Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:34 01.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Бягане - тежък случай с нужда от съвет  
Автор Tъп Блъckaч (Рогат Добитък)
Публикувано05.05.07 19:11



Здравейте,

Като малък имах слаб шум на сърцето, водеха ме на изследвания и по тази причина родителите ми ме държаха далеч от всякакви спортни занимания, грешка, която витае над живота ми вече двадесет години. Също така като малък претърпях контузия на носа, която отново родителите не сметнаха за нужно да лекуват, поради което носът ми е леко изкривен и едната ноздра е доста по-голяма, а другата по-свита, което води до затрудняване на дишането през носа. Всичко това споменавам, понеже мисля, че има някакво отношение към проблема, който имам, а именно...

Не мога да бягам!
Да, знам, звучи абсурдно, всеки може да бяга стига да поиска иска. Е, аз искам най-сетне да комбинирам диетата си с аеробика, но срещам сериозни проблеми. Поради описаното по-горе и по-долу почти никога не бягам. Обиколка на стадион около 300 м - отначало бързо, после забавяне и накрая влачене на крака в тръс - ми е достатъчно да ме превърне в развалина. Започвам да дишам като локомотив, главно през устата щото ноздрите са проблемни. Усещам недостиг на въздух. Сърцето "гръмва", усеща се едно свиване в стомаха и лека болка около слънчевия сплит. Преди две години бях стигнал до рекорд - две обиколки, но сега започвам отначало и съм сигурен, че една ще ми е максимумът.

Това за което пиша е някой, който е наясно с бягането за здраве да анализира донякъде проблемите ми - доколкото е възможно без консултация с лекар - и да каже как най-добре да подходя към бягането. Какъв вид бягане, къде мога да прочета повече за това, как най-лесно на напрегна тялото и сърцето без обаче да се смазвам - ако е възможно де. Преди време, с цел изгаряне на калории, предприемах "околософийски разходки" през града, по 6-8 часа през уикенда от Люлин до Младост, но ходенето не е същото като бягането, а аз искам малко и да го стегна това мое сърце.

Просто, има го и тоя мой случай - пълен, абсолютен начинаещ в най-основните неща свързани с аеробиката, при това на срамно много години. Но по-добре късно, отколкото никога.

"Бих зобил до гроба, сти'а да мога."
Мания: Отслабване! Тежа 90 кг, гоня 70 кг!


Тема Тук може ли да пиша, баце?нови [re: Tъп Блъckaч]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 20:00



Ъ?





Тема Re: Бягане - тежък случай с нужда от съветнови [re: Tъп Блъckaч]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 20:41



браво за усърдието първо! Според мен обаче, би следвало най.напред да си направиш корекция на носа, не козметична, а с чисто здравословен характер. От затрудненото дишане се получава основният ти проблем - недостиг на кислород, което пък води до бърза умора. Докато не почнеш да дишаш нормално нещата ще са така. колкото и да тренираш, аеробика няма да правиш качествено. Мазнините изгарят САМО В ПРИСЪСТВИЕТО НА ДОСТАТЪЧНО КИСЛОРОД! Това ще рече добро дишане в умерено кардио темпо. Ти темпото го имаш, но с дишането си го закъсал. Отиди да ти оправят ноздрата, за да дишаш нормално. Не е тежка операция, след интервенцията най-много седмица ще почиваш. Един мой познат имаше подобен проблем и от него знам, че е поправимо. Навсякъде вече практикуват такива неща. Успех





Тема Re: Бягане - тежък случай с нужда от съветнови [re: fitgirl]  
Автор Tъп Блъckaч (Рогат Добитък)
Публикувано05.05.07 21:51



Дано не придирам за глупости, но под "почиване" имаш предвид легло, неходене на работа, или нетрениране? Защото първото в моя случай е недопустимо - един куп хора ще ме линчуват за неспазване на срокове.

"Бих зобил до гроба, сти'а да мога."
Мания: Отслабване! Тежа 90 кг, гоня 70 кг!


Тема Re: Бягане - тежък случай с нужда от съветнови [re: Tъп Блъckaч]  
Авторfitgirl (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 10:31



Нееее, имах предвид, че като си оправиш ноздрата, ще те наболва около седмица и няма да можеш да спортуваш, защото ще е отекло местото и няма да ти е конфортно. Иначе не пречи на другата работа. Най-много ден-два да си постоиш вкъщи след интервенцията. Няма незаменими хора, ти по-добре първо се погрижи за себе си, за да си полезен и на другите





Тема Re: Бягане - тежък случай с нужда от съветнови [re: fitgirl]  
Автор Tъп Блъckaч (Рогат Добитък)
Публикувано06.05.07 11:04



Страшно ти благодаря за съвета и мотивацията. Мой близък приятел се оказа с баща лекар в УНГ, другата седмица съм на преглед.

"Бих зобил до гроба, сти'а да мога."
Мания: Отслабване! Тежа 89 кг, гоня 70 кг!


Тема Карай колело.нови [re: Tъп Блъckaч]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано07.05.07 13:24



прави през уикенда 30-40 км разходки и ще се чувстваш много добре. Това на носа може да се коригира "естетично". Мисля, че операцията е около 300 лева. Понеже имам същият проблем, но е базиран на общо стесняване заради счупен нос преди 20 години.

Относно бягането - прави "Марш на скок". 800 метра тичаш, 200 метра ходиш бързо. Така ще си балансираш дишането.



Тема Като не ти се бяга не бягай.нови [re: Tъп Блъckaч]  
АвторДядo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 19:51



Бягането, колелото, скачането на въже и тн. НЕ са задължителни. Има Табата.
http://daobg.com/forum/index.php?act=articles&CODE=03&id=144
ДА! Пробвал съм го - работи, когато се прави правилно.



Тема Re: Като не ти се бяга не бягай.нови [re: Дядo Йoцo]  
Автор Tъп Блъckaч (Рогат Добитък)
Публикувано08.05.07 20:45



Благодаря, прочетох статията и сега диря и друго инфо за Табата в мрежата. Това което ме опасява единствено е, че може би това е приложимо за малко по-напреднали (т.е. за нормални хора, които не са в най-начинаещо, отпаднало състояние на тялото си), както и се боя от болката - не, не страх от самото усещане, а болката като контузия, прочие. Имал съм подобни случаи, без мисъл и внимание - ще слабеем, бегом в залата, давай да скачаме от тежко на по-тежко, опа, разпъване на сухожилието на подмишницата, сега две седмици болка дори като вдигам дебел учебник или юрган. ;) Затова съм малко резервиран, но малко.

"Бих зобил до гроба, сти'а да мога."
Мания: Отслабване! Тежа 88 кг, гоня 70 кг!


Тема Оригинала на стаията + съветинови [re: Tъп Блъckaч]  
АвторДядo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 21:40



http://www.t-nation.com/findArticle.do?article=04-046-training - от тук тръгва всичко.

Не я започвай веднага както е описано. Започни първо с 20 секунди работа и 20 или 30 секунди почивка. Ако ти е много трудно не прави всички 8 серии от начало. Тръстърите според мен са по-добрия избор - може да се прави в домашни условия- С две тежести по3,5 кг ще ти е доста трудно - гарантирам. А 3,5 кг. може и с бутилки вода да събереш.
НЕ го прави сутрин на гладно!!! Кардиото сутрин на гладно е глупост. Има две статии за това в t-nation.
Травми се получават не от големи тежести, а от много повторения. Просто при многото повторения стабилизиращите мускули бързо се уморяват. Много малко травми идват при тежки малки серии (до 5 повторения). Повечето са при 10+ повторения.
Важно е да имаш правилна техника на клека. Тежеста да пада на петите, колената НЕ излизат пред пръстите на краката. Клека е до долу.
http://spidersport.com/forum/index.php -рекламка на форумче за НВД и тренировките със свободни тежести.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.