Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 02.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Къде ходите да бягате в София?нови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.12.09 20:27



Здравейте,

кажете къде ходите да бягате в София?

Аз съм избрал един парк в жк Св. Троица между бул. Константин Величков и ул. Пиротска. Има ли желаещи да ходим да бягаме заедно там?

Ако има хора от квартали Банишора, Св. Троица, Зона Б-18, Зона Б-19 къде ходите да бягате?



Тема Re: Къде ходите да бягате в София?нови [re: aз]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано29.12.09 14:34



сещам се парка. предполагам в частта около църквата някъде ще бягаш, щото в другите е по-оживено.

кажи по-добре по колко време/разстояние бягаш?

аз не съм бягал 2 месеца ама правим сега ремонт в нас и съм кът с времето и нервите та едва ще издържам 20мин бавно а трябва да почна пак че бая се отпуснах. иначе съм от разсадника и тичам в нашия парк - Боримечков както е по старо име (новото май беше петър и павел но не съм сигурен...)

иначе любимо ми е борисовата събота и неделя ама сега не ми се ходи там.



Тема Re: Къде ходите да бягате в София?нови [re: Ognen_Demon]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано29.12.09 16:38



Аз съм начинаещ не съм бягал преди. В момента ходя на фитнес 3-4 пъти седмично но съм нередовен понеже ми е кът времето. Но под 2а пъти на седмица не падам. Бързо трупам мускули и мисля да намаля фитнеса и да започна бягане за да изчистя мазнините около корема. Борбата е много голяма. Лятото бях намалил до 109кг сега съм 116кг но качих малко мускули. Спазвам диета, но сега покрай празниците е много трудно.

Та във фитнеса на пътеката издържам 5мин на 12км/ч.

Бях харесал парка в света Троица и този в който ти ходиш понеже са най-близко. Но без кола се е видяло че няма как да стигна до тях. Идеята ми е да се пробвам да ходя сутрин рано преди работа да видя как ще го съчетая. Уеекенда задължително и двата дни и тъй като движението е по спокойно може да си позволя да ходя и до парка Петър и Павел или дори Борисовата.

Купих си термо бельо за отдолу. Сега остава да си намеря нещо за отгоре. Вариантите са или да взема пак нещо по тялото или анцуг и горнище. Ти с какво бягаш? Чудих се ако си взема нещо по тялото дали няма да ме зяпат като паднал от Марс, но съм бил в чужбина и знам че хората така бягат там.

Може първо да почна сам докато достигна 20 - 25 мин издържливост.



Тема Re: Къде ходите да бягате в София?нови [re: aз]  
Автор Exte Barrocco (just a second!)
Публикувано30.12.09 12:57



Когато започнах да тичам, не можех да тичам повече от 15 минути. Постепеннно увеличавах и минутите и темпото. Сега тичам 7 километра за час. Физически знам, че мога и повече, но нямам време покрай работа и задължения. Иначе бягам три пъти в седмицата, а понякога пет пъти, ако не ходя на пилатес. С тичане се свалят килограми само, ако си и на диета.



Тема Re: Къде ходите да бягате в София?нови [re: Exte Barrocco]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано30.12.09 15:33



До Аз:

ами аз тичам зимата с долнище на анцуг а нагоре съм със яке тип "софт-шел", под него жилетка, под нея фанелка с дълъг ръкав, също шапка и ръкавици докато загрея. после ги слагам в джобовете. не използвам нищо друго ама и целта ми е просто да тренирам. обаче в момента правим ремонт в нас и нямам нерви за тренировки. предвид на това обаче как качих ще взема да почна събота-неделя.



Тема Re: Къде ходите да бягате в София?нови [re: Ognen_Demon]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано31.12.09 11:55



Аз мисля да започна на 9 и 10 януари с първите тренировки. Ако по натам като свършиш ремонта Ognen или ако има други желаещи да тренираме заедно пишете на skype: lubeeto



Тема Re: Къде ходите да бягате в София?нови [re: aз]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано01.01.10 15:57



би ли описал какво е това термо бельо и каква му е целта. Аз имам едно специално за тичане ама изобщо не е термо, а държи хладно. Освен това не попива потта, а я пропуска. Над него се облича една по дебела блузка пак от същата материя, която трябвало уж да транспортира потта навън. Всичко това не е термо, защото държи хладно. Може би това е единствената полза от него, че не ти е жега (не че не се потиш) и си облечен за да не се простудиш. За отгоре обаче се чудя какво да си обличам защото в студа само с това не може, то прогизва и след 10 км бягане вече започваш да дзиндзирикаш. Може би някакво яке да задържа топлината трябва... знам ли.... Знам само че трябва да има нещо отгоре ама не знам какво е най подходящо



Тема Re: Къде ходите да бягате в София?нови [re: NikiFin]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано02.01.10 08:57



Аз си купих ето това http://www.tashev.bg/bul/underwear.htm на Fuse

Доста сайтове изчетох и идеята е че имаш 3 слоя в облеклото:

Basic, Insulation & Protection layer:

Basic e най-близо до тялото като първите 2а са плътно прилепнали идеята е да отвеждат потта навън и да си сух. Като има различни материи според сезона. Примерно за зимата ще те държи топъл, през лятото ще те охлажда.
Втория слой може да ти държи топло. Като при нужда - например през лятото може да се сваля т.е. регулираш колко да ти и топло. И 3тия външен слой е за защита - облекло срещу дъжд, вятър и т.н. като не винаги дрехите са плътно по тялото. Аз гелдам от тук

http://www.craft.se/products/?tx_mdb_pi1[view]=viewLVL3&tx_mdb_pi1[lvl1]=Craft&tx_mdb_pi1[lvl2]=Layer%25203&tx_mdb_pi1[lvl3]=Run#scroller

Сега след празниците ще ходя до един склад в София на Craft за да видя какво мога да си взема от там.



Тема Re: Къде ходите да бягате в София?нови [re: aз]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано02.01.10 12:35



точно така е, за тези 2 слоя говоря. Но нали се сещаш че си сух само на теория, това не е памперс да ти държи сухо. Е... сигурно това е по добрия вариант отколкото прогизнала тениска. Единственото, което оценявам като плюс е, че държи хладно и не се побъркваш от жега и да ти иде да съблечеш всичките си дрехи и да тръгнеш гол и като резултат да се прохладиш.
Лятото мъжете и голи могат да си тичат. Иначе жените могат да се възползват от дишащото бельо

.
Ама такова якенце CRAFT ще си взема пък да видим



Тема Re: Къде ходите да бягате в София?нови [re: NikiFin]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано03.01.10 00:24



хах! тая идея със слоевете не я бях чувал. но ужасно се изненадвам че я чета щото аз стигнах до нея по пътя на опита и логиката. единствено че моята версия е леко променена.

Ники: аз лично изоставих идеята за дишащ слой. отиваш в магазините за спортно облекло и ти бърборят колко са години дишащите блузки. все са хора дето много не са тичали. съгласен ама за лятото - тогава са си безценни. обаче за зимата вервай ми като подгизнеш...впрочем щом бягаш 10км сам знаеш усещането. аз още повече често съм нямал къде да се преоблека и където мога. и като те тресне студената вълна от раз и си до там.

аз също го правя на 3 слоя ама зимата по-различни:

1) якето - софт-шел. много добър, не само готино изглеждащ. яко пази ама наистина яко. това ми е зимната протекция. отвън е като броня, отвътре е малко полар с мрежи под мишниците. джобовете де факто са за проветрение като разтвориш циповете щото осигуряват пряк достъп на въздуха с вътрешноста. иначе си като танк. зад врата има стегалка дето с 2 пръста само дърпаш докато тичаш и се стяга. ципа може да се разтваря и нагоре. много удобно ако катериш нещо за малко. с това яке спокойно тичам зимата и на студ. купих си го есента 2008, оттогава съм супер доволен. не да правя реклама на Адидас но имат неща които наистина са мислени когато са правени, а установих че е много важно когато тръгнеш да прегряваш да можеш да разкопчаваш и да проветряваш




2) под якето - памучена жилетка с цип до долу.

3) фанелка с дълъг ръкав - памучна

4) на краката съм с долнище анцуг, понякога и дълъг клин от дебелите - Найк имат доста добри материи

няколко пъти пробвах номера най-долната фанелка да е дишаща - нъц. поне на мен не ми хареса усещането. докато загрееш - студ. като се изпотиш - пак. и понеже са тънки - много студ. памучните поне са дебели, минава време докато подгизнат

на по топло време ползвам същата конфигурация, само че вместо софт-шела ползвам дебела ветровка на Мизуно. на 25ти ноември така тичах. според времето може и без жилетка.

АЗ: теб ще те добавя в скайпа като се логна. стига да си от близък квартал ще потичаме.
Ако има и други желаещи - да казват. първоначално ще е по 15-20мин, бавно темпо, че и аз съм излезнал от форма




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.