Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:02 23.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Umorata  
Автор galopante (скитник)
Публикувано22.05.02 12:52



tova e vapros4e mai za Eliq i za sportuva6tite aerobika i takiva ne6tica s opit... ta zna4i, interesuva me kak da se preborq s umorata po vreme na trenirovka, za da q napravq po-prodaljitelna i po-palnocenna. zanimavam se s Boini Izkustva i natovarvaneto e mnogo shodno s tova vav fitnesa i aerobikata, kato jelanieto mi e da ne se skapvam na parviq 4as, a da moga da zapazq koncentraciqta si za okolo 4as i polovina-dva. pomagat li izotoni4nite napitki ot tipa na "Isoton", priemani po vreme na samata trenirovka? za "Red Bull" ne moga i da si pomislq, za6toto e dosta skap... mineralnata voda moje li da napravi ne6to po vaprosa? s namalqvaneto na obezvodnqvaneto po vreme na trenirovka 6te se uveli4i li izdrajlivostta mi?




Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Авторbum bum (Нерегистриран)
Публикувано22.05.02 13:24



Опитай се да изгориш мазнините за сметка не получената енергия- с един куршум- 2 заека и да запазиш мускулите от разрушаване вследствие интензивната тренировка.
Някои добавки с такава функция:
1.) Л- Карнитин Препоръчителни дози: 2 000 - 4 000 mg дневно, 30 - 45 минути преди тренировка.
2.) Пируват- Препоръчителни дози: от 6 до 10г дневно.
3.) Ефедрин и кофеин (ако нямаш проблеми със сърцето и ако можеш да си намериш ефедрин) Препоръчителни дози: 1 таблетка ефедрин с чаша кафе, веднъж или 2 пъти дневно.
4.) Верижно разклонени аминокиселини (BCAAs) Препоръчителни дози: 4 грама преди и след тренировка
5.) Креатинът се препоръчва в силовите спортове, но върши добра работа и при тези спортове в които има нужда от взривна сила. Освен това задържа вода и предпазва от травми. Дозата я има на опаковката. Пие се задължително със сладка течност. Най- добре ябълков сок и след тренировка..
Ако си състезател внимавай с тези добавки защото може да покачиш или намалиш теглото си и да излезеш от тегловата категория.
Водата е важна защото щете предпази от дехидратация, това пък ще доведе до сгъстяване на кръвта, затруднено обслужване на клетките с хранителни вещества, кислород и т.н. а това е ясно как ще се отрази. Предполагам че си под 85кг затова пий по 2.5 литра слабо минерализирана вода дневно и 50% повече в тренировъчните дни.
И още веднъж нещо което казвам доста често. Ако не можеш да си позволиш добавки на реномирани марки по- добре си я карай на чисто. От българските ползата е нула.



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Авторl idea si niama (Нерегистриран)
Публикувано22.05.02 17:13



Това става с тренировки и пак тренировки,докато създадеш натрениран орга-
низъм(това не става за година-две).



Тема neeeнови [re: bum bum]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано22.05.02 18:26



nqmam namerenie da 4istq - 4udq se kak da si zapazq koncentraciqta za 2 4asa bez umorata da mq razbiva.




Тема Re: Umorataнови [re: l idea si niama]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано22.05.02 18:27



treniram ot 6 godini... ako trenira6 na max. i za 20 min. moje6 da se skape6... i 3 4asa sam izkarval na trenirovka, ama da ne govorq za ka4estvoto.




Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор eлия ()
Публикувано23.05.02 01:45



За съжаление специалисти по бойни изкуства тук сте ти и tzolov доколкото знам... в този смисъл вие двамата би трябвало да сте най-запознати с методиките на тренировки при бойните изкуства... така че... аз не мога да си позволя мнение, при положение, че си нямам понятие от бойни изкуства... за мен всичко това се изразява в една дума... "карате"....



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано23.05.02 03:41



ами тичай за издържливост бе братле
ама ти нали разправяше, че повече от 10 секунди нема да се биеш и не ти трябва издържливост
ефедринчето и добро решение. аз с него съм правил чудеса

не си взимай изотон. пил съм го. голем боклук е. ако си разтвориш един мултивитамин във шишенце вода ефекта ше е по-добър. уж ободрява, ама кур ободрява.......


Редактирано от Cherniq на 23.05.02 03:45.



Тема Re: Umorataнови [re: bum bum]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано23.05.02 03:42



абе ти луд ли си бе.......2 пъти дневно ефедрин с кофеин.......и докога така....точно на 3тия ден няма да усещаш грам ефект



Тема Re: Umorataнови [re: Cherniq]  
Авторbum bum (Нерегистриран)
Публикувано23.05.02 11:09



Взимал съм ЕФЕДРИН+КОФЕИН в продилжение на месец и нещо и не съм усетил да нямалява ефекта... Открих обаче, че действа по- добре в комбинация със зелен чай. Виж с кленбутерола е нещо друго.
Не виждам какво е лошото при който и да е спорт да стопиш мазнините и да ги заместиш с активна мускулна маса. Мислех си че би била от голяма полза в бойните спортове вместо мазнинките на нейно място.



Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано23.05.02 11:21



vij sega, da ne iska6 da otgovori6 i da ne moje6 da otgovori6 sa razli4ni ne6ta. stava duma, 4e natovarvaneto mi e po4ti sa6tototo kato tvoeto. ako sled 2 4asa ska4ane ili kakvoto tam pravi6, izgubi6 koncentraciq, pro sledva6tiq ne precenen skok moje6 da stapi6 nakrivo i da si navehne6 glezena primerno. ako az zagubq koncentraciq sled 2 4asa trenirovka, nqma da spra idva6tiq udar i kakto e samo trenirova4en boi, moje da stane GOLQM fal. kaji mi kak izbqgva6 tezi efekti i kak uveli4ava6 izdrajlivostta si po vreme na samata trenirovka... ili nedei, tvoq si rabota...




Тема Re: Umorataнови [re: Cherniq]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано23.05.02 11:23



kolko ti prodaljavat trenirovkite i kak gi izdarja6? 4esto li pravite po4ivki, piete li vodica i t.n.

a ti kak uspq da si s4upi6 rakata?




Тема Re: Umorataнови [re: bum bum]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано23.05.02 11:27



muskulna masa?
ne e lo6o za sastezatelen boi.
oba4e tehnikata e tova, za koeto trenirame. muskulite ne mogat da zamenqt skorostta, koordinaciqta i koncentraciqta.
dobar udar ne se pravi na lejanka, a s nqkolko godini qki trenirovki i nqma ni6to ob6to s obikolkata na rakata... ina4e Dorian Yates 6te6e da e basiiii fena.




Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано23.05.02 12:05



Ами виж сега...при постоянни тренировки организмът свиква все пак...а и бягането си е част от подготовката за издържливост или пък спарингите...Зависи подготовката преди състезание ли е или традиционна. При традиционна тренировка се комбинират натоварване..после разучаване и усъвършенстване на техника, пак натоварване...Когато става въпрос за тренировки преди състезания, за да се достигне върхова форма или по време на лагер..тогава при нас поне се набляга на спарингите (рандорита) и целта е точно такава...да излезеш на четири крака от залата :-))
Не разбирам въпроса ти: интересуват те подсилващи напитки, които да ти помогнат срещу умората или методиката на тренировка?
Знаеш, че е важно какво си правил преди тренировка и как си възстановил след нея...Не съм сигурна имаше ли такава тема тук, но възстановяването е също много важен фактор, който често се пренебрегва.



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Авторbum bum (Нерегистриран)
Публикувано23.05.02 15:56



Абе явно имам голям проблем да обясня това, което искам. Естествено, че мускулната маса не е определяща в контактните бойни спортове, това, което искам да кажа че е логично че ще е 100 пъти по- добре ако сланинката, която я имаш по ръката, задника, корема или краката я замениш с мускул. Ако пък и тази мазнина я използваш за енергия тогава всичко е супер, нали?
Не е необходимо ръката ти да е 50см, нали. Ако ще и 35 да е ама да е качествена маса. Доколкото знам голямата маса на бицепса пречи на екплозивнозтта на удара. Въпреки че като гледам Тайсън ми се струва, че не е задължително.



Тема Re: Umorataнови [re: bum bum]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано23.05.02 17:09



az sam 172 sm., 60 kg. treniram ot 6 godini BI i bodybuilding... nqmam gram mazninka po sebe si, imam predvid.




Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано23.05.02 17:12



interesuva me sled 2 4asa qka trenidovka da ne sam trup. vajno e, za6toto trqbva da zau4avam razni tehniki, a tova prosto ne stava v usloviqta na umora. ako nqkakvi napitki mogat da pomognat - OK, stiga da sa evtini. ako moje6 da mi kaje6 ne6to za metodika - haber si nqma6 kolko blagodaren 6te ti bada.




Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор eлия ()
Публикувано23.05.02 19:09



Първо... тренировките увеличават издръжливостта...
Второ моите тренировки са различни... те включват тичане... тренировки за сила... после тренираме хореографията, елементите и синхрона... после имаме за гъвкавост... например стоя много дълго в шпагат... и си говорим... и така... да свиквам... а тренировките за сила може и да не са в силова зала а power движения... за отскокливост, за експлозивност и смяна на посока, рязкост и отсеченост на движенията... ей такива простотии... многообразни са...



Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор eлия ()
Публикувано23.05.02 19:11



А ти защо не пуснеш темичка по въпроса, ако искаш, защото мисля, че това е важно. Например "Претренирането" или "Възстановяване на тялото".... а ако има какво … аз ще ге допълвам...



Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано23.05.02 22:35



za "explozivnost... rqzkost i otse4enost na dvijeniqta..." moje6 li da mi dade6 nqkakvi primeri?




Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор eлия ()
Публикувано24.05.02 00:20



Ами при нас движенията не трябва да са плавни...а отсечени и резки... та ги репетираме многократно



Тема Re: Umorataнови [re: bum bum]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано24.05.02 02:27



хмм......ше взема и аз да пробвам да видя колко време ше ме търпи ефедрина
начи викаш към ефедрина и кофеина да пием и зелен чай
ти некъв кофеин на хапове ли си взимал или кафе си пил?
аз си взимах една двойно кафе от машина



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано24.05.02 10:01



А ти искаш след двата часа яка тренировка да разучаваш техники?
Това се прави в началото...после натоварванията.
При нас просто си има дни(тренировки) за разучаване и усъвършенстване, дни за рандорита, дни за ОФП и т.н. Методиките относно разпределението на видовете тренировка и натоварванията през седмицата са различни и не съм чак толкова наясно.
Относно напитките не мога да ти помогна :)
Относно методиката...само едно може да бъде - редуване на натоварващи упражнения и упражнения за разучаване на техника. Например: показва се техниката, разучава се на място, след това в движение...после се усъвършенства в лек спаринг (яко-сото-геико - със създаване на ситуации от партньора)..и накрая в рандори ( със съпротива - което натоварва най-много).
Ама....я изтичвай всеки ден по няколко километра и методиката за преодоляване на умората е ясна



Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано24.05.02 10:05



То и при нас не трябва да са много плавни движенията
Имаме тренировки за "експлозивност", трябва да се реагира на мигване

П.п. А, след като прочетох всичко, се оказа, че всъщност май нищо не съм казала с горните изречения :-))
galopante, ти се интересуваш за какво е нужна експлозивност в аеробиката или от понятието "експлозивност"? Защото в джудото експлозивността е необходимо условие за успешна техника

Редактирано от дъждoвнa на 24.05.02 10:56.



Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано24.05.02 10:22



Ох, имам проблем с пускането на теми
След дълъг размисъл...ще взема да се прежаля заради теб...но ще трябва да ме насърчиш после някак



Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор eлия ()
Публикувано24.05.02 11:35



Е хайде сега... не искам да те насилвам де...



Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано24.05.02 11:44



sa6to kakto udarite pri men... ima edin aforizam: "udar, koito se vijda, ne e udar, vragat trqbva da padne predi da e vidql rakata ti" - se6ta6 li se kolko polezna moje6 da mi bade6? a sa smqta, 4e edin udar e usvoen, kogato e povtoren 10 000 pati, a ti stava instikt sled 100 000 povtoreniq... dostata4no "mnogokratno" li zvu4i




Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано24.05.02 11:46



ne - interesuva me kak se trenira explozivnost, 6toto iskam perfekten udar - vij mi po-gorniq posting do Eliq, za da vidi6 za kakvo stava duma.




Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано24.05.02 11:50



v momenta treniram sam - 6efa mi pokazva ne6tata i si e moq grija koga i kak 6te gi otreniram... ama de facto samata trenirovka si e zau4avane na tehniki i kombinacii, hubavoto mi e, 4e pove4eto udar v ob6ti liniii gi znam i ne trqbva qko bahtane... haber si nqmam oba4e ot hvarlqniq i borba po zemq i kakto trenirame po gori i polqnki skoro nqma da imam, koeto ne e dobre.




Тема Azнови [re: eлия]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано24.05.02 11:51



az,az,az,az...




Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано24.05.02 13:31



Първо: Забрави за газирания керосин в лъскави опаковки и гаргареща се цена.

Второ: Помисли дали дишаш правилно, пълноценно.

Трето: Когато почувстваш умора - включи волята си в действие и продължи да тренираш.

Ако не покажеш на тялото си, че от него се иска да покрива по-високи натоварвания, то е мързеливо типче и ще си остане на това ниво с месеци, години. Виждал съм трениращи, които не си дават зор и си стоят на едно ниво с години - редовно ходят на тренировки, но без напредък - така само поддържат форма. Ако искаш напредък - натискай здраво.

Казаното отгоре неважи, ако организмът ти е преуморен, но предполагам, че при теб не е така.



Тема Re: Umorataнови [re: Spidercho]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано24.05.02 13:55



по кво да познаем, че организма е преуморен



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано24.05.02 13:59



Ей, и аз съм го чувала това за 10 000 пъти
За инстинкт след 100000 повторения...това сигурно е идеалния случай :-))
Аз съм реагирала инстинктивно в различни ситуации, веднъж дори въобще не се усетих, че реакцията ми е била типична за трениран човек и ми стана интересно, когато ми го казаха, просто за мен си е нормално :-) Ама не знам дали съм стигнала до толкова повторения..я да поизчисля, че ми стана интересно...Ако за да направиш едно упражнение ти трябват 10 секунди...100000х10=1000000сек=277 часа...или почти 11 дена нонстоп...е, за 14 години сигурно съм стигнала до 11 дена повторения на едно и също упражнение
Гледай в какви отклонения ме избива понякога..това не е нормално



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано24.05.02 14:09



Обикновено се правят упражнения, свързани с реакция след сигнал. Например спринт (може и 20 метра да е), но с различна изходна позиция..Легнал по корем, по гръб, седнал и каквото още се сетиш.
Друго упражнение е бягане на място с леко темпо, като по сигнал темпото се усилва до максимум...
Когато се работи в партер началната позиция е двамата да са седнали и опрели гърбовете си. След "хаджиме', т.е. сигнала за начало, трябва да има реакция, за да започне схватката.
Изпълняване на хвърляне ( техника) пак по сигнал...
Както виждаш всички упраженения, които знам, са свързани с помощта на друг човек...



Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано24.05.02 14:10



и аз съм чувал тва за повторенията, ама май нулите малко са объркани
палми ранчев(бивш тренер на националите по бокс) го чух да казва за 1000повторения на комбинация. е разбира се с 10000 повторения ефекта ше е по-голям

жалкото е обаче, че типичните упражнения в които се развива инстинкта трябва да се правят с патньор. например аз цял ден мога да си правя у нас ляв, десен, ляво кроше, десен ъперкът, крака......но например за да имам нужния рефлекс когато някой ми прави на мен кроше аз да направя ескиваши, трябва наистина някой да ми прави кроше



Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано24.05.02 14:15



Този път ме изненада :-)
Очаквах да ми обещаеш нещо наистина насърчаващо...а толкова лесно даде отбой...
А и galopante е толкова настъпателен с това "аз, аз, аз.."...не съм конкурентноспособна



Тема Ми то като в Таекуон-донови [re: eлия]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано24.05.02 14:19



Ето ти един паралел с тренировки по Таекуон-до:
те включват тичане - в загрявката и в ОФП
тренировки за сила - особено в ОФП
после тренираме хореографията, елементите и синхрона - форми (ката, тъль) - последователност от заучени техники
после имаме за гъвкавост - основата на загрявката



Тема Re: Umorataнови [re: Cherniq]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано24.05.02 14:23



О, в джудото е почти невъзможно да тренираш без партньор за техника...Абе какво почти..направо е невъзможно...Дори при разучаване трябва партньор, нали все се хващаме за реверите...:-))
За да направиш комбинация или контратехника, трябва някой насреща да ти реагира...а и за самата техника..защото всяка техника се предхожда от специални извеждания, залъгващи движения , придвижвания и т.н....Като се помисля...изпълнението на една техника си е цяло изкуство, ако се проследи цялата фаза...и това, което не е толкова очевидно за страничния наблюдател, а дори и за този, който е "полетял" :-))



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано24.05.02 14:23



Какво тренираш?
А треньорът ти няма ли отговори на въпросите ти? Ако няма, то сменяай го.



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано24.05.02 14:28



Ти да не си ги броиш



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано24.05.02 14:41



Да, но по-големият мускул е по-силен и по-бърз. Не говоря за културистките баници.



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано24.05.02 14:44



Оле
6 години тренираш БИ и задаваш въпроси за ряз и издръжливост



Тема Re: Umorataнови [re: Cherniq]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано24.05.02 15:10



Чувството на умора не отминава дори след няколко дни почивка.
Умората се усеща прекалено осезаемо (болестно).

Не съм бил никога така и немога да кажа точно.



Тема Re: Umorataнови [re: Spidercho]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано24.05.02 17:20



Хм...това, че по-големия мускул е по-силен ясно, ама че е по-бърз...не съм толкова съгласна...
От една страна зависи на какви килограми съответства мускула...но дори при едно и също съотношение..защо по-дребните са по-големи бързаци?...после дали е тренирана точно тази реакция...
има една подробност и на самото състояние на тялото ..колкото по-стегнато е, толкова по-трудно и бавно реагира...



Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано24.05.02 18:52



Всъщност има три вида бързина - бързина на реакцията, бързина на отделното движение и честота на движенията. Така че е логично по-дребните да са по-бързи в действия с внезапна смяна на посоката, защото преодоляват по-малки инерционни сили, докато например на спринт 100м състезателите трябва да извършат работа с голяма мощност и за това са като културисти в краката



Тема Re: Umorataнови [re: Spidercho]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано24.05.02 18:57



poprincip nali znaesh che shtangite te skovavat?
dori i da nqmash ogromni "kozunaci" dokato vdigash she si malko po-baven
2 meseca predi sustezanie se spirat shtangite



Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Авторl idea si niama (Нерегистриран)
Публикувано24.05.02 19:37



Понякога не правите ли никои техники с ластици и без партньор?



Тема Re: Umorataнови [re: Spidercho]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано24.05.02 20:12








Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано24.05.02 20:18



mda - iz4islih, 4e za da usvoq edna forma (kata - mai imate takova ne6to) s prodaljitelnost 30sec. pri 2 4asa trenirovki na den bez po4ivka mi trqbvat okolo 3 meseca... pomislih si oba4e, 4e poqsi se davat za dosta po-malko - vijdal sam 4erni poqsi na KARATE KLUB ''IKKEN'' da gubqt ravnovesie sled izpalnenie na ritnik s otdkok... vijdal sam cvetni poqsi na "Ipon" da gubqt ravnovesie pri pridvijvane v kata za malki stepeni...!!! v kraina smetka e vqrno, 4e parcalat, koito nosi6 na krasta si ne e mnogo vajen...




Тема Re: Umorataнови [re: Cherniq]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано24.05.02 20:24



ne e to4no taka... eto to go mehanizna na rekciqta: (1) posqgam ti za udar (2) vijda6 go i otbelqzva6 moqta ataka (3) reagira6 s kontraataka - na (1) ne moje6 da vliqe6, na (2) - sa6to, za6toto zrenieto ti si e edno i sa6to, v smisal, 4e ne moje6 da promeni6 skorostta na "otbelqzvaneto na protivnikovoto deistvie, vremeto na (3) se namalqva s trenirovki. samo si pomisli kak 6te se bie6 s 4ovek, 4ieto moto v trenirovkite e onova po-gornoto...!!!




Тема Re: Umorataнови [re: Spidercho]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано24.05.02 20:25



po edno vreme - da.




Тема Re: Umorataнови [re: Spidercho]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано24.05.02 20:27



ne6to te u4udva li? ti mai ne si naqdno kakav e procentat na znae6tite instruktori v zalite i tezi, koito samo si mislqt, 4e znaqt?




Тема da, beнови [re: дъждoвнa]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано24.05.02 20:29



az, nali ti kazah - az, az i pak az... t.e. men, za men, pri men, s men, okolo men...
(v momenta slu6am "Dont you cry" na Guns'n'Roses... 6te se razpla4a, basi QKATA pesen - nikoi ne e pravil ne6to tolkova dobro ot dosta vreme...)


[Email]

Редактирано от galopante на 24.05.02 20:33.



Тема Re: Umorataнови [re: Spidercho]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано24.05.02 20:35



az sam vijdal trenira6ti, koito si davat baq zor, vazstanovqvat dobre i pak si sedqt na edno nivo... to i akal trqbva... verno li napitkite ne pomagat?




Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано24.05.02 23:54



kak se kazvat tiq ot iken deto gubqt ravnovesie?
vsichki cherni kolani gi znam

inache sum suglasen che ne sa tova za koeto se(gi) smqtat
hodqt po izmisleni sustezaniq i pravqt zlatni medali kato ludi
s kikboxa e sushtoto



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор Cherniq (ranen taliban)
Публикувано25.05.02 00:01



tiq 3 etapa sa taka kakto si gi opisal, NO mai iskash da me ubedish che trenirovkite na suho imat sushtiq efekt kato trenirovki s protivnik
tiq q pravish kontraatakata, no nali q pravish kato otgovor na nqkakuv udar. qsno e che ne moga po burzo da vidq udara, no she imam refleks, kato vidq edi kuv si udar da otvurna edi kak si. kato ne vijdam takuv udar, a samo razmqtam ruce kakvo pravq?



Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор eлия ()
Публикувано25.05.02 02:24



Галопанте искаше да каже с това "аз, аз,аз...", че иска той да те насилва
Не съм била отбой... да насърчиш е едно... друго е да насилиш... насърчава се желаещото сърце...



Тема Re: Umorataнови [re: l idea si niama]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано25.05.02 08:35



Да, с ластици много се работи, с тях ако се прави както трябва движението (твърде често това се пренебрегва, защото на това упражнение се гледа от състезателите като на такова само за сила и не за техника), може отчасти да се усъвършенстват и някои елементи от техниката. Но главно се развива силата при специфични движения...защото има разлика да си силен и да можеш да правиш много лицеви опори...и да може да се покаже максимално силата при специфично движение.
Използваме и "чучела" понякога, но пак не толкова за техника , а за специфична сила, напоследък рядко просто поради липсата на такива :)(
Имитирането на правене на техника , но без партньор, се прави на загрявка и в изключително редки случаи, ако състезателите и треньорът са с по-голямо въображение ;-)...се прави като провеждане на въображаема схватка с невидим партньор :)



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автордъждoвнa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.02 09:13



Раздаването на пояси по лесния начин е доста разпространено из средите на бойните изкуства в БГ...
При джудото май никой не обръща внимание на тези неща, набляга се на състезателната подготовка, което пък пак е тъпо :(
Това на кръста е важно за първоначалното впечатление, което ще създадеш...макар да съм правила номера да си ходя с бялото поясче и да се наслаждавам на поучителните забележки на разни момиченца...след което да им покажа това-онова в рандорито ;-))



Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано25.05.02 09:26



ema i tq ne se darpa mnogo kato gledam...

ne dava6 info tiiii......




Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано25.05.02 09:27



Ех, явно наистина ми е бил несхващателния период ( ако има въобще схващателен иначе ;-)..та пак не съм доразбрала ;)
Напомняш ми с тези думи един човек, с когото малко си приличате...как преценяваш кога има желание и кога няма?



Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор eлия ()
Публикувано27.05.02 14:53



Имах един приятел... който по въпроса с тези колани каза веднъж... "Колана служи да ти държи гащите"...



Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор eлия ()
Публикувано27.05.02 14:56



Не съм преценявала.. просто го прочетох.. а и си го знам, че е "мераклия" Галопантето



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор eлия ()
Публикувано27.05.02 14:56



Еми аз не съм информатор... ето я.. каквото те интересува - можеш сам да я питаш... момичето е свястно



Тема Re: Umorataнови [re: galopante]  
Автор Spidercho (Entusiast)
Публикувано27.05.02 15:04



Ти си този, който не е наясно



Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано27.05.02 16:12



Не е точно така, ако при покриването на кю или дан се спазват всички изисквания, наистина има полза...
Тъкмо говоря с една приятелка в Япония...те не признават, че някой има "дан", ако не е минал на изпит при човек, който е получил своя дан от Кодокан, това е японския институт по джудо...т.е. оказва се, че всички българи, които уж имат черен пояс, на практика го нямат. Начините за покриване тук и там са много различни и е доста по-трудно.



Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор eлия ()
Публикувано27.05.02 16:15



Значи е точно така... но не си ме разбрала...
Уменията, а не колана правят бореца... това имах впредвид... тоест... какво можеш...а не с какъв цвят си връзваш гащите...



Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано27.05.02 16:27



Точно
Затова тренирам винаги с бял пояс :-), но пък на състезание е добре да впечатлиш малко предварително ...лека психоатака



Тема Re: Umorataнови [re: Spidercho]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано27.05.02 22:27



az s mnogo ne6ta ne sam naqsno, zatova i pitam znae6tite vsi4ko - kato teb naprimer




Тема i 6to taka?нови [re: eлия]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано27.05.02 22:29



6to na drugite pi6e6 po 2 stranici pou4eniq, a na men ve4e ne mi puska6 ... opaaa ... dava6 t.e. ... info imam predvid




Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор eлия ()
Публикувано28.05.02 17:45



Защо?... не е ли по-добре да не те вземат насериозно... знам, че и надценяването е лошо... но не е ли и подценяването оръжие?



Тема Re: i 6to taka?нови [re: galopante]  
Автор eлия ()
Публикувано28.05.02 17:49



Ми не е имало тема по която да взема отношение... не е лично отношение



Тема Re: i 6to taka?нови [re: eлия]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано28.05.02 20:28



mnogo se radvam, 4e nqma6 nikakvo otno6enie kam men ama 6te bade6 li taka dobra da mo pomogne6 v trenirovkite, molq? ne e li4no - edno mom4e pita edna jena za fizi4eski uprajneniq, razviva6ti rqzkost, barzina i explosivnost na muskulaturata na bedrata, racete i ramenniq poqs...




Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано29.05.02 04:34



Да, права си..и подценяването е много опасно..случвало се е и на мен. Това кое е по-добро като предварителна атака зависи много от противниците...Пред непознати е по-добре да предизвикаш респект предварително, защото така или иначе те те вземат насериозно и няма как да те подценят...Не е само черния пояс...има 30-40 минути загрявка, по време на която противниците се "разглеждат"..и създават някаква представа...а пък там е трудно да се правиш на идиот :-)
Освен това моят треньор имаше едно много добро правило :-) "Бий, за да те уважават"..това се отнася главно за съвместни тренировки между отбори, лагери, а дори и съотборници ( е, особено и на състезание ;-)...и да ти кажа...много истина има :-)



Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор eлия ()
Публикувано29.05.02 08:17



Побойничка :-)
Ти си само за spanking



Тема Re: i 6to taka?нови [re: galopante]  
Автор eлия ()
Публикувано29.05.02 08:19



Ами...какво да направя като не знам............



Тема Re: i 6to taka?нови [re: eлия]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано29.05.02 15:04



e nali kaza, 4e to4no takiva prai6!!! vij si postingite po-gore!!!




Тема Re: i 6to taka?нови [re: galopante]  
Автор eлия ()
Публикувано29.05.02 16:04



Ами аз казах и друго... хореографа ни измисля движенията за ръцете на съчетанието, и от тук нататък ги повтаряме до полуда, докато и отсечеността и синхрона не станат каквито трябва да са...
Прави същото и ти... движението, което искаш да ти стане рязко и отсечено го повтаряй месеци наред по цели часове - докато стане рязко и отсечено...



Тема Re: i 6to taka?нови [re: eлия]  
Автор galopante (скитник)
Публикувано29.05.02 22:38



mersi




Тема Re: Umorataнови [re: eлия]  
Автор дъждoвнa (@)
Публикувано30.05.02 09:09




Това достатъчно изразително ли е?



Тема Re: Umorataнови [re: дъждoвнa]  
Автор eлия ()
Публикувано31.05.02 07:15



Зачервено дупе щеше да е по-изразително



Тема Re: i 6to taka?нови [re: galopante]  
Автор eлия ()
Публикувано31.05.02 07:16



Моля...радвам се ако съм била полезна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.