Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 17.05.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема въпрос за почти начинаещ спортистнови  
АвторSisi (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 01:01



Втора седмица бягам по 10мин с редуване на ходене 10мин, всичко3 пъти - един час, три пъти на седмицата. Днес май съм разтегнала сухожилие на дясно стъпало и в петък ще трябва да прескоча. От време на време плувам за разтоварване и карам колело. В неделя ще ходя на един преход с колелото за около 3-4 часа. Целта ми е отслабване до 5кг и най-вече в зоната на корем, бричове и ханш. Да не забравя да кажа, че постя според християнския календар четири пъти в годината - за Великден, Петровден, Богородица и Коледа.
Какво ще ме посъветвате за целта.



Тема При така поставения въпрос, ше те посъветвам ...нови [re: Sisi]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 10:17



... да отслабнеш до 5 кг най-вече в областта на корем, бричове и ханш. Като зададеш правилно въпроса си, ше те посъветвам правилно. Не, че изречение, което завършва с "." е въпрос, де. Въпросите завършват с такова ченгелче "?" Айде, чао, засега и не тичай съвсем на пръсти!





Тема Re: въпрос за почти начинаещ спортистнови [re: Sisi]  
АвторMoxaмeд (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 11:50



Спазвай и Рамазана.



Тема Re: въпрос за почти начинаещ спортистнови [re: Sisi]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано26.04.07 11:58



Сиси, не му обръщай внимание на тъпото копеле. Той в момента нещо не е в час. Само ръси глупости и няма да те посъветва нищо смислено. А Мохамед сигурно е същият, под друго име.

По въпросите... Това, което правиш въобще не е за начинаещ спортист. Ако продължаваш в същият дух нищо чудно да си причиниш и по-неприятни контузии. Сега, щом си разтегнала сухожилие на стъпалото мисля, че трябва да спреш с тичането за поне два месеца. Изобщо, щом искаш ударно отслабване, ще трябва да комбинираш умерен спорт с умерена диета. Моят съвет е да се спреш на плуването.

Плувай от три до четири пъти седмично (в зависимост от това колко свежа се чувстваш) по час-час и половина. Започваш с 300-400м загрявка - първите 200-250м бруст. Останалите, ако имаш средно-добър кроул - с този стил. Средно-добър кроул наричам такъв, при който можеш да дишаш нормално на всеки цикъл (без да гълташ вода) и не се уморяваш много до края на дължината. Много е важно натоварването при загрявката да се увеличава плавно. Първите 50-100м съвсем лежерно плуване! След тази разгрявка преминаваме към упражненията. 4х50 кроул-крака (с дъска) и 2х50 бруст-крака. След това, ако имаш сили плуваш свободно още 200-300м който си искаш стил, бавничко, без особено да се напрягаш. Програмата е пон-ср-пет, или пон-вт-чет-пет, в зависимост дали имаш сили за трениране 4/7 (4 дни седмично).

Диетата... изхвърли всякакви бейк-роллс, кроасани, вафлички, лакомства... Започни да закусваш варени яйца. Идеално, вариш 2 яйца. Едното изяждаш цяло, а на другото само белтъчето. Хапвай ядки между закуската и обяда, и между обяда и вечерята (аз съм на фъстъчки и орехи). Вечеряй само салата със сирене, и полята с малко олио.

С този режим мисля, че ще постигнеш много добри резултати.

П.С.: Поствай тук как се чувстваш, резултати, и прочее. Ако си намериш треньор(ка) по плуване - най-добре!!!

Редактирано от dido_1983 на 26.04.07 11:59.



Тема Re: въпрос за почти начинаещ спортистнови [re: Sisi]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано26.04.07 20:02



Между другото, нали знаеш, че когато организмът използва от сланинките не подбира. Т.е. губиш равномерен слой тлъстинки отвсякъде. Не можеш да стопиш просто дупето или тазът, топи се отвсякъде. Виж, можеш да стегнеш мускулите на дупата.





Тема Re: въпрос за почти начинаещ спортистнови [re: dido_1983]  
АвторSisi (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 00:27



Да уточня, от миналата седмица до сряда ми се събраха 5пъти бягане комбинирано с ходене. Иначе през деня доста се движа или пеш или с колелото. Освен това работя от време на време в една фабрика на конвейр - това са 8 часа на крак, бързи, смели, сръчни. Лошото е че не мога нищо да програмирам, защото когато ме извикат ходя да работя.
Плуването не ми върши много работа, особено 3-4пъти седмично - абсурд.
Тази сутрин се претеглих и установих, че съм качила 1.5кг с това така наречено бягане

Освен това до преди малко работих във фабриката и имам чувството че краката ми са отекли
Така че килограмите от 5 станаха 6.5 за сваляне.
АбсолЮтен ужас.



Тема Re: въпрос за почти начинаещ спортистнови [re: dido_1983]  
АвторSisi (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 00:41



Дидо, благодаря за съветите, но мисля че плуването в моя случай е неприложимо. Най-близкия басейн ми е на 10ина километри, което означава ходене до там с кола, като сложим и организацията преди и това стават поне 2.5 - 3 часа. А и ходя на вечерно училище от 5 до 8. Кажи ми нещо по-лесно изпълнимо и отнемащо по-малко време дневно. То се е видяло, че бягането го спирам, въпреки че днес и следа нямаше от болка.
За диетата не разбрах какво мога да обядвам и мога ли да пия кафе(че без него съм жива умряла).
Мерси още веднъж.





Тема Re: въпрос за почти начинаещ спортистнови [re: Sisi]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано27.04.07 08:31



Е, тогава препоръчвам гимнастика в къщи. Сутрин, на гладно. Разгряваш всички стави, тялото (нали знаеш как се прави гимнастика). После правиш по 1-2 серии коремни преси и клякания и си готова. Добре е и лицеви опори да вкараш. Примерно, 1-вата серия от упражнения се състои от 15 коремни, 15 клякания и 3-4 лицеви (ако можеш). 2-та - 15-20 коремни 15-20 клякания и пак лицеви. Това всеки ден. Резултати - гарантирани!



Тема Re: въпрос за почти начинаещ спортистнови [re: dido_1983]  
АвторSisi (Нерегистриран)
Публикувано27.04.07 12:45



Благодарско. Започвам още днес тази гимнастика с коремните, кляканията и лицевите и ще гледам да спазвам горе-долу хранителния режим, който ми препоръча. След един месец ще докладвам за резултата.


Живот и здраве.



Тема Re: въпрос за почти начинаещ спортистнови [re: Sisi]  
Автор andiamo (непознат )
Публикувано27.04.07 14:14



Tova, koeto pravish e dobre. Vnimavai s hraneneto!!!!! Posteneto ne e garanciq za niskokalorichno hranene, daje naprotiv. Vuglehidratite, koito priemash po vreme na posteneto se razgrajdat trudno i trqbva dosta da trenirash, osven ako ne priemash malki koli4estva hrana. Ideqta e da imash otricatelen energien balans-t.e. da priemash po-malko kalorii, otkolkoto razhodvash. Taka ste stopish izlishnoto.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.