Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 03.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Kalorii vapros...нови  
АвторKotio (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 02:08



hi ,
taka i nikoga ne razbrah kak tocno se izcislqvat kaloriite koito poemam ejednevno s hranata i tezi koito izrazhodvam ... pologitelen kalorien balans mai mu vikahte,
hubu de, tolkova otnositelno mi se vigda, kak moge da se izcisli tocno ?!?!?!?!



Тема Re: Kalorii vapros...нови [re: Kotio]  
АвторИ.и.c.н. (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 03:37



Изчисленията ги остави на математиците, тренирай упорито и ще усетиш ца-
ката.


!Късмет!



Тема Re: Kalorii vapros...нови [re: Kotio]  
Автор puredew (член)
Публикувано27.11.02 11:09



Nqma nachin, mojesh samo priblizitelno da gi izchislqwash, no to ti stiga, razlika ot okolo 50 do 100 kal. nishto ne e.



Тема Re: Kalorii vapros...нови [re: puredew]  
АвторKotio (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 16:32



cetoh ce priblizitelno se izcislqvalo po edna formula , rezultata kakvo kolicestvo kalorii sa neobhodimi dnevno za poddurgane na muskulniq sustav na muskulite e funkciq ot tegloto ti, rustta ti i vuzrastta ti ...
po natatuk vlizalo v deistvie i priblizitelnoto izcislenie na aktivnata dnevna deinost... kakvo smqtah kakvo struvah , polucih rezultat ce dnevno za poddurgane na segashnata si muskulna masa sa mi neobhodimi malko po malko ot 2000 kalorii na den... tova mi izglegda super malko i nerealno, ili puk as si vaobrazqvam...
drugade cetoh ce 3000 kalorii dnevno bili preporucitelni za poddurgane na organizma ti , nito otslabvane, nito kacvane...
no tova ce 500 kalorii plus ili minus ot dnevnata ti dajba kaloriiki se opredelqlo dali si na dieta da otslabvash ili da kacvash ... 500 kalorii navsqkade sa kategoricni, vapzrieli sa go kato model.
sega idva vaprosa estestveno... kakvo kolicstvo i kacestvo hrana sa 500 kalorii, ei tuka vece si ebalo mamata...
susto taka cetoh nqkade ce na 90gr. meso se padali po 28 gr. protein
tova znaci ce as s dnevnite si dajbi ot 550gr purgolki koito poemam bez izklucenie vseki den si opredelqm proteinoviq dneven sustav ot 175gr. proteini.... tova mi zvuci super stranno... misleh si ce dalec povecko trqbva da hapna za 175gr prots.
awe ebasi pisna mi da ceta na vseki sait razlicni danni i specifikacii... navskade razlicni cikii ..
aman




Тема Re: Kalorii vapros... [re: Kotio]  
АвторDark Aven. (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 22:21



Половин кило пържоли ... това малко ли му викаш - докато ядеш кучетата сигурно биха подвили опашка и бавно скимтейки биха се оттеглили назад
Не виждам за какво си се отчаял - нормално е на различни места да са дадени различни цифри и начини на изчисление, само тези 2000 калории ме притесняват, щото наистина са малко, ако бяха килокалории виж вече е друго нещо. Горе - долу на толкова се равнява основната обмяна, т.е. толкова се гори докато човек спи или лежи. 3000 kcal - това вече е за възрастен човек, който не спортува. 4000-5500 kcal на ден - за активно спортуващи. Това разбира се е приблизително. Намираш някоя по-надеждна формула и си го изчисляваш по-точно. Същото е и с таблиците кои храни, какви хранителни вещества съдържат и колко енергия дават. Трябва да следиш и съотношението на белтъци:мазнини:въглехидрати - аз го знам съответно 1:0,8:4 съгласно нормата за рационално хранене в спорта, като от мазнините поне половинта трябва да са от растителен произход и не под формата на пържени картофи :) И конкретно на въпроса ти - написваш си едно дневно меню, каквото си ядеш обикновенно, и почваш да изчисляваш по таблиците белтъци|мазнини|въглехидрати|килокалории*
*1 грам белтъци = 4,1 ккал
1 грам въглехидрти = 4,1 ккал
1 грам мазнини = 9,3 ккал
Ако нещо не ти харесва количеството и съотношението, правиш съответните корекции и така ...



Тема Re: Kalorii vapros...нови [re: Dark Aven.]  
Автор happy!!! (Новобранец!)
Публикувано27.11.02 22:48



Има нужда и от разни витамини, минерали, микроелементи и ... тем подобни...
Пресен плод и зеленчук ... даммм...



Тема Re: Kalorii vapros...нови [re: happy!!!]  
АвторDark Aven. (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 23:15



Точно щях да го пиша ...



Тема Re: Kalorii vapros...нови [re: Dark Aven.]  
АвторKotio (Нерегистриран)
Публикувано27.11.02 23:35



heh za vitaminkite, mineralkite i t.n. qsno - hapvame, piivame... opravqme se :)
oste ne sum pocnal da si broq kolicestvoto vitamini i magnezii koito priemam na den :) no vig tova s izcisleniqta na vsqka hrana kolko maz,prot i vagl. mnogo ama mnogo mutno mi se vigda, i to ne zadrugo ami zastoto nesto ne sum nameril dosega svqstna tablica sus sustava na hranite... ako znaete nqkoi tocen adres koito vi e napravil vpecatlenie, ste sum blagodaren...
neznam, sportuvam qko , harca zdravo energiq prez denq... uj papam, i kato kolicestvo papam 2x pati povece ot vsicki okolo men, ama kato sum predrazpologen kum trudno kacvane i se prinudih da pocna da si mislq ce trqbva da pocna da si izcislqvam kolko kalorii harca i poemam na den... ta da nqma mutno, da si znam kolko trqbva da jmucam :)
heh pocvam da se ligavq vece, to verno ce ne moge i za 1 mesec da stana prase, ama lele kak pocna da mi se dospiva ot taq jega, tamun se vrustam ot trenirovka
opa, aide ce oriza go cuvam kak civri ce e gotov i purgolkite me cakat...
a puk kucetata... kucetata gi qli
cya



Тема Re: Kalorii vapros...нови [re: Kotio]  
Автор happy!!! (Новобранец!)
Публикувано28.11.02 00:14



Най-важното е да не се преуморяваш при тренировките, ако на другият ден не си свеж, намали повторенията или сериите. Ако прекаляваш ... няма да има разтеж



Тема Re: Kalorii vapros...нови [re: happy!!!]  
АвторKotio (Нерегистриран)
Публикувано28.11.02 17:12



ako znaesh kak ste se skusam utre batko,
samo da mi mine malko krustta ce vcera taq tqga se izgavri s mene
ai i da papate




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.