Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:41 02.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема издражливостнови  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 11:13



ще участвам в конкурс на едно по сложно място.иска ми се добра не перфектна физическа подготовка.молбата ми е следната от 2 месеца тренирам тичане и фитнес и не мога все още да съм в кондиция защото като ходя да бягам след 40 мин се уморявам.на мен ми трябва по голяма издражливост.какво бих могла да си набавя като медикаменти дори и витамини да са но да не вредят на организма, които да ми дадат по голяма сила и дори ако са за стапяне на мазнинко още по добре



Тема Re: издражливостнови [re: cиcи]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано17.04.07 13:34



Аз практикувам тичане от почти 10 месеца, но никога не съм правил тренировки по-дълги от 40 минути (става въпрос само за тичането). Пия само витамини (Центрум), бирена мая, и Трибестан. Последното увеличава производството на тестостерон в организма, което води до по-бързо възстановяване на клетките, и съответно до по-бързо трупане на мускули. Лошото е, че не знам дали при жените има същият ефект. Знам само, че при мъжете може да увеличи хормона с до 40%. Чел съм, че при жените не повишава особено тестостерона, но го оптимизира, а и не само него, но и разни други хормони.

Можеш да пробваш и със стероиди, но това си е чиста проба вкарване на тестостерон в организма, което ще има възмъжаващи последици върху теб. При мъжете пък може възспре собственото производство на хормона от организма.

Аз имам други съвети към теб. Винаги, винаги преди тренировка прави 20-25 минутна загрявка. В най-добрият случай, започваш с лека гимнастика с цел разгряване на всички стави, ускоряване на пулса и затопляне на кръвта. По този начин кръвоносните съдове се разширяват, което води до значително по-висока ефективност на мускулите (кръвта циркулира по-бързо и лесно). Последните 5 минути от разгрявката трябва да са най-интензивни.

Аз лично, след такива загрявки съм правил мега-брутални тренировки. Веднъж, в края на тренировката спринтирах толкова бързо, че един велосипедист не може да ме задмине в продължение на около 50-100 метра. Трасето имаше лек наклон надолу. Такива моменти се помнят цял живот, май. Адреналинът бушуваше в мен със силата на ураган. Горещо ти препоръчвам този тип загрявка.



Тема Re: издражливостнови [re: dido_1983]  
Авторcиcи (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 14:19



хахахха мерси много за съвета.аз не тичам непрекъснато 40 мин в това ми се включва и загрявката 20 мин.проблема ми е обаче че не мога да поддържам състезателно темпо в продължение на 1 км е въпроса е това да се избяга за време.мога да го избягам но не и с голяма скорост сякаш ми спира дишането в последните метри като тичам с ускорително темпо през цялото време.незнам как да ги избягам за бързина тези метри без след това да се чувствам скапана тъй като състезанието съдържа в себе си и още дисциплини.дали да не увелича или да наблегна във фитнеса само на упражненията за крака. и да те попитам пиеш ли вода по време на тичани и колко.мерси много предварително





Тема Re: издражливостнови [re: cиcи]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано17.04.07 21:30



Не съм виждал по Олимпиадите да пият вода по време на тичане, а и 1 километър не е нищо особено, така че по-добре не. Виж преди тичането да се пие малко вода (100-150 мл) е много добре. Аз лично, преди тичах по 4.5-5км и винаги пиех по 2-3 глътки вода по време на (около) 800-я метър. Това ме предпазваше от прегряване, и финалният спринт винаги ми е вървял доста добре. Вече тренирам на друга схема, т.нар. "Тест на Купър" - максималното разстояние, което можеш да изтичаш за 12 минути. По мое мнение, това е най-добрата тренировка, понеже съчетава издръжливост и сила.

Казваш, че не можеш да поддържаш състезателно темпо за 1 км... Да не би да си се претоварила? Хвърли един поглед на тази статия

.

Мисля още, че стратегията ти не е добра. Да се опитваш да се ускоряваш плавно през цялото време няма смисъл, понеже от един момент нататък разходът на енергия става прекалено висок, а краят на трасето е все още далеч.

Аз лично предпочитам така наречената от мен "зонова стратегия". Разделям пътя на три зони - старт, среда, и финален спринт. При стартът започваш със плавно ускорение до една средно-висока скорост. След това е средната зона. При нея тичаш с такава скорост, че пулсът ти да не надвишава 150-160 удара за минута (с течение на тренировките ще започнеш да го усещаш; ако си в по-добра форма - по-близо до 160-тката). При финалният спринт, от положение "средна зона" ускоряваш плавно до максимален спринт (при него пулсът ти не бива да надвишава 215-225 удара за минута, иначе е възможно да си увредиш сърцето).

Целта е да изминеш основната част от трасето със средно-високо темпо, понеже всяко тичане с по-високи усилия води до прекалено висок разход на енергия, а с по-ниски - до слабо време.

Работата е там, че ако си представиш една функция, при която х ти е скоростта, а у - разходът на енергия, то тази функция ще нараства в експоненциален вид. Т.е, ако увеличиш двойно скоростта, разходът на енергия ще се увеличи четворно.

П.С.: Дано разбираш последният параграф :) :) ;) Успех!!!



Тема Re: издражливостнови [re: cиcи]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано17.04.07 21:59



Между другото, какво е това състезание? Искам и аз да участвам.



Тема Re: издражливостнови [re: dido_1983]  
Авторsisi (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 09:49



xaxxaxa

мерси много за информацията още днес ще опитам тази схема .а състезанието не е самоцелно а е част от един цялостен конкурс. значи ще пробвам да не съм с намалени обороти в началото за да пестя сили за накрая.уф!дано даде ефект.обаче съм направила сравнение че тичането на пътеката във фитнес залата е безефектно тъй като там мога и 7 км да навъртя а като тичам на стадиона заедно с разгрявката ми се връзва 35-40 мин тичане и съм мъртва!!!!не мога да разбера защо не мога да ми стигнат силите за състезателно бягане 1 км. а като тичам умерено не е проблем.



Тема Re: издражливостнови [re: sisi]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано18.04.07 13:30



В началото трябва да увеличаваш плавно ”оборотите” до към 4500-5000. В червената зона трябва да навлезеш само при последните 200 м, иначе ще прегрееш двигателят. ;)

Казвай кое е това състезание, че ми се участва!



Тема Re: издражливостнови [re: dido_1983]  
Авторno name (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 13:57



хахахха не е състезание в истинският смисъл на думата а целта му е друга-назначаване на работа.
p.s. пак съм аз но с друг прякор



Тема Re: издражливостнови [re: no name]  
Автор dido_1983 (Полуатлет)
Публикувано18.04.07 19:36



хахахаха, за какво става на въпрос? за каква работа? искам и аз!



Тема Re: издражливостнови [re: dido_1983]  
Авторno name (Нерегистриран)
Публикувано18.04.07 21:36



axaxaxax ясно е за коя длъжност в държавате се изисква физическа подготовка и някои други умения!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.