Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 28.09.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Помощ! КОНТУЗИХ СЕнови  
АвторБeraчka (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 09:06



От известно време почти всеки ден бягам по няколко км. и правя упражнения. От вчера усещам много гадна болка в колената и по-точно в менискуса. Какво да правя? Ще ми помогне ли мазане с фастум гел например? Как да избегна в бъдеще пренатоварване на менискуса? За колко време ще ми мине? Май станаха много въпросите, ама моля ви ако някой е запознат с проблема да ми отговори! Много ще съм ви благодарна!



Тема Re: Помощ! КОНТУЗИХ СЕнови [re: Бeraчka]  
Авторviper (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 09:41



не прави нищо поне 48 часа . опитай да ограничиш движенията в ставата. ако е претоварване ще отмине ако е менискус според твоите наблюдения отиваш направо под ножа. но не мисля че е това. изчакай и ще разбереш.
не мажи с нищо.



Тема А приемаш ли достатъчно витамини и минерали?нови [re: Бeraчka]  
Автор highness (Royal)
Публикувано20.07.04 09:50



Ето инфо, ако ти се чете:
http://healthyfood.info.bg/Content_Minerals.html
Загряаш ли добре преди натоварванията?
Поздрав и скорошно възстановяване.



Тема Re: А приемаш ли достатъчно витамини и минерали?нови [re: highness]  
АвторБeraчka (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 10:09



Искрено се надявам да не е менискус, че тогава става лошо
Ама си мисля, че по-вероятно съм натоварила сухожилията. Преди да почна да бягам вървя пеша по около 5 км., това може ли да се счита за загрявка? А, витамини и минерали не пия , ама от днес започвам
Не съм много наясно, но травма на менискуса не се ли получава при усукване? А, аз не съм си усуквала колената. Пък и на двете колена да съм си травмирала менискуса, не ми се вярва. Ох, незнам ще си почина два дни и да видим дали ще се оправя. Много ви благодаря за отзивчивоста



Тема Re: Помощ! КОНТУЗИХ СЕнови [re: Бeraчka]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано20.07.04 14:52



При липса на (1.) техника на бягане, и при липса на (2.) мусулен и ставен тонус се получават тези разтежения, изкълчвания и претоварвания.

1. Някой вещ да види как тичаш и евентуално да те коригира.
2. Трябва ти трениране за сила.





Тема Re: Помощ! КОНТУЗИХ СЕнови [re: Spidercho]  
АвторБeraчka (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 16:48



Ами ако намеря някой който разбира ще го помоля да види, да не би да не бягам както трябва А, за упражненията за сила, смятах да ходя на фитнес, ама май ще почакам да ми мине тази травма и тогава



Тема Re: Помощ! КОНТУЗИХ СЕнови [re: Бeraчka]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано20.07.04 23:43



Пробвай като тичаш да стъпваш на пръсти, по изморително е, но и без друго това е целта, а и прасците стават по-хубави
Минискуса се поврежда не при усукване, а най-често при ударно натоварване и вдигане на големи тежести и не става за един ден. От външната страна на коляното има други връзки, които също могат да се разтегнат. Преди време, след едно дълго прекъсване на тренировките, направих грешката да започна да тичам с тежести на глезените, да карам всеки ден колело и после да го качвам по стълбите до 8 етаж. Връзките продължиха да ме болят чак до следващата година ... Хората са открили някои принципи за тренирането: системност, постепенност, време за възстановяване ... ако мислиш, че за 1-2 месеца можеш да наваксаш пропуснататото, продължавай така... На твое място щях да си почина две седмици и изобщо да не си натоварвам колената, предполагам не си на 12 г. така че травмите не минават бързо, а после към загравката включи и масаж на колената - преди и след тренировка. От начало енергично разтриване, за да се увеличи притока на кръв, а после и изтискване, за разнасяне на отпадните вещества. И го карай по-полека
Освен витамините, трябва също и достатъчно белтъчна храна

Редактирано от Fast Taker на 20.07.04 23:49.



Тема Re: Помощ! КОНТУЗИХ СЕнови [re: Бeraчka]  
АвторDeca_Durabolin (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 00:27



Napravi 1 kurs s Deca Durabolin.6a ti minat i meniskusi i vsiakvi drugi bolejki:)



Тема Re: Помощ! КОНТУЗИХ СЕнови [re: Deca_Durabolin]  
АвторБeraчka (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 09:03



Благодаря на всички за вниманието
Днес съм много по-добре и предполагам, че само съм ги претоварила. Смятам няколко дни да не бягам, започнах да пия мултивитамини и минерали и задължително ще спазвам предписанията на Fast Няма да бягам без загравка



Тема Присъединявам се към съвета за плуването.нови [re: AC]  
Автор highness (Royal)
Публикувано21.07.04 09:38



Хем тренировка, хем масаж. Е, хлорът е малко неприятен, но на кого му пука.
Да не се захласнеш много по витамините и минералите. Последните и мастноразтворимите витамини не се изхвърлят, така че внимавай да не надхвърлиш горните допустими норми!
Поздрав!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.