Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:31 23.09.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Vuprosi kum trenira6tite kato nohaber  
Автор _Lubo_ (непознат)
Публикувано02.01.04 20:57



Zdraveite.
Otkakto treniram po tezi metodi silata mi bykvalno hvur4i !
Poneje ne6to mi se priiska da ka4a malko masa prepro4etoh materialite na http://www.voy.com/160207/ (razbrah 4e tam e informaciqta ot site-a na nohaber). Tam pro4etoh za obemnite trenirovki na dadeno yprajnenie. Re6ih da gi izprobvam i dneska napravih ne6to takova. Trenirovkata mi be6e lejanka i klek.
Imenno lejankata be6e yprajnenieto na koeto testvah tova:
2x5 za sila s 80% ot max. Sled tova namalih s 10kg i napravih 14 serii po 5 povtoreniq (pro4etoh 4e trqbva da se napravqt malksimalen broi serii, no ne do otkaz).
Ta vuprosa mi e tezi 14 serii ne sa li prekaleno mnogo ili trqbva da yveli4a malko tejestta i da napravq po-malko serii ?
Tazi masa koqto se natrypva s tezi trenirovki kolko vreme iztraiva. Za6toto otkakto sprqh da pravq stguvaniq za biceps i razguvaniq za triceps obikolkite na rucete mi spadnaha s 1,5 santimetra za 2 meseca nqkude. 6te se poly4i li takuv podoben efekt kogato da re4em pravq 1 mesec cikli za masa, sled tova 1 mesec cikli za sila i gi vurtq. 6te spada li obema i masata koqto sum natrypval prez ciklite za masa kogato pravq cikli za sila ?
Mislq 4e bqh 4el nqkude iz statiite na nohaber 4e s takiva trenirovki nemoje da se poly4i hipertrofiq kato pri builder-ite. V smisul tova ozna4ava 4e nemoje da se poly4i takuv ogromen obem, nali? Na men sega rucete sa mi 36 sm. Grudnata mi e 105. Gore-doly da kakvi razmeri moje da se stigne s takuv cikul za masa?
Mai mnogo vuprosi zadadoh ve4e.
Ami tova e zasega.
6te sum vi priznatelen ako mi otgovorite.
4ao 4ao zasega ot men

P.S.
4estita nova godina na vsi4ki ;o)



Тема Reality checkнови [re: _Lubo_]  
Автор nohaber (няма си хабер)
Публикувано03.01.04 13:07



Lubo,
tretirai obemnia cikul kato silov. Pravish si silovite serii, mahash malko tezhest i pravish mnogo serii po 5. Tezhestta ia promeniash po tvoia si luibim metod - stupkov, vulnoobrazen, lineen kakto tam si trenirash. Nedei da fixirash tezhestta, ami si ia promeniai kato normalen cikul. Inache ako pravish edno i sushto mozhe da doide zastoi po-burzo.

Rucete sa padnali ot lipsata na directna rabota, a na lega si oshte slab za da go usetish na rucete. Dobavi neshto kato nabirania ili leg s obraten hvat (hvashtash losta na lega vse edno sguvash za biceps kato dlantta sochi nazad a ne napred, tozi variant na lega udria poveche rucete no vnimavai i pochni s po-malka tezhest).
Drugia variant e da promeniash chesto shirochinata na hvata na lega - po-tesen = poveche rabota za tricepsa.

Masata se trupa bavno naturalno. Niamash nikakuv shans da stanesh goliam kato "profesionalistite" bez himia. Ne ochakvai chudesa za masa, maikata mu e postoianstvo. Tegloto ti se opredelia ot kaloriite koito iadesh. Sled cikul za masa, ako iadesh dostatuchno kalorii niama da zagubish masa(mozhe malko merkite da spadnat pri preminavane na niskoobemni trenirovki).

Az lichno delia muskulanta hipertrofia na 2 tipa - caloriina i trenirovuchna. Caloriinata e prosto ot preiazhdane. Ako iadesh mnogo i kachvash masa(dori bez da trenirash) okolo 20-40% e muskuli v zavisimost kolko si mazen(ako si mazen % e po-maluk). Problemut e che kato namalish kaloriite i sled tova gubish muskuli vuv sushtia % t.e. ako kachish 5 kg ot koito 2 muskuli samo ot iadene i sled tova mahnesh 5 kg, pak shte zagubish 2kg muskuli. Ako da kazhem zagubish ne 2 ami 1.5 tova oznachava che si kachil 0.5kg "trenirovuchna" hipertrofia ili dopulnitelni muskuli. Ta tazi trenirovuchna hipertrofia e dosta BAVNA. Nai-goliamoto chudo koeto sum chel pri netrenirani hora e 2 pounda na sedmica dopulnitelna hipertrofia(stava duma za hora koito nikoga ne sa trenirali, iali sa kolkoto da si poddurzhat tegloto za da niama caloriina hipertrofia i sa pochnali da trenirat). Zabelezhi che stava duma za netrenirani hora. Za trenirani trenirovuchnata hipertrofia e MNOGO PO-MALKA. Ako da kazhem kachvash 0.5kg douplnitelni muskuli za 1 mesetz tova e super postizhenie(ti mozhesh i 5 da kachish obache 99% ot tiah shte sa caloriini, koito lesno shte zagubish, i na vsichkoto otgore shte ti doidat s 3 puti poveche maznini). Ako kachvash po-malko ot 50% muskuli i poveche ot 50% maznini tova oznachava che iadesh mnogo. Po tova kolko maznini kachvash shte usetish kolko caloriini muskuli kachvash, zashtoto te si vurviat individualno za vseki v ednakvo otnoshenie. Ako postoianno kachvash 5 kg, sled tui relefish 5 kg, pak kachvash 5kg, relefish 5kg i na relefnite kg ne si po-goliam i s po-maluk %maznini, tova oznachava che vurtish samo caloriina hipertrofia i gram trenirovkite ne pomagat ;)
Inache caloriina hipertrofia i baba mozhe da pravi na masata ;)
Ako niakoi kachi mnogo burzo mnogo muskuli v nesvoisveno otnoshenie (nad 50-60% muskuli i suvsem malko maznini) tova e 100% himia. Zvuchi otchaivashto ama trenirani hora kachvat mnogo malko dopulnitelni muskuli.
Praviloto e che za vseki dopulnitelen gram maznina koiato kachvash, ednovremenno kachvash i 1/4 do 1/3 gram kaloriina muskulna hipertrofia. Ako kachish poveche e trenirovuchna.

Za sila sushto ne ochakvai chudesa. Za okolo 6 - 12 mesetza se kacha stabilno sila, no sled tova progresut stava dosta baven. Purvo shte go usetish na leg. Na tiaga/klek tova shte stane kato stignesh 2 puti sobstvenoto teglo gore dolu. Tochno togava ne triabva da se otkazvash tui kato bez trenirane silata pada. Kogato udarish zastoi na lega pochvash da trenirash po-chesto i po-obemno, i pravish po-malko niskoobemni cikli(tova e za leg). Za tiagata i kleka ima mnogo varianti, no kato mu doide vremeto.

Ako si kato men i postoianno pochvash i spirash da trenirash shte zaciklish na okolo 2-2.5 puti sobstveno teglo tiaga/klek i 1.5 leg. No dori i da te murzi pak shte si po-silen ot 90% ot horata na tvoito teglo. Drugite 10% sa tezi koito sa trenirali dosta po-dulgo i postoianno.

A man should be able to locate, kill, butcher, and prepare his dinner.


Тема Re: Reality checkнови [re: nohaber]  
Автор _Lubo_ (непознат)
Публикувано03.01.04 18:22



Mersi za otgovora.
Ne6tata ve4e zapo4vat da mi se izqsnqvat.
Sega iskam da zapitam o6te ne6to.
Zapo4nah ot okolo 2 meseca da pravq nabiraniq za sila na gurba. Zna4i moga da izkaram 3 nabiraniq s tesen hvat, no na 6irok hvat nemoga da napravq nito edno. Pravi mi vpe4atlenie, 4e otkakto zapo4nah silovite trenirovki gurba mi nai izostava. Napredaka pri nego e samo edno nabirane v pove4e. Za6to se poly4ava tova i ako moje6 da me posuvetva6 kak da si promenq programata.
Zna4i pravq gi seriite eto taka - 1x2x3x1x2x3x1x2 zna4i 8 serii ob6to stavat. Trqbva li da pravq po okolo 3 serii kakto e s drygite bazovi yprajneneniq ?



Тема Re: Reality checkнови [re: _Lubo_]  
Автор nohaber (няма си хабер)
Публикувано03.01.04 19:36



Ami uvelichi obema i chestotata na nabiraniata. Ako mozhesh samo 3 nabirania ne pravi 1,2,3,1,2,3 ami 1,2,1,2,1,2... Ako imash lost pravi nabirania 1-5 puti na den, vseki den i progresut shte doide po-burzo.

Ako si po-tezhuk progresut shte doide po-bavno. Minesh li vednuzh granicata ot 12-15 nabirania, lesno nagore se dokarva iaka silova izdruzhlivost.

A man should be able to locate, kill, butcher, and prepare his dinner.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.