Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 18.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Хранене в САЩ  
АвторVili (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 01:16



След 2 дни заминавам за САЩ!Моля ви,някои,който разбира,нека ме посъветва какво да ям там,че знам че много се пълнее.И какви хапчета мога да си купувам за отслабване там,които да са ефикасни!Защото там са много,но кои вършат работа не знам!Аз пих на Universal Nutrishon и мисля 4е са хубави,но там няма да тренирам,така че моля ви да ми препоръчате най-удачния вариант!Благодаря предварително!



Тема Re: Хранене в САЩнови [re: Vili]  
Автор FarSeer (stranger)
Публикувано14.06.05 06:19



дойдохме си на думата!
вече съм тук една година и след като качих 14 паунда, сега малко по-малко си завръщам старото тегло..
та нека ти кажа какво научих аз от моя горчив опит:
1.ЧЕТИ ЕТИКЕТА-видиш ли corn syrup-не купувай-това се лепи повече и от захарта. внимавай и чети ВСИЧКО наред-доста често и в месото го слагат, баси. уж си на НВД, уж само месо-пък то пак половината захар.
2. никаква Junk Food (McDonald`s, Taco Bell, Wendy`s, Domino, Burger king i т. н.) пак ще ти обяасня защо-цялата им храна е набъкана с какви ли не химикали и заместители, които едно, че не ти дават необходимите за организма вещества, но и те надуват като плондер. няма да те карам да си го опитваш това на гърба-просто гледай филма 'Supersize Me' преди да идеш в McDonald`s.
3. предполагам чипсовете всякакви кендита коли, фанти, спрайтове (дори и диетични) се подразбират като включени в черния списък. ако ти е интересно защо и диетичните-намери някъде из нета инфо за Аспартама(подсладителя, с който бъкат всички диетични напитки).
4. китайската им храна е толкова здравословна, колкото и тази на веригите за бързо хранене, така че ако можеш я избягвай.
5. внимавай с пилешкото-невероятно е това, което ще ти кажа, но вече бая хора си го изпитахме на задниците. тия кокошки ги тъпчат с разни хормони за разтеж и не знам по какъв начин това влияе на хората, но като ям пилешко по-често (и не само аз) гъза ми започва да расте все едно мен са ме гъчили с хормони.
еми май с това се изчерпват 'лошите' храни, които хич не са малко, повярвай ми, защото 90% от пазара им е залят с тях
нека сега да преминем към 'добрите'
1. ако не можеш да издържаш без сладки напитки, пий портокалов сок (само той е 100% натурален).
2. готви си у вас по възможност с продукти, дето се водят ORGANIC и след като си им прочела съдържанието. не е чак толкова трудно, колкото изглежда-трябва ти само един тиган и едно грилче 20 на 10 см.
3. Старай се да спазваш някаква диета и намирай време да се движиш. ако в България е трудно да се пази диета, яла да видиш тука кво е
4. УСПЕХ! надявам се горчивият ми опит поне да помогне на някой

...уж обща, пък цяло лято кацата със зеле кисне там...


Тема Re: Хранене в САЩнови [re: FarSeer]  
Автор sema (african)
Публикувано15.06.05 14:39



Господи какъв ужас! И как всъщност се оправяш в тая калорийна джунгла? Ти, знаеш ли, че аз съм в Нигерия и имам общо взето същите проблеми. А пък като се размислиш милата ни държава съвсем скоро ще заприлича на всички останали "европейски държави" откъм замърсеност и безполезност на храните, а? И тогава к'во - ще сме си вечно дебели, тъй ли?



Тема Re: Хранене в САЩнови [re: FarSeer]  
Авторtestdrive (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 20:57



"1. ако не можеш да издържаш без сладки напитки, пий портокалов сок (само той е 100% натурален). "
малко уточнение - ако портолаковия сок е такъв дето издържа без да се развали повече от 2-3 дена, не е много натурален Бая химии има вкарани в него за да не се вкисва. Най-добре водица и то по много.



Тема Re: Хранене в САЩнови [re: testdrive]  
Автор FarSeer (stranger)
Публикувано16.06.05 04:09



може и да си прав/а, но има един закон тука, че каквото го има в храната, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да го пише на опаковката-и да ти кажа спазва се. и на компаниите много много не им пречи този закон, защото много малко хора четат какво пише отзад. единствено на портокалвия сок пише 'портокалов сок'. каквито и други натурално сокове да погледнеш-винаги на етикета пише, че има някакви химикали вътре. това е така, защото мисля, че в калифорния май имаше огромни портокалови плантации-та им излиза супер евтино да го произвеждат и без добавки.
иначе, че водата си е най-добрия вариант-спор няма

...уж обща, пък цяло лято кацата със зеле кисне там...

Редактирано от FarSeer на 16.06.05 04:10.



Тема Re: Хранене в САЩнови [re: Vili]  
Автор Лилa. (минаващ)
Публикувано17.06.05 22:08



Не всички пълнеят много. Зависи какъв начин на живот водиш. Има си и много слаби хора. Няколко съвета и от мен:
Внимавай какво ядеш и най-вече колко. Тук порциите за доста солидни (като за четиричленно семейство ). Като гледаш етикетите, обърни внимание на калориите и порциона.
Също така направи съзнателно усилие да се движиш всеки ден поне по 1 час. Не знам каква е причината да не тренираш тук - според мен условията за това с по-добри от тези в България.
Забрави за хапчетата.

Sometimes not getting what you want is a wonderful stroke of luck.


Тема Re: Хранене в САЩнови [re: Vili]  
АвторVili (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 22:57



Ne znam za toq corn cyrop,ama go pi6e navsqkyde!Za dvijenieto to kato raboti6 ti se strupva dosta pove4e ot 4as,samo deto tova ne mi popre4i min godina da nadebeleq mnogo!Vse pak blagodarq za syvetite,6te se opitam da gi spazq,4e sym izpadnala v nqkakyv ujas!Vsy6nost dori ne moga da izmislq ne6to koeto da si sgotvq,za6toto vsi4ko e dosta po-razli4no ot BG!A kato gi gledam tqh kakvi ne6ta gotvqt prosto se u4idvam mnogo!



Тема Re: Хранене в САЩнови [re: Vili]  
Автор FarSeer (stranger)
Публикувано19.06.05 16:44



за готвенето мога да ти дам a couple of идеи:
прави си пържолки, кебапчета, салати (с риба тон стават невероятни), само внимавай с дерсингите-ако можеш ги избягвай. яйца с бекон, сирене, гъби и каквито се сетиш други комбинации. вари си зеленчуци, яж кисело мляко. има едно нещо-казва се тофю-само трябва да го овкусиш и после можеш да го печеш или пържиш-много е полезно. иначе има едни малки грилчета-от тези дето са като преса-много са удобни, храната се приготвя бързо, не залепва и не са скъпи. даже съм си правила и яйца на тях
абе общо взето не е чак толкова трудно, просто бъди сигурна, че каквото ядеш си си го готвила ти и знаеш какво съдържа. дори и един домашно приготвен хамбургер е 100000 пъти по-здравословен от тези по заведенията за бърза закуска.

...уж обща, пък цяло лято кацата със зеле кисне там...


Тема Re: Хранене в САЩнови [re: Vili]  
Авторtwety (Нерегистриран)
Публикувано19.07.05 14:17



Аз от 2год живея в Англия.Още първите няколко месеца напьлнях с 5-6кг,но ядях много полуфабрикати.С много лишения отслабнах-бях в БГ и пяк напалнях,след това отслабнах-зимата в БГ пак напалнях.Пьлен ужас!Сега бях на диета и отслбнах-много се страхувам да не напьлнея пак.Стана ми интересно за месото.Аз много обичам пилешко.На месото което купувам пише че няма никакви въглехидрати-значи ли че е добро?



Тема Re: Хранене в САЩнови [re: twety]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано20.07.05 10:25



Че то в месото никога не е имало въглехидрати Все едно да напишеш, че в захарта няма мазнини . Ами няма и никога не е имало. Но това нищо не значи. Всичко е маркетинг - преди пишеше без мазнини, защото бяха модерни нискомазниннните диети. Сега пише без въглехидрати, защото са модерни нисковъглехидратните диети. Но това не значи, че ви е позволено да ядете всичко в промишлени количества, само защото нямало въглехидрати (или мазнини). Не те са виновни.
Проблема ви не е в храната - тя навсякъде си е една и съща, поне по отношението на хранителните вещества и калориите, а дори и да има малки разлики, те са отразени на етикета.
Всичко е въпрос на хранителен режим.
А това постоянно отслабване и напълняване е най - лошото което може да причините на себе си.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.