Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 18.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема обороти на празен ход  
Авторlvvo (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 16:16



Здрасти на всички, много се кефя , че има такъв клуб.
Имам Рено 11 1,4 карбуратор с АГУ .Захранването с газ става от плочка монтирана над карбуратора във въздушния филтър.Плочката е доста любителски монтирана - само е стабилно зарепена и това е, а и самата тя е произведена в някоя работилничка.Проблема е в това, че оборотите на празен ход се регулират от един болт на изпарителя, но той се развива до край и не могат да се достигнат нормални обороти - те са по ниски от нормалните. За да се вдигнат още се налага да запушвам отвора за въздух около 20-50% .Естетвено това води до повишен разход на газ и трябва да регулира отново при нов филтър, зима,лете... Също така и трудно пали на бензин .
Интересува ме вие имате ли такива проблеми и как ги решавате? Може ли при това положение да се направи така, че да не се запушва отвора за въздух и обозотите да са номални?
Преварително благодаря!



Тема Re: обороти на празен ходнови [re: lvvo]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано11.06.02 16:38



АЗ съм с Рено 11 1.7 карбуратор. При мен не е с плочка, а с тръбички в камерите. Каква ти е уредбата? Моя отвор също е запушен на 20%, но разхода не ми се вдигна, на бензин си пали идеално и няма промяна в работата на бензин, освен това дърпането се увеличава, когато запуша малко отвора за въздух. Харчи ми грубо 11 градско. Това, че не пали на бензин може да е от бензиновата помпа (личен опит). Пробваи да вдигнеш оборотите от болта на карбуратора, но така ще ти се вдигнат и оборотите на бензин.
Поздарви
Жоро
П.П. От кой град си?



Тема Re: обороти на празен ходнови [re: lvvo]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано11.06.02 21:53



Здравей и от мен! Добре дошъл в клуб АГУ!
Преди да обвиняваш АГУ-то е добре да знаеш, че причините в нея се търсят тогава, когато автомобилът е перфектен на бензин. Дори най-малките прекъсвания при работа на бензин, на газ се усещат много по-силно!
Притварянето на въздуха би трябвало да доведе до намаляне на необходимото количество газ от изпарителя и в никакъв случай да преразход на газ!
Каква е уредбата?/по-точно изпарителя/
За плочката не се притеснявай, важното да е горе, почти винаги е много добре!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: обороти на празен ходнови [re: Airfan]  
Авторcoredump (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 00:56



Po wuprosa s zapushwaneto na wyzduha.. Predi da mi reorganizirat gazovata imah edna plastinka w plochkata.. S neq raboteshe po-dobre, no gazajiite kazaha che ne trqbwalo da bude tam i q izhwyrliha
Posle se opitaha da mi probutat regulator za prazniq hod za 70lv ama weche bqh dal 150lv za "dooprawqne" na gazovata i reshih che mnogo mi idwa a garancia sreshtu gyrmeji nikakwa ta si karah 2 meseca na benzin, no sled posledniq rezervoar gradsko kym 15l/100 mai pak se zaglejdam po cenite na gazta

Shkoda, kakwo shte kajesh za takawa plastinka? Po-dobro reshenie li e ot zapushwaneto na wyzduha kum filtyra? Btw s TK3C si igrahme predi nqkolko dena s wrytkite po izparitelq no prazen hod izobshto ne mojahme da dokarame.. pochwa da reagira chak kym 500 oborota i nadolu, no taka se trese dwigatelq che gasq wednaga. Kolata e Audi 90 2.3E, izparitelq e BRC ima 1 wrytka s igla (koqto igla lipswashe w starata raboteshta versia na gazovata ;) moje bi e bila rqzana?)
Ima i oshte 2 wrutki koito se wurtqt sys specialen kljuch...
Posledno mi smeniha membrana i mi reguliraha gazta no s emulator za prazniq hod.. bez nego za nishto ne stawa..

Mai otstranih nqkoiq i druga prichina za gurmejite - okaza se che klemata ot bobinata kym distributornata kapachka e hwurlqla iskri, beshe stopena kapachkata okolo neq - towa mi e tochno na 2cm ot izparitelq
Smenih kapachkata i kabela kym neq i sega mislq da oburna poweche wnimanie na ekologichno chistite goriva

Ta sega alternativite mi sa da si tursq svesten maistor da mi oprawi prazniq hod, da se sloji plastinkata koqto beshe izwadena ot plochkata ili da si kupq regulatora ot Autodix (ot koito i drugi se oplakaha veche).
Drugata alternativa e da si karam na benzin i da podloja neshto pod pedala na gazta za da ne se izkushawam da natiskam do dupka (t.e. aktiven economizer )



Тема Re: обороти на празен ходнови [re: Шkoдa]  
Авторlvvo (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 01:04



Първо от София съм.
Като казах ,че не пали на бензин явно трябва да уточня:пали, обаче трудно, защото количеството въздух който влиза в карбуратора е по-малко от номалното и двигателя се дави. Но след няколко завъртания пали, обаче е задавен и трябва да го изфорсирам докато се изхвърли богатата гориво-въздушна смес.
А за преразхода на газ искам да кажа, че колкото е по затворен овора за въздух толкова повече харчи.На дълъг път ми харчи 8л/100 при напълно отворен отвор, а при 40% затворен харчи 10л/100.Разхода на гориво го засичам като допълвам бутилката до горе и мисля, че това е сравнително точен метод, а и резултатите от това ми показват ,че разхода зависи от затварянето на овора за въздух.Но съм съгласен ,че колата е по-мощна и върви по-добре с по-малко въздух.
Пак благодаря за мненията.Уредбата е Старгаз-италианска.



Тема Re: обороти на празен ходнови [re: lvvo]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано12.06.02 10:13



Здравей,Иво! Жалко че си далеч, в София, но сигурно ще успееш да се оправиш! Абсолютно ненормално е на бензин да се дави!
Обяснявам защо: Количеството на бензина от карбуратора, което постъпва в двигателя е правопропорционален на количеството въздух. Няма кой, освен въздуха, да изкара от емулсионните кладенчета бензина. Трябва да затвориш почти на 100% въздуха, за да започне да се дави и то при положение че въобще запали! Ако е инжекцион съм съгласен, но при теб е карбуратор. А дори и на инжекционите се правят едни клапи, които малко притварят въздуха. Мога да ти кажа човек, в София на когото на Ауди 100 купе с 2л 5-цилиндров двигател с механична инжекция съм сложил АГУ с една малка клапа и върви като самолет и на газ и на бензин вече 4-та година. Вярно е, че изпарителя му е Ланди, но това беше за бензина. За газта - честно казано Стар-газ не са от най-добрите изпарители и е възможно и той да не си върши работата както трябва. Но пак се повтарям, даже за трети път го казвам- оправи автомобила на бензин. Нещо не е както трябва! Още повече, че видя мнението и на човек също с Рено и с карбуратор....!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Запушване на въздуха?нови [re: Шkoдa]  
Автор TK3C ()
Публикувано12.06.02 11:31



Ето това не мога да го разбера, защо запушвате въздуха? Хората сумати пари дават за Low-restriction intake system, High-flow air filter, mass meter и така нататък. За да има повече въздух, който да влиза в колата, и да върви по-добре.
А вие запушвате входа. Първо не мога да разбера ползата от това каква е, нали има дроселна клапа, която точно това и прави.
От друга страна, не страда ли мощността на колата от това?
После си мисля, че тези частични запушвания, скапват повече нещата на високи обороти, където въздушният поток е по-голям, отколкото на ниски, където има достатъчно сечение и въздуха си минава нормално.
Имам чувството, че аз нещо не разбирам. Но за пореден път чувам такова нещо, и не мога да разбера.



Тема Re: Запушване на въздуха?нови [re: TK3C]  
АвторNevezha (Нерегистриран)
Публикувано12.06.02 13:14



Ami pogledni shemata na rabota na izparitelia i vednaga ste ti svetne. Oswen che e izparitel, toi e i reduktor, t.e. namalq nalqganeto na gazta. Podavaneto na kolichestvoto gaz osven tova e proporcionalno na vakuma v smukatelnia kolektor. Namaliavajki sechenieto na vhoda na smukatelnia kolektor uvelichavash vakuma i saotvetno kolichestvoto gaz, koeto otiva v dvigatelia.
Znam che obiasniavam uzhasno obarkano, no se nadiavam da ti stane iasno, ako ne pomoli Shkoda da ti obiasni.



Тема Re: Запушване на въздуха?нови [re: Nevezha]  
АвторTester (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 00:30



- Namaliavajki sechenieto na vhoda na smukatelnia kolektor uvelichavash vakuma i saotvetno kolichestvoto gaz, koeto otiva v dvigatelia. No pri namaleno koli4estvo vazduh. Otkadeto sledva, 4e gorivnata smes e po bogata na gaz --> izgarianeto ne e po stehiometri4nite koeficienti , t.e. C3H8 + 5 O2 --> 3 C02 + 4 H2O a e pri nedostig na kislorod, t.e. 4ast ot gazta izgaria NEPALNO po uravnenieto 2 C3H8 + 7 O2 --> 6 C0 + 8 H2O. Rezultata e uveli4en razhod na gaz i CO.
Hai dobroto sravnitelno evtino re6enie e izpolzvaneto na lambda upravlenie (sas stapkov motor, promenqst koli4estvoto gaz v zavisimost ot pokazanieto na lambda sondata).



Тема Re: Запушване на въздуха?нови [re: Tester]  
Автор TK3C ()
Публикувано13.06.02 11:04



То много ясно, че като намаля въздуха, дори и да не се увеличи като количество газта, ще се увеличи като процент.
Но аз газта мога да я увелича и чрез винтовете, 3 броя имам мога да си я увеличавам колкото искам, да задавя двигателя и на празен ход дори.
Иначе схемата я знам, но това не ми помага особено.
Абе аз бързо разбирам, ама трябва много да ми се обяснява ;)



Тема Re: обороти на празен ходнови [re: Шkoдa]  
Авторlvvo (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 13:09



Е много се кефя, че получих толкова мнения.
Ясно ми е ,че трябва да ходя на диагностик , обаче изобщо им нямам доверие на тези диагностици. Преди имах едно VW Polo вечно си имах проблеми с кабуратора и запалването, но повечето от тях идваха от претупаната работа на майстора, ама нали ни е приятел... Аман от приятели...
Дайте мнение мнение къде мога да отида тук в София да ми видят колата?Някъде където имат съответната апаратура и техника за диагностика, защото на ръка и на слух нищо няма да направят.
Благодаря на всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.