Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 12.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Набираниянови  
Автор quote (непознат)
Публикувано19.06.03 17:01



Кои набирания са най-добри (и изобщо има ли най-добри)? Зад врат, пред врат, с тесен хват и т.н.



Тема Re: Набираниянови [re: quote]  
АвторFal (Нерегистриран)
Публикувано19.06.03 17:32



Какво целиш да постигнеш с набирания?
От половин година се занимавам изключително с набирания и на базата на прочетеното и собствения си опит за това време бих ти препоръчал:
1. Никога не се набирай зад врат - много несвойствено движение за тялото.
2. Не се набирай с прекалено широк хват - комфортно широк може... 10 см, по широко от раменете е добре.
3. Прави предимно набирания с надхват - тогава бицепса ти е в най-слаба позиция и гърба участва максимално. Пробвай и палеца да е над лоста. Принципно е добре да се сменат хватовете, но предимно карай с надхват.
4. Каквато и цел да имаш не прави серии до отказ. 1 път месечно ако те интересува си тествай макса.
Това е общо, по-конкретно зависи от целта ти.



Тема Re: Набираниянови [re: Fal]  
Автор quote (непознат)
Публикувано20.06.03 00:54



Целта ми ли? Ми...знам ли :) Добър гръб :)
Ами и аз точно така ги правя - зад врат и с горе-долу 10см разстояние (с палеца над лоста).
Когато правя пред врат наистина е много тъпо чувството.
А и съм забелязал че с прибрани ръце (тесен хват с подхват) много се натоварва сърцето даже и при правилно дишане. Може и аз да не ги изпълнявам правилно

данке!:)



Тема Re: Набираниянови [re: Fal]  
Автор Rocco Siffredi (непознат)
Публикувано20.06.03 06:50



Присъединявам се към казаното от Fal. Описаните от него правила мога условно да нарека "Dragon Door методика".
Друга интересна методика, която прилагам често, е тази на екипа на T-mag от 2001 г. - т. нар. "супер бавно единично набиране", изпълнявано за около 60 секунди, ~30 секунди концентрична част (към лоста), ~30 секунди спускане

.
Но любима ми е методиката , които е съставил Чарлз Поликин (описания на видовете набирания + снимки) - съветвам те да я прочетеш обезателно:


Привърженик съм на вариативността при набиранията - следва да се пробва всякакъв хват (прониран или супиниран, паралелен) и различна ширина. Достатъчно съм тежък за да правя набирания с допълнителна тежест, а набирания с една ръка не мога да правя -страшно трудни са.....

С поздрав

R.S.



Тема Re: Набирания [re: quote]  
АвторFal (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 10:27



Може би нещо в терминологията се разминаваме?
Зад врат са когато лоста опира до врата, нормалните набирания са тези при които брадичкта отива над лоста.
Добър гръб казваш... ами правих набирания само за сила, пък гърба ми порастна...факт.
За гръб мися е важно е да започваш набирането с гърба си, а не с ръцете, тоест първо тялото тръгва след това се съкръщават бицепсите.
Конкретно аз правя набирания всеки ден... един или два пъти, но за твоята цел добра би била схема от вида на:
10-15 серии по 3 набирания (ако можеш с +10-20 кг.) през ден.
Почивки между сериите максимално 1 мин.



Тема Re: Набираниянови [re: Rocco Siffredi]  
АвторFal (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 10:37



Здрасти, Роко,
какво значи достатъчно тежък?
Когато правх максимум 4 набирания бях достатъчно тежък. Мисля че ако някой прави над 12-15 набирания е добре да пробва с тежест... със сигурност ще си повиши резултатите и като максимална сила, и като силова издръжливост. Набиранията с тежест могат да са и травмиращи за съжаление.
За Елени връх... давай спокойно сняг няма да има.
Поздрав.



Тема Re: Набираниянови [re: Fal]  
Автор Rocco Siffredi (непознат)
Публикувано20.06.03 11:19



Съгласен съм, че допълнителната тежест тежест е полезна, ако се цели максимална сила.
Но към настоящия момент на мен ми е достатъчно да правя серии с по-бавно концентрично темпо в надхват (3-4 секунди) със стремеж към много стриктна форма (без помощта на долната част на тялото).
Аз съм "фен" и на набиранията с паралелен хват, но за съжаление в малко зали има подходящ лост или приставка към него за да се правят.
" За Елени връх..." не го разбрах?!

С поздрав

R.S.



Тема Re: Набираниянови [re: Rocco Siffredi]  
АвторFal (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 11:47



В клуб "Туризъм" имаше въпрос от "Rocco_Siffredi" за Елени връх в Рила. Прпуснал съм да забележа долната черта в ника, за което се извинявам.
В парковете има едни пейки които са идеални за всякакви набирания.
Стават включително и за успореден хват.
Поздрав.



Тема Re: Набираниянови [re: Fal]  
Авторquote (Нерегистриран)
Публикувано20.06.03 13:04



Да бе Фал и аз това имах предвид :) Нямаме разминавания. Може нещо да не съм написал като хората.



Тема Re: Набираниянови [re: Rocco Siffredi]  
АвторП K (Нерегистриран)
Публикувано21.06.03 02:58



Аз вече съм фен на набиранията с успореден хват, вчера ги пробвах. Много по - добре от широкия хват.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.