Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 21.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема бягане- съвети?нови  
Авторлюбoмиpa (Нерегистриран)
Публикувано23.03.05 13:11



Здравейте !

От 3 седмици бягам всеки ден по 40-45 мин. От 3-4 дена обаче забелязвам, че се чувствам много изморена, почти нямам сили. Не съм много начинаеща, тичам от около 1 година, но преди го правех по-нередовно. Възможно ли е да се натоварвам прекалено много? Иначе дишането и пулса са ми съвсем равномерни, само краката са ми като от олово. Искам да отслабна 7-8 кг., за това съм се амбицирала така, но за тези 3 активни седмици не съм смъкнала никакви килограми, нито сантиметри. Това ми е и другия проблем. Захванала съм се много сериозно, но тези резултати малко ми смъкват мотивацията. Ще се радвам на всякакви съвети и предложения !



Тема Re: бягане- съвети?нови [re: любoмиpa]  
АвторБeraч (Нерегистриран)
Публикувано28.03.05 14:05



Много сложен въпрос, защото причините могат да са безброй. Предполагам, че заради това никой не ти отговаря... Имал съм сходен проблем, когато съм бил на диета. чувството беше на безсилие. Нито мускулите ми отказваха, нито имах проблеми с дишането/сърцето/черния дроб. Просто нямах мощ. Дълго време не можех да открия причината и не съм 100% сигурен, че е била диетата, но съм много склонен да го вярвам. А може да съм бил претрениран, не знам. Просто много отслабнах, бях постоянно сънлив и нямах енергия за нищо. Това беше около 1 месец преди състезание и състезанието ми се провали. След лятната почивка нещата се оправиха.

В такива случаи почивката ще те оправи най-добре. Впрочем всеки ден по 40 - 45 мин. е доста. Дай си един ден в седмицата почивка.

Ако нямаш такива сериозни симптоми, а "краката са ми като олово" означава по-скоро уморени крака, нещо което си струва да експериментираш е един стар трик: вземи си още един чифт маратонки, друга фирма, друг модел, конструкция, просто различни и ги редувай. Еднаквите маратонки и еднаквата настилка натоварват по еднакъв начин ходилото и целия крак. Когато редуваш маратонките се получава приятен ефект на разнообразно натоварване.

Ако финансово можеш да си го позволиш, добре е 1 на седмица/две да ходиш на масаж. Има страхотен ефект. Джакузи или тангентор е също ОК, но масажът е номер едно.

Защо не си отслабнала през трите седмици, не мога да кажа. Не разбирам нищо от отслабване, а само от бягане. Определено Спайдерчо ще може да ти отговори конкретно на този въпрос.

Поздрави и успехи!



Тема Re: бягане- съвети?нови [re: Бeraч]  
Авторлюбoмиpa (Нерегистриран)
Публикувано29.03.05 14:26



Много ти благодаря.

Аз направих точно както и ти казваш. Дадох си 4 дена почивка. Днес тичах за първи път пак. Чувствах се много добре. После се оказа, че съм свалила и 1 кг. Изобщо днес деня тръгна супер. Може би ще мина на варианта 3 пъти седмично да тичам. А това с маратонките ще го пробвам.



Тема Re: бягане- съвети?нови [re: любoмиpa]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано29.03.05 22:56



С какво се храниш? По колко? Колко пъти през колко време?
От колко време се храниш така? как си се хранила преди това?





Тема Re: бягане- съвети?нови [re: Spidercho]  
Авторлюбoмиpa (Нерегистриран)
Публикувано30.03.05 14:20



В продължение на около 3-4 години бях постоянно на някакви си диети. Резултат- 7-8 кила отгоре, вместо надоло. Преди Коледа приключих за себе си с диетите. Качих още 2 кг. Но някъде четох, че това било нормално. От тези 3 седмици, откакто започнах усилено с бягането ям три пъти на ден основно плюс следобед някакъв плод или мляко. Ям от това което готвя за семейството ми, без да преяждам и да се тъпча, без хляб, картофи, ориз, макарони и т.н. Предполагам, че на организма му трябва време да се пренастрои. Ако ме посъветваш още нещо, което трябва да правя, ще ти бъда благодарана.



Тема Re: бягане- съвети?нови [re: любoмиpa]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано01.04.05 11:05



Добре е, че си приключила етапа с диетите.
Всеки ден сладолед не е най-добрия ход в борбата с мазнините.
Не прекалявай с плодовете, не повече от 300 гр. на ден (това е общо указание).
Чудесно е, че не ядеш брашно, ориз икартофи.
Трябва да се храниш през не повече от 12 часа, вкл. вечерята и закуската. Брой калориите си. Започни да се храниш с 1500 ккал на ден.





Тема Re: бягане- съвети? [re: любoмиpa]  
Авторdesi (Нерегистриран)
Публикувано07.04.05 12:39



Незвисимо каква е тренировката - бягане, фитнес, аеробика или нещо подобно задължително трябва да имаш поне един почивен ден в седмицата.
Другото нещо е подготовката на тялото за този вид натоварване.Разбирам желанието ти за по-бърз резултат, НО не винаги ПОВЕЧЕ = ПО бързи резултати.По време на диета (ако не е балансирана) се губи успоредно с мазнините и много мускулна маса, което води до умора - понякога това става хронично състояние, ако не се промени храненето или не се набавят необходимите съставки чрез добавки.Това, че си приключила с диетите е много добре, защото както и сама си се уверила не водят до положителни резултати.Но сега на твоята мускулатура ще и трябва време да се възстанови от постоянния тормоз, който си и налагала - тренировки + оскъдно хранене.Това което можеш да направиш за да се чувстваш по малко изморена - намали тренировките до 4 за седмицата и започни да приемаш аминокиселината L-glutamine, която има антикатаболен ефект и ще те предпази от мускулен разпад по време на тренировка.Освен това тя увеличава синтеза на белтъчините, което допъмнително ще укрепи твоята мускулатура.Приемайки я след 2-3 седмици ще усетиш как започваш по-бързо да се възстановяваш и да се чувстваш по-тонизирана.Също така за борбата с излишните мазнини можеш да вземеш L-carnitin, който действа много добре при аеробни тренировки - едновременно гориш мазнини и в същото време се зареждаш с енергия от мазнините които изгаряш по време на тренировка.И запомни, че мускулите са тези които изгарят мазнините, за да си набавят необходимата енергия за своята работа, което пък означава, че колкото повече мускулна маса има човек по себе си толкова скоростта с която гори мазнини е по-голяма и обратно!Ако те интересува нещо повече пиши ми на : desivarna@abv.bg



Тема Re: бягане- съвети?нови [re: desi]  
Авторлюбoмиpa (Нерегистриран)
Публикувано28.04.05 14:56



Много ти благодаря за отговора. Отдавна не съм пускала компютъра и за това го видях чак днес. От около 2-3 седмици вече тичам само 4 пъти седмично, точно както и ти ме съветваш. Почнах да пия и някакви комбинирани витамини и се чувствам много добре. А днес си купих и L-carnitin и искам за него да питам. Значи на опаковката пише по една таблетка сутрин и вечер. Общо 300 мг. на ден. Достатъчен ли е този прием?



Тема Re: бягане- съвети?нови [re: любoмиpa]  
Автор FarSeer (stranger)
Публикувано28.04.05 21:26



по принцип знам, че Л-карнитина се взима по две таблетки някада час преди тренировка и час-два след ядене (демек на празен стомах). добре е да се пие всеки ден. в дните, които не тренираш гледай пак да го взимаш на гладен стомах.
аз лично съм много доволна от него, най-вече за това, че няма лоши странични ефекти или пък качване на килограми след като го спреш. аз даже свалих

И един мармот завива...


Тема Re: бягане- съвети?нови [re: любoмиpa]  
АвторGasti (Нерегистриран)
Публикувано26.12.07 01:22



Не знам какво ти се е случило или ти се случва но недей много рязко да променяш тренировките по-чести трябва между тях да има минимално разстояние.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.