Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:40 27.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бягаща пътечканови  
АвторCaшo (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 10:54



Имам към 10 кила за сваляне. По цял ден стоя пред компютъра и нямам време да бягам навън. Според вас струва ли си да се дават 1500+лв за пътечка с електромотор, като за 350-400 може да се вземе без електромотор (с магнитно натоварване)? От магнитна пътечка дали ще има някаква полза?



Тема Re: Бягаща пътечканови [re: Caшo]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано10.10.03 19:17



Бягащата пътечка е бягане от реалността. Купи си щанга и дъмбели.
Тичай на открито.
Тук ще ти кажем какво да прави с къпените железа.
С пътечката влизаш в примката на фитнес маркетинга и толкова.



Тема Re: Бягаща пътечканови [re: Spidercho]  
АвторSasho (Нерегистриран)
Публикувано10.10.03 20:21



Аз свалих 20кг за 3-4 месеца с велоергометър и уред за коремни преси, но напоследък си върнах 10кг. Велоергометъра е много еднообразен и взе да ми писва. За това си мисля за бягаща пътечка.



Тема Re: Бягаща пътечканови [re: Spidercho]  
Автор no_bs (VBBBF)
Публикувано11.10.03 01:48



Ха-ха! Това е едно от малкото неща, за които не съм съгласна с теб. Пътечката е незаменима за тези, които през определени сезони не могат да бягат навън. Как да бягам навън като тук още отсега нощем температурите падат до и под нулата? Да не говорим, че от октомври до към март излизам по тъмно и се връщам по тъмно, а около нас са гори. Как да изляза да тичам по абсолютно пуст път, минаващ през гора, по тъмно? Колкото и да няма никаква престъпност наоколо, пак не става. Но иначе когато времето е хубаво и не е тъмно - абсолютно нищо не може да ме накара да бягам вътре на пътечката.

А дъмбелите най-често се ползват с предимство в програмата ми.



Тема Re: Бягаща пътечканови [re: no_bs]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано11.10.03 15:04



Otricatelnite temperaturi ne sa ti problem. Drugote neshta nemoga da gi komentiram. Wseki ima prawo na izbor.



Тема Re: Бягаща пътечканови [re: Spidercho]  
Автор Kiana ()
Публикувано13.10.03 21:39



Добре де, Spidercho, ти от опит ли говориш за липсата на проблем с отрицателните температури? Защото аз веднъж се пробвах да тичам по студа и се разболях от гнойна ангина в резултат.



Тема Reminderнови [re: Kiana]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано14.10.03 13:08



Разболяла си се, защото организмът ти не е бил готов за това натоварване. Това ще сполети всеки неподготвен организъм. А подготовката се нарича закаляване. Закаляването е "спортът", който тренира адаптивността на организма.

Винаги когато говоря е от опит или говоря за неща към които съм тръгнал.

Суворов не е бил първият човек, който е тичал гол и бос по шорти в снега. Преди него е имало други, а преди-преди-преди тях всички хора са го правели. В наши дни също има такива хора. И те не са генетично надарени или имствено повредени ... те са тренирали адаптивните си качества.

Аз самият все още съм далеч от снежното тичане по летни шорти.

Правилно! Постепенно! С Постояннство!
Това са трите условия за включване механизмите на адаптацията. А са валитни и за много други дейности.

Изборът какво ще включваш е персонален.
Аз включвам адаптацията си. Други включват бягащата пътечка.


-FAQ-

Q: За какво ми е да се закалвяам?
А: Закаляването е пряко свързано с имунната система. Тя отговаря за справянето с всеки възникнал проблем в тялото. Например вируси. Например ракови клетки, които всеки организъм произвежда (всяко производство има брак).

Q: Какво да правя със зимнитре си дрехи? Толкова пари дадох за тях!
А: Носете ги когато ви се налага да сте изложени на студ за дълъг период, с часове, тогава те ще ви предпазят от преохлаждане. Във всеки друг случай декондиционират терморегулацията на организма ви.

Q: Абе, батка, ти май се побърка тотално?! Такива технологии познаваме вече, такива лекарства си правим, ти ни върнА в каменната ера, ни върнА!
А: Рано е да се каже какво са технологиите! Дотогава можем единствено пряко да ги изследваме и наблюдаваме. Те определено помагат когато е станало късно или нещо се е получило не както на нас ни харесва. НО ЛЕКАРСТВАТА НЕ ДАВАТ ЗДРАВЕ! Те ЕДИНСТВЕНО повлияват върху дадена система от тялото! ЛЕКАРИТЕ НЕ ДАВАТ ЗДРАВЕ! ТЕ СА НЕОБХОДИМОСТ ЗА ЧОВЕЧЕСТВОТО, ТЕ СА ОТ ДОБРИТЕ (КАТО ИДЕЯ), НО НИЕ СМЕ СЕ ЗАБЛУДИЛИ, ЧЕ ТЕ ДАВАТ ЗДРАВЕТО. НЕ, ТЕ ЕДИНСТВЕНО РЕМОНТИРАТ НЯКОЯ СИСТЕМА КОГАТО СЕ Е СЧУПИЛА. А СЧУПВАНЕТО СИ ГО ПРИЧИНЯВАМЕ НИЕ.

Правилните неща са брутално прости. Мамка му! Прости са! Колкото повече ги откривам толкова повече затвърждавам този извод.

Желая ви Разум и Търпение!

ПП: Всеки път когато си кажете, че нещо не е важно се замислете за следното: В живота всичко се предава. Предават се гените, предават се знанията. Предават се и болестите. Всеки един от нас предава, предава, предава. Ние сме проводници на знанието. Но малцина го осъзнават. А нима не ви е грижа за децата ви?!! Ако не мислите за децата си, невъзножно е да мислите за цивилизацията.

Бъдете проводници на положителния разум! Мислете! Вълнувайте се!

И накрая, както казват моите приятели от Ballantine's: GO PLAY! /Бегай да играеш!/



Тема Re: Reminderнови [re: Spidercho]  
Автор Kiana ()
Публикувано14.10.03 20:01



Съгласих се. Както винаги съм била нетърпелива. Благодаря, Spidercho :)



Тема Re: Бягаща пътечка [re: Sasho]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано25.10.03 02:43



Пътечката е по-гот, ама много пари




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.