Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 19.05.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Фитнес и ингвинална херниянови  
Автор antipop (!)
Публикувано22.02.06 15:48



Здравейте, някой може ли да ми каже какви упражнеия са препоръчителни или не при наличие на ингвинална херния(ранна фаза). Казаха ми, че прав не трябва да се тренира, но не съм наясно до каква степен е ок да се тренира седнал, какво е положението с лег пресата, коремните преси, колелото... Мерси

If you don't care where you are going any road will get you there


Тема Re: Фитнес и ингвинална херниянови [re: antipop]  
Автор_/\_ (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 10:38



Най-добре се оперирай, да ти сложат пластика и тогава мисли по въпроса за фитнеса.
P.S. Аз също съм опериран.......така че знам



Тема Re: Фитнес и ингвинална херниянови [re: _/\_]  
Автор antipop (!)
Публикувано24.02.06 16:25



Когато поискат докторите ще се оперирам, но за момента всички твърдят, че е рано :). И докато чакам някакво развитие предпочитам да не лежа

If you don't care where you are going any road will get you there


Тема Re: Фитнес и ингвинална херниянови [re: antipop]  
АвторGumz (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 22:59



симптомите на тази херния ,да не са по дуване на лимфтните възли около гениталите(от лява/дясната страна м/у половия орган) ......Казаха ми хирузи да не дигам един месец ,и понеже съм младо момче щял съм да се оправя,но никой не каза че това е херния......ако и вие имате този пробелм пишете!

Благодаря...!



Тема Re: Фитнес и ингвинална херниянови [re: antipop]  
Авторkosio (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 15:06



Оперирай се сега, по-добре няма да стане. Хернията от самосебе си не се оправя.
Само внимавай кой ще те реже.
Възстановяването е около месец (най-много). Но за спорт не знам месец дали не е малко.
Може би трябва да се мине въсзтановителен курс упражнения...



Тема Re: Фитнес и ингвинална херния [re: antipop]  
Автор malin (минаващ)
Публикувано31.03.06 17:51



Сега никакви тренировки,никакъв фитнес!

Редактирано от malin на 31.03.06 17:52.



Тема Re: Фитнес и ингвинална херниянови [re: Gumz]  
Автор antipop (!)
Публикувано03.04.06 16:47



Ами не точно лимфните възли и беше еднократно, после не можаха да я напипат и ме гледаха на ехограф, там се вижда. Хирурзите, които ме гледаха казаха, че не съм за операция и да си тренирам, с малки тежести. Бременните жени могат ходят на финтнес, едва ли щяха да го правят ако беше вредно. Не правя нищо изправен, нищо, което да ме кара да задържам въздух и да се напъвам. Т.е трябва да се избягва всичко, което поражда вътрешно напрежение. Примерно лег преса не поглеждам, бицепс само с гири и седнал и тн. Нямам идеи да ставам мистър фитнес и не изпитвам желание да вдигам по 20т. на тренировка. Бях престанал да тренирам за 2-3 месеца и сега се чувствам 100 пъти по-добре и -5кг за последния месец . Пък като дойде време за операция няма да я бавя.

If you don't care where you are going any road will get you there


Тема Re: Фитнес и ингвинална херниянови [re: antipop]  
Авторteodorakis (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 11:20



Kyde si se preglejdal - ako mojesh da mi dadesh koordinati na lekarite da gi potyrsq i da se konsultiram i az? Imam shodni oplakvania ot 5-6 dena. Vse oste ne sym hodil na trenirovka sled kato se poluchi tova.



Тема Re: Фитнес и ингвинална херниянови [re: malin]  
Автор_/_ (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 15:32



Хернията си е кофте работа, аз два пъти съм рязан, втория път в МВР болница- Това беше преди 10 години, но при операцията се получават едни сраствания и винаги при сериозно натованрване боли. Всъщност хернията е разкъсване на ципата около червата и те излизат и ли личат на кожата. Като натиснете върху подутината и то се усеща че стената там е тънка.



Тема Re: Фитнес и ингвинална херниянови [re: _/_]  
АвторFURl (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 16:14



Някои може ли да ми каже колко жреме е необходимо да се пазя от физическо натоварване след операция на двустранна ингвинална херния.Предварително ви благодаря за саевта!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.