Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:23 02.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Idealnoto tegloнови  
АвторKobra (Нерегистриран)
Публикувано23.05.02 10:58



Ще ми се да си кажете мнението потоя въпрос, тъй като сте спортисти и си имате на идея какво би трябвало да бъде оптималното тегло и то най-вече за жените. На мен ми писна да слушам от приятелките си колко са дебели, каква диета ще почват и не знам какви си глупости. Лично аз смятам за неразумно да се стремиш при ръст1,74 да станеш 54 кг., за да приличаш на манекен. Не всеки има такава конструкция. Жал ми е да гледам как жените се изтезават да слабеят, за да достигнат нивото на манекенките. Има и доста закръгленки момичета, които изглеждат много добре, имат самочувствие и са усмихнати и мъжете ги харесват. Абе в крайна сметка защо ще си губиш времето да се изтезаваш да не си хапнеш едно парче торта, или да изпиеш една бира с картофки ... какво като си 2-3 килограма повече? Нали е важно човек да се чувства щастлив?
И после - спорта наистина е супер, обичам го и смятам, че трябва да доставя удоволствие, а не да ходиш да се мъчиш и потиш с единствената цел да станеш фиданка.



Тема няма идеално теглонови [re: Kobra]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано23.05.02 15:46



няма идеални о4и или коса или каквото и да е...още Волтер е казал, 4е ако питате една жаба какво е красота ще ви опише друга жаба:) (груби4ко преразказано), така 4е всеки има своя мярка за естети4еските критерии:)

4увала съм ръст минус 10 кг....т.е. ако си 170 висока трябва да си 60 кг. тежка, за да си хубава...дрън-дрън...това е много относително...
всеки трябва да се съобразява с тялото си, със структурата си, с костната си система...вси4ко прекалено е грозно:)))

виж сега... за всеки влак си има пътник..не е до оби4ане и харесване...все някой ще те обикне и ще те харесва, въпреки вида ти въпросът е ти как се 4устваш в кожата си
а насила спорт....по-добре без него....вси4ко, което се прави насила не е ефективно...усмихвам се]

Редактирано от *** на 23.05.02 15:54.



Тема Идеално тегло за теб - е това, което теб те кефинови [re: Kobra]  
Автор eлия ()
Публикувано23.05.02 19:02



Идеалното тегло е много относително и индивидуално нещо. Ръст-килограми не е най-точното нещо за определяне на идеалните килограми, защото хората имат различна структура на тялото - едни са с по-едри кокали, други с по-дребни, някои имат по-големи гърди, които също си тежат, други по-малки и така нататък, някои са спортисти и имат по-тежка мускулна маса, а други не, също така роля играят годинките... А ако хвърлим едно око на таблиците за идеално тегло според годините и ръста, то нашите критерии са далеч по-високи от тези в таблиците, тоест, ако следвам таблица за идеално тегло, то аз лично би трябвало да съм над 60 килограма и бих определила себе си като дебеланка според моите критерии. Трябва да се прави разлика между тежката и затлъстялата фигура. Може да видиш една жена, която да тежи повече, да е стегната и да има идеално тегло . Както и такава, която да тежи по-малко, но тялото и да е толкова отпуснато, че какво от това, че е по слаба.
Трябва да уточня, че целта на тези жени не трябва да е само да изглеждат визуално слаби, а да имат и стегнато и гъвкаво тяло. Килограмите сами по себе си нищо не означават. Виждала съм камара жени, които са слаби и изглеждат супер с дрехи, но като се съблекат са толкова отпуснати, че вече няма значение дали са слаби или не.
Може би по-точния критерии е измерването на мазнините в тялото. Идеалните нива за процент мазнини в тялото се смятат от 12 до 17% при мъжете и от18 до 20% при жените. При жените се препоръчва минимално съдържание на мазнини 12%, а при мъжете-7%. По-ниски от посочените проценти се смятат за опасни за здравето. По принцип спортистите са с по-ниско съдържание на мазнини в тялото, но пък те имат по-голяма мускулна маса, която е по тежка, а също така при тях костите се калцират по-добре и стават по-тежки, така че те могат да тежат повече.
Когато говорим за телесна маса трябва да имаме в предвид, че тя се дели на активна и пасивна телесна маса. Активната телесна маса е най-ниското физиологично тегло, което човек може не може да намали, без да засегне своето здраве. При активната телесна маса 40-50% заемат мускулите, 16-18% костите и 29-34% масата на органите. В активната телесна маса влиза и мастната тъкан, която също е необходима за някои процеси, протичащи в тялото. Също така активната телесна маса се променя с годините или по-точно намалява.
Въпреки че непрекъснато се стремим да изгорим мазнини, определен процент мазнини в тялото е необходимо да има и играе важна роля за определени функции на тялото и е необходима за нормалната функция на много вътрешни органи. При жените процента на мазнини е по-голям, тъй като е свързан със специфичните мастни отлагания на самия пол, или така наречената “сексхарактеризираща мазнина”. Гърите, бедрата, ханша и половите органи са основните места, където се отлага тази мастна тъкан. Друга част от мастната тъкан е складирана между кожата и мускулите и тя изпълнява защитна функция-предпазва от травми мускулите, костите и вътрешните органи. Също така подпомага разграждането на мастноразтворимите витамини. Този вид мастна тъкан регулира и температурата на тялото. Това е една от причините по-пълните хора да се натоварват много повече от по-слабите при едно и също натоварване в тренировките.

Ами това е що се отнаса до килограмите....какво от това, ако имаш по-малко килограми, а кожата ти е отпусната и цялата набраздена от постоянното качване и сваляне на килограми. Голяма грешка при жените е тази, че се стремят да отслабват именно чрез гладуване, а това има обратния ефект върху тялото. По-скоро трябва да внимават да не качват много килограми, защото трудно с свалят и да придобият навика да спортуват, за да запазят тялото си хубаво дълго време. Гладуването е компромис и е само до време. Обратния ефект от него рано или късно ще дойде - дали това ще е отпуснатата кожа, стриите или здравословните проблеми, или пък качването на килограми в момента, в който си позволят да хапнат нещичко повече. Аз лично си хапвам всичко което искам и нямам проблеми с килограмите за сега. И се чувствам добре в кожата си. И мисля, че всяка една жена, ако иска да изглежда добре и да има самочувствие, не трябва да се подлага на “диета” в криворазбрания смисъл на тази до болка позната за жените дума, а да превърне спортуването в част от ежедневието си. Диета означава правилно хранене, и то също както спорта е начин на живот, а не сезонна прищявка, най-често пролетта преди да се разсъблекат жените и да се ужасят от вида си в огледалото. И ще могат и да си хапват и картофки, и тортички, и изобщо да се радват на живота, защото спорта разтоварва от напрежението и зарежда тялото с куп положителни емоции.
Обаче ето сега ще се върна на една предишна моя тема за критериите, които ни създават рекламите.... от тях идват всички беди... защото истината е, че наистина много мъже харесват не кокалести и мускулести жени, а налетите закръглени форми... но рекламите и стереотипите ни диктуват друго... Това е... а спорта е много хубаво нещо... и запомни, че не се използва само или дори не и предимно за сваляне на килограми... а за здраве... жизненост... енергия... ей такива...



Тема Re: Idealnoto tegloнови [re: Kobra]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано24.05.02 01:40



3 пъти ти четох поста и стигнах до извода, че искаш да ти кажем спокойно на нас ни харесват момичета с ръст 145 и тегло 160кг



Тема Re: Idealnoto tegloнови [re: Cherniq]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано24.05.02 15:21



Егати, всички са дебели, само аз съм кльощав



Тема Re: Idealnoto tegloнови [re: Spidercho]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано24.05.02 18:52



da ti metna malko slaninki?



Тема Re: няма идеално теглонови [re: ***]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано24.05.02 18:59



... Това за влака е така, проблемът е да намериш влака ....



Тема Re: Idealnoto tegloнови [re: Cherniq]  
АвторKobra (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 08:56



A kakvi momicheta v deistvitelnost haresvate vie?
Ne, prosto mi dojalyava za gorkite jeni, koito davat milo i drago samo za da zaprilichat na El Makferson i da ugodyat na pretenziite na gadjetata si.



Тема Re: Idealnoto tegloнови [re: Kobra]  
Автор eлия ()
Публикувано27.05.02 15:43



Аз съм съгласна с теб... за това, че когато спорта се превърне само в средство за отслабване за да се харесва повече една жена... то тогава... жалко... много жалко... Красивото тяло трябва да е следствие на спорта... а не причина за спортуване...



Тема Re: Idealnoto tegloнови [re: eлия]  
АвторKobra (Нерегистриран)
Публикувано28.05.02 08:26



Eh, zashto jenite ne si gradiaha samochuvstvieto na sobstvenata si prezenka...
Ama kakto i da e.
A teb iskam da te popitam, kak chrez sport da se otturva ot celulita?
Toya problem go imat mnogo jeni i mai tryabva da se prenese na otdelna tema.
A i osven tova - ima li nyakakvi kozmetichni preparati i dieti, koito pomagat?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.