Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:40 01.07.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпроснови  
АвторBaля (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 11:48



Може би много от вас ще ми се изсмеят на това,което ще ви разкажа ,защото виждам ,че повечето от участниците в клуба са или професионални спортисти,запалени любители на спорта или въобще от доста време се занимават със спорт.Не мога да кажа същото за себе си.Пробвала съм какво ли не,на моменти се паля и редовно започвам да посещавам фитнеса докато отново всичко пак се провали и зарежа всичко.Причини си намирам всякакви.От началото на годината се захванах сериозно да отслабвам и наистина успях чрез определен режим на хранене да сваля към 10 кг.Със спорт през този период се занимавах по-скоро инцидентно,когато ме осени пак някоя идея или по-скоро въобще не съм се занимавала.Смятам,че трябва да смъкна още някъде към 4 кг.В момента съм висока 1.60 и тежа 54кг,но процеса на отслабване съвсем замря.И на мен ми е ясно,че единственият начин да постигна това,което искам е да се пораздвижа малко.Знам,че всички сега ще кажат,че когато човек иска нещо ще намери и сили, и време и средства.Така е ,но поради ред причини нямам наистина никаво време.Такова ми остава само много рано сутрин и късно вечер.Затова си купих касетките с упражнения на Синди Кр. и от около 2 седмици играя и сутрин и вечер.Всеки комплекс е към 40 мин,тоест 40 мин сутрин и още толкова вечер.Спя не повече от 5-6 часа,защото при това положение за повече не остава.В началото се схванах ужасно и по-точно краката,почти не можех да вървя.Въпреки всичко не спрях да играя доколкото мога и ходех много пеша въпреки болките.Казвали са ми,че най-добрият лек за мускулната треска е пак движението,не знам дали е така,но чак след около 4-5 дена започнах да се оправям.Всичко,което правя в момента ми се вижда твърде елементарно на фона на една тренировка във фитнес зала примерно и пак започнаха колебанията.Но и това е нещо все пак.Чудя се дали да продължавам .И още нещо доста странно-откакто започнах да тренирам си чувствам тялото по-твърдо и качих някъде 1-1.5кг без да променям хранителните си навици.Това нормално ли е??В дрехи се чувствам по-стегната и слаба,но на голо като че ли всичките ми мазнинки са се събрали на отделни буци,малко ми е трудно да ви обясня този вълнообразен релеф,който се е получил.Направо отчайващо!Ще се оправи ли това?Да продължавам ли с упражненията?Дали са подходящи и достатъчно ефективни?Дано някой от вас да е гледал тези касети за да знае за какво става въпрос.
Предварително благодаря на всеки,който вземе отношение по въпроса.



Тема Re: Въпроснови [re: Baля]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано13.06.02 12:08



аз съм се занимавала доста време с гимнастиката на Синди....допада ми и мисля, 4е е доста добра за поддържане на фигурата и тонуса поне 2 пъти седми4но, но не пове4е от 3 пъти, защото тя е цялостна- натоварва вси4ки групи мускули и те трябва да се възстановяват. не знам ве4е какви издания има тогава бяха 2 касетки и двете съм гледала и извлякох най-добрите упражнения..но според мен с разтягането накрая гимнастиката беше около 60 мин.
мисля, 4е е идеално за теб сега да се занимаваш с нея, тя налага добро темпо на изпълнение на упражненията + по4ивките+ пиенето на вода и доста добре и нагледно се показват и обясняват упражненията и няма на4ин да ги изпълняваш грешно:))
Елия беше писала някъде из темите, 4е мускула тежи пове4е от мазнините и не виждам да е проблем, 4е си ка4ила, още пове4е не кантара е определящ за фигурата, все пак покрай това натоварване се налага да пиеш пове4е те4ности и да се храниш подобаващо, за да се възстановяваш след това и да градиш мускулите си .
моят съвет е да продължиш да се занимаваш с тази гимнастика, след време ще усетиш сама, 4е не те натоварва, ще е подготвено тялото ти за натоварвания и ще можеш да се насо4иш към фитнес -зала или аеробика, но задължително намери приятел/ка или инструктур/ка, които в на4алото да ти помагат.

мисля 4е килограмите спрямо ръста ти са добре, защо е нужно да сваляш още от теглото си?
просто наблегни да си изградиш добро тяло...
и не се сещам но 40 мин. сутрин и ве4ер аз не помня да е имало такова изискване в касетката и не мисля 4е се налага да го спазваш...по-добре си направи една ка4ествена тренировка бавно и стриктно....отколкото да претупваш и да се мъ4иш 2 пъти за деня..
за съня... няма нужда да обяснявам ,4е 5 4аса не стигат да отпо4ине тялото ти, мозъка ти...не знам колко време ще издържиш така...
не се притеснявай никой не е запо4нал да спортува като свише е знаел вси4ко..4овек се у4и...4ете, самообу4ава се....

успех



Редактирано от *** на 13.06.02 12:09.



Тема Re: Въпроснови [re: ***]  
АвторBaля (Нерегистриран)
Публикувано13.06.02 12:33



Много ти благодаря за изчерпателния отговор,който мисля, че ще ми повлияе доста силно като стимул да продължа.Точно от това се нуждаех.Аз имам две касетки.Първата е за начинаещи и включва два комплекса от по 40 мин,които по принцип са дадени за различни дни ,и още един комплекс от около10-15 мин,който предполагам се играе при липса на достатъчно време.На втората касетка има един комплекс към 60 мин за напреднали,но той засега ми е малко труден за изпълнение.Затова реших да играя първите два комлекса сутрин и вечер.Вече се чувствам много по-добре,нямам болки и мисля,че изпълнявам упражненията по-качествено.Само не мога да разбера дали е нормално да се пие вода по време на тренировката?Чувала съм и съвсем противоположни мнения.



Тема вижнови [re: Baля]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано13.06.02 12:46



на сайта, който елия е направила или някъде тук имаше тема за водата...
самата Синди твърди, 4е е нужно да се пие вода и го обяснява в касетката си и тя си пие вода през по4ивките...аз също пиех когато се занимавах с тази гимнастика...
спокойно подхождай към нещата..4удеса за един ден не стават...

съвет от мен: тренирай възможно най-гола, за да си наблюдаваш мускулите, опитай се да усетиш упражнението дали те натоварва на то4ния мускул, ако се съмняваш дали ти действа добре и дали го изпълняваш правилно го зарежи, за да не си докараш някоя травма, макар 4е не се сещам за такова от нейните упражнения...може би тия за крака ще те затормозят но са страхотни:)

още един съвет: просто не се взирай в тялото си...забрави за недостатъците,забрави за целулита и за вси4ко, което те дразни...зарежи го не се оглеждай и си спортувай.......ако издържиш 3 месеца да правиш упражненията тогава сама ще забележиш подобрението и ще се амбицираш да постигнеш още:)
и евентуално след този период можеш да мислиш за зала и според мен ще си подготвена ...

Редактирано от *** на 13.06.02 12:48.



Тема Да допълня звездичката...нови [re: Baля]  
Автор eлия ()
Публикувано13.06.02 20:34



Няма никой да ти се смее... напротив... ще се радваме с нещо да сме ти полезни...
Та звездичката ти е обяснила много добре нещата... и единственото към което аз се отнасям със страхотни резерви е касетката на Синди... За съжаление обаче, на българския пазар нищо друго не мога да ти посоча... така че... да пискам против единственото достъпно е излишно...
За другото е абсолютно права... и добре ти го е казала... аз ще спомена само това, на което не се е спряла...
Ако не можеш да посещаваш фитнес, то всяко друго движение във всички случаи ще ти е полезно... с времето, ако си упорита, сама ще увеличаваш натоварванията си... Аз например...а сигурна съм и звездичката... не мога да си представя три дни без тренировка... лудите ме хващат и тичам по улиците...
Така... мускулната треска ще се появява винаги при смяна на упражненията, когато натовариш нови, ненатоварвани до сега мускули. Наистина приминава и движението е добро... докато премине обаче, натоварването трябва да се намали...
За бучиците... знам за какво ми говориш... бягането е много хубаво за тях между другото... но да изчезнат - няма да стане... Това, което максимално можеш да очакваш - каквото и да правиш - е да задържиш и леко да ги намалиш... но винаги ще те съпровождат...съжалявам...
Това обаче не е причина да прекъснеш спорта... спорта ще ти даде много други незаменими неща... не се отказвай... много още години ти предстоят, когато ще е важно да си и хубава, и със самочувствие и здрава... и така...
Успехи... и каквото искаш - питай спокойно...никой няма да ти се присмее



Тема Re: Въпроснови [re: ***]  
Автор eлия ()
Публикувано13.06.02 20:36



Ти къде изчезна
Да не е заминало гаджето нанякъде и да си останала сама



Тема Re: Въпроснови [re: Baля]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано13.06.02 20:41



edin savet ot predstavitel na drugiq pol - merkite ti sa 4udesni, ne razbiram kakvo te prinesnqva, ne se gledai tolkova v ogledaloto - nikoi ne e idealen, a taka 6te vijda6 samo negativite si... kakvoto i da pravi6 (po otno6enie na sporta) - pravi go za i sas udovolsvie, ina4e nqma nikakav smisal - ne si li otpusnata psihi4eski, ne o4akvai tqloto ti da reagira dobre - sportuvam redovno ot 5 godini, znam za kakvo govorq... uspeh!




Тема тук съм си:)нови [re: eлия]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано14.06.02 08:44



просто не изпитвам потребност да пиша всеки ден само от любов към писането...когато преценя, 4е има с какво да съм полезна го правя...през другото време само си 4ета ....

защо те дразни касетката на Синди..не е лоша...упражненията са добри за домашни условия...и за хора, които нямат понятие от спорт и натоварване и е безопасно, защото Синди се явява инструктур, съветва ги...показва им ..обяснява им...
и добро на4ало


Редактирано от *** на 14.06.02 08:45.



Тема Re: тук съм си:)нови [re: ***]  
Автор eлия ()
Публикувано14.06.02 11:37



Много си мълчалива... не ми се иска... знам, че имаш много неща, които можеш да кажеш по много въпроси...
От нашите писания зависи дали ще се престрашат да ни задават въпроси...
А и чатче понякога си трябва
Синди... първо не е тя, а инструктор... Синди се явява рекламно лице само в тези касетки... но това не е важно... проблема е другаде...
В нас разполагам с над 100 видеокасетки на мастер инструктори на Reebok, Nike, Американската аеробик и фитнес асоциация... и така нататък... Имам база за сравнение... Нямам конкретна причина да се аргументирам спрямо резервите си към нея... просто да кажем, че клоня към други тенденции...
Отделен въпрос е, че на Българския пазар друго няма... А обясненията... абсолютно във всяка такава касетка имаш обяснения... дори и в касетките за инструкторите... това е част от обучението...
Примерно.. представи си, че единствения билдер, който си виждала е Бигбро...
Тогава той ще е много полезен за теб... до нивото му... разбираш ли накъде бия... Ако имахме база за сравнение... щяхме дружно да си умрем от смях тук край тази Синди...
Тук пишат хора от Америка и от други държави на запад... нека кажат.. нека попитат там по залите за Синди... всички ще изпопадат като чуят, че е свързана с фитнеса... Нека и потърсят касетки... да попитат в специализираните магазини... Няма братче... Манекенка си е... за фитнеса хората си имат инструктори... Фитнес инструктори..а не подиумни...
Примерно скоро е излезнала касетка на Деми Мур... та там учи хората на програмата по която е тренирала за ролята си в Редник Джейн... А и друга касетка е излезнала... на Джери Хелиуел... касетки с Йога... Йогата, с която виж как отслабна и стана цялата в плочки милата... я зарязвай сега тренировките във фитнеса и си купи две касетки на Джери Хелиуел - и ский кво става...
Несериозно е - нали...
Та от тази позиция идва и отношението ми към Синди...
Касетки...упражнения някакви... и името и продава касетките на тези, които изпълнявайки програмата от Синди...ще станат като Синди... това защо ли ми напомня за Абтроник

Прощавай мила... но това са несериозни неща...




Тема Да допълня...нови [re: ***]  
Автор eлия ()
Публикувано14.06.02 11:43



Ако можех да ти строя Мастер инструкторките.. жени, които са върха в свтовен мащаб по фитнес и аеробика... ще видиш и пълнички... и късокраки, и трътлести дори, и свръхслаби... и всякакви... идеята е точно това... че всеки е подходящ да се занимава с фитнес и аеробика... и че се прави за здраве, самочувствие и кондиция, а не за перфектна манекенска фигура... каквото е внушението при Синди и Джери и сие




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.