Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 07.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Соре маде. Към сауната...;)нови  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано04.06.02 08:52



Гледам, че вече разпуснахме под нежните наставления на елия и след уморителните тренировки и упражнения идва ред на най-готината част - ВЪЗСТАНОВЯВАНЕТО. Не знам защо, но имам най-хубави спомени именно от тази част в подготовката си за състезания
Вярвам, че всички знаят колко важно е всъщност възстановяването...Според мнозина това, което дели великите от най-великите спортисти, е че вторите имат по-добри методи за възстановяване..Същото съм чувала и за германския национален отбор по футбол (няма как да не спомена нещо за футбол в такъв момент ;) При тежки натоварвания, тренировки, особено по време на лагери, когато се тренира триразово...възстановяването се явява ключовата позиция, за да може всеки състезател да се включи възможно най-активно в тренировъчния процес..и да даде всичко от себе си, за да се достигне и до максимален ефект. Тук имаше въпрос как да се избегне умората при продължителни тренировки...подходящото възстановяване е един от начините да стане това.
И след това красиво уводче да не си мислите, че ще ви залея с информация как става това и какво всъщност става при възстановяването?
Неее...честно казано и аз нямам голяма представа, щото ако имах нямаше да пускам тази тема тук
За мен възстановяването се изразява с една готина сауна, тангентор, шиацу...евентуално масажче, ако си много заслужил ...а също така вземането на витамини ( другите препарати съм ги виждала само на цвят, мирис и вкус и не знам как се казват;)...а също и много сън по всяко време на денонощието
Я сега вие кажете нещо повече по въпроса, че ако не тренирам както трябва, то поне нека да възстановявам като хората

П.п. Соре маде означава "край на тренировката" или "край на схватката" ...




Тема за възстановяванетонови [re: дъждoвнa]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано04.06.02 11:45



и аз нямам голяма теорети4на представа за този процес, правя това, което 4увствам, 4е иска тялото ми. има се предвид 4е тренирам любителски и не експлоатирам жестоко тялото си:) може би затова и лесно се възстановявам.

след тренировка изпитвам нужда от някаква напитка- подсладена- какао, фреш
разтоварвам се, разпускам с разходка около 30 минути, след това горещ душ, обилна ве4еря и здрав сън.
сауна, солариум и такива глезотии си правя отделно, когато не съм тренирала и на мен най-добре ми се отразяват сутрин...тонизират ме.
витамините са нужни, но все пак организма свиква да метаболизира това, което поемаме и не бива да се прекалява а и сега е време да вземаме витамините 4рез храната. Важен е и хранителният режим за възстановяването и въобще за цялостната кондиция.


Редактирано от *** на 04.06.02 12:23.



Тема Re: Соре маде. Към сауната...;)нови [re: дъждoвнa]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано04.06.02 14:39



hihiii...sega se setih kak po vreme na po-minaloto svetovno(eh, spomeniii....) dokato vsichki otbori se bqha sduhali nashite po cel den viseha v baseina i pieha bira



Тема Re: за възстановяванетонови [re: ***]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано05.06.02 09:17



Чакай сега, като каза обилна вечеря..то е малко встрани от темата, ама да подхвана...обикновено се говори, че било по-добре вечер да се хапва нещо по-леко...имаще нещо като закуската изяш сам, обяда подели с приятел, а вечерята подари на враг ;-) обаче варианта през деня да не хапваш много, а вечер само да си позволиш повече дали пак няма някакви предимства? Щото пък тогава имаш възможност да си легнеш на спокойствие, а през деня си постоянно на пълни обороти..а като си хапне и на човек му се доспива...



Тема Re: Соре маде. Към сауната...;)нови [re: Cherniq]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано05.06.02 09:22



И на това отгоре методиката се оказа много стабилна
Нямам нищо против подобно възстановяване...цяло лято



Тема Re: за възстановяванетонови [re: дъждoвнa]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано05.06.02 09:26



ти попита как се възстановяваме и аз ти отговорих аз как го правя
някой може да те изненада, 4е след тренировка за завира в някоя дискотека и пие алкохол и танцува до зори

Редактирано от *** на 05.06.02 09:36.



Тема Re: Соре маде. Към сауната...;)нови [re: дъждoвнa]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано05.06.02 13:04



loshoto obache e che az u nas si nqmam basein i shte produlja sled trenirovka da si relaxiram po stariq nachin - lqgam si na legloto, puskam si chalgichka(ne gnusni chalgi, ami popfolk parcheta galeshti uhoto) i bezgrijno gledam v edna tochka



Тема Re: за възстановяванетонови [re: ***]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано05.06.02 13:26



Неее..аз не оспорвам, а размишлявам
Защото дълго време ( а и сега почти) и моят режим беше същия...работа ( или учение), тренировки...срещи и т.н. и като се прибера вкъщи вечерта разпускам и вечерям спокойно
Просто не мога да си представя при режима, който имах да си хапвам през деня, а вечерта да се лигавя на салатка



Тема Re: за възстановяванетонови [re: дъждoвнa]  
Автор *** (нерегистрирани)
Публикувано05.06.02 15:14



хих аз и през деня ям доста..ина4е откъде тази енергия...а и трябва да ка4а, ама тоя проклет метаболизъм..грам не ка4вам...

та по темата за възстановяването: май най-важни са си сънят и храната...другото е според зависи..мен сауна или масаж ще ме размажат тотално....най-добре ми се отразява разход4ица и подсладена напитка...

Редактирано от *** на 05.06.02 15:27.



Тема Re: Соре маде. Към сауната...;)нови [re: дъждoвнa]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано05.06.02 18:27



mejdu drugoto, te bqha s jenite si togava... ne se po4iva samo s bira zna4i





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.