Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 19.04.24 
Автомобили
   >> Автомобилни газови уредби
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Палене на газ - вредно ли е ?  
Авторval63 (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 13:43



Добре ли е или зле за двигателя ако се пали само на газ ? Колата ми е карб. с автоматичен смукач и поне 3-4 минути при това топло време работи на смукач.
Нямам нищо против да превключвам на бензин за няколко минути, но когато е загряла.



Тема Vredno eнови [re: val63]  
Автор TK3C ()
Публикувано13.06.02 16:39



На теб какъв ти е проблема? Че докато загрее на бензин, е на смукач и много ти гори ли? Нищо не ти пречи да запалиш на бензин и веднага да прехвърляш на газ. Защо ще прехвърляш на газ на загрял двигател.

По принцип основният проблем не е, че се пали на газ, а това, че колата стои на сухо. Скапват се бензинова помпа, карбуратор или инжекциони, дюзи и т.н. Всичко по бензиновата система. За това препоръчвам на всички, вечер преди да се угаси колата, да се прехвърли на бензин. За да не стои на сухо.
Иначе има и проблеми за изпарителя, когато работи студен, понеже при изпарението се губи температура, и той може да замръзне, особено при нулеви температури навън. И се напуква мембраната му.

Ето аз какво правя: Вечер превключвам на бензин, сутрин паля на бензин, и веднага след като стабилизира обороти, превключвам на газ и тръгвам на газ. Но карам на 1/4 газ максимум, превключвам по-рано на по-горна скорост. Така избягвам голяма консумация на газ, преди да е загрял добре изпарителя. Като стигне стрелката до 60 градуса вече си карам нормално. Така е и по-добре за двигателя, да не се товари студен.
Само когато е много студено, зимата в снега, чакам стрелката на температурата да се размърда, и тогава превключвам. Примерно на 40 градуса.



Тема Re: Палене на газ - вредно ли е ?нови [re: val63]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано13.06.02 17:25



На двигателя му няма нищо, че палиш на газ! ТКЗС-то ти писа, че карбуратора ще се натъпче така с твърди частици,които по принцип бензина отнася при работа, че после не знам как ще се оправяш!
За изпарителя също не е много розов, особено ако бързаш на екшън да потегляш!
Азд вече 2 годин карам амо на газ, но при мен проблема е в това, че се издъни резервоара, а да смениш на Шкода 120 резервоара, по-хубаво да смениш колата...........!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!


Тема Re: Палене на газ - вредно ли е ?нови [re: Шkoдa]  
Автор LordDigital (DigitalDesigneR)
Публикувано14.06.02 00:23



Sto bre - vadi sa mAtora ,transmisiqta ,svalqt se i poluoski za da se napria sytovetnata manupulacia - aiiiii golqm kupon do tuka:PP



Тема Re: Палене на газ - вредно ли е ?нови [re: LordDigital]  
Автор ШkoдaМодератор (Speedster)
Публикувано14.06.02 08:37



Забрави за жилата за смукача, газта и ръчната спирачка, тръбите за парното, лоста за скоростите - да ти ....... и купона - друг да го прави, пък аз да гледам!

Ако можеш - помогни, ако не - не пречи!



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.