Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 13.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Za ljubiteli-amatjori...  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 09:14



Zdravejte! Ot blizo ve4e dve godini se zanimavam s edna shtanga vkushti kato dvete neshta koito pravja s neja sa vdigane i svivane v laktite za bicepsi. Periodi4no uveli4avam tezhestite s po pet kilograma i po nastojashtem cjalata shtanga tezhi okolo 40 kg. Pravja 4-8 serii spo 10 povtorenija. Bih iskal da znaja, sushtestvuva li njakakuv risk ot travmi ot taja amatjorska programa i dokude shte me dovede tja. Tjaloto mi e obshto vzeto tunko no sa mi kazvali 4e bicepsite mi sa golemi. Naposleduk zabeljazvam 4e i gurdite sa se oformili.Moga li da zamenja uprazhnenijata sus shtanga sus nabiranija na lost? Sushtija efekt li davat?



Тема Re: Za ljubiteli-amatjori...нови [re: Alex]  
Автор Jacket (Astral Warrior)
Публикувано22.06.03 09:48



Ако изпълняваш движенията правилно, няма голяма опасност от травми. 40 килограма са добра тежест за класическо сгъване за бицепс, но ръцете не са само бицепси. Трябва да тренираш и трицепса. С тази щанга можеш да правиш френско сгъване (от лег, държиш щангата над главата с изпънати ръце и сгъваш в лактите, докато стигне до челото, или зад главата, в зависимост от ъгъла). Като гледам не искаш да ходиш в зала, за това набиранията на лост за теб са задължителни. С подхват за да наблегнеш на бицепса, с надхват за гърба. Не подценявай и кофичките. Те са едно най-добрите упражнения за гърди, както и за трицепса (в зависимост от изпълнението). За гърди се правят на по-широка успуредка, като надолу движението е бавно, в най-долната част се задържа леко, а нагоре движението е бързо, в горната част не се задържа. За трицепс се прави на по-тясна успуредка, като пак надолу спуспаш бавно, а нагоре по-бързо, но се задържа в горната част. Ако нямаш успуредка, можеш да ги правиш между две по-високи маси, тъкмо ще може да си регулираш разтоянието. Аз миналата година бях на морето два месеца по работа и като нямаше зала наблизо карах само на кофички и освен, че си задържах масата на трицепса и гърдите дори бях дръпнал на сила след като се прибрах...

|

Тема Re: Za ljubiteli-amatjori...нови [re: Jacket]  
АвторAlex (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 10:13



Pritesnjavam se zashtoto kakto ve4e kazah pravja samo tezi dve uprazhnenija ot 2 godini. Za vdigane ot leg sum go mislil hiljadi puti no njama udobno mjasto v kushti ,kak li ne sum probval sus stolove i taburetki :) Otskoro zapo4nah s nabiranijata i mi se struva 4e treniram sushtite muskulni grupi. Pravja bez usilie ili po to4no s lek napun do 10 povtorenija v 4-5 serii. Za dolna 4ast treniram rjadko/pravja klekove sus shtangata no s 30 kilograma/ zashtoto muskulite na zadnika i bedrata mi se ugolemjavat udivitelno lesno,neshto koeto ne mozhe da se kazhe za gornata 4ast. Kakto ve4e kazah tjaloto mi e s minimalno koli4estvo maznina-spored men nikakvo. Razrovih se nazad v kluba- po goljamata 4ast othvurljate klasi4eskite uprazhnenija za korem t;e. ot leg. Ili neshto ne sum razbral...



Тема Re: Za ljubiteli-amatjori...нови [re: Alex]  
АвторFal (Нерегистриран)
Публикувано22.06.03 10:21



Разликата между набиранията и съванията със щанга е доста голяма. Добре си почнал да правиш набирания. Щом правиш 4х10 (с каква почивка между сериите?) може да опиташ да правиш 10х3 с тежест. Може да ползваш дискове от щангата, които да закачиш на здрав колан, така че да висят между краката ти.
Поздрав.



Тема Re: Za ljubiteli-amatjori...нови [re: Alex]  
Автор Jacket (Astral Warrior)
Публикувано22.06.03 11:11



Просто опитай набирания с широк хват и зад врат (макар, че рискувам да ме напсуват тук заради този съвет) и задължително с надхват (едно време му викахме мъжко набиране). Предполагам хващаш по-тясно и затова тежеста отива повече на ръцете. Затова и не усещаш натоварване. Когато започнеш да правиш набиранията така, че да не ти се напомпват ръцете, значи си започнал да ги изпълняваш правилно и товариш гърба, поне опита ми показва това. Вдигането от лег няма да можеш да го правиш в домашни условия, за това ти казах за кофичките. Намери начин да ги правиш.

|

Тема Re: Za ljubiteli-amatjori...нови [re: Alex]  
Автор bigbro (MyTpa)
Публикувано22.06.03 11:27



"Moga li da zamenja uprazhnenijata sus shtanga sus nabiranija na lost? "

Не, но е добре да ги включиш към упражнението, което правиш. Това са 2 различни упражнения, като едното акцентира на бицепсите, а другото - на гърба.

BEST OF LUCK:Velizar Simeonov




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.