Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:11 05.06.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Експеримент и резултати leko offtopicнови [re: Шkoдa]  
Автор HlTMAN (The DarkSoul)
Публикувано06.12.02 11:27



Ia daite malko poveche info za tezi stukleni sveshti, che misla da si napraia niakoi drug experiment

WWell BE COOL



Тема Re: Експеримент и резултати leko offtopicнови [re: b2]  
Автор julys (205)
Публикувано06.12.02 14:09



dosega kato sym bil na diagnostika, mi gledat predvarenieto sys strobosopna lampa i vikat super, niama da se mychim:(
hubavo, de ama vse pak za emnajse godishna kola, nadali zavodskite predpisania sa optimalni:(
ta zatova iskam pone da dobia predstava kak se pravi optimalna centrovka za 98, za da znam kakvo da iskam ot 'majstorite'...

p.s. samo na benzin si jitkam...

br



Тема Re: Експеримент и резултати leko offtopicнови [re: julys]  
Авторb2 (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 15:23



Ако джъткаш на на бензин няма файда да си връткаш центровката, въпреки че и там нешата са аналогични.Това с стробоскопа и него сме го виждали само дето не винаги се получава едно поради това че всяка кола си е специфична а от друга страна "майсторите" не винаги четът от верния източник а понякога дори да четът от него допускат тъпи и досадни грешки от сорта (Тя центровката се правела без вакума на делкото или обратното и т.н.т) абе с две думи доста често успяват да объркат нещо. Та за това разправям че стъклената свещ си е най-добре,цъфне ли ти синйото пламъче в прозорчето да знаеш нещата са верни а ако си добър слухар може и на ухо да си докараш перфектна центровка, ама това вече си е въпрос на опит



Тема Re: iasno (pochti) leko offtopicнови [re: b2]  
Автор julys (205)
Публикувано06.12.02 16:16



10x za otgovora
na stroboskopa i pravilno napravena centrovka e ok, ama za dyrta kola vse niakoj beleg moje da e poizbiagal, ili pyk ot amortizaciata da se okaje che ne e tova optimuma...
zatova sym ljubopiten otnosno taz styklena svesht, kakvo predstavliava, kak se raboti s neja i t.n..

br



Тема Re: iasno (pochti) leko offtopicнови [re: julys]  
Авторb2 (Нерегистриран)
Публикувано09.12.02 11:11



стъклената свещ е една джаджа която е като обикновенната само че в горния край има прозорче през което се гледа горенето в цилиндъра. Целта е цвета на пламъка да се докара до син.Тези свещи биват няколко вида
1. За ниски обороти (до 1000).Не са много подходящи защото при високи обороти може да се пръсне, а все пак е желателно да може да се види и горенето при високи обороти.
2.Има и такива които са предвидени за по високи обороти (перфектен избор върши чудесна работа)
3.Има и такива с които автомобила може да се движи т.е. съвсем като обикновенните свещи ( само че аз лично само веднъж съм виждал такова чудо на техниката и доколкото разбрах не е идеално евтино). А иначе за горните два варианта може да се отървеш с 50-100лв а може и по- евтино ако са руски

Успех......



Тема Re: zacepihнови [re: b2]  
Автор julys (205)
Публикувано09.12.02 13:57



:)
10x pich
veche znam kato mu dojde vreme za centrovka kakvo da tyrsia:):)

br



Тема Re: iasno (pochti) leko offtopicнови [re: b2]  
АвторHipo (Нерегистриран)
Публикувано10.12.02 14:01



Добре де, нали всяка кола си работи с конкретен вид свещи - дължина на резбата, разстояние между елктродите и т.н.? Това не оказва ли влияние? Или се продават различни модели такива стъклени свещи?
А откъде може да се купи такава джаджа?



Тема Re: Експеримент и резултатинови [re: Nik]  
АвторГPAФA (Нерегистриран)
Публикувано13.12.02 16:18



При мене се получи подобно нещо.Какво ли не опитвах но накрая реших проблема с излишния въздух като на смукателя на въздушния филтър сложих ръкавица от папучен плат.Сега работи добре и не заглъхва.



Тема Re: Експеримент и резултатинови [re: Nik]  
АвторPatil (Нерегистриран)
Публикувано18.12.02 22:15



Istinata za sopotskite izpariteli e mnogo po-prosta, otkolkoto chovek moje da dopusne.A kato cheta i drugi postingi si mislia, che tova vaji za povecheto izpariteli.Ne e neobhodima nikakva plastmasova chashka.Na moia VMZ prosto skasih prujinkata na lostovata sistema.8 godini tozi izparitel mi troveshe jivota-niamashe prazni oboroti,ne darpashe i t.n.Sega ima prevazhodni prazni oboroti, darpa strahotno.Onzi den pri -8 gradusa , pri stoiala tsial den otvan kola zapali na gaz na parvite dve zavartania na startera.Podal sam gaz samo na parvata kamera, no na ravno varvi sas 120(kolata e Moskvich).Razhodat pri 100-110 km/ch e 10 L/100.Prosto VMZ e napravena za moshtni dvigateli i po-trudno puska gaz.Zatova otvori izparitelia,skasi prujinkata i vsichko shte se opravi.Vij da ne sa ti slojili niakoia mnogo iaka prujina sashto.Uspeh!



Тема Re: otnosno razhodaнови [re: Patil]  
Авторsote (Нерегистриран)
Публикувано08.01.03 22:05



нещо не ми е ясно отнодно разхода на колите говорим за лада за москвич при нов двигател колко трябва да е разхода на бензин градско и при кола на 20 години не знам и как става на газ да харчи по малко от на бензин , и не знам как стигате разход 8л или 10 на 100км газ с лада ,моита харчи 14л на 100 градско и 12л 100 извън градско да ли е нормално това или трябва да я центровам




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.