.
Успех!



Тема Ееенови [re: KRlS]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано04.12.02 10:32



вие вече хептен изнагляхте.. това е жигула бе хора.. трябва да е простичко и работещо..



Тема Re: Ееенови [re: Чepнorлaв]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 11:46



И аз съм на принципа "колкото по просто - толкова по добре". Имах една идея, но трябваше да режа конуса на тавата на филтъра, но не бях сигурен, че ше се получи. Става дума за готов дифузьор с променлива диафрагма от УАЗ, но той е твърде голям за директно монтиране. Колкото до електрониката трябва да се правят много сложнотии от рода на изследване скоростта на потока, обратно напрежение на вентилатора и т.н. и за какво да е всичко това, та той и сега задържа потока, нали завърта когато натисна доста педала.



Тема Направонови [re: Nik]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано04.12.02 11:48



мини турбо..



Тема Не ве колеганови [re: Чepнorлaв]  
Автор KRlS (новак)
Публикувано04.12.02 12:03



... те вентилаторите на PC-тата работят при ниски токове на 12V май, дори и един потенциометър да забодеш последоваетлно мисля че за експеримента ше ти свърши работа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.