Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 03.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Хубавото тяло и паритенови  
Автор Melissa (тайнствена)
Публикувано21.05.02 17:11



Здравейте, и аз съм начинаеща във фитнеса и ми направи впечатление едно изказване на Елия, че всъщност става въпрос за МНОГО пари.
Вярно ли е, че ако искам да направя хубаво и стегнато тяло, и най-важното да го поддържам трябва да "инвестирам" значителна сума?
Идеята ми е скъпите фитнеси които напоследък се появиха оправдават ли си парите?
Късно ли е да започна на 23?



Тема Re: Хубавото тяло и паритенови [re: Melissa]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано21.05.02 17:23



nikoga za ni6to ne e kasno. ako si re6ila da stava6 fitnes-sastezatelka 6te ti trqbvat MNOGO pari, da - tam trqbvat qki trenirovki, specialni hrani i t.n. ni6to ne moje da ti popre4i oba4e da se stegne6 i da izglejda6 dobre. az sam dotuk - Eli 6te ti kaje mnogo raboti kato vleze v kluba, moqt savet e da porazgleda6 temite, za6toto tozi problem sme go zahvanali tuk-tam.




Тема Re: Хубавото тяло и паритенови [re: Melissa]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано21.05.02 17:43



зависи какви са ти целите. ако искаш да направиш добро тяло не е късно, но ако искаш да станеш шампионка в категория "девойки младша възраст" ще трябва да фърлиш доста парички
парите които ще дадеш зависят от това доколко си се вманиачила. има някои дето 15 пъти в месеца дават по 4лв за вход на фитнес и не са постигнали нищо, а има и такива дето безплатно тичат на стадиона и са с по-добро тяло

скъпите фитнеси, които се появиха напоследък не си оправдават парите. те са единствено да преодолеете по-лесно комплексите си



Тема Re: Хубавото тяло и паритенови [re: Melissa]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано21.05.02 18:23



Не знам,какво имаш в предвид под това,дали си заслужават скъпите фитнеси,но ако държиш на чистотата,климатизирана и пълена със всякакви уреди зала,както аз държа на това,мисля,че определено си заслужава.Но ако нямаш нищо против да дишаш изпаренията от потни мъжки тела и ти самата да се потиш на прокъсани лежанки с кви да е железа и да няма къде ръцете да си измиеш,тогава неси заслужаваа колкото до това,дали е късно,мисля че изобщо не е късно,даже бих казала,че е точно навреме,да почнеш да поддържаш фигурата си.



Тема Re: Хубавото тяло и паритенови [re: kлиo]  
Автор Melissa (тайнствена)
Публикувано21.05.02 18:39



Значи тялото засега си ми е ОК, харесвам се, но не е ясно докога ще е така. Изглеждам добре, защото съм млада, но искам да започна отсега поддръжката.
Досега много не съм се задържала в зала, въпреки че фитнеса ми е най-приятния спорт. И трябва да намеря нещо, което да ме задържи....дали ще са хубавите уреди и чистата зала, незнам.
Просто ме интересува ще има ли разлика за мен ако давам 3 или 6лв за фитнес - инструкторите ли са по-добри или кое?



Тема Re: Хубавото тяло и паритенови [re: Melissa]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано21.05.02 19:08



не съм много сигурна,кое точно определя цената,там където аз ходя е 4 лв. на тренировка и то без инструктор.Мен това ме устройва напълно,защото няма много хора и хигиената е на ниво.За нивото на инструкторите нищо не мога да кажа,защото не ползвам услугите им.Отидох веднъж в една зала,където е 1,50лв.,влязох много бодро и също така бодро излязох,миризмата не ме допусна,изправи се,като стена хе хе



Тема Re: Хубавото тяло и паритенови [re: kлиo]  
Автор Zlia (ненаказан)
Публикувано21.05.02 19:14



i kude e tva slabonaseleno myasto e sledvashtiyat logichen vupros?



Тема Re: Хубавото тяло и паритенови [re: Zlia]  
Автор kлиo (дива)
Публикувано21.05.02 19:31



Отговарям с удоволствиеВ техникума "Хенри Форд"



Тема Re: Хубавото тяло и паритенови [re: Melissa]  
Автор eлия ()
Публикувано22.05.02 04:15



Много ми е приятна тази тема.... много ми е наболяла... И с радост ще пиша по нея...
Сега... започвам от тук, че за хубавото тяло, си трябва много сериозен пръст на природата. Тялото се извайва дотолкова, доколкото структурата му позволява. Това е основното... но под структура не разбирам склонност към трупане на килограми, или мързел на стопанката на тялото... Разбирам примерно природно широк ханш, или природно къси или криви крака...или природна липса или излишък на мастни натрупвания в гърдите... ей такива... Ако структората е ОК... мисля, че всичко е в ръцете на притежателката на тялото... и да не е ОК – пак е в ръцете на притежателката на тялото...
Сега да уточня нещо много важно... всяко тяло си има структура и идеалните структури са голяма рядкост... за мен хубаво тяло е това, което се намира максимално близко до перфектното за съответната структура. Тоест, жената не трябва да има излишни мазнини... трябва да има гладки, заоблени и изразени мускули, широки рамене, гладка и изпъната кожа, здравословен цвят, жизненост, гъвкавост, спортна походка, да излъчва енергия, да има блясък в очите и да и липсват сенките под очите, да е със здравословен вид, да е много чиста винаги и да е жена... Другите критерии за красота и хубаво тяло, са природна даденост... фитнеса няма да удължи краката примерно, или да намали костта на ханша... за това тези критерии ще ги пренебрегнем...
Много от хубавите момичета... да не кажа всички... поне 99% от тях, имайки хубаво, сексапилно и привлекателно тяло, лягат на тази кълка и лежат на нея докато не загубят хубостта си рано-рано и не се втурнат да спасяват положението... А както всяко положение за спасяване... то струва по-скъпо от това, да си поддържала красотата дадена ти от природата навреме, а не да “ремонтираш напуканата къща” – дори да успееш да замажеш пукнатините... това ще е само “замазване на положението” и нищо повече... В този ред на мисли... съм страшно горда с теб, за това, че си решила да посегнеш към фитнеса, аеробиката и спорта изобщо, навреме, и с цел не да поправяш, а да запазиш и подобриш... Моите уважения за това.
Сега... за парите... то е като примера с колите.... Значи...аз съветвам всеки да кара BMW, но разбира се не всеки може да си го позволи...за това другите трябва да си купят по-евтини коли... Но ако някой иска да се кефи, да има супер автомобил, сигурен, красив, мощен, бърз, лъскав, модерен и така нататък... то той ще трябва да похарчи за това много пари... Ако не похарчи много пари за BMW, ще направи компромис в някои от тези качества на колата, които мечтае... Разбираш ли ме... ако похарчиш много пари... ако имаш правилната структура и даденост от природата... ти можеш и само на това да се облегнеш... или можеш и без пари да правиш неща разни, за да имаш и след 5 години това хубаво тяло... но ако искаш да си унищожителка... пари си трябват... и то много...
Всъщност... когато казах това за парите... аз се обръщах към момиче, което е имало хубаво тяло, но го е изпуснало... и мнението ми беше, че за да си върне същото това хубаво тяло, което е имала... ще и трябват много пари... също толкова, колкото ще ти трябват на теб, ако искаш и на 30 като станеш, пак да им текат лигите и да им падат очите на мъжете (и жените) след теб...
Сега...за какво са ти нужни парите... първо за всекидневни тренировки... ако приемем, че всеки ден посещаваш или фитнес зала или аеробна тренировка, то ще са ти нужни всекдневни билетчета... но тогава ще си вземеш карта... сега нека вземем пример с един фитнес център... и една моя приятелка, която има същата цел... тя тренира във Фитнеса на Славия... който е умерено скъп, ултрамодерен и комплексен, с много хубави посетителки и на добро ниво на инструкторите (като изключа Тай-бо-то... този не знае какво прави горкия) Та тя посещава Фитнеса 4 дни в седмицата... Три от дните и представляват час по аеробика, плюс занимания във фитнес залата след това, плюс сауна, плюс масаж... Четвъртия ден за два последователни аеробни часа, плюс сауна плюс масаж, плюс солариум. В почивния си от тренировки ден, също идва на солариум... Сметни ги сама – за месец, това прави 68 лв за карти за аеробика (за 20 часа), плюс 50 лева за фитнес (16 посещения) плюс 50 лева за сауни след тренировките, плюс 50 лева за солариума, масажите и инструкторските разходи са и спестени... не ги прави.... но и това до тук е общо 218 лева на месец.... но това до тук... обаче парите за разтворими витамини, кафетата в кафенето после... пътните разходи... та за месеца и се връзват сигурно 250 за залата само...В другите два дни тя плува...като дава пари за басейн...но не знам колко... и играе тенис на кортовете на ЦСКА...което също не знам колко е... наспива се, не работи, за да е изморена, изнервена, ангажирана, пуши но не пие, тича с мен в парка, караме ролери и колела... но ролерите и колелата са си скъпи също... и така... това от години насам... на 26 години е... но... какво да ти говоря... като куче пред месарница са всички... даже жените са готови да зарежат мъжете си заради нея...
Защо ти казвам това... не е за да го правиш и ти...тя е стигнала крайност...
Първото условие е една жена да не работи. Не може да ставаш рано недоспала, да се блъскаш по рейсове, да седиш на бюро и да се нервиш цял ден, да трябва да поддържаш домакинство евентуално, да работиш до 17 часа и да имаш сили и енергия за фитнес, но такъв фитнес, който да ти осигури онези важни за хубостта критерии – пак ще ги повторя: липса на излишни мазнини, гладки, заоблени и изразени мускули, широки рамене, гладка и изпъната кожа, здравословен цвят, жизненост, гъвкавост, спортна походка, излъчване на енергия, блясък в очите, липса на сенките под очите, здравословен вид, и много свежа и чиста винаги...
Абсурд е просто... Та значи...за да не работиш... трябва да имаш пари... освен ако не работиш като фотомодел, манекен, или да си спортистка...
Второто е разхода по залите... дори и да намалиш нейните наполовина, пак ще ти останат поне 150 лева разходи за това на месец... но тогава пък ще трябва да отделиш повече време и упоритост и повече сън, за да компенсираш... повече време също предполага малка служебна и семейна ангажираност обаче...
Така или иначе... ти може и да се справиш със 100 лева месечно и много заместители на предлаганото в залите, но това...също не е малко, като се има впредвид, че тук едва смогваме с разходите в тази жалка държавица... Та това е мнението ми за парите... а и това, че не толкова количеството им...колкото това, че постоянно този разход трябва да се прави... не може да се спира, защото се тръгва веднага "назад"...
Сега за другите неща...
Не се отказвай... трябват си според мен пари... но то и за BMW трябват пари, и ако не можеш да си позволиш BMW – купи си друга кола... тоест – тренирай във всички случаи...дотолкова доколкото ти позволяват финансите... това което не можеш да си позволиш, го замести с безплатно и готово... важно е да започнеш и да не се отказваш никога повече... Може и без пари – уверявам те... И не е късно на 23... но ако не искаш да стане късно... и ако искаш да си винаги такава... започни веднага...
Накрая за залите... Клио добре ти го каза... има зали и за лев... има за 6 лева... но аз ти препоръчвам да са тези по средата...не бих отишла в зала за лев или два...но не бих отишла и в зала за 6 лева, скъпото не означава качество в случая...освен това има карти... и става по-евтино... Кажи в кой район си... да ти кажа личното си мнение... от залите за които знам де...
Та Клио добре ти го каза... че в по-скъпите места е чисто, проветрено и луксозно... но не това според мен е основната причина да избереш по-скъпата зала... а факта, че в по-евтините зали първо няма разнообразие от работещи уреди, които ще са ти нужни за тренировките или има “приспособени” уреди (примерно сковани дървени степове с неправилна височина и ширина, или пробити пластмасови гирички, от които изтича пълнежа им или уреди с различна дължина на ремъците и въжетата и т.н.), второ няма сауни, или ако има – по-добре не влизай, трето няма компетентни инструктори... може и вода да няма даже за да се изкъпеш... В залите най-често съдържателите се изживяват на инструктори и както ми казват “Да – да, правим програмки и всичко правим, за отслабване на жените и за маса при мъжете” Некомпетентността им е поразяваща повече от бездарието на политиците ни... а това е опасно за здравето ти...
Пожелавам ти да не спреш никога, след като започнеш фитнеса... да събираш очите на мъжете (и жените) и след 10 години, и да пишеш често в Клубчето ни... това мен лично много ще ме зарадва...



Тема Re: Хубавото тяло и паритенови [re: Zlia]  
Автор eлия ()
Публикувано22.05.02 04:18



Мила... там където се срещнахме с теб, е супер модерна и луксозна зала, няма стълпотворения...има безброй уреди и е също само 4 лева... а с инструктор е 5 лева... при това може да си купиш карта, и така ще ти излезне още по-евтино... а и много момичета ходят там...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.