Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:19 07.05.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Има ли "идеални пропорции на мъжкото тяло"?нови  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано17.07.06 13:50



така както за женскто тяло ги има онези 90/60/90, има ли параметри за "нормално", "атлетично" и т.н. мъжко тяло?



Тема Re: Има ли "идеални пропорции на мъжкото тяло"?нови [re: Eнтycиacт]  
Авторвъпpoca (Нерегистриран)
Публикувано17.07.06 16:50



Да,по-големи от тези на жените и по-малки от тези на слон!





Тема Re: Има ли "идеални пропорции на мъжкото тяло"? [re: въпpoca]  
Автор Eнтycиacт (голям)
Публикувано17.07.06 17:17



тия които "блъскат" като луди и пропорциите им се доближавт до тези на слон, отдавна вече не изглеждат "нормално" и "атлетично"



затова запитах за пропорциите на мъжкото тяло - ако щете дори "класическите форми" на мъжкото тяло от античните скулптури и т.н. (въпреки че формите на женското тяло от античните скулптури се различават от съвременните представи за съвършенна женска фигура, то представата за красиво мъжко тяло доста по-малко се е променила)



Тема Не няма такива пропорциитва е само за женитенови [re: Eнтycиacт]  
Авторвъпpoca (Нерегистриран)
Публикувано18.07.06 10:36



Да ти кажа не съм чувал за идеални пропорции,а атлет зависи какъв-то сумо и колоездене не може да са еднакви,но според мен щом жената са:90/60/90 при мъжа трябва да са 100/70/100 или по-скоро:110/80/110-но не съм чувал аз за такива критерии,а зависи колко си висок за да ти каже инструктор че ако си 180см висок трябва да си 75-85кила-това е лично мое мнение!!!
Поздрави





Тема Re: Има ли "идеални пропорции на мъжкото тяло"?нови [re: Eнтycиacт]  
Автор topla_bira (минаващ)
Публикувано24.07.06 09:30



За мъж е 90/90/60.Тва е идеалното.Строен и атлетичен.



Тема Re: Има ли "идеални пропорции на мъжкото тяло"?нови [re: topla_bira]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано28.07.06 22:26



ъъъъ...това някъде написан стандарт ли е, или си е твое виждане по въпроса...щото аз да речем имам друго мнение за перфектното тяло





Тема Re: Има ли "идеални пропорции на мъжкото тяло"?нови [re: тя]  
Авторstandart (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 16:47



бедро х 2 = гръден кош
бицепс=прасец=врат(+2-3см)
талия - колкото по малка - толкова по добре
ханш - всичко над 90-95 е бидон.



Тема Re: Има ли "идеални пропорции на мъжкото тяло"?нови [re: standart]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 21:56



ъъъъъ, тва къде го прочете





Тема Re: Има ли "идеални пропорции на мъжкото тяло"?нови [re: тя]  
Авторstandart (Нерегистриран)
Публикувано08.08.06 22:49



пише го нявсякъде в бб литературата - класически канон. за да съм точен ще добавя че има отклонения от по 1-2 см. например бицепс с 1-2 см по голям от прасец . бе въобще според физиките на най добрите културисти(все пак те са по добрия вариант от некви манекени) така излиза. това се отнася за времето преди 1980г. от там нататък бедрата скочиха много. получи се кофти пропорция. големи бедра, малки прасци. по добре като Арнолд и Стив рийвс отколкото като рони колман или некое друго говедо.
за да си супер тряя имаш малък ханш. няма правило тук. колкото по малък по добре. така раменете и гърба са по големи(фигура тип кобра). същото и за талията. колкото по малка по добре. предразполага към по малко трупане на мускули за визуален ефект. например Флекс Уилър е лек но изглежда много голям заради малката си талия и тънки кости и малки стави. Насър ел Сонбати му тряя много маса и пак става като бидон.
който има генетика - има , който няма прави квото може! но и най добрата генетика може да не бъде открита - цял живот - ако не знаеш как!

при мъжете е това - малка талия , малък ханш,малки стави, и всичко друго голямо.(с изключение на бедрата - тенденцията е красиви мъжки бедра=стегнати бедра а не обемни като бурета)



Тема Re: Има ли "идеални пропорции на мъжкото тяло"?нови [re: standart]  
Автортя (Нерегистриран)
Публикувано09.08.06 00:34



ясно. а в реалния живот тези пропорции не важат май...лично аз не си падам по професионални билдери, много са напомпани






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.