Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 21.05.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как да сваля 30-35 кг?нови  
Автордeбeл (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 16:02



Здравейте приятели,
В момента съм около 129 кг. Масивен тип съм , набит, но много тлъстини събрах около задника и пуснаг яко шкембе.
Все отлагам, отлагам, но вече и аз не се понасям.
Моля ви, кажете ми как ефективно и постоянно да сваля 30-35 кг. ( около 180 см) съм висок.
Кажете ми нещо истинско и стойностно , някоя програма или тама каквото е да ми помогне. Нямам финансови възможноси да си позволя скъпи клубове или специални храни.
Благодаря ви предварително.



Тема А,как си качил 30-35 кг.?нови [re: дeбeл]  
Авторcлaб (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 17:47



Като нямаш финансови възможности!
Значи плюскал си яко,а сега "нямам финансови възможности"!
Ще ти кажа най-добрият начин да ги свалиш: ГЛАД,ГЛАД,ГЛАД,майна!
И,в скъпите клубове не са най-добрите специалисти!
Ако наистина много го искаш,ама много,мога да ти помогна без никаква финансова или друга изгода,но не ТУК!
За съжаление Тук не е най-доброто място да споделяш такива неща(и това е така докато го има тъпото копеле или такива като него) !



Тема Re: Можеш!!!нови [re: cлaб]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано26.04.07 18:12



Не става само с глад. Трябва ти активен спортен режим. Най-добрият спорт за отслабване е плуването. Лошото е, че след като свалиш 30, а дори и 40 килограма, кожата ти няма да се смали достатъчно. За това аз ти препоръчвам да включиш още фитнес. Целта е след около две-три години да станеш масивно копеле.

Плуването и фитнесът ще ти струват максимум 80лв месечно. Ако си купиш карта, 100% месечните разходи няма да надхвърлят 50-60 лв.

Препоръчвам фитнес във вторник и петък, а плуване - понеделник и събота; другият вариант е фитнес във вторник и петък, а плуване - в понеделник и четвъртък.

Плуване - свободен стил. Ако можеш кроул - чудесно. Ако не можеш - започни да се учиш (от другите, или най-добре - с треньор). Винаги започвай тренировката със загрявка - 200-300м плуване с умерено-бавно темпо.

По отношение на фитнеса... Единия ден вдигай за гърди, бицепс и трицепс; другият ден - рамо, гръб, и крака. Упражненията сигурно ги знаеш. В противен случай ще ги видиш в залата. Винаги преди преди същинската тренировка разгрявай. Обикновено има разни пътеки за тази цел. Ако няма - разгрей с лека гимнастика и най-малките тежести. Не се притеснявай от това, каква гледка би представлявал. Това няма значение.

Бъди уверен, целенасочен и постоянен. Отделяй внимание за подобряване качеството на тренировката. Интересувай се как се правят правилно упражненията (чийтингът не е хубаво нещо). Бъди скромен. Спи по 8 часа на ден. Храни се здравословно винаги, когато това е възможно. Плодове, зеленчуци - важна част от менюто.

И сега нещо много важно... Не се преуморявай!!! Преумората е състояние на организма, което може да спре твоето физическо развитие. Симптомите са ускорен пулс и кръвно налягане часове след тренировката (или изобщо), трудно заспиване, липса на апетит (или обратното), поява на различни контузии (разтягане на сухожилия, мускулни влакна, и т.н.), чувство на смазаност по време и/или след тренировката...

След година-две ще трябва да минеш почти/изцяло на фитнес. Ще вдигаш все повече и повече. Ще си направиш нова програма, с която ще натоварваш отделните мускулни групи в отделни дни. Ще блъскаш за маса. Може би ще имаш пари за протеини. Целта е да станеш Мечка! Важното е да знаеш, че можеш да заместиш тлъстините с мускули, но това е бавен процес. Трябва да си много търпелив и да вярваш в себе си!

Успех!!!



Тема мерси дидонови [re: dido_1983]  
Автордeбeл (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 20:23



Адски много мерси за съвета.
Това и ще направя, 80 лева се ще намеря за тренировки.
Вече не ми пука как ще ме гледта хората, аз по-зле няма да стана.
Благодаря ти още веднъж за съвета.



Тема Здрасти, дебел!нови [re: дeбeл]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 20:34



Верно, бая килца си качил и ше видиш зор докато свалиш 30-35 от тях. Тва, че немаш кинти да не те притеснява особено, за да сваляш требва да спазваш едно елементарно правило - отрицателен енергияен баланс. Казано иначе, тва означава, че приеманите калории требва да са по-малко от изразходваните за периода на т.нар. "диета". Изгарянето на кило сланина отделя към 9200ккал, което ознавач, че за да свалиш кило сланина, требва да изгориш 9200ккал повече отколкото си приел с храна, пиене и т.н. Хващаш елката и изчисляваш, че 30-35 кила са 276 000-322 000 ккал. Значи, приемаме, че искаш да свалиш тия кила за една година, тва прави по 2,5-3 кила на месец (може и повече, но не се престаравай с над 5кг месечно), което от своя страна прави по 770-920ккал дневно. Следващия ти ход е да намалиш манджата леко, както и да увеличиш разхода на енергия през деня. Тук, признавам, немам конкретни съвети, освен да ти препоръчам основните неща - ако ядеш 5 филии хляб на ден, утре ги намаляваш на 4, след две седмици - на 3, след месец - 2, след два месеца - 2 (ама черен), намаляваш постепенно тестените боклуци. В разходната част ти препоръчвам повече ходене пеша, каране на колело или плуване (според възможностите ти), събота или неделя ше требва да поспортуваш некъде (планина или мач с шишкавите си съученици в двора на даскалото). Не е лошо да пробваш неколко серии лицеви опори сутрин (примерно 3 серии по двайсе). Важно - не се меткай веднага на некви радикални промени, щото след втората седмица ше се откажеш. Не се сдухвай, ако немаш видими резултати, или кантара не показва каквото искаш (не се мери по-често от два пъти месечно, максимум). Требва постоянство, баце, и след година ше си смениш ника. Ако нещо не съм написал разбрано за теб, задавай уточняващи въпроси.





Тема Само не слушай писанията на тъпото копеленови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано26.04.07 21:26



Изобщо не го слушай. Той май е графоман. Пише безмислени работи. Гаври се с другите. Правил го е преди, и продължава да го прави. Не виждам смисъл да разсъждаваш върху написаното от него. Аз просто бих го игнорирал.

Между другото, исках само да отбележа, че тази програма е като за начало. Служи за тонизиране. Да може тялото ти да свикне на бъдещият стрес, на който смятам за добре да се подложи. След около 5 месеца ти препоръчвам да минеш на 3 пъти седмично фитнес, и само един път плуване. Тогава ще можеш вече да блъскаш за маса, натоварвайки повече отделна група мускули в една тренировка. Примерно, пон - гърди и бицепс, ср - рамо и трицепс, пет - гръб и крака. В събота едно леко плуване за разпускане. Ама това след 5-6 месеца, като си навлязъл във форма. Да не се втурнеш да блъскаш още от началото!

Ако имаш някакви въпроси - питай!

Редактирано от dido_1983 на 26.04.07 21:32.



Тема Re: Здрасти, дебел!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано26.04.07 21:30



Тъпо, ти така и не се научи на правилен подход към другите. Нали разбираш, че няма смисъл човекът да отслабва. Или си наистина тъп и не схващаш?! Единственото разумно решение е да блъска за маса. Що му даваш тъпи съвети??? К`ви са тия 2-3 килограма на месец, к`ви пет лева? Все кофти идеи даваш, мама му стара!



Тема "Аз просто бих го игнорирал."нови [re: dido_1983]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано26.04.07 21:46



Ми, игнорирай ме, бе, душицо!





Тема а шкембето дидо?нови [re: dido_1983]  
Автор leamateur (начинаещ)
Публикувано26.04.07 22:20



Дидо,
А шекмбето какво да го правя?
Записах си тва дет си ми написал, ма никъде не видях за корем?
пп>>Проверих в Родина, имат басейн+фитнес със карта е 80 лева. От другата седмица ше се запиша там.



Тема Re: а шкембето дидо?нови [re: leamateur]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано27.04.07 00:05



Плуването натоварва коремните мускули. Освен това те участват в дишането, а по време на фитнес ще се налага да дишаш доста. И все пак, ако имаш желание можеш да правиш коремни преси всеки път в залата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.