Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 18.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема за бързо качване на маса  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 18:10



сега съм 186 см, 84 сг. Искам поне 10 кг отгоре, през ден ходя на фитнес, ям немалко, но не мога да наддам. Препоръчайте нещо....добавки или храна (не за тлъстини, разбира се)



Тема Re: за бързо качване на масанови [re: въпpoc]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано16.05.04 18:22



Bez himia nishto ne stava , pitai koito iskash.



Тема Re: за бързо качване на масанови [re: Eric]  
Авторппп (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 01:16



Да бе, питай мене, да ти кажа дали не става. Откъде ги измисляте тези глупости бе хора? Това, че ти не си наясно с основните неща (как да тренираш правилно) и не си постигнал нищо, не ти дава право да правиш подобни заключения. Химията е за професионалните спортисти (не само културисти), а ако не си изкарваш парите с културизъм или друг спорт, то да приемаш химия (имам предвид анаболните стероиди, хормона на растежа и прохормоните) е меко казано тъпо. Заради изказвания като твоите, много хора се отказват да тренират изобщо и губят много от това.

А по темата (предишния пост) - кажи по - подробно как тренираш и се храниш, и ще ти кажа къде може да е проблема, че не качваш.



Тема Re: за бързо качване на масанови [re: ппп]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 11:58



Vij ti mai ne si naqsno, poznavam samo edin chovek koito e 180 sm i e 86 kg s 4-5 % maznini v nego. Tova , go e postignal za 10 godini bez himia. I e samo 6 kg nad normata.
Bez himia burzo ne moje da se kachva , to i s himia se kachva bavno kamo li bez. Inache moje da si se zablujdavash kolkoto iskash i da stavash trutlest v nashata zala e pulno s trutki , predpolagam i po drugite.



Тема Re: за бързо качване на масанови [re: ппп]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 19:42



не е кой знае какъв проблем, аз качих малко, няколко години бях 68-70 кг, миналото лято около 72-73, в началото на годината 75-76, и сега съм 83-84. Ама пусто нетърпение, искам по-бързо! Все си мисля, че наддадох заради зимата и сега като идват жегите, сигурно ще отслабна, което ме плаши. Иначе си ходя на тренировки през ден във фитнес залата на Спортна София, почти всички мускулни групи тренирам, малко зарязах за краката, но все пак 2 часа и половина отделям на останалите уреди. За съжаление твърде малко месо консумирам, години наред не ядох такова. Сега ям пилешко, но не и риба. Варени яйца всеки ден, зеленчуци, по-малко тестени работи, да не кажа хич, избягвам пържените неща. Знам, че трябва повече месо. А от добавките... НУТРИМ, по 90 гр. на ден, както си пише на опаковката (за 75-85-кг човек). Но някои хора ми казват, че няма много ефект от този Нутрим и по-добър вариант е JK. Иначе видими резултати има, хората ми го казват. Май съм просто нетърпелив (защото по- отскоро се занимавам с фитнес) и затова ви питам. Поне тук има знаещи хора, аз съм си начинаещ и искам да си говоря на тия теми. Ако някой може да даде съвет, нека го стори, благодаря предварително

п.с. забравих възрастта, 26г.



Тема Re: за бързо качване на масанови [re: въпpoc]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 10:58



Abe ako iskash si kupi protein praven ot dinamit , kato nqma himia v tqloto da go obraboti toia protein , shte go izseresh ili she ide na slanini



Тема Re: за бързо качване на масанови [re: Eric]  
Авторппп (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 20:00



Аз неща 4% мазнини, понеже на състезание никога няма да отида (културизмът за мене не е спорт, а по - скоро конкурс по красота, и зависи много от природните данни и химията) и освен това толкова нисък процент мазнини е неестествен и нездравословен за тялото. В момента тежа към 88 кг (не съм се мерил скоро). Ако орелефя до нормалните и здравословни 8 - 10 % мазнини ще тежа към 80 кг. Така, висок съм 168 см, т.е. съм 12 кг "над нормата" (каквато и да е тази норма). Дори да орелефя до 4% мазнини, пак ще съм 6 - 8 кг над нормата (ръста минус сто). Ям два - три пъти дневно и не употребявам никаква химия (дори протеини и креатин не употребявам) нямам фиансова възможност за повече ядене (за химия да не говорим). Не желая да качвам повече маса, понеже и тази си ми е достатъчно, и затова не ям много, иначе щях да тежа поне 5 кг (чисти) отгоре, не ми е проблем.
Така, сега за времето. Почнах да тренирам на 17, сега съм на 25. Вярно, много време изглежда, но имах три големи прекъсвания общо за 3.5 години, плюс няколко по - малки почивки (за по 1 - 3 месеца). Така че, чистото време, през което съм тренирал е не повече от 4 години, като голяма част от тези четири години е отишло, за да си възстановявам формата след всяко прекъсване. Къде ги видя тези 10 години? Ако бях тренирал правилно от самото начало, ако не бях прекъсвал, за 2 - 2.5 години щях да постигна същото. Това, че някой се е мъчил 10 години, не значи, че друг не може за две. Като почнах да тренирам тежах 67 кг и бях дебел (т.е. имах излишни мазнини), а не слаб. Повечето от тези 20 кг, които съм качил са мускули.
Така, без химия бавно се качвало. Може и да е вярно, зависи от много неща. Но пък каквото качиш си остава за тебе. По време на прекъсванията, от година и повече, мускулна маса почти не свалях. Колко ще задържиш, ако качиш 10 кг. с химия и после спреш да тренираш за една година? Точно николко, може да се обзаложим, виждал съм много такива.
В тази тема човека питаше как да качи бързо мускулна маса. Не знам какво разбира под бързо, но за два месеца със сигурност няма да стане. Трябва му поне година правилни тренировки и хранене, и 10 - те кг мускули отгоре ще са налице. Но понеже нито е казал как тренира, нито какво яде, не мога да му кажа къде греши, че не качва.
Ами това е, може и да се заблуждавам и да не съм наясно, кой знае?!



Тема Re: за бързо качване на масанови [re: въпpoc]  
Авторппп (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 20:16



Сега видях, че всъщност си писал нещо за тренировката и храненето. Значи, 2.5 часа тренировка е прекалено много за качване на маса, тренировката трябва да е кратка и тежка, и да включва основно базови (основни) упражнения - клякане (задължително), тяга, лежанка, набирания, раменни преси. Трябва да се стремиш да увеличаваш тежестите от тренировка на тренировка. Още нещо, почни да тренираш 2 - 3 пъти седмично, по 50 - 60 минути, напълно достатъчно е. И правилно си забелязал за месото, но като гледам се храниш доста добре, така че просто си промени тренировката както ти казах. Избери си 4 - 5 тежки основни упражнения в едната тренировка (не за една и съща мускулна група, а за цялото тяло) и ги прави с по 2 - 3 максимално тежки серии (без да броим загрявката). Може да правиш една и съща тренировка всеки път, а може и да редуваш две различни тренировки. Пример:
Тр.1.
1. Клякане с щанга
2. Лежанка
3. Набиране

Тр.2.
1. Мъртва тяга
2. Раменни преси с щанга (отпред, а не зад врат)
3. Сгъване с щанга за бицепси

Това е основата. Може да добавиш по още едно две упражнения, но не е необходимо или желателно. Коремната преса тренираш накрая, едно упражнение по избор.
Редувай тренировките през два дни, примерно понеделник - четвъртък - неделя - сряда и т.н. или само два пъти седмично. Може и през ден, но се получава доста голямо натоварване и с нарастването на тежестите ще стане невъзможно.
Ами това е моето виждане за бързо качване на маса (плюс ядене разбира се).



Тема Re: за бързо качване на масанови [re: ппп]  
Автор Bam-Bam (pitbul lover)
Публикувано19.05.04 09:21



Това, което аз бих добавил е нещо подобно на схемата по която тренирам аз.
Тренировките са през ден, тренираш максималко интензивно (аз правя само супер серии с почивки м/у тях не повече от 15- 20сек.) Всички поврторения са по пет- това помага да се постигне голямата интензивност (иначе няма как) и големия брой серии на тренировка (към 40!!! за 40- 50мин).
Не съм сигурен, че тази програма ще е мн. подходяща за начинаещ, но с базовите упражнения на "ппп" дадени по- горе, по- честите и по- интензивни тренировки, може и с по- леки натоварвания, както и чистото хранене, което вече явно имаш мисля, че си на прав път.
Ще отнеме доста време "на чисто", но след като нямаш достатъчно възможности за един по- сериозен цикъл по- добре не се захващай. Иначе може да се назобиш и за 20- 30лв... но не си струва. (моят първи цикъл струваше общо около левче :))) ) Но не те съветвам. По- добре заеби протеините, особено българските, за тези пари пий кисело мляко, яйца кашкавал, извара- ако си намериш приятна за ядене е за предпочитане.
Успех!

u can run, but u will only die tired



Тема Re: за бързо качване на масанови [re: въпpoc]  
Авторвъпpoc (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 22:11



хм, аз като се замисля, почивам поне по 1 мин, не почивам по 15-20 сек, не съм трениран чак толкова. Отскоро се занимавам с това. Първите няколко пъти бях с инструктор, и като гледам, това, което ми е написал ппп
1. Клякане с щанга
2. Лежанка
3. Набиране
1. Мъртва тяга
2. Раменни преси с щанга (отпред, а не зад врат)
3. Сгъване с щанга за бицепси

От всичките тези неща, май правя само третото и последното. Мъртвата тяга и клякане с щанга изобщо не го правя. Малко съм невеж, за крака ли е, за задник ли е, за какво е. Може би се смеете, но все пак имам желание. Минавам през 13 - 14 уреда, и на всеки като му отделя по 3 серии и времето си минава. Не знам за 1 час как бих смогнал. Имената на уредите не ги знам, така че... освен да описвам самите упражнения, но няма смисъл да ви занивамам с това, поне разбрах най-основното, благодаря и на двамата

promusic@abv.bg
0899208093




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.