Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 16.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема problemнови  
Автор Raynna ((femme))
Публикувано25.05.02 22:15



Zdraveite,
Pisha vi s molba za suvet, tui kato znam che ima dosta kompetentni tuk!
Naposleduk kakto veche vi kazah sportuvam baia usileno, nai-veche ticham po 50 minuti na den, niakude okolo 7 kilometra. S dosta umereno tempo si kara, taka che da se zaduhvam, no da moga da disham. Efekta e porazitelen, no imam problem.
Tui kato sum mnogo tezhka (biah 82, sega sum 70 kg) mnogo me bolait koleneta, osobeno ako trenirovkata e vecher. Pravia dobro raztiagane predi sled tichane, tuk edna kolezhka ot universiteta (basketbolistka) mi pokaza kak, a suvetite na Elia biaha mnogo polezni. NO vupreki tova stavite na kolenete me ubivat ot bolka niakoi dni. Ima li spasenie?
Cheren, Fast Taker, Elia - vash red e:)!

Iskreno,
Raynna


Тема Re: problemнови [re: Raynna]  
Авторl idea si niama (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 00:42



Имаше един период,в който и аз имах болки в коленете.Не бяха толкова ост-
ри,така че се търпяха.По-лошото беше,че като че нямах смазка в ставите и
чуствах някаква трудност в бягането(при нормално ходене нямах болки).По
време на загрявката и първите 5 минути от бягането бяха болезнени,след то-
ва с минутите намаляваха,докато в около 20-тата мин.изчезваха.Незнам на
какво се дължаха тези болки и правилно или не аз продължавах да се нато-
варвам.За щастие след няколко месеца изчезнаха.Най-правилното,което си
мисля е да отидеш на лекар специалист,ако не си ходила.Това,което знам е,
че болките в колената отшумяват доста по-бавно.Примерно някакво възпале-
ние може да те даржи с болки около месец и повече.Чувал съм за случаи,при
които поради определена причина се намалява секрецията в коляното на
някаква течност,която служи като смазка и се получава по-голямо триене.До-
ри в малки граници намалява дължината на крака.Слагат се инжекции,а за
по-добър резултат навярно и операция.Надявам се,че не е нещо сериозно
при теб.



Тема Re: problemнови [re: Raynna]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано26.05.02 03:23



mislq che s vremeto she mine. az purvite puti kat napravih po-dulgi distancii kolenete me nabolqvaha, no sega nema problem. onq den tichah i po edno vreme lqvoto kolqno se opita da me boli, no burzo mina
za vseki sluchai mini prez lekar. moje da e neshto po-seriozno
neznam dali ako se majesh s fastum gel(ili neshto ot sorta) nqma da ima blagopriqten efekt



Тема Re: problemнови [re: Raynna]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано26.05.02 07:44



Няма от какво да се притесняваш, съвсем нормално си е да те боли нещо. По принцип спортуването повече от 2-3 пъти в седмицата е противоестествено за тялото, защото след всяка сериозна тренировка му са необходими най-често 2-3 дена за пълно възстановяване ... и трябва да мине много време, докато се приспособи към по-чести натоварвания.
Според мен е време да си направиш едноседмична почивка, през която да си пазиш колената. Много помага един здрав масаж на ставите, особено след тренировка - помага да се разсеята отпадните продукти от сухожилията и помага на кръвоснабдяването. Ако и след това те боли все толкова силно е добре наистина да те прегледа специалист. С разтягането също не трябва да се прекалява, особено преди силова тренировка ...
Айде успех и да помниш че растежът е функция на възстановяването, демек почивката ...



Тема Re: problemнови [re: Raynna]  
Авторjdshak (Нерегистриран)
Публикувано26.05.02 18:02



abe ne znam za tova 2-3 pyti v sedmicata. az si ticham vseki den bez nedelia ne sym slaba a niamam nikakvi problemi s kolenata. triabva da si po meka kym tialoto si. ako ti ne go shtadish niama koi drug. probvai da namalish tempoto/ako iskash mojesh da uvelichish distanciata/ stupvai na prysti i posle peti a ne na peti i posle prysti. osven tova tichai po plavno-t.e. s po malki podskotsi i po "dylgi" krachki za da ne se nabivat i stresirat tolkova stavite. ako i tova ne pomogne smeni za izvesten period s pluvane i fast walking . uspeh i vse taka :)



Тема Re: problemнови [re: jdshak]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано26.05.02 21:14



Е, радвам се че тук си имаме SUPERWOMAN. Сигурно ще кажеш че можеш и по цял ден да си седиш на плажа и нищо да ти няма. Сигурно и аз мога - в началото ще изгоря малко, но после ще хвана тен и няма да ми има нищо. Лошото само е че резултата идва след години. Имам много приятели спортисти на по двайсет и няколко години, вече с по няколко операции на коленете. За съжаление малко хора си дават сметка че телата им плачат за почивка



Тема Re: problemнови [re: Fast Taker]  
Автор Raynna ((femme))
Публикувано26.05.02 22:21



Здравейте всички!
Вече си имам кирилица, както е очевидно, тъй че малко по-лесно ще се четат писанията ми.
А сега за колената - наистина май трябва да им давам повече почивка. Но честно казано сега съм в състочние на еуфория - вече личат резултатите от упоритото спортуване и това ме амбицира да давам още и още и още...
Имаше дни през изминалите 2 месеца през които ми идваше да зарежа всичко, да се натъпча както само аз си знам и да тегля една майна и на отслабване и на спорт и т.н. Минах през какви ли не душевни терзания, защото тичах като луда, ограничих храната много, изхвърлих всичко сладко, мазно и тлъсто от менюто, но кантара не помръдваше пропорционално на услилията и аз го заебах - прибрах го на склад. Така беше цял месец, след това постепенно хората около мен почнаха да ми правят комплименти, усещах че старите ми дрехи ми висят, влезнах си в една пола от преди да напълнея много. Отделно имам тонус, настроение, свежа кожа...
Сега за нищо на света никой не може да ме накара да се върна към стария си начин на живот или да зарежа спортуването. Сякаш преоткрих част от себе си и и се чувствам страшно комфортно. Дори вече не мисля дали и колко ще отслабна, никога не съм била кльощава и няма да бъда.
Та, написах висчко това малко встрани от темата на този постинг, но просто защото не мога да ви опиша колко много значи подкрепата, която получавам тук. Първия ми постинг очаквах да бъде посрещнат с общ възглас "Тва па прасе кво праи тук?" или нещо подобно, а вместо това ме окуражихте.
Едно голямо мерси!!!

Iskreno,
Raynna


Тема Re: problemнови [re: Fast Taker]  
Авторsajha (Нерегистриран)
Публикувано27.05.02 08:14



shte proshtavash ama ot 30-40 min jogging na den ne sym chula na niakoi neshto da mu e stanalo na stavite ta dori in the long run kolkoto i da mi e priatno da minavam za superwoman. sportistite / predpolagam che znaesh/ trenirat minimum 2 chasa na den , poniakoga moje i 4 pri tova s dosta extremni tempove. kogato chovek sportuva za otslabvane 3 pyti v sedmicata na aerobic activity prosto ne e dostatychno. kakvoto i da mi govoriat fitnes instrukturi i specove pone pri men e taka - minimum 5,6 pyti sedmichno . da ne govorim che s 3 pyti sedmichno predimno poddyrjash tonus a ne go razvivash. i se zamisli kato dete predpolagam si tyrchal kato lud po cil den i hich ne si go broil za "fitness"



Тема Re: problemнови [re: Raynna]  
Автор eлия ()
Публикувано27.05.02 15:19



Причините могат да бъдат няколко...но първото, което трябва да направиш в случая е да се консултираш с лекар, за да ти каже дали нямаш някакви проблеми в ставите и дали можеш да тичаш. Ако нямаш такива, просто смени за известно време аеробната дейност с някаква друга, или ако нямаш възможност просто се разхождай в по-бързо темпо или тичай по-малко и почивай повече. Във никакъв случай не тренирай, ако те боли. Тичането е страхотно за повечето хора и ефекта от него е неоспорим, но има и хора, на които просто не им понася бягането и може да бъде причина за болки в коленете или глезените, главоболие, и още няколко неща. Въпроса е да избереш това, което е най-доброто за теб. А болките в коленете предполагам, че ще отшумят с времето. Просто си претоварила повече ставата. Надявам се да е това де. Лекар ще каже. Стегнатите или слаби мускулите на бедрата и подбедрицата също могат да бъдат причина за болки в коленете. Или пък преразтягане...
По принцип при болки запомни следните четири неща: Почивка, лед, компрес и повдигане на коляното и преглед от лекар. И не се изхвърляй още в началото да се натоварваш много. Много от хората правят грешката след дълги години мързелуване да отидат в другата крайност и да се натоварват твърде много без мускулите им да са готови за това. И мислейки си, че да ходиш не е кой знае какво постижение, просто отиват в парка или във фитнеса и бягат цели километри. И понеже мускулите им не са готови за това натоварване, се появяват болките. По-добре започни с по-малко разстояние или по-бавно темпо и увеличавай натоварванията постепенно. Или сменяй активностите ако имаш възможност- така ще натоварваш различни мускулни групи и по различен начин. Във бягането участват голям брой мускули и стабилизатори, и всеки един е важен.
Ако някой от тези мускули не е достатъчно трениран , и добавиш към това и някакво постоянно натоварване, или натовариш тялото повече, отколкото трябва, твърде е възможно това също да бъде причина за болки в колянната става.



Тема Re: problemнови [re: Fast Taker]  
Автор eлия ()
Публикувано27.05.02 15:21



Ами... то и на мен проблемите са ми в коленете... но и аз тичам всеки ден... всъщност, това за което говориш е вярно при недостатъчна тренираност...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.