Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 05.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Първите три, за които се сетихнови [re: netsurfer]  
Автор Kiana ()
Публикувано27.07.03 08:47







И , разбира се :)


Редактирано от Kiana на 27.07.03 08:48.



Тема Re: Кой каквонови [re: Spidercho]  
Авторmoonly (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 20:00



Ами,тогава и аз да споделя...На 24г съм и откакто се помня все имам проблем с килограмите.Е,не точно...нямах проблеми единствено,когато тренирах спортна гимнастика и акробатика,но това беше преди години.В момента,в който спрях тренировките се започна качването на килограми,не изведнъж,а някак неусетно с годините.След година прекъсване на спорта започнах да търся друго натоварване-година баскетбол,година народни танци,малко карате,но все не си връщах старата форма.Постоянно започнах да водя борба с килограмите,когато станах студентка.След това рязко отслабнах - комбинацията беше убийствена - 6дни в седмицата работа като сервитьорка -8 и повече часа на ден тичане без сядане,придружено с нерви,а в края на деня с колежките в кръчмата и алкохол,алкохол...Между другото имах точно в този период хубава фигура.Следва "добрия" период на смяна на работата-седене по цял ден,спане по цяла нощ,ядене и ядене....Оформих си солидна тапицерия на скелета от мас...и един ден се събудих с чувството,че съм една тлъста лелка.Естествено се почна едно гладуване,направо наказателно, по няколко дни...правех си експерименти по колко кг свалях и качвах за една седмица-около 5.Изнервих се,депресирах се,ама сериозно.Пробвах какви ли не диети,то зелеви супи,ябълки и чай,само на мляко,само на моркови,само на картофи....Побърках се,вманиачих се,мерех се по няколко пъти на ден.След дълго гладуване се нахвърлях на храната и поглъщах количества,от които след това повръщах...Това беше капака на всичко.Реших,че е по-добре да се примиря,отколкото да се разболея.И тогава ми дойде акъла...тренировки,първоначално лекички и кратки вкъщи,за да не се отчая още в началото.Спрях да гоня времето и кантара.Увеличавах постоянно тренировките и тежестите.Започнах да се храня по 3 пъти на ден с НВД.Сега се чувсвам страхотно.Депресията изчезна.Постепенно си заковах кг в норма и дори продължавам да свалям.Спортувам почти всеки ден,но не насила,както преди,а защото чувствам необходимост и удовлетвореност след натоварването.Изглеждам добре и се чувствам здрава.Дано не ви звучи самохвално.Сега трябва да спра и цигарите и здравей здраве.Това последното го пожелавам на всички.
PS: Само много ми липсва алкохола.



Тема Re: Кой каквонови [re: Spidercho]  
АвторEric (Нерегистриран)
Публикувано11.05.04 12:38



Rust 176 sm
79 kg
38 ruka
talia 79 sm
grudna obikolka 110
hansh 92
bedro 62 sm
prasec 39 sm



Тема Да ...нови [re: Spidercho]  
Автор Casper. (dobro duhche)
Публикувано17.06.04 17:41



се изкажа и аз. За пръв път в моя живот започнах да ходя на фитнес и не защото е модерно или да убивам времето. Имам вече големи деца. Навлизам в една възраст малко над 40. Не съм имала проблеми с тялото си досега. Никога не съм се занимавала с нещо като спорт. От миналото лято започнах да трупкам килца - цели 4, но при ръст 155 см - това е цял ужас. Позаформих и едно коремче, което уж било секси, но на мен ми заприличва на поизпразнен мех на гайда, а в дрехите понтирах перманентна беменност в 5 месец, например. Бедрата започнаха да се подуват и поклащат, а дупето бавно да се разширява. Ръцете, ох, изрязаните потничета оформиха цели къдрави франзели, леко увиснали надолу - пуста гравитация!!! Ужасно бе като забелязах, че почти всички дрехи ми се впиваха и приличах на ферментирал кренвирш в найлон. Не искам да влизам в категорията "лелка" с пазарски торби за равновесие в двете ми ръце, нищо че има знаечние и възрастта, джуркането на хормоните, начина на хранене и на живот.

И така от 1 месец ходя стриктно 3 пъти на фитнес, ям само зеленчуци - сурови и варени комбинирани на обяд със 100 гр. печено или варено пилешко месо, а вечер - риба, но не мазна, по 1 кофичка кисело мляко 1% и пия по 3 литра вода, а колко пишкам да не ви казвам. Никаква сол, захар, мазнина. Тайно, обаче си ям по малко шоколад, защото умирам като наркоман за дрога по него. Още след втората седмица почувствах леко стягане и за месеца отслабнах с 2 кг. Имам страхотен тонус и се чувствам идеално. Стойката някак си ми се измени - вече ходя по-изправена и дупето леко щтръкна. Много съм се запалила и се надявам да го правя докато мога, щото годините си казват незабелязано своето, а движението е живот и помага на тялото да бъде освен красиво и здраво, също така подвижно, без болки и шипове разни. Та, всичко е въпрос на желание, усещане и все пак някъква воля. Няма невъзможни неща, но трябва постоянство. Тва е!

Има на света едно единствено истинско съкровище-доброто сърце

Тема въпросинови [re: Spidercho]  
АвторAлбeнa (Нерегистриран)
Публикувано03.09.04 13:52



Ето и моята история, то са повече въпроси, защото история в постижения още няма, и много се надявам да ми отговорите.
Започнах да ходя на фитнес от 2 седмици.
Винаги съм била с прилично телосложение без да тренирам нищо до сега, просто с много ходене пеша бърз темп - нещо като хоби - вместо градски транспорт.
Обаче... след раждане преди 4 години позагубената форма и 10-те килца повечко най-вече в областта на ханша и бедрата се оказаха трудна работа за мен. Едва преди 1 година успях да си върна предишните килограми, но не и формата на тялото. Останаха ми едни тлъстинки отстрани на ханша, които преди забременяването ги нямаше и малко повечко сланинка на дупето и леко коремче /а винаги преди съм била буквално с плосък корем/. По това време започнах усилено да карам кола, поради липса на време и вечно бързане за детето на детска, детето от детска и т.н, което съчетано с работата ми в офиса, съвсем ме обездвижи и сега резултатът е - нови 6-7 кила отгоре, след трудно свалените 10, отпуснато тяло - каквото никога не е било, отвратително. А явно и годините си казват думата – 30 броя.
Е, започнах с фитнес. Чувствам се много въодушевена, че правя нещо за тялото си. Ходих до тук по 3 пъти седмично, през ден. Първият ми резултат - ужасна мускулна треска, обаче видим ефект /или пък се заблуждавам, възможно ли е ?!?/ в областта на корема - постегна се и пак е почти почти плосък.
Та сега дойде ред на въпросите, извинете, ако са тъпи, но не открих в предните теми отговор:
* когато съм с мускулна треска, кое е по-добре - да почива тялото или да продължа с натоварването на мускулите
* още 1 седмица ще имам възможност да ходя по 3 пъти през ден, което мисля, че е добре за мен, обаче после ми връщат бабите малкото и ще ми се налага може би да ходя 2 пъти седмично и то в 2 последователни дни, та тук въпросът ми е в последователните дни – проблем ли са, съчетани с по-дългичката почивка между тях?
* храненето - трябва ли да спазвам правило /въобще има ли правило и как се обяснява/ да не се храня няколко часа преди и/или след тренировка
* дали да се пие и колко вода по време на тренировка и защо
* вярно ли е, че жените натрупват по-бързо мускулна маса
* натоварването по време на месечния цикъл опасно ли е
В момента точно не се сещам за други въпроси, а пък в главата ми бяха над 100

Благодаря предварително на всички, които ще ми отговорят!



Тема Re: въпросинови [re: Aлбeнa]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано03.09.04 22:13



* когато съм с мускулна треска, кое е по-добре - да почива тялото или да продължа с натоварването на мускулите
Почивка и масаж.

* още 1 седмица ще имам възможност да ходя по 3 пъти през ден, което мисля, че е добре за мен, обаче после ми връщат бабите малкото и ще ми се налага може би да ходя 2 пъти седмично и то в 2 последователни дни, та тук въпросът ми е в последователните дни – проблем ли са, съчетани с по-дългичката почивка между тях?
Не са проблем, ако не претренирваш в първия ден. Но с подобен режим резултата ще се забави.

* храненето - трябва ли да спазвам правило /въобще има ли правило и как се обяснява/ да не се храня няколко часа преди и/или след тренировка
След основно хранене изчакай 2 часа до тренировка. След тренировка изчакай 30 мин до основно хранене.

* дали да се пие и колко вода по време на тренировка и защо
Не е задължително да пиеш вода по време на тренировка.

* вярно ли е, че жените натрупват по-бързо мускулна маса
Точно обратното е.

* натоварването по време на месечния цикъл опасно ли е
Една правилно дозирана трениоровка не би навредила.

Спестих си обясненията





Тема Re: vapros kam Spaiderchoнови [re: netsurfer]  
Авторsany (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 21:33



Izvinete za negramotnostta mi,no se prestrashih da popitam ve4e.Obiasnete mi,kakva e tazi hrana NDV,a izobshto hrana li e ili niakakvi hranitelni dobavki?Blagodaria Vi,predvaritelno!



Тема Re:vapros kam SPIDERCHOнови [re: Spidercho]  
Авторbobi (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 21:54



Kak poddarjate tolkova malak procent maznini v tialoto si,s kakvo se hranite i po kolko pati na den,imate li nakakav specialen rejim,koito spazvate vinagi,poslednoto Vi hranene v kolko 4asa e?



Тема Re: vapros kam Spaiderchoнови [re: sany]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано13.11.04 18:05



НВД означава Ниско-Въглехидртна Диета.
Хранителен режим с ограничен прием на въглехидрати.
Най-добрия вариант е ВМ-НВД (Високо-Мазнинна НВД).
Тук в този форум говорим за това







Тема Re:vapros kam SPIDERCHOнови [re: bobi]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано13.11.04 18:11



Хранителният ми режим е съобразен с ВМ-НВД (много мазнини, малко въглрхидрати).
Храня се с бекон, сметана, масло, сирене, кисело мляко, сурови бадеми/лешници, всякакво месо и роба, черен дроб, шкембе, яйца, рибено масло.
Храня се три пъти на ден. Последното ми хранене е около 23ч.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.