Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:58 23.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Sila za smetka na relefнови  
АвторLubo (Нерегистриран)
Публикувано02.11.03 23:59



Zdraveite.
Iskam da vi zapitam zanete li specialni pohvati za pridobivane na sila. Relefa estestveno minava na zaden plan. Hodq na fitness ot ve4e po4ti godina.
Kak trqbva da sa mi napraveni seriite ? Vmomenta sa po 6-8 povtoreniq s maksimalni za men tejesti. Interesyva me nai-ve4e silata. Zatova i zapo4nah da treniram. Lipsata na relef i t.n. ne me pritesnqva.
Kajete kak trqbva da treniram za sila.
Ako znaete kude v net-a moga da namerq podobna info 6te sum vi blagodaren.



Тема Re: Sila za smetka na relefнови [re: Lubo]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.11.03 11:07



4-5 повторения, 3-4 серии, 80-90% тежест от макса;
никога до отказ!



Тема Re: Sila za smetka na relefнови [re: Lubo]  
Автор josarjan ()
Публикувано03.11.03 12:04



С риск да се повторя със Spidercho:

Аз тренирам 4-5 дена в седмицата (всеки работен ден с малки изключения). Правя клякане, лежанка, нещо за рамо (раменна преса преса примерно) - 2-3 серии по 5 повторения с 80-90%. Правя понякога накрая и ръце - френско сгъване за трицепс, сгъване за бицепс. Ама не си давам много зор с тях - не повече от 2 серии. Въобще гледам много да не се уморявам - да мога на другия ден пак :))
При мене специално последните 1.5 - 2 месеца това даде резултат - не съм качил килограми на тегло (даже може би съм 1-2 надолу). Ама на щангата ги повиших - Почнах в средата на септември - клек със 75, лежанка с 95, Сега правя клек с 90, лежанка с 102.5.
Общо взето качвам по 2.5 кг на седмица, две. Смятам като видя, че спира да има ефект да сменя упражненията.



Тема Re: Sila za smetka na relefнови [re: Lubo]  
Автор zacky (badly drawn)
Публикувано03.11.03 12:49



Моите впечатления са, че тренировките за сила не са за сметка на релефа, а за сметка на масата по-скоро.
Тренирам само за сила и отчитам нелоши резултати.Винаги правя само мъртва тяга, лежанка и набирания с широк надхват.Лежанката тренирам със стълбички 3-4 серии по 1-2-3 повторения с 80-85 % от макс.(1 повторение с 85%, 2 повторения с 85%, 3 повторения с 85% и така 3-4 пъти, но никога до отказ!), набиранията пак със стълбички(ако се регистирираш ще ти пратя един пост за стълбичките при набиранията специално, който си извадих преди време от сайта на Христо),а тягата тренирам по един много готин 6-седмичен цикъл(патент на руските силови атлети:))), който пак Христо ми препоръча!Този цикъл става за всякакви базови упражнения(лежанка, клекове и прочее..)Можеш да го видиш тук:

http://www.healthy.net/library/articles/abdo/peaking.asp

Успех!

it's easy to be lazy...


Тема Eto, registrirah se ;o)нови [re: zacky]  
Автор _Lubo_ (непознат )
Публикувано03.11.03 15:57



Registrirah se ve4e ;o)
Kakto i da e.
А защо не се прави до отказ ?
Ще ме посъветвате ли как да си модифицирам програмата която правя сега?
Ето я и нея.

Понеделник:

Лежанка 3 серии + 1 загрявка, 6 повторения
Наклонена лежанка - 3 серии, 6 повторения
С дъмбели за горни гърди от полу лег - 3 серии
С дъмбели за долни гърди - 3 серии

Сгъване на щанга за пицепс прав 3 серии + 1 загряване
Сгъване на щанга за бицепс тип "Скотово" 3 серии

Вторник:
Почивка

Сряда:

Гребане - 2 серии + 1 загряване с широк хват
Гребане - 2 серии с тесен хват
Т-образна щанга - 2 серии широк хват
Т-образна щанга - 2 серии тесен хват
Скрипец 3 серии
Мъртва тяга - 3 серии + 1 загряване

Френско за трицепс - 3 серии + 1 загряване
На скрипец избутване надолу за трицепс - 3 серии
С дъмбел над главата за трицепс - 3 серии

Четвъртък:
Почивка

Петък:
Рамо с щангата зад врата от седеж - 3 серии + 1 загряване
За странично рамо с дъмбели - 3 серии
За задно рамо с дъмбели - 3 серии

Клек с щанга - 3 серии + 1 загряване
Лег преса(за крака) - 3 серии
На лег преса за прасец - 3 серии

Събота:
Почивка

Неделя:
Почивка

Та това е седмичната ми програма. Как бихте ме посъветвали да я модифицирам за да правя сила, а всичко останало не ме интересува. Мисля че трябва да уточня, че не правя набирания за груб защото още трудно си повдигам 100-те кила и мога да правя 1-2 а те са според мен малко като за замяна на гребането да речем.
А също какво мислите за максимумите за натрупване на сила?
Ами това е засега от мен.
Давайте идеи.
Мерси на всички предварително.



Тема Re: Eto, registrirah se ;o)нови [re: _Lubo_]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.11.03 17:24



Не се тренира до отказ, защото нервната система възприема вдиганата тежест като опасна и не ти дава да я вдигаш. Тоест не ти позволява да ставаш по-силен или поне ти пречи.



Тема Re: Eto, registrirah se ;o)нови [re: _Lubo_]  
Автор nohaber (няма си хабер)
Публикувано03.11.03 19:42



Lubo,
za kakvo ti e da stavash silen na "zadno ramo", "leg presa" i "skripec". Izberi si niakolko bazovi upr. za cialoto tialo i trenirai za sila na tiah. Hvani si primerno: klek, tiaga i leg kato triboec. Klek i tiaga sa trudni kato kombinacia i mozhe da pravish samo 1-to ot tiah(tiagata spored men e po-user-friendly, a i ne iska partner). Trenirai gi chesto, tezhko i ne do otkaz. Izberi 2-5 upr. max.

Tova koeto te pravi silen e goliamata tezhest. Ako trenirash do otkaz izpurzhvash nervnata sistema i tia vremenno ti podtiska silata i triabva da trenirash po-riadko. Dokato ako spresh 1-3 povt. predi otkaz hem si treniral tezhko, hem mozhe utre pak Ima dosta hora koito sa stanali super silni i s trenirane do otkaz no stava po-bavno(po-riadko triabva da trenirash). A naj-silnite hora trenirat dosta riadko do otkaz, Ed Coan naj-dobria trioboec za vsichki vremena tvurdi che nikoga ne e stigal do otkaz na trenirovka(samo na sustezanie).

Ne do otkaz = po-chesto => po-burzo kachvash sila

по-здрави
Христо


Тема Re: Eto, registrirah se ;o)нови [re: nohaber]  
Автор _Lubo_ (непознат)
Публикувано03.11.03 20:34



Zdrasti. Za6to da nqmam sila na "zadno ramo", "leg presa" i "skripec" ?
Da re4em ako pravq kato triboec na lejanka, klek i murtva tqga nqma li gruba i rucete mi da izostanat. A su6to i ramenata ?
Ako moje6 da mi kaje6 primerna sistema za sila pokriva6ta cqloto tqlo ?
Kato ne pravq da re4em za triceps to ot lejankata se kompensira.
Ama drygite grypi ? Kato ramena? I t.n. ?
Ako moje6 da mi obqsni6 nezi ne6ta i da mi napi6e6 primerna programa 6te sum ti mnogo blagodaren i 6te ima da 4erpq bira .



Тема P.S.нови [re: nohaber]  
Автор _Lubo_ (непознат)
Публикувано03.11.03 21:02



Kakva primerna programa bi mi preporu4al ?
Zna4i trqbva da se vklu4va kakto ti kazva6 bazovi yprajneniq.
T.E. klek, lejanka, tqga i da re4em nabiraniq za grub. Taka li ?
Mersi predvaritelno



Тема P.S. na P.S.нови [re: nohaber]  
Автор _Lubo_ (непознат)
Публикувано03.11.03 21:02



A za ramo nqkakvo yprajnenie moje li da se vklu4i ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.