Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 08.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За НВД(месо + мазнини :)нови  
АвторHristo (Нерегистриран)
Публикувано17.07.03 23:13



Eto edin link kum site na pich koito pishe za westonaprice.org


A eto i knijkata na Vilhialmur Stefanson i negovite experimenti i izsledvania na eskimosite. Stava duma za godini nared hapvane samo na mazno meso. Absolutno zadulzhitelno za prochitane:



Ima zashto samo meso bez maznini ne e dobre. Experimenti. Za skurbuta. Kakvo stava kato iadesh mnogo godini meso. Kak stava adaptaciata kum NVD? Abe strashno naprede i bil picha predi 100 godini.
Enjoy.
Po-zdravi
Hristo



Тема Re: За НВД(месо + мазнини :)нови [re: Hristo]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано22.07.03 13:51



малко встрани от конкретната тема, но пак относно НВД:
разните овесени ядки, мюслита, сириъли и т.н много ли са "зле" по отношение на въглехидратите?

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема Re: За НВД(месо + мазнини :)нови [re: yanita]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано22.07.03 14:49



povecheto cereals sa s dobavena zahar ili plodove ili iadki, ako priemem che sa pylnozyrnesi (bran) imat sredno ot 70 do 80 vygl. na 100 gr. da ne govorim che sa obraboteni do bezobrazie. V USA im dobaviat i vsiakakvi minerali i vitamini za da gi napraviat po-privlekatelni za potrebitelia. Skoro Hristo pisa kak i te ne se usvoiavat (i tezi ot mliakoto+cereal) zaradi celulozata. V ovesenite i jitnite iadki carbs sa niakyde 50-60 na 100 gr.
Ottam za nvd ima znachenie broia vyglehidrati. Ako hapvash mnogo malko i riadko np, gledaj da se niakavi minimalno obraboteni,primerno nakisnati iadki i semena.

some things never change, and some do


Тема Re: За НВД(месо + мазнини :)нови [re: gal]  
Автор yanita (засмяна)
Публикувано22.07.03 14:55



мерси, гал.
сега за една седмица съм на една малко драстична диета за бързо сваляне на килограми, но от понеделник ще започна да се храня като човек и мисля да понамаля въглехидратите.
не знам дали ще се справя с някакви стриктни схеми (като аткинс примерно), но ми се ще да си наложа начин на хранене с малко въглехидрати - май оттам ми идват проблемите като се има предвид, че по принцип ям малко и тренирам 2 пъти седмично. (май и тренировките ми не са ефективни, но това е друга тема).

нашето гардже си е най-хубаво!


Тема хубави извори; един въпрос ...нови [re: Hristo]  
Автор Люб (дете)
Публикувано06.08.03 21:56



... би ли могъл да ми кажеш коя е кръвната ти група ? (може и на мейла да ми драснеш)
просто питам

м/у другото по-обширни изследвания за ескимосите търся от доста време - тези от Stefannson ще са ми от полза.

поздрав

език кости няма, но кости троши
бълг. нар. поговорка


Тема Re: хубави извори; един въпрос ... [re: Люб]  
АвторHristo (Нерегистриран)
Публикувано06.08.03 23:44



Luib,
az sum nuleva kruvna grupa. Ako biesh kum glupostite na D'Amato(sp?) i vsiakvi takiva typing bullshits hich ne im viarvam. Tia deto bili A grupa triabvalo da budat vegatarianci. LOL
Inache za eskimosite mozhe da namerish materiali na www.westonaprice.org (site absoluten #1 nomer za iadene). Tam ima mnogo materialki za izsledvaniata na Weston Price nad primitivni nezasegnati ot civilizaciata narodi(vkluichitelno i eskimosi). Ima mnogo dobro info. Eskimosite sa bili na okolo 25%protein i 75% maznini.
A i ne zabravai che Stefanson e vzimal hora ot vsiakvi narodi i rasi na patuvaniata si t.e. da tursish niakvo predrazpolozhenie kum takava ili onakava dieta na dadena rasa ili kruvna grupa e bezmisleno. Dori niakude chuh che eskimosite iadiali super kofti dieta za surceto() samo deto bili zdravi shtoto v ribata imalo mnogo omega-3 maznini ..LOLLOLOL
po-zdravi
Hristo



Тема Re: хубави извори; един въпрос ...нови [re: Hristo]  
Автор Люб (дете)
Публикувано07.08.03 04:48



не "вярвам", но е логично при различни хора да има и различни храни
все пак кръвната група е един от по-незначителните фактори според системи от рода Аюрведа/

, като важни са доминиращият тип автономна нервна с-ма (парасимпатична или симпатична или равновесие) както и тип метаболизъм (бавен, бърз, равномерен)
колкото до диета и раса - не е съвсем безмислено - напр. лактозоинтолерантността сред азиатски и тъмнокожи/цветнокожи народи, както и непоносимостта към алкохол сред азиатците ... макар и за др. примери да не се сещам

10x за изворите

здрав-по
:)

език кости няма, но кости троши
бълг. нар. поговорка

Редактирано от Люб на 07.08.03 04:50.



Тема Re: хубави извори; един въпрос ...нови [re: Люб]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано07.08.03 12:09



> непоносимостта към алкохол сред азиатците

Не знаех, че азиатците имат непоносимост към алкохола...сигурно негрите са измислили сакето
Ако имаш предвид арабите, при тях причините са религиозни. Тези които не са толко верющи си пият без проблем.
За лактозоинтолерантостта също смятам че не е вярно макар да не съм се интересувал.



Тема Re: хубави извори; един въпрос ...нови [re: 9-rлaвaтa лaмя]  
Автор Люб (дете)
Публикувано07.08.03 15:25



>Не знаех, че азиатците имат непоносимост към алкохола...сигурно негрите са измислили сакето :)

пил ли си с азиатци (японци, китайци ... ?) айде обърни по 100грама с тях и после ще си говорим кой как изглежда и имат ли разлагащите алкохола ензими почва у тях

нямам предвид арабите

за лактозоинтолерантността знам от проф. Eichelberg по биология, който дава следните народи (общо взето които са извън Европа), на които липсва ензимът лактаза :

китайци, индийци (64%), корейци, японци, новогвинейци, индианци, аборигени, амерканци-негри (70%), ескимоси

тук имам колеги китайци - досега веднъж не съм видял да консумират млечни продукти ... странно как си набавят калция ... но това е друг въпрос

език кости няма, но кости троши
бълг. нар. поговорка


Тема Re: хубави извори; един въпрос ...нови [re: Люб]  
Автор 9-rлaвaтa лaмя (Нерегистриран)
Публикувано08.08.03 00:09



Това че си пил с няколко китаеца не значи че може да съдиш за цяла раса по тях. То някой китаец ако вземе да пие с мен после ше вземе да разправя как европейците отиват под масата на 3-та бира

За лактозата щом казваш сигурно е така, не съм много информиран по въпроса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.