Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 30.06.24 
Спорт
   >> Аеробика и фитнес
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Da vi pitamнови  
Авторl idea si niama (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 19:57



Vednaga sled intenzivno natovarvane izpalniavam di6ane,ot koeto mi se zaviva sviat.4esto se slu4va da klekna i da se podpiram s race,za6toto napravo 6te pad-
na.Ot tova koeto znam e,4e se polu4ava ot kisloroda,koito navliza v mozaka.Mislia,
4e ima polojitelen efekt.Molia niakoi,koito znae ne6to po slu4aia da pi6e.



Тема Re: Da vi pitamнови [re: l idea si niama]  
Автор eлия ()
Публикувано15.04.02 20:24



А според мен е от кръвното ти налягане... нисичко е... опитай да дишаш от корема - не от гърдите



Тема Re: Da vi pitamнови [re: l idea si niama]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано15.04.02 20:38



Това се получава от хипервентилацията - както казваш, кръвта е пренаситена с кислород, по някой път и венците тръпнат. Ако пък имаш негативни усещания, като повръщане, слабост и т.н. това, вече е друго - мъртва точка се казва.
Това че се спираш, след бягането не е особено добре, по-добре е да ходиш, да дишаш и да разпускаш.



Тема Re: Da vi pitamнови [re: l idea si niama]  
Авторpuredew (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 20:47



Това доколкото знам става най-вече от много бързо бягане - и на мен ми се е случвало май. И точно както казва Fast Taker се нарича мъртва точка. В този случай настъпва кислороден глад в мозъка. Просто на теб ти трябва много кислород понеже натоварването е доста интензивно, но не можеш да набавиш толкова бързо необходимото количество на организма си и затова се получава така. Между другото си е доста опасно, така че по-спокойно!!!
А, отделно и ако кръвното ти, както казва Елия, е по-ниско ...
Нали знаеш, че при хора с ниско кръвно налягане сравнително често се случва, когато примерно рязко станат, да им се завърти главата или да им прилошее за момент..
Така, че пак ти казвам по-внимателно с натоварванията особено интензивните



Тема Re: Da vi pitamнови [re: puredew]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано15.04.02 21:03



Не си ме разбрала, скъпа.
От учестеното дишане, кръвта се пренасища с кислород, става въпрос за след приключване на бягането и при нормално кръвно. От това се усеща замайването. И по принцип не е вредно.
Мъртвата точка е когато ... всъщност ето го:
Мъртва точка (криза) - състояние, което възниква в случай на силно несъответствие между кислородна необходимост и кислородна набавка. Причинява се от това, че човек е в състояние да активизира до максимум своите двигателни функции. В същото време кардиореспираторните функции не могат да се активизират до необходимото ниво. Разликата между тези две активности става много голяма. Кризата настъпва след 2 мин.

Работа е в това, че за кратко време се образуват много отпадни продукти, които подкисляват тъканите и кръвта.



Тема Re: Da vi pitamнови [re: l idea si niama]  
Авторl ideia si niama (Нерегистриран)
Публикувано15.04.02 23:10



Blagodaria vi za otgovorite.Malko da poiasnia.Kato malak kravnoto mi be6e malko nisko,no s rasteja se stabilizira.Poslednia pat,kogato go merih predi godina be6e
120/80.Vieneto na sviat se polu4ava samo kogato pravia po specialno di6ane.
To4no togava di6am s korema.Rano sutrin predi izgrev slance,bez da se sam nato-
varval pri izpalnenie na tova di6ane se polu4ava sa6toto viene na sviat.Vieneto se polu4ava sled parvite niakolko sekundi na dalbokoto vdi6vane.Toest sutrin predi
izgreva (ne slu4aino)i sled niakakvo natovarvane (ne e zadaljitelno da e biagane)
stava po4ti vinagi.I to ne vednaj a pri vsiako dalboko vdi6vane.Ne pravia pove4e ot pet.Pri opit s dalboko vdi6vane ,no s gardi ne se polu4ava dori i sled stabilno
natovarvane.Az si go obiasnivam po slednia na4in:1 za sled natovarvane.V sled-
stvie ot povi6enata aktivnost na muskolite i ne samo,narastva nujdata ot vazduyh
(kazvam vazduh,za6toto spored men organizma se nujdae ne samo ot sastavkata
kislorod,a i ot drugi),no po opredeleni pri4ini koli4estvoto na pravilnoto mu poema-
ne dori namaliava.Nalice e glad.No v sledstvie na pravilnoto di6ane(pone taka si
mislia,4e e tova koeto pravia)postapva mnogokratno pove4e vazduh,ot tozi koito
si priemal predi sekundi,vsledstvie na koeto se polu4ava vieneto.4uval sam ,4e
tova e polezno i imenno togava vaztanoviava6 maksimalno.2-predi izgreva na slance.Spored tova,koeto sam 4el togava ima nai-mnogo prana vav vazduha.



Тема Re: Da vi pitamнови [re: puredew]  
Автор eлия ()
Публикувано16.04.02 15:30



Споменах това за кръвното, защото и аз имам този проблем... Особено, когато е горещо и задушно...или в непроветрени малки помещения... Причернва ми за момент и губя ориентация за няколко секунди... Но ми се случва само по време на тренировки... и никога СЛЕД...



Тема Re: Da vi pitamнови [re: Fast Taker]  
Автор eлия ()
Публикувано16.04.02 15:34



А какво може да се направи срещу това?
Примерно има ли значение дали е трениран или нетрениран организъм... аеробните тренировки ли да се увеличат или какво?
Предполагам, че единия начин е да не се активизират до максимум двигателните функции на организма, и ще е ок... но ако не може.. ако примерно е състезател и се цели именно извличане на максимума?



Тема Re: Da vi pitamнови [re: eлия]  
Автор Fast Taker ()
Публикувано16.04.02 21:19



Ама ти трябва да ги знаеш тия работи ... но щом ме питаш ...

Същността на тренировъчния процес представлява адаптация на организма към външни и вътрешни влияния. Както всичко живо, така и човека има ограничени адаптационни възможности, затова натоварванията трябва да са адекватни за индивида. Започва се с леки натоварвания и когато организма се приспособи към тях, натоварването се усилва. В началото адаптацията е за сметка повишената функционална активност, по-нататък, когато това вече е недостатъчно, започват структурни промени и се повишават резервите на организма. Това е и една от целите на тренировките. Когато натоварванията продължават още, се достига една фаза, при която се изчерпват адаптационните възможности на организма и започват деструктивни промени, настъпва умора и други негативни последици. До тази фаза не е хубаво да се достига по разбираеми причини. За целта, преди да дойде този момент, се прави т.н. разтрениране. Натоварванията постепенно намаляват, преминават към общо-подготвителни и неспецифични за дадения спорт. Излиза се от спортна форма (спортна форма е когато всички системи в организма работят оптимално в синхрон) и постиженията спадат. ( Само да вмъкна една скоба и да кажа, че за активните спортисти е много вредно за сърцето и организма като цяло да спират тренировките изведнъж, но това е друга тема). И значи когато организмът се разтренира постиженията му спадат, но обикновенно не до изходното ниво. При това положение, когато отмине този преходен период, подготовката може да започне от начало, но вече от по-високо изходно равнище. Това е залог, когато се достигне отново спортна форма, да са възможни по-високи резултати.

И сега по-конкретно. Във времето най-напред се започва с тренировките за издържливост. Тя дава основата за по-бавно достигане на умората и по-бързо възстановяване. Тези тренировки са с най-голяма продължителност и ефекта от тях се запазва най-продължително. После следват тренировките за сила. И накрая се развива бързината. Повечето спортове могат на тази основа да изградят тренировъчната си програма.



Тема Re: Da vi pitamнови [re: Fast Taker]  
Автор Cherniq (taliban)
Публикувано17.04.02 00:41



Разконспириран си вече




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.