Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 02.07.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема pomognete na nachinaeshtataнови  
Авторcutie (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 18:06



Ot skoro se zanimavam s fitness, no mnogo se zapalih i smiatam da produljavam i za napred. Iska mi se obache da postigna maxsimalen rezultat za minimalno vreme taka da se kaje. Chudia se naprimer ako zapochna da pravia koremni presi vseki den (sega gi pravia samo 4 puti v sedmitsata) dali koremut mi shte se stegne po-burzo? Sushto taka mi e interesno dali ako zapochna da pia L-carnitin shte stopia burzo mazninkite?
Teja 52kg., a iskam da sum 47 sus hubavi izpuknali muskuli, kajete kak da treniram. Mnogo sum neveja po tezi vaprosi,no puk ne me murzi i sum gotova i po tsial den da treniram stiga da ima efekt.
Blagodaria vi predvaritelno.



Тема Re: pomognete na nachinaeshtataнови [re: cutie]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано21.05.03 18:58



Ъъх, много обширна е темата... няма да стане с приказка две. Ще ти кажа само някои по-важни неща сега. Значи с пресите и другите упражнения тренираш мускулите на корема, правиш ги по-здрави и обемни, но не за да се забелязват те трябва да изчистиш излишните мазнини от корема, а това не става с преси. Трябва ти аеробна дейност - тичане, велоаргометър, такива работи. Знам че сега ентусиазма ти е голям, но не прекалявай с тренировките. Давай време на организма да се възтанови, направи си диета (разбирай режим на хранене, не гладуване) и гледай поне малко да я спазваш ;)
Поразгледай старите теми в клуба ако имаш повечко време. Мисля че ще намериш отговори на повечето си въпроси.
Колкото до Л-карнитина, мисля че тук преди повече от година стигнахме до извода, че е безполезен.
Това максимални резултати за минимално време не звучи добре. Помисли за максимални резултати за 2 месеца да речем :) Така вече имаш някаква по-конкретна цел. Хайде успех в тренировките и четенето :))




Тема Re: pomognete na nachinaeshtataнови [re: cutie]  
Автор besteira (sonhador)
Публикувано21.05.03 23:58



ще се въздържа от съвети засега, само една питанка имам:
как така хем да свалиш кила искаш, хем мускули да имаш?!



Тема Re: pomognete na nachinaeshtataнови [re: cutie]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано22.05.03 00:35



shte mi se da ti kaja neshto okurajitelno kato : "abe lesno e, ei tva she iadesh, ei taka she trenirash i sled 3 meseca si xtra". Fakt e obache, che hubavite raboti stavat bavno, a kogato si jena stavat mnogo bavno (shto se otnasia do muskulite). Nadiavam se che si v Sf, taka shte moje oshte tozi weekend da se vidim i da potrenirame, posle da piem po edno kafe i da si pobybrim. Ako ne, moga da te posyvetvam slednoto.

1) Zapochni da se hranish redovno (s poveche beltychini i po-malko vyglehidrati, naj lesno e da gledash da imash okolo 20 gr beltychini na vsiako hranene, a vyglehidratite za ukrasa i po malko - tam vlizat i plodovete, taka che po-vnimatelno osobeno s fresh-a ot portokal)
2) treniraj 3 pyti sedmichno s tejesti (tejesti se kazvat zashtoto sa tejki, tva e osnovnata ideia, triabva da teji, da boli i da te izcejda; mojesh da si pravish krygovi trenirovki, koito kato cialo sa s po-visoka intenzivnost ). tejestite ne biva da otnemat poveche ot chas ili neshto triabva da si pregledash programata.
3) pravi aerobna trenirovka prez tezi 3 dni (po 15-20 minuti intervalno biagane primerno, ako v nachaloto ti e trudno si tichaj leko ili prosto hodi ili karaj kolelo). Tva se pravi sled tejestite, ne predi. Pribavi oshte edin den, v koito pravish samo aerobna (kym 30-40 minuti). Pii po 1 kafe predi treirovka ili si zameni izcialo vodata sys zelen chaj. L-carnitin-a niama da pomogne, ne si kupuvaj.

4)Spi dostatychno i po-leko s alkohola.
5)Postavi si realistichni i postijimi celi. Vsichki iskame da izglejdame perfektno, no trenirame zashtoto vsyshtnost ne e taka (s malki izkliuchenia). Nameri si niakoi, s koito da trenirash. Ne zabraviai che si momiche i pri nas e normalno da imame po-visok procent maznini. Ne se vmaniachavaj v dieti i ogranichavane na neshtata, koito obichash-krajnostite vrediat, ne gradiat.
6)Shtom sega zapochvash-skoro shte si prolichi drastichno che trenirash, v nachaloto e taka

Ako iskash da se syberem da trenirame, prati edna belejka, az sym nasreshta.

some things never change, and some do


Тема Re: pomognete na nachinaeshtataнови [re: besteira]  
Авторcutie (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 01:23



Vse si mislia, che kato mahna mazninkite shte svalia niakoi i drug kilogram. Ili gresha?



Тема Re: pomognete na nachinaeshtata [re: gal]  
Авторcutie (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 01:35



Blagodaria za predlojenieto, no ne sum ot sofia. i ot razstoianie si mi polezen obache :)
Vuv fitnesa kadeto az hodia instruktura me kara da karam kolelo 30min. i pateka 30min. sled tova 4 serii s po 25 povtorenia za vseki krak podskotsi na stepera i chak sled tova idvat uprajneniata s tejesti (do otkaz obshto vzeto) i nai-nakraia koremnite presi.
Tuk tam mi kazaha, che tova bili gluposti...................
Ne iskam rezultati za nula vreme, a za vuzmojno nai-malko vreme v smisul, che ako e vuzmojno da se napravi hubav korem za 2 mesetsa, no s mnogo potene predpochitam taka otkolkoto da treniram umereno, no da mi triabva polovin godina . Tova imah v predvid, a neiskam chudesa da se sluchvat .



Тема Re: pomognete na nachinaeshtataнови [re: cutie]  
Автор gal (oxygen)
Публикувано22.05.03 02:45



kolkoto instruktori, tolkova i syveti...
niama da kaja che tova sa gluposti, po-skoro che e zaguba na vreme i energia ot tvoia strana i myrzel ot strana na instruktora ti.
Kato slojish edno momiche na pytekata i koleloto 1 chas, tva znachi che 1 chas niamash rabota poveche i mojesh da poshtipvash drugi devoiki ili da si merish bicepsite (ili kakvoto tam) s drugite iunaci v zalata.
Ti obache si na prav pyt sys symneniata si che tva niama da dade rezultat kakyvto iskash.
Iavno korema ti e osnovnia fokus v sluchaia.
Pravi si koremnite s tejest, izberi si 3 uprajnenia (primerno ot rimsko stolche, ot legnalo polojenie sys sviti kolene ili "po turski", ot flex topka, i.t.n), izpolzvaj tejest i pravi striktno 15-ina povtorenia v seria. 3-4 pyti sedmichno e dostatychno. Drugoto e dieta i kardio, ako imash kysmet do 3 meseca she si prolichi koi kakvo e pravil. Ne pravi nakloni v strani s dumbel v ryka, kakto vijdash mnogo hora da praviat. Treniraj tejko, s po - malko povtorenia.

some things never change, and some do


Тема Re: pomognete na nachinaeshtataнови [re: cutie]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано22.05.03 10:55



Моят опит показва, че има начин да тренираш без да се изтискваш като парцал, без да губиш много време, без да те боли. Целите, които имаш ти самата са напълно реални и ако спазваш рецептата след 1-2 тримесечия ще се радваш на чудни резултати.

Права си, че орелефяването е оголване на мускула от натрупвания, което се постига с отрицателен баланс между приетите и изразходваните калории. Това не означава, че трябва да се превърнеш в счетоводител на калориите, а само да съблюдаваш баланса. Също така за релефа е нужно мускулът да се стегне и евентуално малко(!) да порасне.

Препотъгвам ти да ядеш повече животинска храна. Животинските мазнини не са страшни особено, ако ги гориш със спорт. Не яж пържено и/или солено. Намали сладкото до толкова, че да не ти липсва.

А относно тренирането - тук вече нещата са шантаво прости на вид.
Коремните преси, които ти познаваш са загуба на време и енергия, и са изтезание. Същото е със степърите и прочие. Ако ще тичаш - тичай на въздух. Особено в началото на тренирането е излишно да се правят упражнения за конкретна мускулна група. Тренира се цялото тяло с упражнения за цялото или почти цялото тяло. Човек е създаден да използва тялото си като една единица, а не като отделни мускули. Тренирането с изолирани упражнения учи на неизползваеми движения и "отучва" от естественото цялостно действие на тялото. Човек започва да се превръща в сбирщина от силни бицепси, трицепси т.н., а не в едно силно тяло, което е способно да действа пълноценно в тримерния свят.

Упражнения с тежести, трениращи цялтото тяло, които ти препоръчвам в началото са мъртва тяга или клек и странична преса. Като допълнение - набирания на лост (или на скрипец, ако неможеш още на лост) и вдигане от лег. Те са на вид старомодни и щангистки, но това са предрасъдъци създадени от малоумници или от коварни маркетингови умници. Всичките космически уреди и диети са с цел да печелят пари от твоето загубено време (=пари) и здраве(!).

Сериите на упражнение са около 5 с максимум 5(!) повторения в серия. Тежестта е такава, че да правиш 1 повторение повече от броя, който си избрала за серия. Тоест, ако максимумът ти е 5 повторения с дадена тежест, то прави 4 повторения в серия с тази тежест.

Прави упражненията в кръгове, редувайки ги. Почивай поне 1-2 минути между упражненията. Може да почиваш и между отделните повторения по няколко секунди. Прави движенията бавно, за да може мускулът да е по-дълго време под напрежение. Задържай въздуха и стягай корема докато движиш тежестта. Стягай колкото се може повече мускули по тялото си независимо какво упражнения правиш - особено седалищните.

Мускулите не растат от много тежко! Не се плаши, че ще станеш огоромна така. Ще нарастваш, ако правиш много серии (над 15) и се храниш много повече отколкото гориш.

Има още важни неща, които допринасят това трениране да е едно супер-цяло. Засега толкова. Ако се интересуваш - питай. Аз, ако немога да ти отговоря - има кой.

Чао



Тема Re: pomognete na nachinaeshtataнови [re: gal]  
Авторsporty (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 13:46



zashto da ne pravi stranichni nakloni s dymbel v ryka?Kakvo im e loshoto ili nepolezno na tiah?



Тема Re: pomognete na nachinaeshtataнови [re: sporty]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано22.05.03 15:49



Направо кажи какво им е хубавото или по-хубавото на тия наклони?

Редактирано от Spidercho на 22.05.03 15:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.