Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:22 28.04.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Шпагат...нови  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано16.01.07 19:15



Някой може ли да ми каже как, и колко често трябва да тренирам за да мога да направя шпагат?

От една година се опитвам да го правя (наред с всичките ми останали упражнения) почти всеки ден, по 1 опит за около 10-15 секунди, но за тази една година не съм отбелязал почти никакъв прогрес. В началото чатала ми стигаше до 2 педи над земята (при мъжки), а сега до малко по-малко от 2 педи. С тоя темп си мисля, че за да успея да направя пълен мъжки шпагат ще ми трябват около 4-5 години всекидневни упражнения...?!

Какви упражнения да правя за да придобия необходимата гъвкавост на сухожилията?



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 00:21



За да паднеш на шпагат, на първо место трябва да си достатъчно загрял и разтегнат. Базови упражнения за разтягане при теб би следвало да са - качваш единият крак изпънат на определена височина и започваш да навеждаш тялото към него. Идеята тук е кракът да се качва все по-високо докато петата достигне точката на главата и над нея. Докато разтягаш се стремиш тялото да е напред и да не свиваш колената. Пружинирай по 3 -5 минути на всеки крак и така поне 3 пъти за тренировка. Ако хапваш месо повечко, имай предвид, че то пречи на гъвкавоста. Има и готини упражнения за разтягане от седеж на пода. Принципът е същия -изпънати крака и тялото пружинира към тях. И прочие и прочие. Принципно, ако разтягаш след загрявка около 30 минути дневно, би следвало бързо да паднеш на шпагат.





Тема Re: Шпагат...нови [re: fitgirl]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано17.01.07 14:10



Болката при тия упражнения е зверска! Освен това се притеснявам да не си разтегна някое сухожилие, понеже това ми се случи преди половин година. Опитвах женски шпагат и разтегнах сухожилието точно от задната част на бедрото. После не можех да правя това упражнение няколко месеца докато ми се възстанови.

И теб ли те боли когато разгряваш за шпагат?



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано17.01.07 16:05



Неее, не бива да има болка, а само леко напрежение. Именно затова ти казах, че първо трябва да загрееш хубаво и след това да разтягаш статично. Колкото по-загрято е тялото, толкова по-безопасно ще тренираш после. Ако опитваш да разтягаш хей тъй на - първо ще те боли и второ - няма да имаш кой знае какъв напредък... Прави кардио по 20 минути преди това, или нещо друго, но загрей!



Тема Re: Шпагат...нови [re: fitgirl]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано18.01.07 19:31



A какво е кардио?



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторbliz (Нерегистриран)
Публикувано19.01.07 00:18



ходи на йога.аз много се разтегнах от йогата.
а и действа добре на нервите,успокоява.



Тема Re: Шпагат...нови [re: bliz]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано20.01.07 18:54



Да, вярно е, че йогата, стречинга и другите подобни часове много помагат за развиване на гъвкавост. Въпроса е, че ако е момче, малко трудничко ще тръгне на аеробика... в другите страни не е така, но тук все още мъж в зала по аеробика си е екзотика





Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторivona (Нерегистриран)
Публикувано21.01.07 10:37



Да се научиш да правиш шпагат отнема досто време, особенно , ако си на повече от 15-16 години.Аз се научих по следния начин:Натрупвам купчина книги, така, че като направя шпагат доколкото мога да се отпусна върху тях и тежестта на тялото да се предава на тях , а не на краката. Като се отпуснеш, започваш да махаш книгите една по една, но не бих ти препоръчал
да се отпускаш на повече от 10 см на тренировка.Една тренировка продължава около 2 часа и поне 2 пъти на ден. Итака около 3 месеца. За мъжки шпагат ти препоръчвам да го правиш тялото ти да е подпряно на стена и да се държи изправено. Ако имаш въпроси ми пиши на ivona_pet@abv.bg



Тема Re: Шпагат...нови [re: ivona]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано22.01.07 12:36



Благодаря за изчерпателните отговори! Нямам толкова време, но бих отделял по 30 минути дневно за да се науча. Дано само не се контузя. Може би най-добре е да почна да ходя на йога, но това най-рано от февруари. Къде може да се тренира йога? Колко струва? Колко време са тренировките? Живея в Люлин.



Тема Re: Шпагат...нови [re: dido_1983]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано22.01.07 13:07



Обикновено едно занимание йога е 60 минути. В някои зали е повече - към час и половина. Близо до теб не знам дали има зала с йога, провери в R5, там май е най-близо. Обади се после да видим, ако нищо не си намерил






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.